2017 Şubat Anneleri

Canım sana tepki göstermedim en azıdan kendi adima yazayim sert bir üslupta kullanmadim gülücük yaptim sonundaki yanlış anlama diye. Kimse kimsenin hayatını yaşamıyor dediğim gibi anne olan hiçbir kadın çocuğunu sütü varken mama ile beslemez en azından ben öyle düşünüyorum.
Ki ben mama bile veremiyorum alerjisi var diye alerjik mamalar var onlarında tadı berbat.hep korkuyorum sütüm kesilirse naparım diye. Kıyaslama yanlış en azından ben burda rastlamadım "oh sadece anne sütüyle besliyorum yavrumu mama kötü diyen birisiyle,bütün kızlarda çok düşünceli. Kendini küstürme yani bende mamayla büyümüş sayilirim çok şükür aklım başımda kilomda normal

benım felaket dokuluyorbelımden asagıda olan saclarımı kestrdım nası uzuluyorum elımı atıorum her atısta dort bes adet gelıo tarasam oluk oluk çıkıo ne yapıcaz blmıorum

2.ay aşısında da ateş 38 lerdeydi ama bu seferki kadar huzursuzluğu yoktu. Bu sanki bi tık daha zor geçti bizim için.. sen şartlama ama kendini iyi geçecek diye düşün.

İki gündür hiç tadım yok İnan bi de aşı ile ilgili iyi olmayan şeyler okuyorum yaptırmaması bile düşündüm

Esinin sahip oldugu metabolizmaya bende sahip olsam keske ya ogluma sut banada su icsem yariyor

Ben mutfağın önünden geçince kilo alıyorum

Ilk asisi boyle degildi ya bundan nolduysa cocugun evri dondu. Agliyo cani cok yaniyo belli susturamiyorumda napicagimi sasirdim dedim eski hallerimize geri donduk. Saat 1de uyudu simdi yine ayaktayiz.

Ah canım seni çok iyi anlıyorum. İkinci ay aşısında bir hafta mahvolmuştu zavallı yavrum. O öyle ağlarken ellerimden kayıp gidecek diye o kadar korktum ki

mete58 canım ya aşı ile ilgili kafama takılan şeyler var da sen bilirsin.

Kızım 2. Ay aşısından sonra hiçbir şekilde susmadı ağlamaktan morardı ve 2 saat bu şekilde geçti çok kötü şeyler geldi aklıma kızım resmen şuurunu kaybetmiş gibiydi acaba bu çok ciddi bir yan etki mi?

Yani aslında aşı karşıtı bir insan değilim ama zarar verecek diye çok korkuyorum internette araştırdım biraz ensefalit ağlama diye geçiyor beyin iltihabı falan yazmışlar öyle birşeye sebep oluyor mu bu aşı? 4. Ay aşısı da böyle olacak diye korkuyorum. 4. Ayda olmasa bile 6. Ay aşısı var herşeyden Korkar oldum. Zaten alerji şüphesi de var belirtiler de artıyor.

Bu aşıları bebek büyüyene kadar erteleyebilir miyiz?

Sevgili anneler Merhaba. oğluşa uyku eğitimi ( yatir kaldir yontemi ile)vermeyi düşünüyorum. uygulayan var mı varsa nasıl gidiyor. tavsiyelerinize ihtiyacım var. netten okudum baya teorik olarak bilgi sahibiyim ancak pratikte nasıl olacak bakalım. Bu arada önümüzdeki hafta 17. hafta. şimşekli atak haftası. uygun bi zaman değil gibi kafam karışık

Ben de ayni seyi yasadim zorladikca uzaklasti sanki memeden kizim ra ki gecen haftaya kadar.ben de ustune gitmedim bazen iki saat bazen 4 saate cikiyodu arasi .tamamen kizima biraktim bu hafta normale dondu.benim dr disten olabilecegini normal oldugunu soyledi.jel kullandim iyi geldi.bir de ben sunu gozlemledim kizimda uykusu cok geldiyse bir turlu uykuya gecemiyo sa ac olsada emmek istemiyo.uyku bozuklugu da etkiliyo sanirim

Dişlerine baktı canım da yok bişey.
Bizimkide dönmeye başladı maşallah.
Evet uyku saati yani uyandığından 1, 1,5 veya 2 saate uyumazsa , emmiyor ve zor uyuyor maalesef.
Size de geçmiş olsun.

Ya kızlar benim anlayamadığım bir konu var.
Mira 6 Şubat'ta doğdu hesabıma göre 18. Haftanın içindeyiz yanlışmıyım.
Haftalık sayarken doğduğu günüde sayıyoruz demi ?

Ben de 9 kg olana kadar idare edecegim, sonra britax römer'in 9-36 kg olan (12 yasa kadar) oto koltugun alicam, fiyati 1.300-1900 civari ama en kalitesi ve güvenlisi o marka, bayaa arastirdim..

Herkese hayırlı cumalar
Bu konuya rastladım içim acıdı rabbim şifalar versin ilgilenen olursa dua sayılı olduğu için okuduğunu bildirirse sevinirim.

kızlar yarın aşı olucaz ağrı ateş yapıormu nası atlattınız
Ben okuyana kadar aşıyı yaptırmışsındır herhalde. Nasıl geçti var mı ateş huzursuzluk? Genelde ilk aşıda sıkıntı olmazsa 2.de de olmazmış. Biz ikisinde de yaşamadık. Sadece aşı yapıldıktan sonra bi bacağında aşı yerinde sertlik farkettim ama bi kaç güne geçti ve herhangi bir ağrı yapmadı.

Benim de 15 -20 gündür fena halde dökülüyor. İnternette hamilelikte azalan östrojen hormonunun normale dönmeye başlamasından kaynaklanıyormuş 6. Aya kadar sürdüğü yazıyor.

Hem benim hem oğluşun saçları fena dökülüyor.
Her yerde saç görmekten tiksinmeye başladım. Oğluşun ki hadi neyse de benim ki beyaz fayans üzerinde fena görünüyor.. :/
Ay bana da fenalık geldi saç görmekten fayans parke üzerinde. Gördükçe elimle alıyorum ama başaçıkılmıyor tabi. İnşallah en kısa zamanda geçer.
İki gündür hiç tadım yok İnan bi de aşı ile ilgili iyi olmayan şeyler okuyorum yaptırmaması bile düşündüm
Aşı konusunda ben de bir sürü şey okudum ve kafam o kadar karışık ki. Yaptırrmayanlar da var yan etkilerinden dolayı. Ama benim gördüğüm bize kar zarar hesabı yaptırdıkları. Oluşabilecek risklere bakıldığında vereceği zararın daha az olduğu yönünde bir izlenim edimdim. Allah çocuklarımızı korusun ne diyelim.

Ya kızlar benim anlayamadığım bir konu var.
Mira 6 Şubat'ta doğdu hesabıma göre 18. Haftanın içindeyiz yanlışmıyım.
Haftalık sayarken doğduğu günüde sayıyoruz demi ?
İlk gün sayılmıyor benim bildiğim. 24 saat geçmesi gerekiyor 1 günü saymak için.

Hem benim hem oğluşun saçları fena dökülüyor.
Her yerde saç görmekten tiksinmeye başladım. Oğluşun ki hadi neyse de benim ki beyaz fayans üzerinde fena görünüyor.. :/
Aynen benimkide çok sırıtıyo tutam tutam ya taradıkça dökülüyo. Bide uzun. Ne zamana kadar sürecek acaba

tereyagli ekmek onlar huzursuz oldukca biz daha kotu oluyoruz umarim biran once gecer sizde hemen atlatirsiniz. Hersey onlar icin

Aynen canım inşallah bütün bebişler için....

Ben de 9 kg olana kadar idare edecegim, sonra britax römer'in 9-36 kg olan (12 yasa kadar) oto koltugun alicam, fiyati 1.300-1900 civari ama en kalitesi ve güvenlisi o marka, bayaa arastirdim..

Evet duydum o markayı ama fiyatı baya yüksekmiş. Ben de idare edeceğim ilerdeki durum neyi gösterirse ona göre birşey bakarım dedim :))

Aynen canım neler okudum neler.... otizm den tut işitme kaybına kadar... nöbet geçirenler offf içim karardı. İnsan bilgilendikçe daha da endişelenir oluyor. Birçok doktorun da karşı çıkması adamların haklı olduğunu gösteriyor. Kar zarar hesabı yaptım ama durum eşit oldu kafamda. Rabbime sığınıp tevekkül etmekten başka çarem yok hangisini seçersem seçeyim...

Nerelerdesin kız yazmıyorsun sanki yoksa ben mi görmüyorum:)))

A Alyasena sen aşı yaptırmıyordun sanırım canım. Birisi yaptırmıyordu ama yanlış mı hatırlıyorum acaba
Yok doğru cnm yaptırmıyorum zaten aile hekimi ve ebe oğlumda yaşadıklarımızı duyunca bağışıklığı düşük biz yapmayalım yaptırmayı düşünürseniz de hastane ortamında olsun dedi yaptırmadığım halde egzama vs ile uğraşıyorum ilk doğduğu aşıdandolayı her bünye maalesef bir değil

Benim ki de acayip dökülüyor bu dönemde oluyormuş doktor demir çinko vitamin takviyelerine hamileleikten sonrada devam dedi ama bende kabızlık yaptığı için kullanmadım siz kullanabilirsiniz bir sıkıntı yoksa

Kızlar nasılsınız bakalım? Az önce ne düşündüm biliyonuz mu? Burda hepimiz az çok sohbet ederken isim ezberledik. Hemen sohbet ettiğimiz kişiyi biliyoruz ama ne adını nede görüntüsünü bilmiyoruz. Ben sadece fikir ve konuşmalardan. Bir kaç kişiyi gözümde canlandırdım. Sizde yorumları okurken canlandırıyormusunuz?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…