2017 Şubat Anneleri

bana gebelik olunca gel demişti aile hekimim ama daa gitmedim.
aklımda da nezaman giderim bilmiyom.
Ben gittim canım korktuğum gibi olmadı daha önce vurulduğum için tek doz aşı yapılacakmış 20. Haftada. Kan testleri yaptirdiysaniz bile tekrar yapalım dedi bende henuz yaptirmadim dedim kan testlerini de yapacaklar.

ay maşallah çok sevindim senin adına.
biz senle aramızda bi gün görünüyo canım ama ben hala çok pis bulanıyom.
herşey kokuyoo
inşallah benim de azalır seninki gibi.

tamamen bitmedi bnmde ama azaldı .. koku hassasiyeti hala devam..:) inşallah azalır

@The ilknur benim doktorum testin olumsuz çıkmasında gebeliği sonlandırmayı dusunmuyorsaniz yaptirmayin dedi canım sadece ense kalınlığı ölçüldü ultrasonda. Detaylı usg ye giriyoruz ilerleyen haftalarda en net sonuç o oluyor tüm organları vs inceleniyor. Yanlış yönlendirme yapmak istemem benim doktorumun gorusu bu şekildeydi testlerde olumsuz yada riskli olup çok stresli hamilelik sonrası sağlıklı bebek sahibi olan arkadaşlarda var....

Bende devlet mahallesindeyim yeni bir gimsa yapıldı ya orda kismet olursa belki karşılaşırz
Biliyorum evet gimsa yı :) aynen nasip bakarsın ikili test için birlikte kostururuz :) sen normalde burda oturmuyosun herhalde dimi

Bende bu yüzden yaptirsam mi diye dusunuyorum

Bende kendimi kötü hissediyorum bu durumda ama senin gibi şanslı değilim maalesef Dr bana ilk başta da iliski yok demişti sonra leke oldu yine yok dedi ve şimdi de içerde kanama alanım var bu yüzden yine ustune basa basa iliski yok dedi halbuki bende Dr izni almak için gitmistim hemm bebise bakiyim hem de iliski olabilir mi diye soriyim diye düşünürken kanama alanı gorunce direk iliski oldu mu dedi zaten ve sonrasında da yok dedi bakalım ne zaman izin kağıdı çıkacak :)

Ben yaptirmiycam zaten oglumda ki Dr devam ediyorum son anda fikir değiştirmezsem
Benim Yengem de yaptirmamisti dediğin gibi ya sonuc yanlış çıkarsa ya niyeti bozup aldırmayı dusunursek Rabbim nasıl razı gelecek sonra bize bende onu dusunuyorum bakalım ne yapcam

Onda demir çinko eksikliği baya varmış demekki çünkü demir eksikliği olanlar daha çok ihtiyaç duyuyor böyle şeylere

Selam kızlar..
Biz doktordan çıktık. İkili testi doktorum yapmamı istediği için kan verdim mecburen.
Genel kontrolde her şey çok sağlıklı dedi.
Ense ölçümü yapıldı ve onda da sorun çıkmadı çok şükür. Kalp atışlarını dinledik ,5 cm olmuşuz vee ilk cinsiyet haberi benden gelsin. Kesin olmamakla birlikte kıza benziyor dedi :))

Biliyorum evet gimsa yı :) aynen nasip bakarsın ikili test için birlikte kostururuz :) sen normalde burda oturmuyosun herhalde dimi
Yok canım balıkesirde yaşıyorum ben annemler orda fırsat buldukça geliyorum olabilir valla günlerimizde yakın üç gün var arada

canım özeldemi yaptırdın ense kalınlığı ölçümü ve 2 tarama tastini

ayyy maşallahhh darısı başımıza inşallah ... bende çin takvimine baktım kız çıktı

Bende 2li test yaptırmayı düşünmüyorum hata mı ederim acaba doktorun ne dedi sana yaptırmayacağım diyince?
@The ilknur
Cnm ben kardesimden tecrubeliyim moralini cok bozmuslardi onun.. dr a 17 18 haftaykn ayrintili ultrasona gircem dedm tm dedi.. İnşallah sag salim goruruz o haftalari..

Ben gebeligimi ogrenir ogrenmez ilk aile hekimime gittim ilk dusugumde aile hekimim arayp gecmis olsun demisti birdahaki gebeliginde hemn gel buraya demisti.. Gittim gebe dosyasi açtılar.Gebeligini sağlık bakanligina bildircez dediler decavit verdiler folik asite devam et dediler tam kan testi icin kan alindi inan özel hastaneler kdr ilgilenio aile hekimi.5.ay gebeligin devam ederse tetanoz asisi olcksn diye asi karti verdi..

Haklisin cnm gerçekten bugün çok ilgilendiler Dr tatildeymis haftaya kan testi için gorustururuz vs çok ilgilendiler gözümde buyuttugum kadar yokmuş:)

Ay kızlar yaa.
Ben zaten kuru basenli koca göğüslydüm.
Kıvrımsız bi vücudum vardı.
Bi de göbekliydim.
Yani 90 75 93tü ölçüm.
Şimdi zayıfladım ama göğsüm büyüdü, karnım çıktı, oldum 97 80 90.
Ağlıycam yaa.
Herkesin baseni genişler benim göğüs torba gibi şişti
Üst geniş alt dar çok tipsiz oldu şimdiden.
Acaba basenim sonradan genişler mi?
Aynaya bakıp bakıp üzülüyom

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…