2017 Şubat Anneleri

Kizlar oglum 25 haftalik. 3 hafta once alttan iki disi cikardi. Ateso falanda olmamisti. 2 gundur huzursuz geceleri 2 saatte bir uyanip emmek istiyordu. Sabahtan bu yana da atesi 38 lerde. Iki kez 5 saat arayla calpol verdim iki kere dus aldirdim. Ve ust kopek disinin birinin ucu gorunmus.

Bizimki de önermişti hastayken ama beğenmediği için içmedi.
Aslında ek gıdaya geçtik burdada baya konuşulmuştu ıhlamur veriyorum falan diye.
Neden öyle söyledi acaba
Bize doktorumuz ek gıda listesinde 7. Ayda her sabah kahvaltısının yanında ıhlamur içebilir yazmış. Bir sakıncası olsa yazmazdı ki bunu yazan doktor edirne tıp fakültesinde meşhur bir profesör.

Hmm anladm cnm yani gluten e alerjisi varsa er gec cikacak meydana ama yoksa da sirf biz verdk diye cikmaz..bnm doktor yulaf verebilisn dedi. Bi de bisküvi yap internnte tarfler var dedi malzeme aldm sonra emin olamadıgm icin ypmadim yine de doktora soraym diyodum cok sagol cnm. Cok az miktarlarda kullnum madem
Bir ara bende glutenli tahılları ne zaman vermeliyiz diye sormuştum cevabını da öğrenmiştim sonradan..
Gluten bir çok tahılda olan bir protein, özellikle irmik..
Genetik olarak gluten allerjisi olanlar dışında kimseye zararı olmuyormuş..
Gluten alerjisi varlığında bebeğin diyetine unlu gıdalar girer girmeyip ishal, karın ağrısı, aşırı gaz oluşumu ve kilo alamama gibi bulgular baş gösterirmiş..
Sağlıklı bebeklerin glutenden sakınmaları için bir sebep yokmuş kısaca..
6.ay sonunda ama 8.aya doğru vermek daha mantıklı.. Tabi gluten intoleransı var mı? kontrol ederek..Aynı laktoz intoleransı gibi yani bu da..

Kizlar doktor bna cay olarak rezene ve papatya dedi.ihlamur verme cunku bu sefer hastalndgnda fayda etmior dedi. Yani bi sakincasi yok diye anlıyorm burdan tek sıkıntısı hastalk durumlarnds etkisinin azalmasi

Kızlar ben kızıma ne versem beğenmiyo ya,havuç buharda pişirdim püre şeklinde yemedi kabakta öyle napcam bilmiyorum.zaten tadımlık vermek niyetindeyim önce sebze yesin istiyorum ama onu bile almıyor.sizler napıyosunuz nasıl yedirebilirim
Canım deneyeceğin 2 yol var bunlardan biriyle yemeye başlayabilir..
1.si verdiğin şeyden 2 tane yap birini önünde sen ye, ballandıra ballandıra anlatarak Ela'ya..Bebekler taklit etmeye bayılıyor hani ya hoşuna gidebilir.. Baktın meyilli ama yemiyor 1 2 saat ara ver sonra tekrar teklif et..
2.si de sebzeyi sevmiyorsa mecbur meyve ver...
Eğer meyve seviyorsa ve ondan sonra da sebzeyi almıyor ise işte o zaman tadım yaptırmayı bitirdiğin meyveyi 1 tane sebze ile karıştır ver..
Biraz sabırla geçecek sizin alışma süreciniz :110:

Kizlar dis cikarirken atesin 38 olmasi ne kadar normal? Calpol verip dus aldirdiktan sonra
Normal cnm en fazla 38.5 oluyor dişte daha yükselmiyor yani..Yükselirse sebebi diş değil
Edit: teoride olmazmış bende öyle biliyordum ama pratikte 40 a çıkan oluyormuş bunu da yeni öğrendim:sus:

Son düzenleme:
Canım deneyeceğin 2 yol var bunlardan biriyle yemeye başlayabilir..
1.si verdiğin şeyden 2 tane yap birini önünde sen ye, ballandıra ballandıra anlatarak Ela'ya..Bebekler taklit etmeye bayılıyor hani ya hoşuna gidebilir.. Baktın meyilli ama yemiyor 1 2 saat ara ver sonra tekrar teklif et..
2.si de sebzeyi sevmiyorsa mecbur meyve ver...
Eğer meyve seviyorsa ve ondan sonra da sebzeyi almıyor ise işte o zaman tadım yaptırmayı bitirdiğin meyveyi 1 tane sebze ile karıştır ver..
Biraz sabırla geçecek sizin alışma süreciniz :110:
Önerilerin için Teşekkür ederim hayatım
Bizim yediklerimize normalde saldırıyor denicem bakalım saldıracakmı:))
Meyve filesi aldım içine şeftali koydum sonra kavun ağzına sürmedi ki bütün oyuncaklarini büyük bir iştahla emiyor:110: doktora kalsa daha geçen ay başla demişti kilosu düşük diye ben daha yeni başladım ama şimdiden başım ağrıdı

Belkide aliskanlik hale geldiler. Kizimin her kalkmasinda emziriyodum ama dun yapmadim aldim salladim sende oyle dene belki ose yaricak yavas yavas
Bana da alışkanlık mi oldu diye düşündürüyor deniyim bakalım ama onu da istemez mi

Normal cnm en fazla 38.5 oluyor dişte daha yükselmiyor yani..Yükselirse sebebi diş değil
Edit: teoride olmazmış bende öyle biliyordum ama pratikte 40 a çıkan oluyormuş bunu da yeni öğrendim:sus:

Bende az once bi blogta okudum dedigin gibi. 38.5 oldu fitil verdim mecburen :110: dus ve calpol etki etmedi.:KK42:

Yaaa çok seviyorum bebeklerin hayvanlarla kurduğu ilişkiyi.. :) peki bebeğin düzenini bozacak bişey yaptığı oluyor mu? Ne bilim mesela gece bebişi uyuttun onu uyandıracak durumlar oluyor mu?
Yok canım şimdilik bir sıkıntı yok hatta bazen gündüz yattiginda bizim yatağa bırakıyorum kedimizde yaklaşık yarım metre uzağında oda yatıyor ikisini yanyana yatarken izlemek çok hoşuma gidiyor :) kedi gece durup dururken gelip bişey yapmaz kapınız açık olursa yatağınıza gelip ayaklarınızın altında yatar açık olmazsa genelde kapının önünde yatar sabah kalkarken kapıyı açıyorum onu görüyorum mutlu oluyorum sanki bizi bekliyor yani anlayacağın çok güzel bir duygu hayvan beslemek

Önerilerin için Teşekkür ederim hayatım
Bizim yediklerimize normalde saldırıyor denicem bakalım saldıracakmı:))
Meyve filesi aldım içine şeftali koydum sonra kavun ağzına sürmedi ki bütün oyuncaklarini büyük bir iştahla emiyor:110: doktora kalsa daha geçen ay başla demişti kilosu düşük diye ben daha yeni başladım ama şimdiden başım ağrıdı
Inşallah sorunsuzca geçer bu süreçte canımHoppa

bizden zayif olamaz canim benim bicirık da cok fena durmuyo yerinde bu sık uyanmalar mizmiz halleri atak haftasina bagliyorum bende sizde de odur muhtemelen biz gece 1 saat aralikla uyaniyoruz hele 3ten sonra bazen yarim saat aralikla normalde 8 gibi yatardi 11 ve 2 gibi ben kalkar azda olsa süt verirdim 5-6 gibi uyanirdi simdi cildirmama ramak kaldı insallah bian önce düzelirler
Insallah duzelirler ya. Bende gunduz uykusuna baglamistim dort saat uyuyodu azaltmami soylediler. Ama yinr aynj kilosuda 6800

X