2017 Şubat Anneleri

derandiren derandiren tereyagli ekmek tereyagli ekmek kizlar sizin bebislerde alerji oldtunu biliyorum. Agizdan akan salya miktari cok mu yada salyalari var mi bebislerin? MaHlass MaHlass canim senin oglunda atopikli salyasi var mi? Benim oglumda 4. Ayindan bu yana cok miktarda salya salgilaniyor. Disleride cikti 5.5 aylikken hala akiyor salya. Acaba atopiklikten mi yoksa alerjili cocujlarin salyasi cok olurmus indan mi bilemiyorim:KK43: her kiyafetine muhakkak mama onlugu takmak zorundayim. Surekli islak gogus kismi

derandiren derandiren tereyagli ekmek tereyagli ekmek kizlar sizin bebislerde alerji oldtunu biliyorum. Agizdan akan salya miktari cok mu yada salyalari var mi bebislerin? MaHlass MaHlass canim senin oglunda atopikli salyasi var mi? Benim oglumda 4. Ayindan bu yana cok miktarda salya salgilaniyor. Disleride cikti 5.5 aylikken hala akiyor salya. Acaba atopiklikten mi yoksa alerjili cocujlarin salyasi cok olurmus indan mi bilemiyorim:KK43: her kiyafetine muhakkak mama onlugu takmak zorundayim. Surekli islak gogus kismi
Canım ben alerjiyle salyanın çok alakalı olduğunu düşünmüyorum:KK64:
Bizde bazen artiyor salya bazen azalıyor. Diş sonuçta çıkıyor canım 2 taneden ibaret değilki,1 yaşına kadar salya olduğunu duymuştum ben

ne alirsan al hemen sıkılır. bi zaman sonra kucaga gelmiyorlar. o yuzden tadini cikar.

ne bileyim dr adet ol deyince bende bilmedigimden hala bekliyorum. bir ara hap kullandim. simdi 3 aylik ignemi kullansam diyorum. bide biz 2tane cocuk pespese olunca 2 3 yontemle korunuyoruz. ahhaahhaa :)
Oda iyimis sıkı yonetim. buarada Saglik ocagindada takiyolar kendi ebeniz. Hani cocuklara asi icin goturuyoruz ya yapan kisi. Aklinizda bunsun. Rabbim gonlunuze gore versin

Felaket hemde canım günde 3 4 kez üst değişiyoruz önlük, mendil bile yetersiz kalıyor 3 günde bir makina çalıştırıyorum :olamaz:
7 ve 8.aydan sonra azaldığını duymuştum bekliyorum :KK48:

Bizimkini anlatmışsın sanki:KK48:
Kendinden sallanan beşikte yatmadı, park beşikte yatıyor ama ona bile arada gıcık oluyor dönemiyorum diye:lülülü:
Sabahları aramıza alıyoruz ayaklarıyla itiyor bizi bu yatak daha güzel gidin siz burda yatacağım der gibi..
Bazen park beşiğinde yanlamasına yatıyor ayağını diğer tarafa dayayıp ileri geri sallıyor kendini..
benim kizda oyle canim babayi tekmeyerek tirmalayarak vurarak yolladi artik gece uyanirsa yatagina koyamiyorum benle yatiyor yayila yayila orayada koyarsam ayagin biri yatagin bi ucunda biri diger ucunda eller yine öyle yıldız şeklini sekliyor yatagi genis yinede sigmiyor
K klbk33 bende ondan korkuyorum
derandiren derandiren canım ben yurüteç ve hoppala aldim durmuyor oto koltukta yine öyle arkadasta mama sandalyesine koydum kiyamet koptu denemeden bosuna alma derim
A Avatarabdhk benim gibi biriktirmissin ama senin cadı da ilgilenmiyor sanırim

Ben de çok araştırdım ama yine de yaptırdım... seçerek yaptırıyorum sadece, mesela oral polio yu yaptırmadım kkk yı da yaptırmayı düşünmüyorum

Canım ateşle ilgili bir görsel var beşer yapım bakım onarım sayfasından buldum paylaşıyorum :)

Ben de aynen :KK43: İnan daha iki şey yedirebildim nasıl blw yapacağım o da bir merak konusu :KK12:
Araştırınca hepsinin masum olmadığı ortaya çıkıyor bizde hata ilaç surup verirken prospektüsünü okuyoruz peki aşıların neden prospektüsünü okumuyoruz rotavirüs aşısının prespektüsünde maymun hücrelerinde oluşturulduğu bizzat yazıyor kkk aşısıda otizme yol açıyor çocuklarda immun yetersizliği ani ölümlere neden ölüyor medyada görülmesede birsürü aşı sonrası ani ölüm olan bebekler var araştırınxa herşey gözümğze gözümüze giriyor peki bu haberler neden medyada yer almıyor?

Bu konu tartışmaya açık bir konu canım alerji platformunda bende gördüm yaptırmadım diyenleri..
Ama aşı zaten canlı mikroorganizmalardan üretiliyor..Tavuk, fare, maymun, koyun, sığır, hamster embriyoları ayrıca hücre yani doku kültürleri veya denek hayvanlarından..

Yaptırıp korunanın ve hafif atlatanın sayısı ziyadesiyle fazlayken gerisi teffarruat bana göre..

Elim bir şey evet ama ölümleri de şuna bağlıyorum hastalıklı bir bebek anne karnında da ölebiliyor doğumdan sonra da..
Bize sadece rabbim korusun demekten başka bir şey düşmüyor..
Bence biraz daha fazla araştırmak gerekiyor aşının nasıl oluşturulduğundan çok nelere yol açtığı beni daha çok ilgilendiriyor açıkçası bence her bireyin bağışıklığı farklı çalışıyorsa her bebeğe aynı aşıyı vurmak bana çok saçma geliyor immun testi yapıldıktan sorna dileyen aşı yaptıraın ama mutlaka immun testi yapılmalı diye düşünüyorum. Çünkü bunun yetersizliği yüzünden birsürü bebek ani ölüm yaşamıştır. Sebebi asla aşıya bağdaştırılmamıştır yanlış doz yada aşı hatalı diye geçiştirilip üzeri kapattırılmış. Bi kaç aydır araştırıyorum ve aşı karşıtı birçok doktor ve sağlıkçıyla tanışma fırsatı buldum . Burda kimseye yaptırmayın demem fakat o testi doktorunuzdan yapmasını isteyin derim..

Canım hiçbir ilaç ya da hiçbir aşı masum değil zaten. Bi kere aşının kendisi mikrop:) vero maymun hücresi demek diye çocuğa maymun hücresi vermiş olmuyorlar.. bi çok ilaç hayvanlar üzerinde deneniyor.. maymun hücrelerinde denenmiş olabilir. Tek bi kelimeyle çözebileceğimiz içerikler değil bunlar malesef.. aşılama öncesi Bebek ölümlerine ve hastalıklara bakarsak bugüne oranla hastalık ve ölümlerin çok çok azaldığını görebiliriz.. tabiki yaptırmamak senin tercihin ama bu çok çok çok iyi araştırdıktan sonra söylenebilecek bişey.. bir tek kelimenin çevirisiyle olmaz:KK66:
Maymun hücresinde üretmek demek orda üretip enjekte ediyorlar demek. Açıkçası içeriği çokta önemli değil ama japonyada bikaç yıldır kkk aşısının otizm yapıyor nedeniyle yasaklanmış olduğunu öğrendiğimde doğru yolda olduğumu bir kere daha teyit ettim. Ben aşı sonrası madur olan annelerle tanıştım onların şuan ne kadar çaresiz olduklarını gördüm ve o duruma düşmek istemediğim için daha çok araştırdım diceksiniz ki hiç mi ilaç vermeyeceksin evet ilaç vereceğim tabiki gerektiğinde ama ilaç dışkıyla vüxuttan atılabiliyorken aşı bizzat kana rnjekte ediliyot. Yani demem oki milyonlarca aşı yaptırmayan anneler var vücut ve bağışıklık sistemi öylr mükemmelli doğal olarak kendini iyileştiriyor savaşıyor dışardan birşeye ihtiyaç yok bence. Ha birde aşıların koruma süreleri var madem ömür boyu korumuyor ne anlamı kaldıki? :) neyse çok konuştum ama biz annelere alışılagelmişlik olarak dayatılan aşı iyidir aşı sağlıktır olayını bi araştırıvermek :) sağlıkla kalın

benim kizda oyle canim babayi tekmeyerek tirmalayarak vurarak yolladi artik gece uyanirsa yatagina koyamiyorum benle yatiyor yayila yayila orayada koyarsam ayagin biri yatagin bi ucunda biri diger ucunda eller yine öyle yıldız şeklini sekliyor yatagi genis yinede sigmiyor
K klbk33 bende ondan korkuyorum
derandiren derandiren canım ben yurüteç ve hoppala aldim durmuyor oto koltukta yine öyle arkadasta mama sandalyesine koydum kiyamet koptu denemeden bosuna alma derim
A Avatarabdhk benim gibi biriktirmissin ama senin cadı da ilgilenmiyor sanırim
Hadi yaa yandık desene. Bi mağazaya gider denerim anca etrafımda da yokki:KK43:

Kizlar dogum sonrasi rahim sarkması problemi yasayaniniz ya da yasayan bir tanıdığıniz var mi????
Bir arkadaşım şüphelenmişti o zaman bilgim olmuştu..
Kegel egzersizi ile toparlanma oluyormuş..
Ama onun 3.gebeliği..
2 den sonra veya kilolu bebek doğumunda olabiliyor diye biliyorum..

Canım ben alerjiyle salyanın çok alakalı olduğunu düşünmüyorum:KK64:
Bizde bazen artiyor salya bazen azalıyor. Diş sonuçta çıkıyor canım 2 taneden ibaret değilki,1 yaşına kadar salya olduğunu duymuştum ben

Ben bir yerde alerji ve atopikligin salya miktarinda artmaya neden oldugunu duymustum canim i nedenlee ufak bir arastirma yapayim dedim :) tesekkur ederim:KK68:

Misoothh Misoothh nasılsın,sende yazmıyorsun artik canım yazip gidiyosun hemen
Valla bendr bi bebiş var çok yaramaz canım o yüzden telefonu pek elime alamıyorum iyiyim canım sen nasılsın :) bizimki emekliyor 1 aydır koltuklara tutunup yürüyor bu yüzden hiç tek bırakamıyorum hep yanındayım haliyle teli elime almama fırsat kalmıyor

X