2017 Şubat Anneleri

ben de hoppala kullanıyorum prego nun ama tanıdık birinden aldım onların ihtiyacı kalmamış artık, yere sabitlenenlerden. ama bizimki oraya koyduğum 5 dk ayaklarını sürüyor sonra ben nerden geçiyorsam bana doğru dönüp vızırdıyor. MaHlass MaHlass sizinki seviyor mu gerçekten ya :KK43: yok ben zaten hiçbir şekilde oyalayamıyorum artık. 26. haftamız geçen haftaydı ama biz de hala düzelmedik 1er saatlik uykularımız var, babayı gönderdik toptan içeri :))

ben de hoppala kullanıyorum prego nun ama tanıdık birinden aldım onların ihtiyacı kalmamış artık, yere sabitlenenlerden. ama bizimki oraya koyduğum 5 dk ayaklarını sürüyor sonra ben nerden geçiyorsam bana doğru dönüp vızırdıyor. MaHlass MaHlass sizinki seviyor mu gerçekten ya :KK43: yok ben zaten hiçbir şekilde oyalayamıyorum artık. 26. haftamız geçen haftaydı ama biz de hala düzelmedik 1er saatlik uykularımız var, babayı gönderdik toptan içeri :))
Ben oyalama amaçlı kullanamıyorum açıkçası..
Zıplamayı seviyor onda evet ama onu izleyim istiyor..
Ben zıp zıp zıp diyorum kahkaha ile ritm tutuyor bana..
İlgilenmeyince mız mıza bağlıyor veya başlıyor yalandan öksürmeye:KK48:
Ben mama sandalyesinde oyalayabiliyorum sadece..
Oyuncakları önüne koyuyorum o bir sağına bir soluna atıyor..Üstüne alabilecekmiş gibi her birinin ardından eğilip bakıyor..Bende o arada işlerimi yapıyorum:temizlik::KK28:

Bizim de yarin dogali 28. Hafta ama beklenen tarohten 2 hafta once doğduğu icin 26. Hafta olacak merakla ve korkuyla atak bekliyorum. 4 gundur zaten kalca ortezinden dolayi gece gunduz miz miz kucakta uykusuz gecti dunden beri anca duzeldi sayilir sıkıntılari kuzumun bi de atak gelecek diye icim icimi yiyor :işsiz:

Evet verdim bikere ama icmedi zaten biberon tutamiyo bardakla verdim icmiyi kendini geriye atiyo
benımkının meme resdı oldgu zaman uykuda vermeye alıştım halada oyle yapıyorum uykuda gece beslıyorum reddetmıo napcakları bellı olmuo ıstahsızdı suan ıyı sukur olsun ama bıberon tutuo bnmkı senınkı tutmuomuş ıns emer yakın zamanda atlatırsın canım

benımkının meme resdı oldgu zaman uykuda vermeye alıştım halada oyle yapıyorum uykuda gece beslıyorum reddetmıo napcakları bellı olmuo ıstahsızdı suan ıyı sukur olsun ama bıberon tutuo bnmkı senınkı tutmuomuş ıns emer yakın zamanda atlatırsın canım
Saol canim amin insallahhh

Hep emziriyoum canim. Ya memeye cok alisti suan 26 haftamizdayiz tobloya bakinca atak haftamiz oyuzden mi boylr acaba yoksa kalicimi
Canım memeyi uyumak için Prop haline getirmiş sen arkadaşların da dediği gibi her uyandığında emzirmemeye çalış başka şekilde uyutmayı dene. Umarım bir an önce düzelir

Belkide aliskanlik hale geldiler. Kizimin her kalkmasinda emziriyodum ama dun yapmadim aldim salladim sende oyle dene belki ose yaricak yavas yavas
bosversene canim eni sonu düzelir meme reddinden iyidir benimki keske birakmasaydi da 7/24 emseydi :cry: bu hali daha iyidir karni tam doyuyorsa ve acliktan emmek icin kalkmiyosa hic sikinti etme

Yaaa işte aradığım:KK48::KK49: bayramdan sonra bizde sahiplenicez de yeni doğmuş bi kediciği:spor: Ela hayvanla büyüsün çok istiyorum.. varmı zorluğu dicem de mutlaka vardır ama bence güzelliği daha fazla.. sizde işleyiş nasıl birazcık anlatsana:) kumunu falan nerde tutuyorsun gece bebişi uyandıracak kazalar oluyomu falan :)
Biz de yavru iken aldık iki yıldır bizimle kumu balkonda tutuyoruz maması içeride kediler zaten çok temiz hayvanlar bir sıkıntı olmuyor Aşılarını zamanı gelince yapıyoruz bir de kızışma dönemi olmasın diye yıllık iğne yapılıyor 5 aya kadar kediyi fark etmiyordu ama bir aydan fazladır kedimize çok meraklı bir şekilde bakıyor gülücükler atıyor ona ve diyelim ki bişey yediriyorum ve oynuyoruz kedi geçtiğinde tüm dikkati onda sevdi bence onu kediyi gelince onun bir bebek olduğunu biliyor sanırım mesafeli duruyor zarar vermiyor hatta geçen kuyruğunu tuttu bişey yapmadı biz olsak bizi tirmalamisti

Biz de yavru iken aldık iki yıldır bizimle kumu balkonda tutuyoruz maması içeride kediler zaten çok temiz hayvanlar bir sıkıntı olmuyor Aşılarını zamanı gelince yapıyoruz bir de kızışma dönemi olmasın diye yıllık iğne yapılıyor 5 aya kadar kediyi fark etmiyordu ama bir aydan fazladır kedimize çok meraklı bir şekilde bakıyor gülücükler atıyor ona ve diyelim ki bişey yediriyorum ve oynuyoruz kedi geçtiğinde tüm dikkati onda sevdi bence onu kediyi gelince onun bir bebek olduğunu biliyor sanırım mesafeli duruyor zarar vermiyor hatta geçen kuyruğunu tuttu bişey yapmadı biz olsak bizi tirmalamisti

Yaaa çok seviyorum bebeklerin hayvanlarla kurduğu ilişkiyi.. :) peki bebeğin düzenini bozacak bişey yaptığı oluyor mu? Ne bilim mesela gece bebişi uyuttun onu uyandıracak durumlar oluyor mu?

Bebe biskuvisi ve ekmegi yapan arkadaslar tarif yazar misinz???
bnm buldugum tarflerde hep tam buğday unu var o da gluten iceriyor???? Su gluten konusunda biri beni aydinlatabilir mi???

Bebe biskuvisi ve ekmegi yapan arkadaslar tarif yazar misinz???
bnm buldugum tarflerde hep tam buğday unu var o da gluten iceriyor???? Su gluten konusunda biri beni aydinlatabilir mi???
Bir ara bende glutenli tahılları ne zaman vermeliyiz diye sormuştum cevabını da öğrenmiştim sonradan..
Gluten bir çok tahılda olan bir protein, özellikle irmik..
Genetik olarak gluten allerjisi olanlar dışında kimseye zararı olmuyormuş..
Gluten alerjisi varlığında bebeğin diyetine unlu gıdalar girer girmeyip ishal, karın ağrısı, aşırı gaz oluşumu ve kilo alamama gibi bulgular baş gösterirmiş..
Sağlıklı bebeklerin glutenden sakınmaları için bir sebep yokmuş kısaca..
6.ay sonunda ama 8.aya doğru vermek daha mantıklı.. Tabi gluten intoleransı var mı? kontrol ederek..Aynı laktoz intoleransı gibi yani bu da..

bosversene canim eni sonu düzelir meme reddinden iyidir benimki keske birakmasaydi da 7/24 emseydi :cry: bu hali daha iyidir karni tam doyuyorsa ve acliktan emmek icin kalkmiyosa hic sikinti etme
Yani o da dogru canim ya meme reddi bizde yasadik iki ay cektik simdidr duskun oldu gunduz degilde gece. Aslinda karni tok cunku yedirip uyutuyorum bi saat sonra yine ayni kilo desen cok zayif hareketli oldugu icin. Yediginide gostermiyo

Yani o da dogru canim ya meme reddi bizde yasadik iki ay cektik simdidr duskun oldu gunduz degilde gece. Aslinda karni tok cunku yedirip uyutuyorum bi saat sonra yine ayni kilo desen cok zayif hareketli oldugu icin. Yediginide gostermiyo
bizden zayif olamaz canim benim bicirık da cok fena durmuyo yerinde bu sık uyanmalar mizmiz halleri atak haftasina bagliyorum bende sizde de odur muhtemelen biz gece 1 saat aralikla uyaniyoruz hele 3ten sonra bazen yarim saat aralikla normalde 8 gibi yatardi 11 ve 2 gibi ben kalkar azda olsa süt verirdim 5-6 gibi uyanirdi simdi cildirmama ramak kaldı insallah bian önce düzelirler

Kızlar ben kızıma ne versem beğenmiyo ya,havuç buharda pişirdim püre şeklinde yemedi kabakta öyle napcam bilmiyorum.zaten tadımlık vermek niyetindeyim önce sebze yesin istiyorum ama onu bile almıyor.sizler napıyosunuz nasıl yedirebilirim

Kızlar ben kızıma ne versem beğenmiyo ya,havuç buharda pişirdim püre şeklinde yemedi kabakta öyle napcam bilmiyorum.zaten tadımlık vermek niyetindeyim önce sebze yesin istiyorum ama onu bile almıyor.sizler napıyosunuz nasıl yedirebilirim

Eline vermeyi demedin mi belki kendi merak edip tadar

X