2017 Şubat Anneleri

Kızlar bu arada imza kısmımda bebeğin baştan popoya 41 mm olduğu yazılı. Ama bugün başka hastanede ultrasyonda bana 12+0 dediler ve baştan popoya 53,93 mm çıktı. SAS a göre 11+3 olmalıyım. Kafam karışıyor :)

kızlar bel veya kalça ağrısı başlayan varmı kime desem çok erken diyorlar ama ben ağrıdan duramıyorum :KK43:

Günaydın. Ben bugün çok neşesizim girip mesajlara bakasım bile gelmedi bu saate kadar. Eşim daha önceden oğlum olursa babamın adını koyarız dedi, babası hayatta genç ve sağlıklı. Biz evlenmeden de 6 sene çok çektirdiler bana o sebeple çocuğumun kimsenin ismini taşımasını istemem. Neyse dün eşimle aynı yerde çalışan bir arkadaşla buluştum. Diyormuş ki oğlan olursa babamın adını koyacağım kız olursa da şunu istiyoruz. Biz sadece kız ismi seçmiştik erkek hiç konuşmadık ama babasının ismini istemediğimi biliyor. Bir de demiş sakın söylemeyin haberi yok. Tabi dün kavga çıkardım. Bundan sonra doktor kontrollerine eşimi sokmayacağım ve cinsiyeti öğrendiğimde de kimseye söylemeyeceğim. Çok içimde kalmasın diye size yazarım sadece

Ben gittim kayıt yaptırdım. 6 ekimde çağırdılar tetanoz aşısı için, ne yemem gerektiğini anlattılar o kadar.

Ben de folbiol kullanıyorum. 11+3te kutu bitiyor. İlla 12. Haftanın sonuna kadar kullanmak gerekli mi? Sonrasında decavite başlayacağım ben de.

Hala söylemedin mi? Şok olacaklar öğrendiklerinde :)
Benim de 7 gün sonra bitiyor folbiol sata gore 10+4 ultrasona göre 11+1 olmus oluyorum.doktorum folbiol bitince decavite başla dedi.

Kızlar bu arada imza kısmımda bebeğin baştan popoya 41 mm olduğu yazılı. Ama bugün başka hastanede ultrasyonda bana 12+0 dediler ve baştan popoya 53,93 mm çıktı. SAS a göre 11+3 olmalıyım. Kafam karışıyor :)
Onden gidiyor olabilir ultrasondan da farkedebiliyor doktorun muhtemelen sat i baz alir

Kızlar merhaba. Ben geç döllenme ile hamile kaldım. O yüzden son adet tarihim biraz muamma :) Bugün tahlil için başka doktora gittim ve her zaman gittiğim doktorun ultrasyonundan 4 gün önde çıktı. Böyle farklılıklar olabiliyor mu? Bu arada imza kısmımda bebeğin baştan popoya 41 mm olduğu yazılı. Ama bugün başka hastanede ultrasyonda bana 12+0 dediler ve baştan popoya 53,93 mm çıktı. SAS a göre 11+3 olmalıyım. Kafam karışıyor :)

Benim de 7 gün sonra bitiyor folbiol sata gore 10+4 ultrasona göre 11+1 olmus oluyorum.doktorum folbiol bitince decavite başla dedi.
herkesin doktoru farklı söylüyor sanırım ben 7. haftadan beri decavit kullanıyorum aynı zamanda folik asitede devam ediyorum doktorum birde kan sulandırıcı verdi

Kızlar ikili test yaptırmayacak olan yok mu? Herkes yaptırıyor sanırım. Ben sadece detaylı ultrason istiyorum, ikili test yaptırmayı düşünmüyorum da onda da cinsiyet belli olur mu acaba bu kadar erkenden?
Ben yaptrmicam cnm en fazla ultrasonda ense kalinligini sorarm kan falan vermicem ayrintiliya girerm bende diye dusunuyorum..

ÇİKOLATA YİCEKMİŞŞİN ULTRASONA GİDERKEN O ZAMAN ÇOK HAREKETLİ OLUYOMUŞ :)
Evet. Zaten benim dr un sekreteri her randevu oncesi arayip yemek+ 5 dilim baklava+ meyve suyu icin mutlaka diye hatirlatir. Hep o sekilde gideriz. O yuzden surekli kimil kimil :) hatta bu sefer o kadar hareketliydiki ense kalinligini olcmek icin bayagi ugrasti.

herkesin doktoru farklı söylüyor sanırım ben 7. haftadan beri decavit kullanıyorum aynı zamanda folik asitede devam ediyorum doktorum birde kan sulandırıcı verdi
Benim kan degerlerim filan iyi çıkmıştı onun için sadece folik asit vermişti.Bitince artık sadece decavit kullancam.Bu arada ben de migren olduğu için başımı kaldiramiyorum ya 2 3 gun suruyor..ağrı kesici olarak da sadece minoset dedi ama normal zaman da bile minosetle filan geçmiyor aranızda varmı baş ağrısı migreni olan varsa nasıl geçiriyorsunuz

BEBEĞİN FAZLA FAZLA BÜYÜMÜŞ O YUZDEN NE GÜZEL İŞTEEE

İnşallah öyledir. Aslında benim tereddütüm var kızlar en başından beri. Geç döllenme olduğu için ilk kan testimde hamilelik görünmemişti. Ve o 1 hafta boyunca enfeksiyondan antibiyotik ve adet söktürücü tarlusal kullandım. Bu ilaçlar bitince aynı hafta içerisinde hamile olduğum ortaya çıktı. Yani ne olduysa o 1 haftada oldu. Doktorum ilaçların bir etkisi olmadığını söylüyor ama en başından beri ara ara bu konu aklıma geliyor ve daralıyorum. İnşallah herkesin bebeğiyle birlikte benimkinde de bir sorun yoktur :)

X