2017 Şubat Anneleri

memede uyuyorsa yatagina yatirdiginda hafif uyandırıp yatakta gozunu kapatmasını saglayabilirsin
yatak odasinda kullandigim koyu kahve fon perdeler vardi onlari odasina taktim

Benim odam da blackboard stor perde var yani şu bildiğimiz projeksiyon perdesinden.. Buna rağmen 4 te yattı gece..Bir de beşikte o karanlıkra dikiliyor ayağa sonra korkmaya başlıyor..
Dönemsellik var muhtemelen bebişlerde uyku da..
Bu aralar hepimiz aynıyız sanırım

Bişey merak ediyorum bebeği doğduğundan beri yani 9 aydır bebeğinden hiç ayrılmayan var mı? Yani 1 saat bile birine bırakmamış olan? (Çalışan anneler harici tabi)

1 aylıkken anneme bırakmıştım 2 saat.
Bi de 8 aylıkken bıraktım ama 15 dk boyunca ağladığı içşn geri döndüm. O günden sonra bıraktığım tek kişi babası :)

Canım seni anlıyorum ama büyükler bu düşünce de olduğu sürece senin gözün hep arkada kalacaktır.
Arada bir eş ile dışarı çıkmak çok iyi gelir biliyorum ama aile ile aranızın bozulmasını istemiyorsan bu düşünceleri bir müddet ,hata uzun yıllar raf'a kaldır derim

Şimdi küçük diye laf anlatırsın ama biraz büyüdüklerinde çocuğa abur cubur almaya ve yedirmeye daha meraklı oluyorlar maalesef...
Sağlıklı yaşamı kabullenmedikleri sürece anlaşmak zor bu konuda..

Canım bizim hiç saat düzenimiz yok. En uzun uykuya dalarken emiyor. Öğün düzeninimiz de yok maalesef. Tam düzen kurduk diyorum ya hasta oluyor ya atak geçiriyor,iştah tamamen gidiyor filan...
Gece emmeleri ise tamamen duygusal gibi. Sırf beni hissetmek için iki emip arkasını dönüyor :)

uyku çok hassas bir konu oglen uykusu beslenmesi ortam hepsi çok etkiliyor tabi ki sadece perdeyle olmuyor ama bende baya farketti umarım bozulmaz çünkü hop diye degisiveriyorlar bir anda

Günaydın kızlar yeni güne, yeni haftaya Kartal'ın kalbinin geldiği güzel haberlerle başlamak ne güzel
Umarım dualarımız kabul olur sağılığına kavuşur kuzu bir an önce
ben de sabah gördüm kahvaltı hazırlayacaktım elim ayağıma dolaştı. cok mutlu oldum gün icinde bunaliyoruz bazen ama en onemlisi saglikli ve yanimizdalar

Günaydın kızlar yeni güne, yeni haftaya Kartal'ın kalbinin geldiği güzel haberlerle başlamak ne güzel
Umarım dualarımız kabul olur sağılığına kavuşur kuzu bir an önce
Rabbim kartal bebeğe ve hasta olan nice bebeklere şifa versin.
Hayatta en önemli şey sağlık. Ama bizler en ufak tefek şeyi dert ediyoruz kendimize. Hep daha fazlasını istiyoruz. Başımıza küçük birsey gelse, zorlandigimiz en ufak tefek şeyde hemen sizlaniyoruz.
Rabbim kimseye dermansiz dert vermesin. Elimizdekilere sahip olduklarımiza sukretmeyi her zmn nasip etsin.

Ahh kuzum yaa Balzac'ın bir sözü var:
Ayakkabılarım olmadığı için üzülürdüm. Ta ki, sokakta ayakları olmayan adamı görene kadar..
İnsanoğlu her şeyi çabuk unutuyor.Çabuk tüketiyoruz hayatı..
Öyle ki hayatımıza yön verirken iş sahibi olayım, evimi de alayım, arabamı da alayım bebek de yapayım..Ee bebek de oldu uyumuyor, her şeyi yemiyor diye diye "Küçük şey" dediğimiz büyük güzellikleri kaçırıyoruz hayatımızdan..Tam da tüketim çılgınlığı denilen affluenza durumu..
Bir bakmışız hayat bitmiş bile..

ben de sabah gördüm kahvaltı hazırlayacaktım elim ayağıma dolaştı. cok mutlu oldum gün icinde bunaliyoruz bazen ama en onemlisi saglikli ve yanimizdalar
Ben de çok duygulandım..
Hele videosunda gözleri öyle güzel parlamış, dolu dolu gözlerle "Oğlum seni seviyorum bu anı çok bekledik" deyişi yok muydu?
Çok şükür, sonsuz şükür..
Rabbim bütün yavruları korusun

Balzac ne kadarda güzel söylemiş....
İnsan kendinde statü olarak zenginlik olarak makam mevki olarak hep daha yüksektekine bakarsa mutlu olamazki. Kendimizden daha kötü şartlarda olanlara bakıp mutlu olmayı bilmemiz lazım.
Bazı şeylerde imtihan tabi. Hepsinin Rabbim den geldiğini bilip var olanla yetinmek lazım.
Dediğin gibi hayat kısa. Bir gün varız bir gün yokuz. Hayatımızdaki guzellikleri her daim görebilmek dileğiyle.

Mrb kizlar bend subat annesiyim ama malum yogunluktan giremiyorum
Buara canm sikkin biraz kizim 9 aylik.oldu ama biraz zayf her goren bu cok zayf deyip moralimi.bozuo gecn ay 73 cm 7.300du bu ay boya bakmadimda 8200 filan olmus sizce nasil cok mu zayf kafam allak bullak oldu.ilk kizim baya iriydi 9 aylikken 11 kiloydu.bana bi gikir ve4in sizce dr gotrmelimiyim kilo aldiran bisey varmidr.anne sutu ve ek gida veriyorm mama filan vermedm hic.

Zayıf değildir. Boyu uzundur veya hareketten yakıyordur..Benimki erkek olmasına rağmen(hani erkeklerin kg 'ı daha gazla olur ya kız bebeklere nazaran) 8 kg ama hiç yerinde durmuyor..Atlama,hoplama,sıralama,kaçma her şey mevcut..Boy da var..
Iştahı da çok şükür yerinde..
Kıyaslamayın ilk bebeğinizle herhangi bir sorunu yoksa..

Cok sukur bi sorunu yok 4 aydan beri dis cikaryoz 8.disimiz yolda oyuzden hep ishal gibi birde acayip hareketli kiz cocugu ama erkeklere tas cikarir hibi ben harektndendor diyorum ins sagliklica alirlar kiloyuda.malum anne olunca insan takiyo hep bi kiyasliyo.saolun cevabiniz icin.

canım benim oğlan da 9,5 aylık 74 cm kilo da 9 ancak olmuştur , bende hiç mama vermedim emiyor ve ek gıda sadece.kontrolde doktora zayıf sanki devam sütü mü versem dedim hayır kesinlikle gerek yok beslenme yeterli dedi, bi de çoook hareketli bir bebek o da etkili, ama çok sağlıklı şükür o yüzden en önemlisi sağlık sen de takma hiç

Kızlar oğlum el ayak hastalığına yakalandı çok üzgünün 3 gündür perişan olduk burda geçiren varmı neler yaptınız korktuğum başıma geldi ya parklardan geçer toplu yerlerden geçer diye okadar sakındım sonuç ablamın kızından geçti bizede

Geçmiş olsun cnm. Bu hastalık hakkında bilgim yok. İstersen kadir hocaya bir sor. Seni daha detaylı aydınlatır. Rabbim şifa versin inş tez zmn da geçer.

Çok geçmiş olsun.
Benim oğlum 6 aylıkken geçirdi. Çok erken farkettim hemen doktora götürdük , bir tedavisi yok diye bilgi verildi sadece o yaralar üzerine sürmek için bir merhem vermişti sanırım kaşıntı içindi. Bir hafta da atlattık biz çok şükür.
Size de kolaylıklar diliyorum. Umarım çabucak atlatır.

Merhaba kızlar ne zamandır görüşemiyoruz o kadar yoruluyorum kiii saat 9 da resmen bayılıp yatıyorum

Kızımla ilgili bir sorun var sanırım :))) bizimki uyurgezer olmuş. Gece uyuyor gözler kapalı ama emekliyor durduk yerde uykusundan kalkıp oturuyor sonra da küt diye yere yığılıyor bu sırada gözler tamamen kapalı ama sizinkiler de yapıyor mu böyle şeyler?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…