2017 Şubat Anneleri

Kizlar mama kaşığı öneriniz var mi ? Yumusak uclulardan..? Avent'in bükülebilir kasigini kullanan var mi ?

Kızlar sizlere birsey soracağım.
Ben yaklaşık bir aydır oğlum ile yatıyorum. Yatak Odamızda ahşap sepet besigimiz var. Son zmn lar da beyfendi onda yatmak istemiyor. Çünkü kafasına göre dönemiyor. Bende yanıma aldım babamizda başka odada yatıyor. Kendi odasında büyüyen yatak beşiklerden var gündüzleri hep ona yatiriyorum. Gece çok uyandığı için oraya yatırmak istemiyorum bana zor olur diye. Gerçi kendi odasında ekstradan bir baza da var ben orada da yatabilirim.
Oğlumla yatıyor olmam ilerde yatağı ayırdığım zmn yada odasini ayırdığım zmn sıkıntı verir mi ki. Bebekler ne zmna kadar anne yanında yatmali.
Doğru mu yapiyorum yanlış mı bilemedim dogrusu. Hatta dün bi arkadaş grubu ileydim en gec 8. Ayda yataklar ayrılmalı sonra zor olur vs diye konuşmalar geçti.

Valla bendr bi bebiş var çok yaramaz canım o yüzden telefonu pek elime alamıyorum iyiyim canım sen nasılsın :) bizimki emekliyor 1 aydır koltuklara tutunup yürüyor bu yüzden hiç tek bırakamıyorum hep yanındayım haliyle teli elime almama fırsat kalmıyor
İyidir canım sağol.maşallah emekliyor demek:)Benimkide kucağımda sürekli hareketlendiler artık
sen yinede gel arada ses ver :)

Ben yaklaşık bir aydır oğlum ile yatıyorum. Yatak Odamızda ahşap sepet besigimiz var. Son zmn lar da beyfendi onda yatmak istemiyor. Çünkü kafasına göre dönemiyor. Bende yanıma aldım babamizda başka odada yatıyor. Kendi odasında büyüyen yatak beşiklerden var gündüzleri hep ona yatiriyorum. Gece çok uyandığı için oraya yatırmak istemiyorum bana zor olur diye. Gerçi kendi odasında ekstradan bir baza da var ben orada da yatabilirim.
Oğlumla yatıyor olmam ilerde yatağı ayırdığım zmn yada odasini ayırdığım zmn sıkıntı verir mi ki. Bebekler ne zmna kadar anne yanında yatmali.
Doğru mu yapiyorum yanlış mı bilemedim dogrusu. Hatta dün bi arkadaş grubu ileydim en gec 8. Ayda yataklar ayrılmalı sonra zor olur vs diye konuşmalar geçti.
bence nasil rahat ediyorsaniz oyle yapin. cunku uzman gorusleri tek degil. yaninda yatir ozguveni yuksek olur diyende var. yatirma ayir diyen de var.

biz nasil yaptik. ezerim diye kucuk besiginde yatiyor. buyuk oglumda bazen esimle bazen benimle yatiyor. cocuk tek yatmiyor. ama cok da takmiyoruz acikcasi.

Benim gözlemim gerçekten zor oluyor canım..
Kardeşim 6 aylıkken odasına geçirdi.
Şu an sabahları uyanıyor yatağından kalkıp amnesinin yanına gidiyor yaşıtı olan başka bir arkadaşım da 3 yaşında olmasına rağmen hala annesi babası ile yatıyor..
6 ay belki erken olabilir 1 yaşı da geçmemeli bence sonra gitmek isyemiyorlar odalarına..
Senin durumunda olsam telsizi koyar büyüyen beşikte yatırırdım herhalde..

bence nasil rahat ediyorsaniz oyle yapin. cunku uzman gorusleri tek degil. yaninda yatir ozguveni yuksek olur diyende var. yatirma ayir diyen de var.

biz nasil yaptik. ezerim diye kucuk besiginde yatiyor. buyuk oglumda bazen esimle bazen benimle yatiyor. cocuk tek yatmiyor. ama cok da takmiyoruz acikcasi.
Doğru dediğiniz gibi bir çok uzman görüşü var bu konuda. Her ikisininde avantajlarida var dezavantarlarida.

Benim gözlemim gerçekten zor oluyor canım..
Kardeşim 6 aylıkken odasına geçirdi.
Şu an sabahları uyanıyor yatağından kalkıp amnesinin yanına gidiyor yaşıtı olan başka bir arkadaşım da 3 yaşında olmasına rağmen hala annesi babası ile yatıyor..
6 ay belki erken olabilir 1 yaşı da geçmemeli bence sonra gitmek isyemiyorlar odalarına..
Senin durumunda olsam telsizi koyar büyüyen beşikte yatırırdım herhalde..
Bence de 6 ay çok erken çünkü gece boyu baya uyaniyorlar. Odasında büyük beşiğe yatırıp bende odasındaki bazada yatiracagim yada telsiz alıp tek yatiracagim. Telsiz de gerekli görmemiştim ama su dönemlerde gerekiyormus :KK48:

Artık bizim de dişimiz var:nazar::halay:. Şimdi fark ettim. Daha doğrusu oğlum farkettirdi:KK48:
Kucağımdaydi bir an baş parmagimi eline aldı ısırmaya çalışıyor her zamanki gibi. Farklı birsey hissettim sert birsey. Hemen heyecanlandim kontrol ettim veeeee dişimiz çıkmış çok mutlu oldum :KK73:
Sonra da oğluma kocaman sarıldım optum kokladim.:KK200: Teşekkür ettim bana bu duyguyu yaşattığı için :KK60::KK36::KK74:

Artık bizim de dişimiz var:nazar::halay:. Şimdi fark ettim. Daha doğrusu oğlum farkettirdi:KK48:
Kucağımdaydi bir an baş parmagimi eline aldı ısırmaya çalışıyor her zamanki gibi. Farklı birsey hissettim sert birsey. Hemen heyecanlandim kontrol ettim veeeee dişimiz çıkmış çok mutlu oldum :KK73:
Sonra da oğluma kocaman sarıldım optum kokladim.:KK200: Teşekkür ettim bana bu duyguyu yaşattığı için :KK60::KK36::KK74:
Hayırlı olsun canım darısı başımıza :oops:

benim kizda oyle canim babayi tekmeyerek tirmalayarak vurarak yolladi artik gece uyanirsa yatagina koyamiyorum benle yatiyor yayila yayila orayada koyarsam ayagin biri yatagin bi ucunda biri diger ucunda eller yine öyle yıldız şeklini sekliyor yatagi genis yinede sigmiyor
K klbk33 bende ondan korkuyorum
derandiren derandiren canım ben yurüteç ve hoppala aldim durmuyor oto koltukta yine öyle arkadasta mama sandalyesine koydum kiyamet koptu denemeden bosuna alma derim
A Avatarabdhk benim gibi biriktirmissin ama senin cadı da ilgilenmiyor sanırim
İlgilenmiyor canım.
Bu ara hepten fena oldu.
gündüzleri uyumuyor hiçbirşey den memnun kalmıyor.
3 tane diş çıkartıyor maaşallah öbürüde görünmeye başladı.:nazar:
Ondan yapıyor muhtemelen.
Bende çıldırmak üzereyim.
Bazen sabredemiyorum.
Öyle işte çok doluyum bu ara.:110:

İlgilenmiyor canım.
Bu ara hepten fena oldu.
gündüzleri uyumuyor hiçbirşey den memnun kalmıyor.
3 tane diş çıkartıyor maaşallah öbürüde görünmeye başladı.:nazar:
Ondan yapıyor muhtemelen.
Bende çıldırmak üzereyim.
Bazen sabredemiyorum.
Öyle işte çok doluyum bu ara.:110:
bu arada yeni nick in hayırlı olsun :) bizde diş de yok ama çok huysuz illa bırak ben yüruycem modunds hicbiryerde durmuyoe odadan ciksam agliyor yanimda gotursem yastik vs ile etrafini cevirsem de kafasini vuruyor bi yerlere kocaman koltuk kırlentlerinin üstünden tutunup yüruyoriyice zorlaştı baş etmek ne zaman kendilerine zarar vermeden oynarlar acaba :KK51:

bu arada yeni nick in hayırlı olsun :) bizde diş de yok ama çok huysuz illa bırak ben yüruycem modunds hicbiryerde durmuyoe odadan ciksam agliyor yanimda gotursem yastik vs ile etrafini cevirsem de kafasini vuruyor bi yerlere kocaman koltuk kırlentlerinin üstünden tutunup yüruyoriyice zorlaştı baş etmek ne zaman kendilerine zarar vermeden oynarlar acaba :KK51:
Aynıları bizde de var oyuncaklarını yanına dolduruyorum çıkıyorum odadan başlıyor ağlamaya.
Yanında durucam oda oynayacak.
Bizimkide geri geri istediği yere gidiyor.
İleri gitmeye çalışırken göğsünün üstüne düşüyor.
Daha biryerlere tutunup kalkmaya çalışıyor.
Elinden tutup yürümek istiyor, kendi kendine yürümek istiyor.
Çok zor işimiz bu bıdıklarla.
Bugün ablam geldi siz yapıyorsunuz bu çocukları böyle diyor.
Hı hı bizde çok meraklıyız zaten böyle olmalarına.:63:

Teşekkür ederim canım. :rapci:
Maaşallah bu arada fıstığa.
Büyüdüler de yürümeye başladılar.

X