2017 Şubat Anneleri

kızlar oğluş sünnet oldu, 1 saat çok ağladı. şimdi evdeyiz uyuyor yavrum. o ameliyat önlüğüyle elimden alıp götürürken çok kötü oldum, çıkana kadar ağladım.annelik nasıl bişeymiş:anne: tabi bunlar güzel şeyler. Rabbim bizleri onların başından, onları da bizim başımızdan eksik etmesin. Çocuklar hasta olmasın.:dua: Sağlıklı günler diliyorum hepinize
Hayırlı ugurlu olsun cnm. Rabbim damatligini da görmeyi nasip etsin. Atlatmissiniz çok şükür. En zor kısmı eve gelince narkoz etkisi geçince oluyor. Bizim ki de çok ağladı. İyiki yaptırmışim diyorum çünkü sürekli onun telaşı vardı. Yaptirdik rahatladik :)
Annelik gerçekten çok zor evladimiz aglayinca içimizden birseyler kopuyor. Hele ki elden birsey gelmeyince insan daha kötü oluyor

Kızlar birşey danışacağım bir fikir verin lütfen. 8 saat otobüs yolculuğu yapabilirmiyim kızımla? Yada yapan varmı Eşim gidelim diyor da kararsızım biraz hava değişimi ikimize de iyi gelecek ama işte bebekle nasıl olur ki:110:
Canim bebege gore degisiyor.oglum bebekken yol boyu emip uyurdu.kizimla 10 dk lik yola bile gidemiyoruz.ortaligi inletiyo .umarim sorunsuz gecer yolculugunuz

Yerim ben o minik erkeği:) damatlığınıda görürsünüz inşallah.Diğer eloşun başı bağlı ya canım:)) benim kızımıda görsen almaktan vazgeçersin:KK48:

sağol canım Allah razı olsun sağlık,huzur olsunda gerisi boş
amin canım. biz de biraz sakin yapiliyiz ikisi birbirini dengeler işte :KK66:
Kızımın adaşına haksızlık ediyorsun kimbilsin nasıl güzeldir:KK66:
bence de fıstık gibidir:KK68:

Hayırlı ugurlu olsun cnm. Rabbim damatligini da görmeyi nasip etsin. Atlatmissiniz çok şükür. En zor kısmı eve gelince narkoz etkisi geçince oluyor. Bizim ki de çok ağladı. İyiki yaptırmışim diyorum çünkü sürekli onun telaşı vardı. Yaptirdik rahatladik :)
Annelik gerçekten çok zor evladimiz aglayinca içimizden birseyler kopuyor. Hele ki elden birsey gelmeyince insan daha kötü oluyor
amin canım. ya sorma ben de sürekli bi olsaydı diyip duruyordum oldu da bitti maşallah:halay:

Canim bebege gore degisiyor.oglum bebekken yol boyu emip uyurdu.kizimla 10 dk lik yola bile gidemiyoruz.ortaligi inletiyo .umarim sorunsuz gecer yolculugunuz
Teşekkür ederim canım :KK200:haklısın işte hiç deneyimimiz olmadı kendi aracımız olmadiği için o yüzden hala karar veremedim gidip gitmemekte. Eşimle birbirimize sarıyoruz ikimizinde biraz kafa dağitmaya ihtiyacı var duruma bakacağım

hmm öyle mi :KK48: çok da acele etmesek mi :KK48: bu arada kızlar ogluşa her gün birazcık narkoz vermeye karar verdim mis gibi uyuyor:rolleyes:
Hahah:)) itinayla kızdan vazgeçirilir
Adlı çalışmamıza hoşgeldiniz:KK53: bende anneme benziyorum giderek biri istemeye gelse yerden yere vuruyodu mübarek:KK70: millet kızını göklere çıkarir bize gelen topuklayip kaçiyordu:))

Otobüsle daha zor olabilir ama biz istanbul-bodrum arasını sorunsuz geldik, bebeğinizin huyuna suyuna göre değişir ama mümkün.

Kızlar birşey danışacağım bir fikir verin lütfen. 8 saat otobüs yolculuğu yapabilirmiyim kızımla? Yada yapan varmı Eşim gidelim diyor da kararsızım biraz hava değişimi ikimize de iyi gelecek ama işte bebekle nasıl olur ki:110:

buldumm bulduuuuummm:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
Topiğmizdeki ilk mesajımı bulduummm...:sampiyon:
Ayyy duygulandım yaaa...
Oturdum üşenmeden onu aradım:KK53:
Olsun yıllar sonra yine gelir okurum inşallah:dua:
Sayfa 168.
Unutmayım:KK54:
Kız kisafile kisafile sen de beğenmişin ilk mesajımı :KK66:
Diğer beğenen arkadaşlar yoklar şuan..
İnşallah sağlıkla almışlardır bebeklerini kucaklarına....:dua:
Alemsin ivocugum ya :KK49: cok tatlisin yazilarini cok begeniyorum valla severek okuyorum masallahin var.

Dün oğluşun aşıları yapıldı. Ateş olmadı ama geceye doğru huzursuzluk tavan yapınca calpol verdim ,öyle uyudu..

Bugün de öksürük ve burun tıkanıklığı ile uyandı. Sanırım tam iyileşemeden yeniden hasta oldu :/
Bu aralar fazla insan içine çıktık ,mikrop bulaşıyor işte hemen.

Bu arada fena meme reddi yaşıyoruz :KK43:..
Hiç bu kadar şiddetli olmamıştı sanırım. Sevmedim 26cı hafta atağını.
Umarım geçici bir süreçtir çünkü ağlatarak uyutmak ,sonra yarı uykulu emzirmek hiç hoşuma gitmiyor.
Aç olduğu için daha da huysuzlanıyor ve şimdi hem aşı ağrısı hem de hastalık eklenince huni takmama az kaldı..

Kızlar 6.cı ay aşılarını hemşirenizden rica edin ,1 kol'dan diğer 2 tanesini 2 ayrı bacaktan yapsın.
Eski prosedüre göre 2 aşı 1 bacaktan,1 aşı diğer bacaktan yapılıyordu.
Bir bacağa iki aşı vurmak aşının koruyuculuğunu düşürüyor maalesef.
Ben hemşiremize söyledim ama o zaten 1 kol 2 bacaktan uyguluyormuş. Şanslıydık yani..
Sizler de böyle uygulanmasını isteyin :KK66:

Bu arada ek gıda bilgisi bekleyen arkadaşlar var ,biliyorum ama ben henüz bir düzen kuramadım..
1-2 gündür 1 öğün eline verdim blw gibi (öğün denemez tabi ) , bi ayrı öğün de 2-3 tatlı kaşığı sebze püresi yedirdim.(kabak -havuç-patates)
Çok hoşuna gitti püre ama gece huzursuzluk yaptı sanki. Şimdi hasta olduğu için 2-3 gün bir şey vermem sanırım. Zaten meme reddi de var :/..
Çok ağırdan ilerliyoruz anlıyacağınız. Zaten adı üstün de ek gıda ..
Facete bakıyorum ,kahvaltılar ,ara öğünler meyveler çorbalar.. Bütün bunları yedirirsem ne ara emecek bu bebe diye düşünmüyor değilim doğrusu... 1 yaşından önce böyle geniş öğünlere geçmeyi düşünmüyorum..

Ve bende yavrumu, kuzumu, canımın parçasını düşürdüm. Daha doğrusu o ortasına bıraktığım yataktan döne döne düştü, saniyeler içinde oldu bi çekmeceyi açtım bi döndüm ucunda tutamadım halı olmayan parkeye yüz üstü düştü. Aklım çıktı çünkü yatağımız yüksek. Eve yeni girmiştik eşim bebek arabasını çıkartıyordu hemen bağırmaya başladım o da panikle geldi, hemen doktorumuzu aradım devlet hastanesine götürün dedi. Doktor çıkık kontrolü yaptı, beyin bt ve tüm vücut röntgen çekildi, elhamdulillah temiz çıktı sonuçlar evimize geldik yarım saatte bir uyandırarak 2.5 saat kaldık ve tekrar kontrole gittik, hamd olsun birşey çıkmadı ama o üzüntü bana yeter annelik çok zormuş duygusal açıdan. Eşim oyle bi hale girdin ki millet büyük hastan var sanıp sana üzülerek baktı dedi. Şimdi 24 saat takip kaldı inşAllah sorunsuz atlatacağız. Öğrendiklerimi de yazayım; Kadir tuğcu diyor ki Bebek düştüğü gibi ağlarsa birşey olmaz, bazı bebekler baygınlık geçirebiliyormuş. Yüksekten ya da alçaktan tüm düşmelerde travmalarda kusma görülebilirmiş, oğlum da kustu ve ben kötüye yorup daha çok ağladım. Uyutulmamalı demek yanlışmış, gerçek bir travma yaşayan bebekler uykuya mailli olurlarmış bu sebeple sık sık uyandırıp uyaranlarını kontrol etmek gerekirmiş. Şimdilik aklıma gelenler bunlar ama sizde böyle bir durum olursa ve gece ya da izin günlerinde olursa bekletmeden devlet hastanesine gidin, çünkü beyin cerrahinin değerlendirmesi en doğru değerlendirmeymiş. Biz babasını yataktan gönderdik tontikimle birlikte uyuyacağız şimdi hayırlı geceler
Çok geçmis olsun herhalde düşme tecrübesini yaşamayan bebek yoktur. Biz de 1.5 ay önce bu tecrubeyi yaşadık çok şükür bişey olmadı. Inşallah tekrarını yaşamayız.

Slm kızlar...
Bugün gecikmeli olarak 6.cı ay aşımızı yaptıracağız.. Zaten çok huzursuz oldu ,iyice huzursuzlanacak diye ödüm kopuyor valla..
Umarım kolay atlatırız :/..

Bu aralar gündüz çok zor uyutuyorum. Uyku araları 2 saatten 3 saate çıktı nerdeyse. Yorgunluktan bayılsa da uyutacağımı anladığı an kıyameti koparıyor.
Normalde emerek uyuyor ve meme teklif ettiğimde uyutacağımı sanıp onu da almıyor. Fenalardayız anlıyacağınız..
Sürekli kucak ve ilgi peşinde.
Yalnız başına bi oda da bırakılınca başlıyor ağlamaya..
Ben "ne oluyor bu çocuğa" diye düşünürkeen bi baktım 26.cı hafta şimşekli atak haftasındayız...
Velhasılı kelam şimdiden uyarayım dedim :))

kızlar oğluş sünnet oldu, 1 saat çok ağladı. şimdi evdeyiz uyuyor yavrum. o ameliyat önlüğüyle elimden alıp götürürken çok kötü oldum, çıkana kadar ağladım.annelik nasıl bişeymiş:anne: tabi bunlar güzel şeyler. Rabbim bizleri onların başından, onları da bizim başımızdan eksik etmesin. Çocuklar hasta olmasın.:dua: Sağlıklı günler diliyorum hepinize
Geçmiş olsun sünnet yaptımakla çok iyi yaptınız bence. Biz 46 günlüktük sünnet olduğumuzda çok kolay atlattik.

Dün oğluşun aşıları yapıldı. Ateş olmadı ama geceye doğru huzursuzluk tavan yapınca calpol verdim ,öyle uyudu..

Bugün de öksürük ve burun tıkanıklığı ile uyandı. Sanırım tam iyileşemeden yeniden hasta oldu :/

Umarım geçici bir süreçtir çünkü ağlatarak uyutmak ,sonra yarı uykulu emzirmek hiç hoşuma gitmiyor.
Aç olduğu için daha da huysuzlanıyor ve şimdi hem aşı ağrısı hem de hastalık eklenince huni takmama az kaldı..

Kızlar 6.cı ay aşılarını hemşirenizden rica edin ,1 kol'dan diğer 2 tanesini 2 ayrı bacaktan yapsın.
Ben hemşiremize söyledim ama o zaten 1 kol 2 bacaktan uyguluyormuş. Şanslıydık yani..
Biz de pazartesi olduk 6.ay asimizi neyseki ateş ve huzursuzluk olmadı ama bu yazdığını keşke daha önce ogrenseymisim bizimkine 2 tane tek bacağa 1 tane diğer bacaga yaptılar. Inşallah bi sorun olmaz.
Ek gıdaya ben de hiç başlamadım hiç de işime gelmiyor ama bi yerden de başlamak lazım. Bu hafta başlarım diye düşünüyorum. Bu atak haftaları beklenen doğum tarihine göre hesaplanıyorsa aynı zamanlardan geçiyoruz herhalde son zamanlarda biraz huysuzluk bizde de mevcut ama meme reddi yerine biraz daha meme ilgisi oldu bizde. Bu arada geçmiş olsun Buğra ya. Böbrekler inin duzeldigine de çok sevindim. Allah d erman siz dert vermesin.

Hem aşı için hem de gecmeyen gribi icin gecmis olsun canım..Allah sabrini bol versin seninde
Asi bizimde yaklasti aklimda olsun tesekkur ederiz bilgilendirdigin icin..
Dun bizde aksama dogru reddetme yasadik cildirdik resmen insallah devam etmez..

Geçmiş olsun canım aşıyi söyediğin iyi oldu öyle yaptiririz biz de

Cok gecmis olsun turuncucum insallah tez sifa bulur kuzusun.
Asi icin verdigin bilgi cok muhimmis cok saol gittigimizde uyarida bulunucam.

X