2017 Şubat Anneleri

Teyzeler 7 aylık olmamıza 5 gün kala ilk dişini çıkardı benim pırpırım:)) Bayram sürprizi yaptı.. :)
Hayırlı olsun... Darısı bizimkinin başına.
Herşeyi ağzına alıyor millette 3 aydan beri dis çıkaracak diyor 7 ayı geçtik hala dış mis yok. Çıksada Ayy dis çıkaracak mevzusu kapansa :)

merhabalar iyi bayramlar herkese.
bizim minikten bahsedeyim biraz.
-7aylik oldu artik
- alttan iki disi cikti
- 6.aydan 7ye gecerken tum asamalari jet gibi yapmaya basladi. hergun farkli bir yetenek kazandi. ben sok! masallah maşallah kirkbir az gelir bin kere masallah.
-birgun bir baktim dizleri ustunde yaylaniyor
-baska birgun tek elini kaldirmis akrobasi yapiyor
-baska birgun surunuyor
-baska birgun dizleri ustunde gitmeye calisiyor. derken emekliyor. derken oturuyor.
-birgun birgun ... derken bir baktim ayaga kalkmis. ve artik koltuklara tutunup kalkiyor. ama surekli dustugunden pesinde ozel olarak dolasmak lazim
kalkmasinin sebebi buyuk cocugum galiba. o yaptikca kucuk hirslaniyor. belkide surekli yerde debelenmesi kendi halinde oynamasi nedeniyle. belkide vakti geldi. surekli yerdeyiz ailecek. koltuklar hayal oldu.
bakalim ne zaman yuruyecegiz. ilk bebegim ayaga kalktiginda buyudu diye duygulanip aglamistim. kucukte yandik dedim basima gelecegi bildigimden.

haydi bakalim gitsin kilolar. talim basladi. hangi birini takip edecegim artik bakalim.

beslenmemiz temelde anne sutu.
3 saat ara ile beslemeye calisyorum.
sabah anne sutu
kahvaltida mutlaka yumutrta peynir
3saat sonra anne sutu
3saat sonra corba
3saat sonra anne sutu
yatmadan once yogurt(daha cok uyusun diye)
gece hep anne sutu

cocugu bos bulursam meyve de veriyorum.

carsida pazarda anne sutu.. veya meyve..
ben tattirma islerini 5.ayda hallettim. 6.ayda yavas yavas corbalara basladim. en cok tarhana, sebze, tavuk suyuna pirinc corbasi veriyorum. corbalarim et veya kemik sulu veya tavuk sulu. tuzsuz az yagli yapiyorum.

ek gida olayinj cok kasmadim. kasmayin o kadar. not: alerji olsa ben de kasarim.

yesin yesin buyusun tıpış tıpış yürüsün yavrum...
her zaman iyi merhametli insanlara denk gelsinler. mutlu olsunlar. hayirli evlat hayirli insan olsunlar insallah cocuklarimiz..

Benim kizimda hicbisey yemiyo agzini kilitliyo okadar sey yapiyorum ama yok. Seninkinin sute alerjisi var yogurt fln veremiyosun oyuzden ben okadar yapiyorum bari annem emek harciyo bir iki kasik alim yokk isimiz cok zor
Sizi çok iyi anlıyorum. Benim oğlum da kilitliyor ağzını o kadar tepkili ki el gıdaya. Ne vermeyi denediyswm olmadı direk ne olursa olsun reddediyor. Evde 2 kişi maymuna dönüyoruz 1 kaşık bir şey yedirmek için. Güldüğü anda ağzına koyuyoruz kaşığı. Yiyen bebek nimet gerçekten. Salı günü işbaşı yapıcam bilmiyorum artık neyle beslenicek bu çocuk. Biberon emmiyo ek gıda yemio. Hep meme olucak. Sizde var mı herhangi bir gelişme acaba?

Malesef canim ayni devam ediyoruz memeyide arada almiyo kendini geriyo. Niye boyle anlamiyorum. Valla bizde sebeklik yapmaktan bi hal olduk iki lokma agzina girince okadar seviniyorumki. Ve cook zayifladi gobegi fln gitti icine girmis kaburgalari cikmis ya cok uzuluyorum morelim bozuluyo. Kasikla hicbirsey almiyo arada elimle verince yigoyo pek nadir. Su bile icmiyoruz. Bu hafta doktoruna goturucem bakim o nedicek.

Selam annisler..biz de kac gündür pek neseli hareketliydik gece bnm oğlan mamalarini yemek istemedi cok da uyanmasi zatn sabah biraz atesi var gibiydi bi de evde degiliz herkes yok gibi dedi neyse komsudan buldm ateş olcer ve de calpol. Baktm 37.9 hemen calpol verdim yarm saat sonra 38.0 bndan bi yarm saat sonra da 37.6 olmustu smdi uyuyo yine olcucem birazdan niye boyle olduk acaba smdiye kadar asilarda bile ates olmamisti baba gripti atlatti bn de hasta olur gibi oldm ama hemen ilac kullandm olmadım acaba bizlerden grip falan mi gecti bilemedm..insallah yukselmez atesimiz..

Allah yardımcınız olsun yemeyen çocuk gerçekten zor. Aklıma gelen her şeyi deniyorum malesef her şeye direk tepkili. Kilomuzda aıkıntı yok çok şükür ama aç olunca çok ağlıyor ben evde yokken ne yiyecek diye endişeliyim. İnşallah alışırlar. Birçok insandan duyuyorum başta yemiyodu ama sonradan yemeye başladı diye.

Geçmiş olsun canım umarım yükselmez ateşi belkide diş çıkariyordur genelde yükseltiyor ateşi.

Insallah bizimkilerde oyle olurda yerler. Sizin isinizde zor gercekten siz yokken napicak kimbilir emen bi cocuk biberonda almiyomus. Allah yardimcimiz olsun enkisa surede atlatalim insallahh

Insallah bizimkilerde oyle olurda yerler. Sizin isinizde zor gercekten siz yokken napicak kimbilir emen bi cocuk biberonda almiyomus. Allah yardimcimiz olsun enkisa surede atlatalim insallahh
Ne yapıcak bilmiorum bıgün en aç haliyle beslemeye çalıştım yok yemedi en son ağlamaya başladı ben de bıraktım. Umarım tez zamanda alışır. Depresyona girdim 10 gündür

Bende bu ara aşiri sıkılıyorum ya
Dişari çıkmak istiyorum çıkıyorumda bebekle tek başına gidebileceğim yerler kısıtlı ama sanki boğazlıyorlar beni o dereceyim
sagolsun esim bugun bizi gezdirdi. oh be. hic bi yere gitmesem kafayi yiyecektim. kendimi temizlige vermeyi dusunmustum. iki cocukla onu da yapamiyorum artik. illa birsey cikiyor..

arada giremesemde bu topigi cok seviyorum. buradaki insanlari az cok taniyorum. iyi geliyorsunuz.

cocukla heryere gidilmiyor maalesef. ancak bir kafeye gidip bir kahve icebilirsin belki. emzirme ortusu kullaniyorum ben disarida. cok faydali. bugun kucugu emzirirken ortuyu acmasin diye elini tuttum cok guldu bicirik..

Ne yapıcak bilmiorum bıgün en aç haliyle beslemeye çalıştım yok yemedi en son ağlamaya başladı ben de bıraktım. Umarım tez zamanda alışır. Depresyona girdim 10 gündür
Sitresi ayri bi olay zaten bide ister istemez sinirleniyo insan sonra vicdan azabi cekiyoum yemek istemiyo demekki sana boyle zorlasalar hosun agidermi diye dusununce kendimi sorguluyorum kotu oluyorum. Artik yapicak bisy yok elbet yigicekler zamanla buda bi evre buyume cagi diyelim

Aynen bende öyle burayi ve sizleri seviyorum,çok yardımcı oldular oluyorlar sağolsunlar..
Emzirme örtüm var ama rahat değilim eşimde benden beter sanki herkes mememe bakacak. Eşim işten gece 12 de geliyor tek başıma o yüzden patlıyorum:/ kitap okicam diyorum odaklanamıyorum zaten akşama kadar yorgun düşüyorum kızımda 8 de yatıyor balkonda otururyorım millete bakıyorum tek sosyal aktivitem balkona çıkmak sıkıldım baya ki normalde evcilimdir. İnşallah geçer valla patlicam yoksa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…