2017 Şubat Anneleri

Aynen ben de..Bi bizim topik sessizleşti diğerleri canlı hala.
Ela dündendir ateşleniyor hastaneye götürdük 38 i geçti dün bakti birşey görünmüyor dedi calpol ve iburamin yazdi içiriyorum biraz düşüyor sonra tekrar 37,5 oluyor:KK43: dündendir uyumadik elada perişan halde umarim diştendir:KK43:( o kadar halsizki içim aciyor onu böyle görünce:'(
Geçmiş olsun kuzum..Herkes her bebek hasta..Bizde de geçmeyen hırıltı ve sabah öksürüğü var..
Kendim de ayakta atlatıyorum boğazım tahriş olmuş geniz akıntım ve öksürüğüm var her sabah ikimize tereyağını eritip pekmezle karıştırıyorum ona 1 çay kaşığı kendime kalanını biraz geçiriyor sonra yine aynı..
Zencefil limon bala dayadım kendimi:hasta:

meraba ablalarrr ben boyleyım smdılık:KK66:))
Tatlışım benim maşallah :nazar:
Geçmiş olsun kuzum..Herkes her bebek hasta..Bizde de geçmeyen hırıltı ve sabah öksürüğü var..
Kendim de ayakta atlatıyorum boğazım tahriş olmuş geniz akıntım ve öksürüğüm var her sabah ikimize tereyağını eritip pekmezle karıştırıyorum ona 1 çay kaşığı kendime kalanını biraz geçiriyor sonra yine aynı..
Zencefil limon bala dayadım kendimi:hasta:
sağol canım size de geçmiş olsun..
1 haftaya yakındır çekiyoruz ateş
Gitti şükür ama gece uyanıp ağlamalari var.:110:

Büyüdükçe daha da zorlaştı. Artık oyalanmıyor bile sürekli tehlikeli işler peşinde veya oyun oynayalım diyor..
Tam desteksiz yürümüyor ama tek elle tutunarak her yere gidiyor, emekleme de ise kurmalı araba gibi zaten iyice hızlandı koşar adıma doğru..
Tabiki çok şükür ama sürekli ilgilen olunca ne ev işi ne yemek yapamıyorum doğru düzgün..
Bir de derslerim var gece uyuttum diyorum kitabın kapağını açıyorum, başlıyor ağlamaya ders de çalışamıyorum..Bu ara 3'leri buluyor tam dalması..
Ben de sürekli yorgunum ondan mütevellit :uykucu:
Çok zor ve çok iyi anlayabiliyorum. Ben de bayadır evden çalışmaya devam ediyorum. İş olduğu zamanlar çok zor oluyor. Gece uyuduğu zaman mutfağa girebiliyorum orda işler bitince otur bilgisayar başına sabaha kadar çalış sonra yat 2 saat uyu uyuma bebiş uyansın. Valla çok zor oluyor o dönemler. Bizim kız eskiden de basardı çığlığı 1 saniye yalnız kalmazdı o yüzden bende durum pek değişmedi hala peşinde dolanıyoruz oda oda emeklemece tutunup koltuktan koltuğa yürümece, napalım idare etcez artık. Ben bu ara şanssız dönemdeyim. Eşim ameliyat oldu yarası iyileşmedi oksijen tedavisine gidip geliyor. Annemi çağırdık desteğe bayadır koşturuyor kadıncağız.
@ayseulas canım bizim viral enfeksiyonmuş. 3 gün yüksek ateş yaşadık şimdi de yüzü kıpkırmızı yavrumun. Önce 6.hastalık sandık ama değilmiş. Yüksek ateş sonrası döküntüymüş. Yavrumun ağzında da yaralar var. Şimdilik iyiyiz çok şükür de kontrol altındayız işte. Ateş geçti kızarıklıklar için damla ve krem ishal için de probiyotik damla kullanıyoruz. İlk defa hasta oldu bizim bıcırık ve ilk defa ciddi ateş oldu 39lardaydı, çok zormuş allah yardım etsin tüm hasta bebelere.

Bi kac gündür takip ediyorum kızımı canı isterse önünde dikkayini ceken birsey varsa gayet emekleyip gidebiliyor. Ama basla zamsn oturuyor genelde bu ara emekleme posisyonunda kendi kendine oturmaya basladi favorisi o hareket. Bi de benden tutunup kalmak icin çekiştiriyor kalkıyorda güzelce tutunabilirse. Hatta sehpa ve kanepeye dizleri üstünde durup el uzatmaya başladı ama ne zaman o poposunu kaldirabilir bilmiyorum :emir_bebek: ortezden dolayi bu konularda biraz geride kaldi ama yetisecek saniim boyle giderse.
Yeme konusunda hala oyle kase kase ek gida yiyen bir bebek olmasa da herseyden tadımlık ( bir sosluk kase bitmiyor bazen) yiyor ilgisi var yemeklere fazlasiyla. Maksimum 3 4 saatte emiyor ben isteykende sağdıklarımdan iciyor biberonla 150 160 ml 2 biberon filan . Hala mama vermiyorum sagmaya devam.
10 ay 10 gunluk oldu yaklasik 66 67 cm hoyu var ölçütüğüme gore kilosu 10.5 oldu :nazar:

Bi kac gündür takip ediyorum kızımı canı isterse önünde dikkayini ceken birsey varsa gayet emekleyip gidebiliyor. Ama basla zamsn oturuyor genelde bu ara emekleme posisyonunda kendi kendine oturmaya basladi favorisi o hareket. Bi de benden tutunup kalmak icin çekiştiriyor kalkıyorda güzelce tutunabilirse. Hatta sehpa ve kanepeye dizleri üstünde durup el uzatmaya başladı ama ne zaman o poposunu kaldirabilir bilmiyorum :emir_bebek: ortezden dolayi bu konularda biraz geride kaldi ama yetisecek saniim boyle giderse.
Yeme konusunda hala oyle kase kase ek gida yiyen bir bebek olmasa da herseyden tadımlık ( bir sosluk kase bitmiyor bazen) yiyor ilgisi var yemeklere fazlasiyla. Maksimum 3 4 saatte emiyor ben isteykende sağdıklarımdan iciyor biberonla 150 160 ml 2 biberon filan . Hala mama vermiyorum sagmaya devam.
10 ay 10 gunluk oldu yaklasik 66 67 cm hoyu var ölçütüğüme gore kilosu 10.5 oldu :nazar:
Her bebeğin gelişimi farklı ilerliyor canım. Kimisinin fiziksel gelişimi önde kimisinin dil gelişimi kimisininde zihinsel gelişimi. Dedigin gibi ortezden dolayi biraz gecikmiş olabilir. Çevresel faktörler etkiliyor bebekleri.
Bir yönden güzel geliyor emeklemesi sıralaması hatta yürümesi ama emin ol çok zor oluyor. Benim oğlan sürekli gezmek istiyor duvara kapıya dayanıp hep ayakta. Bir kanepe den diğerine geçiş yapıyor. Ve 3 4 gündür de yürümeye başladı. Bugün 8 10 adım attı. Suratındaki mutluluk paha biçilmez. Acayip hareketli bir bebek. BiziM ki babaya çekmiş baba da 10 aylıkken yürümüş çok hareketli bir cocukmustu. Ayın 25 inde 11 aylık olacak oğlum.
Maşallah kilosu çok iyi boyuna göre. Ek gidayi porsiyon olarak çok yemiyor demissin ama yedikleri yeterli geliyor demekki. Kiloyla kiyaslayinca gayet iyi yani. Rabbim sağlık sıhhat versin bütün evlatlara.

kizlaaarr uzun zamandir girmemistm ay özlemişim valla burayı ♡♥♡♥♡ bebisler bu ara hep hasta anlaşılan cok geçmiş olsun. bnm oglan da hasta iki gun ates oldu cok burun akintisi ve göz akintisi var burnundan dolayo uyumakta zorlanio bi de oksurunce bogazo acıyo sanirim. napicZ bilmem atltrz diye doktora gotrmedm ama goturcem galiba 6 aylıkken de faranjit olmustu o zaman verdigi bi bogaz spreyi ve kooh diye surup var onlari veriyorum bi kac gündür cold mix aldim gece pamuga damlatip oday koyuyorum baya rahatlatiyor bi de arada serum fiz. ona izin vermiyor pek...kadir hoca balli limonlu su oneriyo kullaniorum onu da...hastalik haricinde her sey yolunda cok şükür 9 ayini doldurunca tam yürümeye başladı, verdigim yemekleri ayirt edio istemedigini yemiyor mutfak en sevdigi oyun alani elektrkli süpürge ise en sevdiği oyuncak sapini cikariorum supuruo yerleri biraz daha büyüsün ona supurtcem evi:))))

MaHlass MaHlass cnm su pekmezli teragi ise yario mu tam olarak nasi yapıosun bi de icmek istiyor mu onu??? bn de hasta olacak gibiydim direniyodm smdi yorulunca daha bi Boğazlarim falan agrimaya basladi hemen kendime de doping yapmam lazm

Herkese merabalar:KK66:)
Çok oldu bakmayalı buralara. Malum artk bebişler ayaktalar öyle uyutup bırakmakla olmuyor. Benim kızım çok hastalık geçirdi kızlar yazın bi dönem resmen her gün hastaneye gidiyoduk ama şimdi şükürler olsun sefasını çekiyorum. Henüz dişimiz yok 12 kilo. Düne kadar sadece ayakta duruyorken artk adım atıyo minnacık ayaklarıyla bide heyecanlanıyor. Beslenme olarak da çok srbest zaralı olmayan herşeyi veriyorum. Ekmek hep elinde kemiriyor. Sizin nasıl minikler? Umarım herşey yolunda. Hastalık geçiren miniklere geçmiş olsun allah şifa versin hepsine

MaHlass MaHlass cnm su pekmezli teragi ise yario mu tam olarak nasi yapıosun bi de icmek istiyor mu onu??? bn de hasta olacak gibiydim direniyodm smdi yorulunca daha bi Boğazlarim falan agrimaya basladi hemen kendime de doping yapmam lazm
Çok basit tereyağını bir cezvede eritip içine pekmez atıyorum ölçü 2 ölçü pekmeze 1 ölçü tereyağ şeklinde oğluşa 1 çay kaşığı ılık, kendim de biraz sıcak içiyorum..Öksürükte işe yarıyor tamamiyle geçene kadar sabahları vermek gerekiyor..

Kızlar merhaba ben bayadır giremiyrm benm kızda hastalandı baya ilaçla pekmezle atlattık gibi biz 9 aylıkken başladık yürümeye artık evde dolaşan minik bi yaramaz var heryere gidiyo hiç durduramığız yok 6 dişimiz var 7. De yolda sanırım şuan bilinçli olarak söylediği gel gel ve mama var geçen sene bu zamanlar buralarda kucakları boş heyecanla bekleyen anneler vardı şimdiyse şükürler olsun kucaklarımız dolu dolu gülücükler saçan oyunlar oynayan evimizin neşeleriyle bir senemiz doluyor bile

Benimle bebiğini bekleyen anneler bebişlerinizin resimleri paylaşır mısınız

Eklentiler

• IMG-20171210-WA0045.jpeg
    IMG-20171210-WA0045.jpeg
    38,8 KB · Görüntüleme: 69
Herkeslere geçmiş olsun valla aynen herkes hastaymış demek. Bizim kıza da teşhis kondu dün 6.hastalık geçiriyor ama kızarıklıklar baya dindi bugün. 9.ay kontrolünde 71.5 cm 10115 gramdı. Ama bu hastalıktan dolayı yüzü baya eridi garibimin. Ek gıdayı da reddedince sadece anne sütü devam ediyoruz. Birazcık meyve ve yoğurt yedi bugün bakalım umarım toparlar zamanla. Tutunup her yere gidebiliyor koltuktan koltuğa tutunup geçiyor ama daha adım atmadı bekliyoruz bakalım :emir_bebek: Baba, meme, mama, dede, gel, ver, bu(su isterken) diyor :deli: ama halsizlikten 2 gündür sürekli uyuyor allah sağlık versin ya çok zor gerçekten. :cry:

Bebisler hareketlenincr telefonlar elden düştü bence.. bi de elimizde görünce hemen istiyor benim kızım ağlıyor vermeyince bacak kadar boyuyla telefon oynayacakmış sıpa :emir_bebek:

Aynen yaaa elime alınca koşa koşa yanıma gelip almaya çalışıyor sanki oynamayı biliyor :KK70: ağzına sokuyor habire :)

Kızlar , bez için prima premium care kullanıyorum ama geçen gün komili bebe’yi denemek için aldım ve çok memnun kaldım, dokusu falan çok güzel geldi, zeytinyağlı çok da güzel kokuyor, fiyatı da çok uygun, merak ediyorum hiç kullandınız mı ?

Ben bir paket denemiştim memnun kaldım ama devam etmedim

Aynen ben de..Bi bizim topik sessizleşti diğerleri canlı hala.
Ela dündendir ateşleniyor hastaneye götürdük 38 i geçti dün bakti birşey görünmüyor dedi calpol ve iburamin yazdi içiriyorum biraz düşüyor sonra tekrar 37,5 oluyor:KK43: dündendir uyumadik elada perişan halde umarim diştendir:KK43:( o kadar halsizki içim aciyor onu böyle görünce:'(

Çok geçmiş olsun canım şimdi nasıl ela?

meraba ablalarrr ben boyleyım smdılık:KK66:))

Oyyyy maşallah çok tatlı :))

Çok zor ve çok iyi anlayabiliyorum. Ben de bayadır evden çalışmaya devam ediyorum. İş olduğu zamanlar çok zor oluyor. Gece uyuduğu zaman mutfağa girebiliyorum orda işler bitince otur bilgisayar başına sabaha kadar çalış sonra yat 2 saat uyu uyuma bebiş uyansın. Valla çok zor oluyor o dönemler. Bizim kız eskiden de basardı çığlığı 1 saniye yalnız kalmazdı o yüzden bende durum pek değişmedi hala peşinde dolanıyoruz oda oda emeklemece tutunup koltuktan koltuğa yürümece, napalım idare etcez artık. Ben bu ara şanssız dönemdeyim. Eşim ameliyat oldu yarası iyileşmedi oksijen tedavisine gidip geliyor. Annemi çağırdık desteğe bayadır koşturuyor kadıncağız.
@ayseulas canım bizim viral enfeksiyonmuş. 3 gün yüksek ateş yaşadık şimdi de yüzü kıpkırmızı yavrumun. Önce 6.hastalık sandık ama değilmiş. Yüksek ateş sonrası döküntüymüş. Yavrumun ağzında da yaralar var. Şimdilik iyiyiz çok şükür de kontrol altındayız işte. Ateş geçti kızarıklıklar için damla ve krem ishal için de probiyotik damla kullanıyoruz. İlk defa hasta oldu bizim bıcırık ve ilk defa ciddi ateş oldu 39lardaydı, çok zormuş allah yardım etsin tüm hasta bebelere.

Zor olmaz mı canım geçmiş olsun :KK43:

Kızlar merhaba ben bayadır giremiyrm benm kızda hastalandı baya ilaçla pekmezle atlattık gibi biz 9 aylıkken başladık yürümeye artık evde dolaşan minik bi yaramaz var heryere gidiyo hiç durduramığız yok 6 dişimiz var 7. De yolda sanırım şuan bilinçli olarak söylediği gel gel ve mama var geçen sene bu zamanlar buralarda kucakları boş heyecanla bekleyen anneler vardı şimdiyse şükürler olsun kucaklarımız dolu dolu gülücükler saçan oyunlar oynayan evimizin neşeleriyle bir senemiz doluyor bile

Aynen canım zaman çabuk geçiyor :)

Merhaba kızlar ben de çok özledim sizi taşınma yerleşme derken geçti günler okul başladıktan sonra resmen outa düştüm ben :KK70: çocukla çalışmak çok zormuş... Benm kızım da yürüyor iki hafta falan oldu. Gitgide de kendini geliştiriyor. Hergün sokaklardayız parka çıkıyoruz biz ama tine de hasta olmadı şükürler olsun. Belirtiler vardı ama katnoldu. Herkese geçmiş olsun

X