2017 Şubat Anneleri

kizlar emzirme sonrasi mama yada sagilmis sut varsa onu teklif ettiniz mi @kisafile Nurrcaneliff
Mama hiç vermedim diyebilirim şimdiye kadar. Biberonla süt veemeyi denedim ama biberona tepkili kesinlikle emmiyor. Ek gıdaya başlama zamanımız gelmiş sanırım artık. Ben daha önce meyve falan denedim ama tüm gece ıkındı durdu. Zaten gaz ğroblemimiz hala devam edio ben de kestim. Ama artık patates havuçla falan yavaş yavaş başlamamız gerekio sanırım.

Biz de aynı durumdan muzdaribiz. Her şey daha kolaylaşıcak derken daha da zorlaştı. Bileklerim ağrıyor artık kucakta taşımaktan.

kilo aliminiz nasil peki canim bide 5 ayi gecmis artik tadima basla 6 ayda ek gidaya baslarsin

Ne gibi bir sıkıntı olabilir ki anlamadım. Sanmıyorum herhangi bir sakınca olucanı.

kilo aliminiz nasil peki canim bide 5 ayi gecmis artik tadima basla 6 ayda ek gidaya baslarsin
Kilo alımınız iyi çok şükür. 3 kilo 48 cm doğdu. Şimdi 67 cm 7400. Tadımlara başlamıştım aslında ama ek bişeyler verdiğim geceler ıkınmaktan uyuyamadı tüm gece. Ben de bağırsakları hazır değil diye düşünerek bıraktım. Gaz problemimiz hala devam ediyor zaten.

yaz gunu sivi ihtiyaci da cok doktoruna danisip kahvalti hazirlamaya yada rezene cayini sogutup 30ar cc gunde iki kez verebilirsin bence gaziana dogal cozum olur bebisin

Ay bu bebelere toptan birseyler oldu.. benimki de asiri aşırı uykuyu birakti gitti resmen sabah 7 den aksam 7 ye 8e kadar sade ve sadece toplasan 2 saati bulmayan boluk pörçük dalmaları var. Gece de gunduz o kadar uykusuz olmasina ragmen 2 saate hir emmeye kalkiyor. Sinir tepede geziyorum artik

2 aylik bi bebek sadece oyuncaklara bakiyor zaten uzanmayi bile bilmiyor ki.. Farkli bi yorum getirmis dr. Ama sanmiyorum bir sikinti olacagini

Kizlar cok sacma gelebilir sizlere belki ama bir sorum var bebeklerinizin ayaklari büyüyor mu? Benimkinin büyümüyor gibi geliyor bana. Mesela 40 gunlukken olmayan brbek mevlidi takiminin ayakkabisi hala olmuyor hic ilerleme yok gibi geliyor bana korkuyorum

Bende 2 buçuk aylık iken kullanmaya başladım. Böyle bir şeyi ilk defa sizden duyuyorum..

Bende 2 buçuk aylık iken kullanmaya başladım. Böyle bir şeyi ilk defa sizden duyuyorum..
2 aylik bi bebek sadece oyuncaklara bakiyor zaten uzanmayi bile bilmiyor ki.. Farkli bi yorum getirmis dr. Ama sanmiyorum bir sikinti olacagini
Beim arkadaşımin doktoru kesinlikle kullanma gelisim engeli olur demiş onun bebeği 2aylik da doktoru toplarla hepsini 4.aydan once kullanma diye ikaz etmiş

Senin kullandığın bi bac mı canım? Ben de d vitamini alacağım ama karar veremiyorum. Probiyotik de kullanmamız lazım alerji yüzünden bu iyi olur sanırım bizim için.

Sadece anne sutu veren arkadaslar kac saatte bir emziriyosunuz?gunduz ve gece saat aralari farkli mi?benim kiz saat aralarini acmaya basladi 3saate kadar kilo alimi da bu ay az olunca tedirgin oldum.emmeyi bir a kmaz insallah.

Benimki geçen hafta 3 saat falan emmediği oluyordu ama bu hafta bana yapışık yaşıyor. Saatte bir çıldırmış gibi emiyor bir de uykudayken sürekli emmek istiyor çekince ağlıyor.

Canim 7 kilo assagisi kanguru sakincaliymis diye duydum yanlis.mi acaba

Evet canım Ben momfort kullanıyorum etiketine uyarı yazmışlar canım 7 kg altı kullanması tehlikelidir diye. Ama kullanmak istersen yenidoğan aparatıyla kullanılır da kısa bir süre için aldığına değer mi bilmiyorum

Ne işi var o saatte acaba terbiyesiz adam

derandiren tatlım sırf sana moral olsun diye anlatıyım ozaman, yoksa hatırladıkça yerin dibine giresim geliyo:
Ben kayınpedere memem açık yakalandım.
Nokta.

Ben de yakalandım bir kere canım allahtan arkam dönüktü. Bir kere de ben emzirirken kaynım daldı odaya birşey yokmuş gibi karşıma oturdu eşimle sohbete başladı nasıl kalkıp gittiğimi bilmiyorum. Bunlar mı geniş bizde mi sıkıntı var?

Bir daha gelirse açmayın kapıyı uyuyor musunuz diye sorarlarsa da yok uyumuyorduk ama müsait değildik işimiz bardı diyin

Ben de aynı senin gibi yapıyorum tek fark kapağını kapatıyorum. :)))

Maşallah tatlışa ne güzel olmuş:) senin kızla tereyagli ekmek in elifi benziyor gerçekten

Gerçekten yaaa :))) ayseulas maşallah kızlarımıza

Eklentiler

• IMG_1644.JPG
    34,7 KB · Görüntüleme: 76
Kizlar rota asisi ile canli asi arasinda ne kadar zaman olmaliydi @TuRuNCu sen bi ara yazmistn? 26 temmuzda rota 23 agustos 6.ay asisi dedi saglik ocagi

İnternette 28 gün diye okudum ama doğru mu bilemiyorum canım

yaz gunu sivi ihtiyaci da cok doktoruna danisip kahvalti hazirlamaya yada rezene cayini sogutup 30ar cc gunde iki kez verebilirsin bence gaziana dogal cozum olur bebisin

Aman canım sakın sakın rezene vermeyin bebişlere. Benim kızım da gazlıydı verdim de gastroentereloji doktoru kesinlikle hiçbir bitki çayı vermeyin dedi. Özellikle rezene bağırsak florasını bozuyormuş. Kızımın alerjisinin sebebi bu olabilir. Çünkü ailemizde kimsede alerji yok

Ay Napıyım sıcakta dışarı çıkamıyoz, hava serinleyince de kızın uyku vakti yaklaşıyor cızırdamaya başlıyo.
İysimi oturduğum yerden stres atmak

En iyisi gerçekten

Doğru bizimde topuk kanımızda çıkmıştı.sonrasında tekrar yaptık düştü.ama şimdi yine yüksek.acaba neden oluyo
Canım zaten topuk kaninda çıkmış troid eğer geçmişte bi yasanmissa devam ediyo mesela benim 5-6 yaşlarında vardı ilaç kullandım bi süre küçük olduğum için kestiler kontrol fln dediler pek gitmedik sonra 17-18 yaşında yine tekrarladı derken hamilelikte fln yoktu şimdi yine çıktı eğer geçmişte varsa kontrollerini aksatma bebisin sende yok dimi ?

Beim arkadaşımin doktoru kesinlikle kullanma gelisim engeli olur demiş onun bebeği 2aylik da doktoru toplarla hepsini 4.aydan once kullanma diye ikaz etmiş
Bizim dr da tam tersi o zamanlar da alabilirsiniz dikkatini çekiyor demişti ve aldım suan için şükür nörolojik hareketleri çok iyi görünüyor 4 aylıkken zaten oyun halisinda durması çok zor mesela benimki durmadı dönmeye başlamıştı çünkü :)

Geçmiş olsun..Allah damatlığınıda göstersin inşallah..korktuğun kadar yokmuş değil mi?bi kaç güne hiçbir şeyi kalmaz

tereyagli ekmek :)) alemsin canım onlar çocuk olunca bizden geçti falan sanıyorlar o yüzden bu rahatlık:) vala anneme söyledim cahil dedi anlamıyor bende bir daha o saatte kapiyi açmicam kaç keredir gidip üst değişiyorum onun yüzünden en son geldiğinde zaten gözüm uykuya dalmişti:/
Maşallah ne tatlış olmuş elif Rabbim bağışlasın,valla benziyorlar kızlarınız ayseulas la

Kızlar acaba doymuyor mu diye patates besledim oğluma. Meyveyi yoğurdu sevmeyen yemeyen çocuk patatesi bayılarak yedi. Çok sevindim ek gıdada sıkıntı yaşıcamızo düşünüyordum ama bu bana ümit oldu. Orta boy bi patatesin çeyreğini minik doğradım cezvede kaynattım çatalla ezdim biraz kaynadığı sudan birazda sütümden koyup sıvılttım. Bayılarak yedi kerata. Umarım yine ıkınma vb şeyler yapmaz. Patatesten sonra uzunca bir süre de emmedi demekki doydu sağlam.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…