2017 Şubat Anneleri

Kızlar bugün doktorumuza gittik normalde 9+4 ama 10+1 olarak gözüktü kıpır kıpır oynuyordu :anneadayı: şükür hersey yolunda. Folik asit olarak folbiol kullanıyorum ama bitince decavit yada elevit kullanacam siz hangisini kullanıyorsunuz çok fark yokmuş herhalde aralarında.
canım elevitte domuz jelatin kullanılıyor farkı bu.
Daha iyiyim canım ama yatiyorum işte dün biraz kalktim agrim arttı kalkmasam ne yapcam ki burda kimsem yok yardimcim biri yok kendi işimi mecbur kendim goruyorum Allah a emanet artık o geceyi atlattım çok şükür
Cokk şükür ya.Allah yardımcın olsun.benim ailem yanımda ama gebeligi mi saklıyorum o yüzden kimseden yardım da isteyemiyorum:KK48:

Kızlar ikili test yaptırmayacak olan yok mu? Herkes yaptırıyor sanırım. Ben sadece detaylı ultrason istiyorum, ikili test yaptırmayı düşünmüyorum da onda da cinsiyet belli olur mu acaba bu kadar erkenden?

Cokk şükür ya.Allah yardımcın olsun.benim ailem yanımda ama gebeligi mi saklıyorum o yüzden kimseden yardım da isteyemiyorum:KK48:
Benim ailem izmitte ben ankaradayim annem şeker hastası zaten kendiyle zor ugrasiyo geliyim dedi yok dedim yormiyim dedim doğuma lazım olacak diye :KK70: kayananam in kocası yetiyo görümce de zaten şeytan görsün artık yüzünü diyorum onun yüzünden iyice yatak istirahat i verdi zaten Dr :sopa: kendim yavaş yavaş yapiyom mecbur iyi saklayabiliyosun ben baya zor geçirdiğim için saklamam mümkün olmazdı :KK48:

Canım Dr a gittiğimiz için orda gebe diye giriş yapılıyor ya buda aile hekimlerinin sisteme yansiyomus ben izmitten Ankara ya gelin geldim ve sağlık ocağına hiç işim dusmedigi için gitmemistim kaydim hala izmitte gorunuyomus beni izmitten ebe aradı gebeymissin diye :KK70: nerden biliyonuz dedim dediğim gibi anlattı sisteme dusuyo diye bence de git kaydını yaptır ben kalp atışını duyunca gitmistim
tamam çok sağol

Kızlar ikili test yaptırmayacak olan yok mu? Herkes yaptırıyor sanırım. Ben sadece detaylı ultrason istiyorum, ikili test yaptırmayı düşünmüyorum da onda da cinsiyet belli olur mu acaba bu kadar erkenden?
Canım benim kafam da da soru işareti bu yaptirsam mi diye dusunuyorum ama pek taraftar değilim :KK64:dr la bi konuscam bakalım o ne dicek dediğin gibi detaylı ultrason da da zaten belli oluyo sanırım herşey inş hepimiz güzel haberlerle atlatiriz bu dönemi :dua:

Canım benim kafam da da soru işareti bu yaptirsam mi diye dusunuyorum ama pek taraftar değilim :KK64:dr la bi konuscam bakalım o ne dicek dediğin gibi detaylı ultrason da da zaten belli oluyo sanırım herşey inş hepimiz güzel haberlerle atlatiriz bu dönemi :dua:
Amin canım inşallah. Yani şu açıdan bakıyorum Allah tabi öyle bir şeyle imtihan etmesin ama bebekte herhangi bir anomali olması halinde aldırmayı düşünmüyoruz, ee öyle olacaksa da yaptırmanın anlamı var mı bilemedim. Bakalım artık hayırlısı inşallah

Kızlar bu arada ilk trimestir bitmiş ayy çok güzel ikinci trimestirdayım vay be karnım büyümeye basliyacak valla annem beni çiğ çiğ yiyecek tabi iki çocuğa da o baktı. İkinci suan onlar da. Onlar bakıyor. Üçüncüye asla bakmazlar valla :sinirli::sinirli::sinirli:

Amin canım inşallah. Yani şu açıdan bakıyorum Allah tabi öyle bir şeyle imtihan etmesin ama bebekte herhangi bir anomali olması halinde aldırmayı düşünmüyoruz, ee öyle olacaksa da yaptırmanın anlamı var mı bilemedim. Bakalım artık hayırlısı inşallah
Aynen bende öyle dusunuyorum çünkü çok var böylesi sorunlu ddeyip sağlıklı doğum yapanlar olurda yanlış bi sonuç çıkar hamilelik boyunca stres Rabbim zaten yazdı onun yazısını diyorum Bana lutfetti elbet yazısını da yazdı niyetimi bozmak istemiyorum bakalım Dr ne dicek

Günaydın. Ben bugün çok neşesizim girip mesajlara bakasım bile gelmedi bu saate kadar. Eşim daha önceden oğlum olursa babamın adını koyarız dedi, babası hayatta genç ve sağlıklı. Biz evlenmeden de 6 sene çok çektirdiler bana o sebeple çocuğumun kimsenin ismini taşımasını istemem. Neyse dün eşimle aynı yerde çalışan bir arkadaşla buluştum. Diyormuş ki oğlan olursa babamın adını koyacağım kız olursa da şunu istiyoruz. Biz sadece kız ismi seçmiştik erkek hiç konuşmadık ama babasının ismini istemediğimi biliyor. Bir de demiş sakın söylemeyin haberi yok. Tabi dün kavga çıkardım. Bundan sonra doktor kontrollerine eşimi sokmayacağım ve cinsiyeti öğrendiğimde de kimseye söylemeyeceğim. Çok içimde kalmasın diye size yazarım sadece

Arkadaşlar sağlık ocaklarına gidip gebe kaydı yaptırmamız gerekiyormuş beni aradılar telefonla gebeymişsiniz dediler şaşırdım evet dedim nasıl öğrendiklerini sormadım en kısa zamanda gelin dediler bu konuda bilgisi olan varmı sizde yaşadınız mı.

Ben gittim kayıt yaptırdım. 6 ekimde çağırdılar tetanoz aşısı için, ne yemem gerektiğini anlattılar o kadar.

Kızlar bugün doktorumuza gittik normalde 9+4 ama 10+1 olarak gözüktü kıpır kıpır oynuyordu :anneadayı: şükür hersey yolunda. Folik asit olarak folbiol kullanıyorum ama bitince decavit yada elevit kullanacam siz hangisini kullanıyorsunuz çok fark yokmuş herhalde aralarında.

Ben de folbiol kullanıyorum. 11+3te kutu bitiyor. İlla 12. Haftanın sonuna kadar kullanmak gerekli mi? Sonrasında decavite başlayacağım ben de.

Hala söylemedin mi? Şok olacaklar öğrendiklerinde :)

BEN YAPTIRCAM YA İÇİM RAHATLASIN DOKUZ AY BOYUNCA Bİ SORUN VAR MI DİYE DÜŞÜNMEKTENSE YAPTIRIRIM VARDIR YADA YOKTUR DER KAFAM RAHAT OLUR BİDE ÇOK TAKINTILIYIM SONUCLAR 15 GÜNDE CIKIOMUS 15 GUN BEKLEMESI BİLE ZOR

Aslinda bende yaptırmayacaktım ama zeynep kamil de ucretsiz yapiyorlar sirf bebegi izlemek icin yaptirmak istiyorum

Kizlar bende bugun dr gittim cok sukur hersey yolunda. Rabbim hepimize boyle guzel haberler almayi nasip etsin. Ikili test icin kan verdik yarin cikacak. Cinsiyeti icin kiz gibi duruyor ama tam net degil yuzde 70 diyebiliriz dedi. Ama ben daha hamilelik bile yokken erkek hissediyodum. Simdi biraz tereddutte kaldim hislerimde:)

Kizlar bende bugun dr gittim cok sukur hersey yolunda. Rabbim hepimize boyle guzel haberler almayi nasip etsin. Ikili test icin kan verdik yarin cikacak. Cinsiyeti icin kiz gibi duruyor ama tam net degil yuzde 70 diyebiliriz dedi. Ama ben daha hamilelik bile yokken erkek hissediyodum. Simdi biraz tereddutte kaldim hislerimde:)

ULTRASON REMI ALDIN MI CANIM GÖNDERDE BAKALIM

Kızlar bu arada ilk trimestir bitmiş ayy çok güzel ikinci trimestirdayım vay be karnım büyümeye basliyacak valla annem beni çiğ çiğ yiyecek tabi iki çocuğa da o baktı. İkinci suan onlar da. Onlar bakıyor. Üçüncüye asla bakmazlar valla :sinirli::sinirli::sinirli:
Haha mecbur bakacaklar torun kıymetli. Tabi sen 3 ay sonra doğacak dediğinde yüreklerine inebilir

Eklentiler

• 20160728_134852-1.jpg
    20160728_134852-1.jpg
    74,9 KB · Görüntüleme: 60
X