2017 Şubat Anneleri

Teşekkür ederim kızlar ne vereceğimi bilemiyorum artık o yüzden bir danışayım dedim.
Ben de eline meyve veremiyorum büyük kopartıp boğazına kaçar diye
Bende korkuyorum ama vermemiz gerekiyor pütürlü gıdaya ve çiğnemeye alışmaları için.
Pütürlü gıda vermiştim boğazına kaçtı baya bi kötü oldu bizde çok korktuk o beni baya bi etkiledi.

Bende korkuyorum ama vermemiz gerekiyor pütürlü gıdaya ve çiğnemeye alışmaları için.
Pütürlü gıda vermiştim boğazına kaçtı baya bi kötü oldu bizde çok korktuk o beni baya bi etkiledi.
Benimkide büyük parça kopardı aklım çıktı ağzindan çıkarana kadar annemde alişacak zamanı gelince diyor bilmiyorum,açıkçası korkuyorum eline meyveyi vermeye

Aaaa 4.5 - saatte mi yiyor maşallah annesi . Bu gizli gizli bişeyler yiyor olmasın :) bencede doktor sıkıntı Yok diyorsa zaten vericekler .. bizde tam 7 aylık olduk. Kahvaltı- yoğurt - çorba - kaşık maması diye veriyorum . Ve öğünler arası 2 saat .. tabi akşama kadar emiyorda . Gece 5-6 kez kalkıyor ;( çok az ve sık yemeyi seviyor sanırım . Şimdi 2. Gebelik diye devam sütüne başlayacağız . Öğün arası uzar inşallah .

Bizim bu ara en sevdigimiz ara öğun yesil soganın beyaz sapı sanirim dişleri kaşınıyor arada sinir krizine giriyor neye saldiracagini sasiriyor hemen sogani veriyorum sakinleşiyor. Hatta bi gece elinde soganla uyuyakaldi anca aşırı zorladı.
Bi de benim blw diye bir sartim yoktu ama sevgili kizim blw taraftari gormez tarafindan herseyi kendi eline alıp yiyor gayet de beceriyor zilli

Benimkide eline istiyor vermiyorum korkudan:)
Bu arada nasıl oldu kalça durumunuz?

Benimkide eline istiyor vermiyorum korkudan:)
Bu arada nasıl oldu kalça durumunuz?
Korkma canım ver eline hevesli iken bende de başta korku vardı büyük parçalar kopardıkça serçe parmağımla müdahale ediyordum çıkarması için..
Birkaç kere hafif boğazına durmalar yaşadık hatta..
Sonra alıştı büyük parçaları tükürüyor, hatta çorba verdiğimde kaşığı ver sürekli diye sinirleniyor onu bile tutmayı ağzına götürmeyi öğrendi neredeyse arada dökse de

:)) korkuyorum işte bi ara kavunu kaçirdi elimden hadi neyse yumuşak dedim koca parça kopardi ağzınıda açmıyordu :/ çok cadı ya:))

Kontrollu bir sekilde ver istersen yumusak olanlardan
Ilk ay kontrolü güzel dedi doktor begendi gelişimi devam ediyoruz bakalim umarim bir dahaki ay sadece geceleri takalim der
Ay inşallah tamamen iyileşir kurtulur o üstüne taktığınız şeyden:) çok üzülmüştüm sen yazinca bebeğim olduğundan beri iki kez fazla üzülüyorum

Benimkide büyük parça kopardı aklım çıktı ağzindan çıkarana kadar annemde alişacak zamanı gelince diyor bilmiyorum,açıkçası korkuyorum eline meyveyi vermeye
Canım ben de başta çok tedirgindim ama fırsat vermek lazım muzla falan başlayabilirsin damaklarıyla ezebiliyorlar rahatlıkla. Bi bakıyorum kocaman koparmış ağzının içinde çeviriyor bi kısmını yutuyor yutamadığını çıkarıyor. Gözetimin altında olsun yeter

Zaten sürekli gözüm üzerinde :) tehlikeli olmaya başladı çünkü bu aralar:))Deneyeceğim canım korkuyor insan annelik işte

Canım öğünlerin arası 4-5 saati buluyor ama 2 saatte bir emiyor bol bol.
Bugün mesela sabah 12 de 1 yum. sarısı ,çeyrek muz ve 30 ml süt ile smoothie içti.
Saat 5 de 2 kaşık pirinç çorbası içti(tadını beğenmedi). Çorbayı sevmediği için 2 parmağım kadar dilim şeftali yedi. Bu günlük bu kadar aldı sadece ek gıda.
Bunun haricinde emiyor 2 saatte işte.
Çok fazla yedirmeme rağmen kilo alımı hızlı gittiği için biraz endişelendim işte...
Sen neden devam sütüne başlıyorsun ki ?
Gebe olup emziren ,hatta doğum sonrası bile iki bebeği emzirenler var...

Bizimki de kendi yemeye bayılıyor.
Hazır istiyorlarken vermek lazım ki öğrensinler

Ay inşallah tamamen iyileşir kurtulur o üstüne taktığınız şeyden:) çok üzülmüştüm sen yazinca bebeğim olduğundan beri iki kez fazla üzülüyorum
Amiin insaallah. Zor bir durum hareketi kisitlandi maasaallah kuzuma alisti yine de. onun icindeyken bile surekli hareket halinde sallanmaya calisiyor ayaklar eller durmuyor. yine biz yuzustu bırakıyoruz sürünüyor emekleme pozisyonunda sallaniyor atiyor kendini ileri ileri gidiyor az az geri vites 3 aydır saglam zaten

tereyagli ekmek canım sen elife ne yediriyorsun? Şaştim kaldım artik düşünmekten

Tatlım sebze ve meyve gidiyoruz şimdilik. Patates havuç bal kabağı avokado elma üzüm şeftali hurma gün kurusu kayısı erik tattı Elif. Özellikle elma favorisi oldu. Yarın da elma ve havucu rendeleyip irmikle karıştırıp top top yapıp vereceğiz eline sever umarım :))) aslında vakit olsa birşeyler yapacağım ama ev taşıyoruz yavrum eski tattıklarını yiyor. yumurta olmayınca seçenek çok az bizde ne yapalım buna şükür... şu yerleşme telaşı bitsin üzerine düşeceğim bakalım. İlikli kemik falan veririm herhalde artık... cuma günü de tekrar deri testi yapılacak çok heyecanlıyım ve de endişeli

Ya neymis canim ya ben de bi deniyeyim olmazsa

Vitaminsiz kalmamak için fındığa sarmıştım kuruyemiş i komple çıkardım ben sadece ceviz serbest. Geçen bir kaçamak yaptım ceviz ezmesi vardı evde içinde eser miktarda fındık varmış bir lokma yedim sabaha baktım yüzü kıpkırmızı nasıl vicdan azabı çektım... sen de gözlemle bakalım egzama falan var mı seninkinde?

Hihihihi benimki de öyle soğan delisi oldu geçen yedi akşam da misafir geldi eve millet kucağına alıyor bu çocuk ne kokuyor diyorlar elinden alamıyorum soğanı kendi bırakırsa ancak))

derandiren hiç korkma canım benimki önce ağzını dolduruyor büyük adam gibi de çiğniyor tadı bitip de posası kalınca çıkarıyor ilk birkaç kez boğazına kaçırır gibi oldu

TuRuNCu
Zaten tek göğüs emiyor 1 aydır . Hamilelik hormonlarından kesildi sanırım ..ve artık yetmiyor gibi geliyor . Bünyem kaldırmıyor . 55 kiloyum ;( Sabaha kadar bugün 8 ne emdi . Kurudum resmen .. zaten 1-2 aya kesilirsin Dedi doktor . Bende vicdanen karnımdakini düşünüyorum açıkçası . 3 ay olucak ve yediklerimden beslenecek artık. Açıkçası gece biraz rahat edip gündüz geldiği kadar emziriricem

Son düzenleme:
Teşekkür ederim canım fikirler için.İnşallah geçecek bu alerjiler tez zamanda

Kızlar devam emzirmeden sonda devam sütüne geçen varmı ? Oğlum kabul etmedi . Neler deneyebilirim ? Bebelac gold aldım ve eşim markasız biz cam biberon almış . Acaba markalarımı değiştirsem . Devam sütleri markaya göre tadında değişiklik gösteriyormu ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…