2017 Şubat Anneleri

Kızlarr bikaç bişi sorcamm:rolleyes:
-bebekleriniz gece kaç saatte bi besleniyo?
-oto koltuğu ne marka kullanıyosunuz, kaç tlye aldınız ve hangi özellikler olmasını tavsiye edersiniz?
-gündüz uykusu bizim gibi teke düşen var mı, ortalama kaç dk/saat sürüyo?
-oyuncak ya da eğitici aktivite gereçleri olarak ne tavsiye edersiniz, şöyle başında en az ni yarım saat oyalanabileceği ve bana bağımlılığını azaltabilecek:anne::KK53:? (Her bebeğin ilgi alanı farklı oluyo gerçi ama asude ışıklı müzikli hareketli şeyleri seviyo)
Şimdiden tişikkirlir:KK200:

-oto koltuğu ne marka kullanıyosunuz, kaç tlye aldınız ve hangi özellikler olmasını tavsiye edersiniz?
-oyuncak ya da eğitici aktivite gereçleri olarak ne tavsiye edersiniz, şöyle başında en az ni yarım saat oyalanabileceği ve bana bağımlılığını azaltabilecek:anne::KK53:? (Her bebeğin ilgi alanı farklı oluyo gerçi ama asude ışıklı müzikli hareketli şeyleri seviyo)
Benimki emmeyi bıraktı arı mama veriyorum uyumadan 11.5 gibi uyuyor bidaha 4 gibi uyanıyo sonra tekrar içiyor 8 gübi uyanıyor tekrar içiyor 10 da kalkıyor :) gündüz 1 _2 gibi öğlen uykusuna yatıyor eğer sessizse ev 2-3 saat uyuyor bidaha akşam uyuyor :) ben bandigo aktivite masası aldım onunla bayağı güzel oynyyor. Oto koltuğum yok oturmuyor daha doğrusu çok hareketli beni bitirdi..

Benimki emmeyi bıraktı arı mama veriyorum uyumadan 11.5 gibi uyuyor bidaha 4 gibi uyanıyo sonra tekrar içiyor 8 gübi uyanıyor tekrar içiyor 10 da kalkıyor :) gündüz 1 _2 gibi öğlen uykusuna yatıyor eğer sessizse ev 2-3 saat uyuyor bidaha akşam uyuyor :) ben bandigo aktivite masası aldım onunla bayağı güzel oynyyor. Oto koltuğum yok oturmuyor daha doğrusu çok hareketli beni bitirdi..
Arı mama içinde süt tozu yazıyo bu neskafe içinde kullanın süt tozu mu acep yoksa mamalaradaki tozlardan mı

merhaba güzel anneler bebişleriniz nasıl iyidir inşallah hepsini Allahım esirgesin hepsine Maşallah

Şimdi benim bebeğim 9 ay bitti 10 gün oldu ciddi atopik dermatit ek gıdaya geçtik geçemedik yoğurt elma cici bebe ıhlamur patates kabak ıspanaklı çorba dışında bir şey veremiyoruz.ama cildi yine kızarıyor. besin alerjisi gibi durmuyor hiç vermediğim ek besin vermedsiğmi sadece anne sütü mama verdiğim günde kızarık oluyor. Birçok doktora gititm ankarada bununla yşamayı ögreneceksiniz büyüdükçe azalacak dikkat edeceksiniz özel ürünler kullanacaksınız vsvs.

Neyse sormak istediğim şu siz bebeklerinizi gün içerisinde nelerle nasıl besliyorsunuz.
tarifleriniz programlarınız günlük yaptıklarınızı öğrenebilrimiyim.
neler yapıp yediriyorsunuz kaç saatte bir nelerle besliyorsunuz.
biz daha yumurtayı bile veremedik 2 gün verdik sonra yine kızarık oldu yani ne yaqpacağımızı şaşaıredık

Merhaba bu kızımın menüsü genel olarak böyle oluyor fikir olur belki :)

Eklentiler

• CE84ADE3-1099-4230-A346-914D8ADC5ECA.jpeg
    CE84ADE3-1099-4230-A346-914D8ADC5ECA.jpeg
    69,5 KB · Görüntüleme: 124
Kızlar bebişi yürüyen varmı bizimki 2-3 haftadır yürüyor 28 şubat doğumluyuz .. bu arada el ağız hastalığını çok hafif atlattık çok şükürr :)

Geçmiş olsun canım gözünüz aydın :KK66: benimki de yürümeye çabalıyor ama 3-4 adımdan sonra düşüyor. Yakında yürür herhalde o zaman bittik :KK70:

Kızlar bebişi yürüyen varmı bizimki 2-3 haftadır yürüyor 28 şubat doğumluyuz .. bu arada el ağız hastalığını çok hafif atlattık çok şükürr :)
Maşallah baya erken yürümüş. Bizde 25 ocak dogumluyuz. 2 3 adım atabiliyor sadece. Yürütec kullanmadım belki ondan biraz daha geç yüruyecek. Siz kullandınız mi yürütec

Kızlar yumurtanın beyaz kısminida veren varmı aramızda. Ben 1 haftadir artık omletini yumurtanın hepsiyle yapıyorum. Çok şükür bir sıkıntı olmadı. Ocak 25 li oğlum. 10 ayı geçti. 1 yaşından sonra diye biliyorum ama artık veriyorum ben.

Kızlar yumurtanın beyaz kısminida veren varmı aramızda. Ben 1 haftadir artık omletini yumurtanın hepsiyle yapıyorum. Çok şükür bir sıkıntı olmadı. Ocak 25 li oğlum. 10 ayı geçti. 1 yaşından sonra diye biliyorum ama artık veriyorum ben.
Ben henüz vermedim canım ama veren arkadaşlarım var deneyip alerji yapmadığını söyleyip veriyorlar..
Alerji durumunuz yoksa tercih meselesi..

teşekkür ederim eliyle yiyeceği türden derken ben hiç bebeğimin eline yiyecek vermedim bogulur diye siz nasıl alıştırdınız?????????
Evet alıştırmak için bayağı uğraştık diyebilirim her an tepesinde serçe parmağım tetikte beklediğim çok anım var..
Zamanla damağında ezip yutmayı öğrendi..
Yutamayacağını çıkarmayı eliyle koparmayı da..
Alışıyorlar yani birazcık sabırla başında alışmasını bekleme süreci var sadece..
Şu an tetikte değilim mesela koparıyor, çiğniyor, yutuyor..
Bu ara çatalla yemeği öğreteceğim bakalım süreç nasıl işleyecek en son da kaşıkla dökmeden yeme evresi..

yoğun protein içeriğinden dolayı +1 yaş.. yani sarısına alerjisi yoksa beyazına da alerji olmuyor genelde. 1 yaş olma sebebi yoğun protein yapısı.

Selaaam, şuraya da kendi kendini besleyebilen minnak bir Eylül Deniz kuş koyalım :KK200::nazar:
Dobik kız oldu +9.5 aylık. Artık tutunup kalkıyor, koltuktan tutunup bir uçtan bir uca gidiyor. Motor gelişimi de çok iyi ilerliyor. Allahım tüm bebişlerimizi sağlıkla büyütmesi nasip etsin. :KK36:

Eklentiler

• IMG_20171201_165051.jpg
    IMG_20171201_165051.jpg
    61,3 KB · Görüntüleme: 78

——Deniz, gece 3-4 kere kalkıyor ama her seferinde emmek için değil, susadığı için de kalkıyor, suyunu verip, pışpışlıyorum yine dalamadıysa uykuya memede uyutup, beşiğine yatırıyorum.
——oto koltuğu olarak Besafe izi modular size 0-4 yaş isofixli oto koltuğu kullanıyorum, 1 yatış (kısmen) 2 de oturma pozisyonu var. 6 aydan önce chicco kullanıyorduk. Besafe’den çok memnunum , Adac testlerini de başarıyla geçmiş.
——Gündüz 1 saat uyuyor bazen de akşamüstü de şekerleme yapıyor 1 saate yakın. Gece de 9.30 gibi yatırıyorum, emerek uyuyor maalesef :KK43: Bazen uyuması 11’i buluyor uykusu kaçınca yatakta oynuyoruz babamız da katılıyor :-)
—— Yürüteç tavsiye ederim, etrafı tek başına keşfetmek hoşuna gidiyor. Kinder sürprizin yumurtalarını çok seviyor Deniz ,hem zararsız( tabi çikolatalarını ben yiyorum:) ) Ceviz tokuşturmasına da bayılıyor, YouTube ‘dan ninniler açıyorum TV karşısında eğitici ninnileri izlemeyi de seviyor ama yarımsaatten fazla oturtmuyorum. Yaylaların yoğurdu ve eşşekli ninni favorimiz :-) Playgro’nun hışırtılı defter oyuncağı var onunla da oynuyor, içinde hem hayvanlar var onları inceliyor.

Son düzenleme:
Kendi hayatından hiç mutlu olmayan var mı ya? Gecenin 3ünde can sıkıntısından uyku bile tutmuyor :KK61:

Neden mutlu değilsin tatlım neyin var ? Kış depresyonundaysan o bana da arada gelip gidiyor kafana takma, Tabi bebişlere odaklanmaktan bireysel şeyler pek yapamıyoruz en azından ben öyleyim :KK43: eskisi gibi kitap okuyamıyorum, dizi izleyemiyorum, güya Game of thronnes izliyordum, en son hangi bölümde kaldığımı bile hatırlamıyorum ama şunu da unutmayalım bebeklerimizle bu anlarımız bir daha geri gelmeyecek, tadını çıkaralım :KK66:

Neden mutlu değilsin tatlım neyin var ? Kış depresyonundaysan o bana da arada gelip gidiyor kafana takma, Tabi bebişlere odaklanmaktan bireysel şeyler pek yapamıyoruz en azından ben öyleyim :KK43: eskisi gibi kitap okuyamıyorum, dizi izleyemiyorum, güya Game of thronnes izliyordum, en son hangi bölümde kaldığımı bile hatırlamıyorum ama şunu da unutmayalım bebeklerimizle bu anlarımız bir daha geri gelmeyecek, tadını çıkaralım :KK66:
ya valla dört duvar üzerime geliyor, normalde de eşimin öyle sabit izni falan yok haftasonları ay şöyle yapalım böyle yapalım planlı bir hayatımız olamıyor sürekli ya gece yok ya gündüz. Son 1 aydır da eşim ameliyat oldu. Evde durdukça kavga gürültü nasıl evlenmişiz bizim gibi zıt iki insan hiç bilemiyorum. 2-3 haftaya işe başlamak istiyorum bakalım yarın iş görüşmem var, umarım olur ya valla kafayı yicem evde artık çok bunaldım :KK43:

ya valla dört duvar üzerime geliyor, normalde de eşimin öyle sabit izni falan yok haftasonları ay şöyle yapalım böyle yapalım planlı bir hayatımız olamıyor sürekli ya gece yok ya gündüz. Son 1 aydır da eşim ameliyat oldu. Evde durdukça kavga gürültü nasıl evlenmişiz bizim gibi zıt iki insan hiç bilemiyorum. 2-3 haftaya işe başlamak istiyorum bakalım yarın iş görüşmem var, umarım olur ya valla kafayı yicem evde artık çok bunaldım :KK43:
Anladım canım geçmiş olsun,hasta psikolojisiyle uğraşmak zor. İş görüşmen de umarım olur, çalışmak iyi gelir, bebişe de annane ya da babanne bakacak galiba ? Ya da kreş mi ? Düzensiz işler yorucu oluyordur eşini de anlamaya çalış bence ..

X