2017 Şubat Anneleri

Kizlar 2li test icin bir arkadasm o testlerin guvenirligi %30 yaptrsan da eger bebisini olumsuzlkla karsilasinca aldrmayacaksan hic yapip moralini bozma stres yasama sikinti cikanlarin cogu normal doguyor dedi simdi sizlere sorum yaptrmak yaptrmamak degil de diyelim ki yaptrdk ve Allah korusun kotu seylerle karailastk dr un bebisi almak disinda yapabilecegi bir tedavi vs sansi var mi eger dr sadece alinmasini soyleyecekse sahsen en bastan yaptrmamayi dusunuyorm bilen var mi beni aydinlatrsanz cok sevinirim

Iyi akşamlar kızlar.Çok şükür bebegimiz iyi,sizlerinde dediği gibi fazlaca stres olmuşum
.Dr.bir anda belirtilerinin anlık kaybolması adet tarihinden 1 gün sonra olduğu icin olduğunu söyledi.
Bacagima ve kalcama giren kramplarin bebegin içerde buyududugu için kalemlerin buna ayak uydurmaya çalıştığını söyledi.
2 li test için günümüzü verdi.Yolculuk yasak değil istedigin yere gidebilir,Denize gidebilirsin dedi.
Guvendigin yerlerden hazır gıda yiyebilirsin.Ilk 3 ay bebegin benden beslendiğini bu yüzden onu yiyemiyorum sağlıklı yemiyorum diye ( süt balık yumurta yiyemiyorum bu ara)üzülmemek gerektiğini halk arasında hamile kaldım herseyi yemek lazım mantığının yanlış olduğunu söyledi.
1.98 cm olmuş bebeğim.
Ilişki konusunu soramadim ama dediğiniz gibi 9 ayda böyle gitmez.
Beni eğer çok şiddetli geçmeyen kasik agrisi bel agrisi ve kanama yada sürekli gelen su olursa kendisini bilgilendirmemi söyledi....Sanırım herseyi yazdim

2 ki testte herhangi bir tedavi şansı yok canim sadece oluşabilecek riskleri anlamak için.Benim yengemede bu test sonucunda bebek down sendromlu olabilir amniyosentez yapcaz dediler yaptırmadı o A mniyosentezi maşallah şimdi çok sağlıklı 7 yaşında oğlu var.2 li test normal çıkarsa 3 li test yaptırmaya gerek duymuyor dr lar

Saol canm ya rahatladim belim agridikca kendimi cok kotu hissediyodum ama bugun biraz daha az agridi midem cok kotu bulaniyo zaten umarim atlatiriz bugunleri daha var ama hayirlisi bebismiz iyi olsunda herseye deger

Turşuda yiyebilirsiniz kizlar zarari yok bebeğe.Tuz oranı yüksek olduğu için ödeminiz fazla olur.Tansiyon gibi sikayetiniz yoksa ve çok kilolu hamile kalmadiysaniz rahatlıkla yiyebilirsiniz....

Hep basenim genişlicek diye heveslendim.
Kursağımda kaldı hevesim

benim de tam tersi biraz da olsa basenim var. ne göbek ne omuz ne göğüs.
bende de omuz olmadığı için göbekle üst kızım kıvrımsız olacak sanırım.
merdiven çıkmak basen yapar diye hatırlıyorum bir yerlerden
doğumdan sonra aklında olsun.

Tansiyon şikayeti olmayanların gunde 1 sade maden sodasi icmesindede çok fayda varmış kızlar....Sag kasik agrisi olursa bebek kiz sol kasik agrisi olursa erkek olur diyede bir inanis var bakalim ne olcak cinsiyetler...Cin takvimine gore kiz görünüyor bebisim.Hamile kaldigimdan beri sag kasikta yanma ve batma var hep.

bu arada ben de gittim doktora kızlar bugün.
devlette ikili testi yapmıyorlardı. özelde de bir hafta daha bekleyelim dedi.
minik fasülyemi iki kere görme şerefine de nail olmuş oldum. 42 mm olmuş.
haftaya bir daha göreceğim inşallah.
bu arada daha sabah acaba bir şey oldu mu yine göğüslerimi boş hissediyorum korkusuyla uyandım. ama miniği görünce içim rahatladı.

Saol canm ya rahatladim belim agridikca kendimi cok kotu hissediyodum ama bugun biraz daha az agridi midem cok kotu bulaniyo zaten umarim atlatiriz bugunleri daha var ama hayirlisi bebismiz iyi olsunda herseye deger
Canım benim de bel ağrım var sanırım bu sıralar olması normal bak aynı zamanlarda olmuş ikimize de arada kasık ağrım da oluyor hafif hafif. Benim mide bulantım yok öyle öğür öğür değilim. Bazen günde bi iki kere midem kabarıyor kusacak kadar oluyorum sonra geçiyor çok şükür. Yarın doktora gitcem kalp atışı ve tahliller için dua et güzel şeyler söylesin

Benim de kız Çin takvimine göre bende hep kız hissediyorum zaten çoğu kişi senin kızın olacak diyor bi süpriz olursa o başka benim iki kasıkta da var batma

Ben
Benim ablam da aynısını söyledi iki çocukta da yaptirmamis o. Doktor ona da aldirmayacaksan yaptırıp uzulmenin bir anlamı yok sıkıntı ile geçirirsin hamileliği demiş. Bilemedim bende kararsızım tecrübesizim İlk çocuk .

Selam kızlar, ben de cinsiyet için çok heyecanlıyım inşallah kızım olur çok heves ediyorum.
Yorgunluk bende de aynı. Çok sıkışmadıkça tuvalete de girmiyorum suya da. Yabancı diziye başladım onu izliyorum. Birkaç roman siparişi verdim kitap okuyacağım bolca.
İlişki konusunda biz de devam ediyoruz, zaten bir yıldır doğudaydım bu kadar kısıtlama yeter, Bebek'te de sorun yok çok şükür.
Şimdi benim biraz kafam karışık, bir el atarsanız sevinirim. Kan testlerinde değerlerim en üst seviyede çıktı doktor harika 2 tüp kan verecek kadar sağlıklısın dedi ve folbiol ü bırakalım gyno tardyferon kullanalım dedi, demir +folik asit.değerlerim iyi değil mi deyince iyi ama ileride lazım olacak dedi.2 gün içtim bulantıdan geberince bıraktım.folbiole döndüm.
Bugün sağlık ocağına gebelik kaydı yaptırdım. Ekimin ilk kafatası tetanoz aşısı dediler, ilaçlarımı sordular. Folbiolü bırak decavit kullan dedi, demir ilacı verdi doktorum dedim. Onu kullanma 12. Haftaya kadar gerek yok dedi. Kan değerlerimi görünce de sende 20. Haftada anca başlarız kan hapı ve demire şuan hiç gerek yok dedi. Benim kafam karıştı şimdi ben ne kulöanıcam? Decavit vitamin değil mi aynı zamanda folik asit mi??

Merhaba bende bugun kontrole gittim 9+2 sata gore ama ultrasonada 10+1 cikiyoruz dr sata gore devam edicek simdilik 3 hafta sonra 2 li tarama icin cagirdi doktor ucretim 60 tl tarama 115 tl toplam 175 tl olucak normal mi

Ben Kayseride yaşıyorum. Burda özel bir hastaneye gidiyorum. Muayene ücretim 70 tl. İkili test için sadece 20 tl ödedim.
Orda ki fiyatlar normal mi hiç bilmiyorum inan.

Turuncu ben ağladım ya cinsiyet mevzusu gelince rahat dönem başlar genelde kızım olsa diyorum bazen tabi herkes için hayırlısı olsun.gözün aydın.

Canım ben de çok heyecanlandım. Henüz 11+1 günlüğüm ,daha cinsiyet belli olmaz diye düşünüyordum ama ultrasonda 11+4 günlük çıktım. Cinsiyetide kesin olmamakla beraber kıza benziyor dedi.
Oğlumuda 11+4 günlükken öğrenmiştim :))
Çok sağlıklı görünüyor demesi fazlasıyla yetiyor gerçi...
Rabbim sizlerinde gönlüne göre versin.

Imsalah canm hersey guzel olur. Benm sabahlari midem cok kotu oluyo ogure ogure bi hal oluyorum ama bugun kotuydum gun boyu surdu biran once gecer insallahhh

Sağlık ocagindaki dr yada yönlendiren kişiye çok güvenmemek gerektiğini düşünüyorum.Kadın doğum dr.hergün yüzlerce gebe ile karşılaşıp ona göre davranıyor ve tecrübesi daha fazla.decavit d vitamini folik asitin bebek için daha önemi var.Bazı kadınlarda folik asit değeri çok çok yüksek çıkınca folik asit biraktiriliyor.

Gunaydin kızlar dün geceden beri kusmaya bağlı yemek borumda kasılma gibi birşey var çok zor yutkunuyorum.Sanırım taze sıkılmış meyve suyundan oldu o yaktı icimi

günaydın kızlar
Canim bana önce folik asit sonra decavit Son üç ay da kan hapı demişti. 12.haftada decavit é baslayacakmisim. Yani haftaya.cin takviminde kız çıkıyor. Allah biliyor ya çok istiyorum ama hayırlısı olsun sağlıklı olsun diyorum korkudan.pembe patikler çok şirin geliyor mesela.

Günaydın kızlar.
İkili testi yaptırmayı düşünmüyordum ama doktorumu sevdiğim için kıramadım. Zatem ultrasonda en ince ayrıntıya kadar incelendi. Çook sağlıklı görünüyor dedi. Yani ikili testin sonucu kötü dahi çıksa hiç umursamam çünkü oğlumda 3lü testim kötü çıktığı için çok zor günler geçirmiştim.
O test sadece formalite yani benim için. Doktorum çok tecrübeli ve kesinlikle onun söyledikleri daha önemli benim için.
Etrafında çok duydum,okudum test sonucu kötü çıkıp sağlıklı evlat doğuran. Ben de bu örneklerden biriyim. Eğer çok takıntılıysanız hiç yaptırmayın böylesi testleri.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…