2017 Şubat Anneleri

Aynen canım ya bütün gün uykulu vaziyetteyim birde ağrılarım oluyo ayakta gezinince yatınca geçiyor korkuyorum heran adet olacakmışım gibi hissediyorum .pazartesi randevum var bakalım kese görüncekmi bir sorun varmı çok merak ediyorum .İlk gebeliğim 13 sene önceydi sağlıklı bir oğlum var okadar güzel bir hamileliktiki hoplaya zıplaya geçmişti.sonrasındaki üç düşük bu dördüncü neden böyle sorunlar oldu şaşırıyorum .ilk gebeliğimdeki halimi çooook özlüyorum

Allah bagislasin Canim benim de kizim var. Umarim yeni bebislerimizde saglikli dogar ve güzel Bir hamilelik geciririz.

Ben tutmayi deneyecegim insaallah kendimi zorlayacagim gucum yettigi kadar tutacagim birinciden 50 gun borcum var zaten

Kızlar eczaneden solgarın folik asitini aldım biraz önce sonradan araştırmak aklıma geldi siz ne kullanıyorsunuz folikplusdam bahsedilmiş genelde ben sordum solgar iyidir dediler emin olamadım kullansam mı farketmez herhalde

Ben tutmayi deneyecegim insaallah kendimi zorlayacagim gucum yettigi kadar tutacagim birinciden 50 gun borcum var zaten
Bende tutcagım inşallah doktorum bi sorun olmaz tutabılırsınız dedı benim ilk hamileliğim ama tutarım inşallah birbirmizede destek olalım:)

Ben folik 1 kullanıyorum canım. Doktora sordum.farketmez dedi:)

Oruç tutma konusunda bir haber sitesinde yeni yayınlanan şöyle bir yazı buldum kızlar bilginize..

Gebelikteki en önemli sorunlardan birinin de mide ile ilgili problemler olduğunu belirten Dr. Aydın, şunları söyledi:

"Yavaşlayan sindirim sistemi, artan mide asiti ve kabızlık gibi sıkıntılar gelişebilir. Uzun süren açlık durumunda gebede yağ dokusunda yıkım başlar. Yıkım sonrası ortaya çıkan keton seviyesi kanda yükselir. Anne kanında artan keton seviyesinin fetus beyin fonksiyonları üzerine olumsuz etkisi vardır. Gebeler için sıvı alımı çok önemlidir. Günlük sıvı alımı 2-3 litre düzeyinde olmalıdır. Bebek anne karnında içi su dolu bir kese içinde yaşar, amniyon sıvısı adını verdiğimiz bu sıvının miktarı annenin sıvı alımı ile yakından ilişkilidir. Anne yeterli sıvı tüketmediğinde amnıyon sıvı miktarı azalır. Bebek hareketlerinde azalma başlar. Erken doğum ve düşük doğum ağırlıklı bebek gibi sonuçlar doğurabilir. Gebelikte sıvı alımının az olması idrar yolu enfeksiyonu riskini artırır. Sıcakta terleme ile sıvı kaybı daha da artar. Gebelikte uzun süreli açlık metabolizma hızını düşürür. Enerji eksikliği nedeniyle hareket kısıtlanır ve uzun dönem sonuç olarak gebede kilo değişimleri olur."

Ya benim aksamlari kasiklarim agriyo sizinde oyle oluyo mu bu kasik agrisi beni korkutuyo, şu keseyi bi gorsek de rahatlasak dimi ama

Hanımlar merhaba. Uyku hali,kasık agrisi,her an adet olacakmış hissi ile tamamladım bu haftayı. İlk gebeligimde bunlar oldu mu hatırlamıyorum ama tedirginim açıkçası. Hcg 2 gün önce 1087y Di. Perşembe doktora gideceğim, artık kese görünür mu acaba?

Merhaba arkadaşlar, gebeliğinizin ilk haftalarında kanamanız oldu mu? İlk beta hcg 88 ikincisi 124 çıktı. Salı yeniden kan testi yapılacak çok korkuyorum bir şey olacak diye.

Merhaba arkadaşlar, gebeliğinizin ilk haftalarında kanamanız oldu mu? İlk beta hcg 88 ikincisi 124 çıktı. Salı yeniden kan testi yapılacak çok korkuyorum bir şey olacak diye.

İlk gebeligimde olmuştu kanamam. Progestan alıp 15 gün dinlemiştim. Umarım hiç birimiz yasamayiz

İyigeceler hepinize.Benimde üç gündür kasık ve bel ağrım var heran adet olacak gibiyim birazöncede kahverengi leke geldi.Progestan sabah akşam içiyorum zaten pazartesi randevum çok merak ediyorum hamileliğim devam ediyomu etmiyomu.Dua edin banada tekrar yaşamak istemiyorum bir kara haber daha

Olabildiğince Dineyin, tuvalet dışında kalkmayın ayağa. İnşallah Rabbim sağlıkla kavustursun

Allah yardımcımız olsun.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…