2017 Şubat Anneleri

Kızlar neler yiyip içiyorsunuz? Birbirimize bilgi verelim özellikle bilen bilmeyene ☺ bebişlerimize neler fayda eder bu zamanlarda

Ayy hayirli ugurlu olsun,saglikla kucagina al insallah. Bi de ben gorebilsem keseyi de rahatlasam Allahim... :)
Amin inşallah tesekkur ederiz
Keseyi gorene kadar vakit o kadar zor geçti ki
İnşallah hayırlisiyla keseyi de bebisi de görürsün sende
Kaşık ağrıları ilk günler oluyor kesinlikle canım. Sonra azalıyor. Akıntı da beyaz yada acik sari oluyor. Bi azalıyor bi artiyo benim. Ama o da normalms.
İnşallah güzel bi hamilelik geciririz.

merhabalar kızlar aniden kalktığımda yatakda döndüğümde karnımda kramplar oluyor sizdede varmı böyle bi durum

Kızlar neler yiyip içiyorsunuz? Birbirimize bilgi verelim özellikle bilen bilmeyene ☺ bebişlerimize neler fayda eder bu zamanlarda
Şu an bizim yediğimiz ve içtiğimizden etkilenmiyorlar. Bu yüzden oruca müsade ediyor doktorlar. Henüz kanımızdan besleniyor çünkü..3 aydan sonra br beslenme listesi çıkartılabilir

Hoşgeldiin.
Hayırlı olsun
Teşekkür ederimmmm

Çok teşekkür ederim yanıtladığınız için.Cumartesi doktora soracağım bakalım tutma derse bırakırım orucu mecburen. Salı günü duyulacakmış kalp atışı çok heyecanlıyım ben de

Sordum canım ben tutabılırsın dedı ben tutuyorum

Şu an bizim yediğimiz ve içtiğimizden etkilenmiyorlar. Bu yüzden oruca müsade ediyor doktorlar. Henüz kanımızdan besleniyor çünkü..3 aydan sonra br beslenme listesi çıkartılabilir

Ben de merak ediyordum tutabilir miyiz diye teşekkür ederim bilgilendirme için ben daha doktora gitmedim yarın gideceğim inşallah alttan muayene şart mi kizlar ya? Doktora gidecegim için yarın oruç tutamayacagim hele de alttan muayene isterse hiç tutamam

Beebk beslenmesi: sade maden suyu icin hergun bir kere icinde magnezyum demir oldugundan dolayi bebege iyi gelir.ceviz balik tuketin folik asit omegaasitler bebegin begin gelisimine iyi gelir. Yogurt tuketin hem dusugu onler hemde kmikk gelisimine iyi gelir.sut peynirde tuketin.havuc suyu icin havuc yiyin kesedeki suya iyi geliyo.badem de sutteki mineralleri karsilar sut icemeyenlee badem tuketsinler.12inci haftadan itibaren kabizlik sorunu yasamayanlar muz tuketsin.kasar peyniride 12inci hafytadan sonra bebek gelisimi icin iyidir.

Oruç ben de tutuyorum etkiler mi acaba doktora sordunuz mu hiç

Ben doktoruma sordum oruç konusunu.
Gebeliğin özellikle ilk üç ayında bol bol su ,sık sık ve az az yemek yemek gerektiğini söyledi.
İlk aylarda bünyeyi 17 - 18 saat susuz bırakmamak gerekiyormuş.

Yerleşme kanaması daha erken zamanlar da oluyor sanıyordum ben. 3 haftalik benim tahmin en çünkü. Karnım da hafiften ağrı da var. Kötü birsey oldu diye korktum. 3 te randevumvar kan için inşallah Allah im korur

İlk oğlumda normal adet günümde 2 günlük yerleşme kanaman olmuştu.
Yani günü değişebiliyor.

Oo seninki de cok yüksek.. Kimse cwp vermedi ki sorularımız askıda kaldı

Önce ki mesajlarda kendi bhcg miktarımı söylemiştim.
İkiz gebelik sadecd dr.un görebilmesi ile anlaşılır. Her bhcg yüksekliği ikiz olmayabiliyormuş.

kızlar folik asit kullanan var mı? Kullanmak şart mı?

Benim ilk dr kontrolünde vitamin değerlerime bakıldıktan sonra vermişti dr folik asiti.
Kafanıza göre kullanmayın çünkü mesela vucutta d vitamini eksikse ona göre folic verebiliyorlar mesela.

Ben de hiç kullanmamıştım.
İlk muayenede dr.veriyor zaten

Ben pek düzenli yiyemiyorum maalesef çünkü hiç iştahım yok.
1 haftadır sabahları sadece süt içiyorum. İçerisine biraz kahve koyuyorum ki kokmasın.
Öğlen etimek zeytin gibi kuru şeylerle geçiştiriyorum. Hafif bulantım olduğu için iyi geliyor.
Aralarda 2-3 ceviz yiyorum.
Akşam ise evde ne pişiyorsa onu yemeye çalışıyorum. Hiç canım istemiyorsa yoğurt karpuz filan geçiştiriyorum.
İştahım olmadığı için şimdilik böyle. Umarım bi an öncr sağlıklı bir düzen kurabilirim.

canım senin kanından besleniyor doğru senin kanını ne beslicek peki şuan tabiki herkesin kendi takdiri dayanabiliyorsan ama suan 4 haftalık senden kalsiyum almaya başladı peynir yoğurt süt bol bol tüketmen lazım ılk 3 ay bebeğin organlarının oluşma dönemi yani en önemli dönem sonraki dönem rahat dönemin en son dönemde kilo alacağı dönem diye yazıyor heryerde..

Kizlar bende bugum akinti cok var ya bide puturlu su gibi akinti gelmis ama kokusu sanki adet kanamasi kokusu gibi ilk defa geldi renkli deil su gibi bi kere gelmis

kızlar ben hiç süt içemiyorum küçüklüğümden beri..ne önerirsiniz bana

Canım benim eşim de süt içmiyor ona muhallebi tarzı şeyler yapıyorum içine portakal kabugu rendesi falan koyunca tadi da gelmiyor

bir de benim formülüm ve en sevdiğim şey yumuşak meyveler ne varsa muz çilek şeftali kivi ne varsa olur onu sütle karistiriyorum içine de gerçek bal (yoksa şeker) istege bagli fındık fıstık Yerfıstığı badem ne varsa katip blender dan geciriyorum çok lezzetli ve besleyici oluyor sut tadi da gelmiyor tavsiye ederim

Muzu fazla tuketmeyin kabiz yapar hamilelikte kabiz da felaket oluo onermem ilk aylarda muzu

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…