2017 Şubat Anneleri

Kizlar emzirme doneminde ara kanama olabileceğini biliyorum ama yine de rahatsiz oluyorum bu durumdan cunku daha once de pcos sebebi ile olurdu kanamalarim.
Sizlarde var mi benimle aynı durumu yasayan ?

Dün oğluşun aşıları yapıldı. Ateş olmadı ama geceye doğru huzursuzluk tavan yapınca calpol verdim ,öyle uyudu..

Bugün de öksürük ve burun tıkanıklığı ile uyandı. Sanırım tam iyileşemeden yeniden hasta oldu :/
Bu aralar fazla insan içine çıktık ,mikrop bulaşıyor işte hemen.

Bu arada fena meme reddi yaşıyoruz :KK43:..
Hiç bu kadar şiddetli olmamıştı sanırım. Sevmedim 26cı hafta atağını.
Umarım geçici bir süreçtir çünkü ağlatarak uyutmak ,sonra yarı uykulu emzirmek hiç hoşuma gitmiyor.
Aç olduğu için daha da huysuzlanıyor ve şimdi hem aşı ağrısı hem de hastalık eklenince huni takmama az kaldı..

Kızlar 6.cı ay aşılarını hemşirenizden rica edin ,1 kol'dan diğer 2 tanesini 2 ayrı bacaktan yapsın.
Eski prosedüre göre 2 aşı 1 bacaktan,1 aşı diğer bacaktan yapılıyordu.
Bir bacağa iki aşı vurmak aşının koruyuculuğunu düşürüyor maalesef.
Ben hemşiremize söyledim ama o zaten 1 kol 2 bacaktan uyguluyormuş. Şanslıydık yani..
Sizler de böyle uygulanmasını isteyin :KK66:
Tüh ya üzüldüm şimdi.... bizde geçen hafta olduk aşıyı 2 tanesi bir bacak bir tanesi bir bacak şeklinde yaptı. Bilse idim bende öyle yaptırirdim. Neyse hayırlısı artık.
Çok çok geçmiş olsun Buğra ya. Bizde sünnet sonrası çok atarli olduk ve tamda atak dönemi aralığına geliyordu. Hem sunnet hem atak donemi baya bi zor olmustu. Sabırlari zorluyor atak dönemleri. Rabbim guc kuvvet versin inş.

kızlar biz de çok fenayız, asla ama asla uyumak istemiyor. sallanmaktan nefret ediyor sanki. 3 gündür böyle bugün 2 saate yakın uyutmaya çalıştım. bırakıyorum uykudan ağlıyor, sallıyorum uyumuyor ağlıyor kalkmak istiyor. içeri götürüyorum huzursuzlanıyor. bilmiyordum atak haftası geliyor demek ki. :KK43: böyle böyle mi büyüyecekler ya. uyku problemi yaşayan var mı?

kızlar biz de çok fenayız, asla ama asla uyumak istemiyor. sallanmaktan nefret ediyor sanki. 3 gündür böyle bugün 2 saate yakın uyutmaya çalıştım. bırakıyorum uykudan ağlıyor, sallıyorum uyumuyor ağlıyor kalkmak istiyor. içeri götürüyorum huzursuzlanıyor. bilmiyordum atak haftası geliyor demek ki. :KK43: böyle böyle mi büyüyecekler ya. uyku problemi yaşayan var mı?
2 gundur Saat 3 e kadar tam dalamiyor benimki de agliyor uyku arasinda..Kucagima alıyorum uyuyor yatiriyorum 10 dk sonra yeniden aynisi:işsiz:Nöbetteyim..

bretta bretta MaHlass MaHlass bizim uyku sorunu baştan beri var ama bu aralar gece uykusu iyice parçalandı. Önceden kaçta uyanacağını kestirebiliyodum şimdi her an tetikteyim.
Kaç akşamdır eşimle çay içmeye niyetleniyom, tam çayı bardağa koycam uyanıyo :KK53:
Hele dün akşam..dedim "bu kez panik olmıycam çayımı içer, ağlarsa sakince gider emzirir, kaldığım yerden çay keyfime devam ederim".....
Veee tabiki de uyandığımda saat 4tü :sampiyon:
En son 1de mama verip üstüne emzirdiğimi hatırlıyom :uykucu:
Hırs yaptım içcem o çayı bigün:rolleyes:

Son düzenleme:
Kizlar emzirme doneminde ara kanama olabileceğini biliyorum ama yine de rahatsiz oluyorum bu durumdan cunku daha once de pcos sebebi ile olurdu kanamalarim.
Sizlarde var mi benimle aynı durumu yasayan ?

6 ay 1 haftalık olduk.
Henüz adet veya ara kanamam olmadı...

Tüh ya üzüldüm şimdi.... bizde geçen hafta olduk aşıyı 2 tanesi bir bacak bir tanesi bir bacak şeklinde yaptı. Bilse idim bende öyle yaptırirdim. Neyse hayırlısı artık.
Çok çok geçmiş olsun Buğra ya. Bizde sünnet sonrası çok atarli olduk ve tamda atak dönemi aralığına geliyordu. Hem sunnet hem atak donemi baya bi zor olmustu. Sabırlari zorluyor atak dönemleri. Rabbim guc kuvvet versin inş.

Sünnetiniz hayırlı olsun canım.
Sizin de tam kötü zamana denk gelmiş.

Bizin huzursuzluk hala devam ediyor ama meme reddi ataktan mı yoksa bir dönem fazla kilo alan bebeklerin vucutları obeziteyi engellemek için bazı dönemler iştahsızlaşabiliyormuş. Acaba bundan dolayı mu emmiyor yoksa atak mı çözemiyorum. Gün içinde sağmaya zaman bulamıyorum. Böyle az az emmeye devam ederse sütüm azalır diye de endişeleniyorum.
Bakalım sonumuz ne olacak...

Şu son 4-5 gündür biz de aynıyız. Uyku öncesi her türlü şebekliği yapıyorum.
Zaten emerek uyurdu ama emmeyi de ret ettiği için sallayarak uyutmaya çalışıyorum. Uyku vakitleri işkenceye döndü iyice :/
Gece de öksürükten dolayı uyuyamıyor yavrum. Güne zombi gibi başlıyorum kaç gündür..

kızlar gece uyanma uyumama bizdede var onceden 8de uyurdu arada uyanmadan uyku arasında sütünü verirdim en son 12 gibi verir 5-6gibi uyanırdı şimdi sürekli uyanıyor sütü iki yudum alıp bırakıyor ağlıyor mızmız huysuz bi hal aldı sürünüyor burnunu yere bastiriyor duz yatiriyoeum milyon kere duzeltsem yine dönüyor boynu altta kaliyor takla atar gibi sıkışıyor yatakta kafası kenara değiyor bazen ayaklar havada buluyorum yemek yedirmiyor hazırlıyorum öyle kalıyor iştahsızlık da eklendi 49 kg gösterdi tartı kafayı yiycem bitkin durumdayım:KK42:

Bizimkinin performansı yerindeydi gece kaç defa uyandı sayamadim. Eşim önceki gece az uyandı diye yanımızda yattı ama uyumak ne mümkün. Baktı bu sürekli uyanıyor diğer tarafa gecti. Belki o da sizinle uyansin diyeceksiniz ama sabahları 1 saat yol yapıyor ise gitmek için araba kullanırken uyuyakalir diye korkuyorum o yüzden de bişey demiyorum hatta sen bizle yatma diyorum. Sağolsun haftasonları sabah alıyor oglani 2 3 saat uyuyorum. Biz 2 gün gecikmeyle bugün ek gıdaya basliyoruz inşallah sorun yaşamayız. Kabakla başlayacağım Buharda pişirme aparatiyla pişirip vereceğim. Bi parça kendi yemesi için kalanını da Çatalla biraz ezip vereceğim. Bakalım ilk deneyimimiz nasıl olacak. Tabi 3 gün kuralına dikkat etmeyi düşünüyorum. 1 ayi tadimlarla gecireceğiz.

Benzer sorunları yaşıyoruz dönemsel bişey herhalde. Inşallah çok uzun sürmez yoksa mahvoluyorum bi de ise başlayınca ne yapacağım düşünmek bile istemiyorum.

6 ay 1 haftalık olduk.
Henüz adet veya ara kanamam olmadı...

Sünnetiniz hayırlı olsun canım.
Sizin de tam kötü zamana denk gelmiş.

Bizin huzursuzluk hala devam ediyor ama meme reddi ataktan mı yoksa bir dönem fazla kilo alan bebeklerin vucutları obeziteyi engellemek için bazı dönemler iştahsızlaşabiliyormuş. Acaba bundan dolayı mu emmiyor yoksa atak mı çözemiyorum. Gün içinde sağmaya zaman bulamıyorum. Böyle az az emmeye devam ederse sütüm azalır diye de endişeleniyorum.
Bakalım sonumuz ne olacak...

Şu son 4-5 gündür biz de aynıyız. Uyku öncesi her türlü şebekliği yapıyorum.
Zaten emerek uyurdu ama emmeyi de ret ettiği için sallayarak uyutmaya çalışıyorum. Uyku vakitleri işkenceye döndü iyice :/
Gece de öksürükten dolayı uyuyamıyor yavrum. Güne zombi gibi başlıyorum kaç gündür..

bebeğin kaç kg acaba . bnm oğlan 11 ocaklı 2-3 haftadır iştahsızlık vardı birkaçgündür düzeldi kilo alımı iyigidiyor ama yinede ben telaşlanmıştım. kiloyu dengelemek açısından hiç düşünmemiştim okumamıştımda öyle bişey olabilir aslında.

Bu arada ek gıda bilgisi bekleyen arkadaşlar var ,biliyorum ama ben henüz bir düzen kuramadım..
1-2 gündür 1 öğün eline verdim blw gibi (öğün denemez tabi ) , bi ayrı öğün de 2-3 tatlı kaşığı sebze püresi yedirdim.(kabak -havuç-patates)
Çok hoşuna gitti püre ama gece huzursuzluk yaptı sanki. Şimdi hasta olduğu için 2-3 gün bir şey vermem sanırım. Zaten meme reddi de var :/..
Çok ağırdan ilerliyoruz anlıyacağınız. Zaten adı üstün de ek gıda ..
Facete bakıyorum ,kahvaltılar ,ara öğünler meyveler çorbalar.. Bütün bunları yedirirsem ne ara emecek bu bebe diye düşünmüyor değilim doğrusu... 1 yaşından önce böyle geniş öğünlere geçmeyi düşünmüyorum..

bende öyle düşünüyorum ama sonrada ya sonra kabul etmezse diye telaş var. ilk bebeğim sütüm yeterli kilo alımı iyi o yüzden neden ek gıdayı verip anne sütünden mahrum bırakayım diyorum suyu bile minumum düzeyde vermeye çalışıyorum . bu konuda uzman kişilere danışmak istiyorum . bu yeme içme işi bnce çok ciddi bişey ilerideki alışkanlıklarını şimdiden sağladığımıza inanıyorum. şuanda verdiğim 3 bebek kaşığı felan kayısı şeftali muz yoğurt felan oda tatlarını unutmasın alışsın diye. muhallebidir yumurtadır o olaylara hiç girmedim . ama gluteni 7. ay bitmede tadım yapması ileride hassasiyetinin azalmasına neden oluyor diye araştırmalarım oldu. haftasonu onu tadım olarak nasıl sunacağım diye düşünüyorum muhtemelen irmikli muhallebi yaparım çok az miktarda.

Merhaba kızlar buraları ihmal ettim ama baya bir yoğunuz bu aralar biz de. Oturduğumuz ev satıldı ve alan kişi tekrar satmaya çalışıyor. Her akşam birileri gelip eve bakıyor ev de zaten dağınık toplamaya vaktim olmuyor birileri gelip gidiyor diye düzelteyim diyorum ama elif le pek mümkün olmuyor :KK43: ev satılırsa taşınmamız gerekecek şimdiden gözümde büyüyor :KK43: TuRuNCu TuRuNCu çok geçmiş olsun Buğra paşaya :KK66: elif de öyle huysuz bu aralar İnan 5 saat emmediği oluyor. Tam olarak meme reddi değil ama kafasını itiyor yaklaşmıyor bana. Kendimi reddedilmiş ve kötü hissediyorum :KK43:

Bitseydi şu ataklar kızlar :KK43: uyuyor elif ama uyutmak çok zorlaştı önceden mis gibi emerek sarılarak uyurduk artık emmiyor. Bezinde pembelik oldu bugün ilk defa :KK43: Sürekli oyun istiyor birşeyleri karıştırmak istiyor. Dönüyor gitmeye çalışıyor gidemeyince ağlıyor sırt üstü çeviriyorum daha beter ağlıyor :KK43: oynatmama az kaldı :KK34: Aşılar da olunca tuzu biberi olur heralde :KK43: ama bu sefer böldürüp yaptırmayı düşünüyorum inşallah ebemiz de kabul eder.

Alerjimiz de geçemedi bir türlü artık gerçekten zorlanmaya başladım :KK43: yapacak yemek bulamıyorum eşime ve bana ayrı yemek yapmak zor geliyor. :KK12:

Bu aralar bu kadar sıkışıkken eşimin babaannesi rahatsızlandı. Zaten yaşlı ve güçsüz bir kadındı damar tıkanıklığı vardı. İki ayağı birden kangren olmuş eşim her akşam hastanede kadın o halde diye üzülüp duruyoruz. :KK43: yarın bacakları kesilecekmiş bir de tatil var bu hafta nasıl gideceksek kafamız buradayken :KK43:

@derandiren canım şehir içinde otobüse binip denesen duracak mı bir ipucu verirdi ela hanım :))) biz bayramda 3 saatlik yolculuğa çıktık baktık elif duruyor tamam dedik ve tatil rezervasyonu yaptık. 8-9 saatlik yola çıkacağız bu Cumartesi inşallah. Kısa mesafede duruyorsa Ümit var demektir :confused:

bebeğin kaç kg acaba . bnm oğlan 11 ocaklı 2-3 haftadır iştahsızlık vardı birkaçgündür düzeldi kilo alımı iyigidiyor ama yinede ben telaşlanmıştım. kiloyu dengelemek açısından hiç düşünmemiştim okumamıştımda öyle bişey olabilir aslında.

25 ocak , 8700 gr 67 cm

bende öyle düşünüyorum ama sonrada ya sonra kabul etmezse diye telaş var. ilk bebeğim sütüm yeterli kilo alımı iyi o yüzden neden ek gıdayı verip anne sütünden mahrum bırakayım diyorum suyu bile minumum düzeyde vermeye çalışıyorum . bu konuda uzman kişilere danışmak istiyorum . bu yeme içme işi bnce çok ciddi bişey ilerideki alışkanlıklarını şimdiden sağladığımıza inanıyorum. şuanda verdiğim 3 bebek kaşığı felan kayısı şeftali muz yoğurt felan oda tatlarını unutmasın alışsın diye. muhallebidir yumurtadır o olaylara hiç girmedim . ama gluteni 7. ay bitmede tadım yapması ileride hassasiyetinin azalmasına neden oluyor diye araştırmalarım oldu. haftasonu onu tadım olarak nasıl sunacağım diye düşünüyorum muhtemelen irmikli muhallebi yaparım çok az miktarda.

Ben bu zamanın da verilmezse alışılmaz sözüne hiç inanmıyorum. Büyük oğluma biberon reddinden dolayı 4 aylıkken ek gıdaya başladım. Her türlü besleyici şey hazırlardım ama hep isteksiz ve iştahsız oldu.
Şuan 5 yaşında ve daha tavuk ve et'in tadını bu sene öğrendi. Sadece köfte yiyordu.
Geçen hafta da yeşil fasülyeyi tattı ilk defa..
İnan hiç abartmıyorum. Tadını bilmediği daha bir sürü yemek var...
Guya erken ek gıdaya başladım ama yemeyen çocuk her türlü yemiyor...
Şuan küçük oğlan için hiç acele etmiyorum o yüzden.
Bugün mesela tarhana çorbası yaptım ,1 kaşık tadına baktı ve kafasını çevirdi.
Hiç zorlamadan kaldırdım çorbayı ben de..
Kendi neyi ne zaman yemek isterse o zaman yesin..

Merhaba kızlar buraları ihmal ettim ama baya bir yoğunuz bu aralar biz de. Oturduğumuz ev satıldı ve alan kişi tekrar satmaya çalışıyor. Her akşam birileri gelip eve bakıyor ev de zaten dağınık toplamaya vaktim olmuyor birileri gelip gidiyor diye düzelteyim diyorum ama elif le pek mümkün olmuyor :KK43: ev satılırsa taşınmamız gerekecek şimdiden gözümde büyüyor :KK43: TuRuNCu TuRuNCu çok geçmiş olsun Buğra paşaya :KK66: elif de öyle huysuz bu aralar İnan 5 saat emmediği oluyor. Tam olarak meme reddi değil ama kafasını itiyor yaklaşmıyor bana. Kendimi reddedilmiş ve kötü hissediyorum :KK43:

Bitseydi şu ataklar kızlar :KK43: uyuyor elif ama uyutmak çok zorlaştı önceden mis gibi emerek sarılarak uyurduk artık emmiyor. Bezinde pembelik oldu bugün ilk defa :KK43: Sürekli oyun istiyor birşeyleri karıştırmak istiyor. Dönüyor gitmeye çalışıyor gidemeyince ağlıyor sırt üstü çeviriyorum daha beter ağlıyor :KK43: oynatmama az kaldı :KK34: Aşılar da olunca tuzu biberi olur heralde :KK43: ama bu sefer böldürüp yaptırmayı düşünüyorum inşallah ebemiz de kabul eder.

Alerjimiz de geçemedi bir türlü artık gerçekten zorlanmaya başladım :KK43: yapacak yemek bulamıyorum eşime ve bana ayrı yemek yapmak zor geliyor. :KK12:

Bu aralar bu kadar sıkışıkken eşimin babaannesi rahatsızlandı. Zaten yaşlı ve güçsüz bir kadındı damar tıkanıklığı vardı. İki ayağı birden kangren olmuş eşim her akşam hastanede kadın o halde diye üzülüp duruyoruz. :KK43: yarın bacakları kesilecekmiş bir de tatil var bu hafta nasıl gideceksek kafamız buradayken :KK43:

@derandiren canım şehir içinde otobüse binip denesen duracak mı bir ipucu verirdi ela hanım :))) biz bayramda 3 saatlik yolculuğa çıktık baktık elif duruyor tamam dedik ve tatil rezervasyonu yaptık. 8-9 saatlik yola çıkacağız bu Cumartesi inşallah. Kısa mesafede duruyorsa Ümit var demektir :confused:
Canım şehir içinde duruyor yanımızda oturan birileri varsa onlara sarıyor:KK45:ama işte uzak yola açılmak için gideyim derken iyice sinir olmayayım dedim hala kararsızım bakalım. İyi tatiller canım size yolculuk güzel geçer inşallah haber verirsin gidince bakalım duracakmı :)

Taşınma işi çok zor gerçekten hele bi de bebekle. biz de 1 ay önce tasindik ve hala yerleşmedik. Allah yardimcin olsun. alerji probleminiz de biran önce geçer inşallah. Evde ben de iş güç yapamıyorum uyanikken ilgi bekliyor Uyurken de en ufak sese uyanıyor bi sürü isim kalıyor. Geçen mama sandalyesine oturtup yaptım yemegimi o da zar zor. Bu günlerde geçer.

Kizlar ek gida ile dr'yla gorusenler tahillar icin dr'nuz ne dedi acaba? Irmik,yulaf,cavdar,arpa gluten iceren tahillar sadece pirinc degil hangi aralikta ne zaman verilmeli glutenli tahil bir fikri olan??o_O

Canım şehir içinde duruyor yanımızda oturan birileri varsa onlara sarıyor:KK45:ama işte uzak yola açılmak için gideyim derken iyice sinir olmayayım dedim hala kararsızım bakalım. İyi tatiller canım size yolculuk güzel geçer inşallah haber verirsin gidince bakalım duracakmı :)

Veririm canım bakalım ne yapacak bizim cadı :))) geçen çarşıya gittik otobüsle yanımda oturan kadına gülüp gülüp durdu. Kadın bakmadı bizimkine baya kadını ayağıyla dürtüyor baksın diye. Kadın başını çeviriyor sonra yine dürtüyor :KK70:

Taşınma işi çok zor gerçekten hele bi de bebekle. biz de 1 ay önce tasindik ve hala yerleşmedik. Allah yardimcin olsun. alerji probleminiz de biran önce geçer inşallah. Evde ben de iş güç yapamıyorum uyanikken ilgi bekliyor Uyurken de en ufak sese uyanıyor bi sürü isim kalıyor. Geçen mama sandalyesine oturtup yaptım yemegimi o da zar zor. Bu günlerde geçer.

Evet çocukla herşey zormuş. Taşınmayı düşünemiyorum bile. Allah yardımcın olsun :KK43: benimki de öyle çıta uyanıyor. Neden oyalanmazlar ki kendi kendilerine :confused:

Kizlar ek gida ile dr'yla gorusenler tahillar icin dr'nuz ne dedi acaba? Irmik,yulaf,cavdar,arpa gluten iceren tahillar sadece pirinc degil hangi aralikta ne zaman verilmeli glutenli tahil bir fikri olan??o_O

Ben de merak ediyorum. Doktoruma sormadım da açıkcası görüşlerini tahmin ediyorum. Dayayacak pirinç ununu :rolleyes:

Veririm canım bakalım ne yapacak bizim cadı :))) geçen çarşıya gittik otobüsle yanımda oturan kadına gülüp gülüp durdu. Kadın bakmadı bizimkine baya kadını ayağıyla dürtüyor baksın diye. Kadın başını çeviriyor sonra yine dürtüyor :KK70:

Evet çocukla herşey zormuş. Taşınmayı düşünemiyorum bile. Allah yardımcın olsun :KK43: benimki de öyle çıta uyanıyor. Neden oyalanmazlar ki kendi kendilerine :confused:

Ben de merak ediyorum. Doktoruma sormadım da açıkcası görüşlerini tahmin ediyorum. Dayayacak pirinç ununu :rolleyes:
Hahah ay yerimm keşke elif beni dürtseydi ayağini yerdim:)) elada elif gibi sırıtıyor ama ben bakıyorum karşımdakiler meymenetsizse hemen çeviriyorum kızımı kendime:))

1. Kelimelerle anlatılmayan fedakarlık ve karşılıksız sevgiyi tarif et desen bana heralde sadece “ ANNE ” derdim…

Tüm Annelere sevgiyle..
@kubra5505 imizin güzel yavrusu melek oldu ve Annesini cennetin en güzel yerinde beklemek için erkenden gitti. Hep Dualarımızda olacaksın Canım benim Rabbim Sabır versin...

Sevgili Anneler,
Listeye eklememiz için sırayla bilgileri topicten etiketleyerek veya özelden atmanızı rica eder,keyifli sohbetler dilerim..

:nazar:2017 ŞUBAT MUTLULUK TABLOMUZ:nazar:

[tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [th]Anne adı[/th] [th]Şehir[/th] [th]Cinsiyet[/th] [th]Doğum Tarihi[/th] [th]Gr/Boy[/th] [th]Bebek İsmi[/th] [/th] [th][/th][th][/th][th][/th] [th]
[tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ankara[/td] [td] erkek [/td] [td]15/02/2017[/td] [td]3430/51cm[/td] [td]Murat Tuna[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Kayseri[/td] [td] erkek [/td] [td]25/01/2017[/td] [td]3700/50cm[/td] [td]Saltuk Buğra[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ankara[/td] [td] erkek [/td] [td]12/02/2017[/td] [td]2610/47cm[/td] [td]Emir Aras[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td]@Kalimero87[/td] [td]İstanbul [/td] [td]erkek[/td] [td]22.02.2017[/td] [td]3375/52cm[/td] [td]Kerem[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td]@Saskinanne2013 [/td] [td]Niğde[/td] [td]kız[/td] [td]10/02/2017[/td] [td]2650/50cm[/td] [td]Zeynep[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Nevşehir[/td] [td] erkek [/td] [td]24/02/2017[/td] [td]3540/52cm[/td] [td]Efe[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ankara[/td] [td] erkek [/td] [td]13/02/2017[/td] [td]3890/52cm[/td] [td]Enes Talha[/td] [tr] [tr][/tr][tr][/tr] [tr] [tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td].[/td] [td] . [/td] [td]23.02.2017[/td] [td]3560/51cm[/td] [td].[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td] kız [/td] [td]29/01/2017[/td] [td]3650/52.5cm[/td] [td]Dora[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Kayseri[/td] [td]kız [/td] [td]15/02/2017[/td] [td]3550/52cm[/td] [td]Başak [/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Gaziantep[/td] [td] kız [/td] [td]05/02/2017[/td] [td]3200/51cm[/td] [td]Selin Begüm[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td] erkek [/td] [td]11/02/2017[/td] [td]3600/49cm[/td] [td]Ömer[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Bursa[/td] [td] kız [/td] [td]06/02/2017[/td] [td]2960/50 cm[/td] [td]Mira Su[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Bursa[/td] [td] kız [/td] [td]07/02/2017[/td] [td]3400/50 cm[/td] [td]Nesibe Hatun[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Kars[/td] [td] kız [/td] [td]01/02/2017[/td] [td]3200/53 cm[/td] [td] Jinda[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ordu[/td] [td] erkek [/td] [td]01/02/2017[/td] [td]3490/49cm[/td] [td]Ege[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] Salliala Salliala [/td] [td]Sakarya[/td] [td]kız[/td] [td]06/02/2017[/td] [td]2800/49 cm[/td] [td]Şeyma[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td] kız [/td] [td]24/02/2017[/td] [td]4000/53cm[/td] [td]Gülce[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td] kız [/td] [td]07/02/2017[/td] [td]2900/49cm[/td] [td]Hazal[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İzmir[/td] [td] kız[/td] [td]27/02/2017[/td] [td]3730/51cm[/td] [td]Asya[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td] kız [/td] [td]07/02/2017[/td] [td]2940/50 cm[/td] [td]Dilara Itır[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td] kız [/td] [td]16/02/2017[/td] [td]3650/51 cm[/td] [td]Alya Derin[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Mersin[/td] [td] erkek [/td] [td]11/01/2017[/td] [td]3500/50 cm[/td] [td]Yağız Deniz[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Kayseri[/td] [td] kız [/td] [td]24/01/2017[/td] [td]3430/50 cm[/td] [td]Ela Nuray[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Kayseri[/td] [td] kız[/td] [td]14/02/2017[/td] [td]3190/50cm[/td] [td]Nilda Esin[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ankara[/td] [td]erkek [/td] [td]02/02/2017[/td] [td]3360/52 cm[/td] [td]Ayaz[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Bursa[/td] [td]erkek [/td] [td]15/02/2017[/td] [td]3700/50 cm[/td] [td]Ahmet Alp[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Mersin[/td] [td]kız[/td] [td]21/02/2017[/td] [td]2700/46 cm[/td] [td]Azra Havva[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ankara[/td] [td]erkek [/td] [td]25/01/2017[/td] [td]2750/49 cm[/td] [td]Miraç Taha[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Ankara[/td] [td]Kız [/td] [td]10/02/2017[/td] [td]3150/51 cm[/td] [td]Duru[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]İstanbul[/td] [td]Kız [/td] [td]28/02/2017[/td] [td]4220/51 cm[/td] [td]Eylül Deniz[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Gaziantep[/td] [td]Kız [/td] [td]14/02/2017[/td] [td]2900/49 cm[/td] [td]Elif[/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td] TuRuNCu TuRuNCu [/td] [td]Konya[/td] [td]Kız [/td] [td]05/02/2017[/td] [td]2850/49 cm[/td] [td]Asude[/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [tr][/tr][tr][/tr][tr][/tr] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [td][/td] [/td] [/tr][/tr][/th] [tr][tr][td][/td][/tr][/tr]
[tr][tr][td][th][/th][/td][/tr][/tr]
Beni cikarmissiniz listeden giremedigim icin hliyle benim kizimda 05:02:2017 de dogdu ismi edanur kaydedermisjnjz lutfen istanbul 3 kilo dogdu boyu 49 cm :)

X