2017 Şubat Anneleri

Kızlar nasılsınız bakalım? Az önce ne düşündüm biliyonuz mu?:-) Burda hepimiz az çok sohbet ederken isim ezberledik. Hemen sohbet ettiğimiz kişiyi biliyoruz ama ne adını nede görüntüsünü bilmiyoruz. Ben sadece fikir ve konuşmalardan. Bir kaç kişiyi gözümde canlandırdım. :cool:Sizde yorumları okurken canlandırıyormusunuz?:KK66: :KK48::KK73:
Burada bir gercek var ki bazilarimiz bazilariyla daha iyi anlasiyor ve cogu zaman onun paylasimlarini begeniyor alintilayip cevapliyor daha dostane bir uslupla konusuyor vs kendimin bu gruba dahil olmadignin da e tabi farkindayim ama begeniyle paylasimlarini takip ettigim bi kac kisi var onlari canlandiriyorum ve icten ice sempati duyuyorum onlara.Bu arada adim Nagihan Elif :KK52:

Burada bir gercek var ki bazilarimiz bazilariyla daha iyi anlasiyor ve cogu zaman onun paylasimlarini begeniyor alintilayip cevapliyor daha dostane bir uslupla konusuyor vs kendimin bu gruba dahil olmadignin da e tabi farkindayim ama begeniyle paylasimlarini takip ettigim bi kac kisi var onlari canlandiriyorum ve icten ice sempati duyuyorum onlara.Bu arada adim Nagihan Elif :KK52:
Sana katılıyorum canım.
Mesela birine yorum yazıyorum bakıyorum başkalarına cevap vermiş bana vermemiş bile.
O gruba bende dahil değilim hatta 8 9 kişi var öyle.
Bende ismimi paylaşayım.
Ayşenur

mete58 mete58 canım ya aşı ile ilgili kafama takılan şeyler var da sen bilirsin.

Kızım 2. Ay aşısından sonra hiçbir şekilde susmadı ağlamaktan morardı ve 2 saat bu şekilde geçti çok kötü şeyler geldi aklıma kızım resmen şuurunu kaybetmiş gibiydi :KK61: acaba bu çok ciddi bir yan etki mi?

Yani aslında aşı karşıtı bir insan değilim ama zarar verecek diye çok korkuyorum internette araştırdım biraz ensefalit ağlama diye geçiyor beyin iltihabı falan yazmışlar öyle birşeye sebep oluyor mu bu aşı? 4. Ay aşısı da böyle olacak diye korkuyorum. 4. Ayda olmasa bile 6. Ay aşısı var herşeyden Korkar oldum. Zaten alerji şüphesi de var belirtiler de artıyor.

Bu aşıları bebek büyüyene kadar erteleyebilir miyiz?
Aşının bilinen böyle bir yan etkisi yok alerji için gittiğiniz dr görüşüp karar verebilirsibiz

Selam kızlar rota virüsü aşısını yaptıran varmı kaçırmış olabilirim oraları?? Benim doktorum gerek bulmadı ya sizin??
Biz 3. Ayda yaptırdık canım.
Bizim de doktorumuz önermedi, ben kendi çocuğuma yaptırmadım dedi ama 5 yaşına kadar kendini ve bebeği ishalden korursan yaptırma ama koruyamam dersen yaptır dedi canım.
inşallah yardımcı olmuşum dur.

Tşk ederim desteğin için.Yorum yaptıktan sonra gelen tepkilere çok şaşırdım cevap yazmak istemedim. Allah herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin çünkü çok zor yetişiyor her bebek çok büyük emek var.
aminn.. hepimizin temennisi bu cnm cocuklarimiz saglikli olsun mutlu huzurlu olsun ve rabbim onlarin yaşadığı iyi kotu tum duygularini paylaşmak ve destek olmak adina biz annelere ve babalarına uzun ömürler versin insallah..cnm burasi oyle bir ortam oldu ki aile gibi birbirimize kiziyoruz güceniyoruz derdiyle dertleniyor sevinciyle mutlu oluyoruz bazen cevremize veremedigmiz tepkileri de burda veriyoruz o yuzden yanlis anlasilmalar olabilio cnm ama bu yanlis anlasilmayi duzelttigimize inaniyorum:KK51:

Sevgili anneler Merhaba. oğluşa uyku eğitimi ( yatir kaldir yontemi ile)vermeyi düşünüyorum. uygulayan var mı varsa nasıl gidiyor. tavsiyelerinize ihtiyacım var. netten okudum baya teorik olarak bilgi sahibiyim ancak pratikte nasıl olacak bakalım. Bu arada önümüzdeki hafta 17. hafta. şimşekli atak haftası. uygun bi zaman değil gibi kafam karışık :KK64:
Ben deniyorum yaklasik 10 gündür arada maalesef kaçaklarimiz oldu uyku saatini atladigi zaman emmeden uyumuyor çünkü ve aglamasi cok artiyor.artıyor bazı günler daha direçli oluyor cok zorluyor bazi gunler kendi knedine uyuyakalmış buluyorum onu. Gündüz belli bir saati yok ama gece 11 civari uykuya geçiyor eger gaz sıkıntısı olmazsa sabah 7ye dogru uyanıyor o açıdan rahat oluyor.

Canım kendi adıma müsait olduğum sürece bir soru varsa elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyorum(bilgim varsa)
Hoşuma giden veya katıldığım konuları ise ayrım yapmadan beğeniyorum :KK66:
Neden üzerime alındım bilmiyorum ama cevap vermek istedim sadece :KK66:

Sana katılıyorum canım.
Mesela birine yorum yazıyorum bakıyorum başkalarına cevap vermiş bana vermemiş bile.
Bende ismimi paylaşayım.
Ayşenur

Yukarıdaki mesajda da yazdım canım.
Müsait oldukça cvp yazmaya çalışıyorum ama artık bebekler büyümeye başladı. Bi tane de büyük oğlum olunca eskisi gibi çok sık giremez oldum
Ben burda ayrım yapıldığını nedense hiç hissetmedim..

Selam kızlar rota virüsü aşısını yaptıran varmı kaçırmış olabilirim oraları?? Benim doktorum gerek bulmadı ya sizin??

Evet yaptırdım..
3 farklı dr.a gittim ,hepside tavsiye etti..

Kizim pazartesi 4 aylk olucak biz yaptirmadik yaptirin da diyen olmadi gerek var mi ki mete58 mete58

Rotanın zamanını kaçırmışsınız.
İlk doz en son 3.5 aylık iken yapılıyor.
Endişelenecek bir durum yok...

Ben okuyana kadar aşıyı yaptırmışsındır herhalde. Nasıl geçti var mı ateş huzursuzluk? Genelde ilk aşıda sıkıntı olmazsa 2.de de olmazmış. Biz ikisinde de yaşamadık. Sadece aşı yapıldıktan sonra bi bacağında aşı yerinde sertlik farkettim ama bi kaç güne geçti ve herhangi bir ağrı yapmadı.

Benim de 15 -20 gündür fena halde dökülüyor. İnternette hamilelikte azalan östrojen hormonunun normale dönmeye başlamasından kaynaklanıyormuş 6. Aya kadar sürdüğü yazıyor.

Ay bana da fenalık geldi saç görmekten fayans parke üzerinde. Gördükçe elimle alıyorum ama başaçıkılmıyor tabi. İnşallah en kısa zamanda geçer.

Aşı konusunda ben de bir sürü şey okudum ve kafam o kadar karışık ki. Yaptırrmayanlar da var yan etkilerinden dolayı. Ama benim gördüğüm bize kar zarar hesabı yaptırdıkları. Oluşabilecek risklere bakıldığında vereceği zararın daha az olduğu yönünde bir izlenim edimdim. Allah çocuklarımızı korusun ne diyelim.

İlk gün sayılmıyor benim bildiğim. 24 saat geçmesi gerekiyor 1 günü saymak için.
Ek gıdaya geçince bağışıklığını arttıracak şeyler ile güçlendir cnm tavsiyem herkese benim oğlum yemedi benim de acemiliğime geldi Kaş'ık maması kavanoz mama vs kullandım cici bebe falan en ufak gripte aşı sonrası yaşında olanda zatürre menenjit oldu grip gibi geçirecekken akciğerleri su topladı bir sürü şey yaşadım lenf bezleri şişti lösemi mi acaba dendi kabus gibiydi bu yüzden sağlık ocağında ki dr bile kızıma hastane kontrolünde birşey yaptırırsanız yaptırın dedi biz bir yaşa kadar yaptırmama kararı aldık eşim alerjik çok düşük bağışıklık sistemleri najizane tavsiyem

Valla canım ben kendi üstüme almıyorum bu yaziyi:)) herkesle ayni mesafedeyim çünkü :KK66: kimmiş o beğendiklerin bakiyim:p
Sana katılıyorum canım.
Bende ismimi paylaşayım.
Ayşenur
ayşenurcum ben mesela bakıyorum bazen biri alıntı yapmiş sonradan farkediyorum bildirim çok olunca :) öylede olabilir kötüye yorma hemen ha sürekli öyleyse bişey diyemem. Ben kaç kez yazmişimdir cevap bile gelmemiştir hamileyken:))

Canım kendi adıma müsait olduğum sürece bir soru varsa elimden geldiği kadar cevap vermeye çalışıyorum(bilgim varsa)
Hoşuma giden veya katıldığım konuları ise ayrım yapmadan beğeniyorum :KK66:
Neden üzerime alındım bilmiyorum ama cevap vermek istedim sadece :KK66:

Yukarıdaki mesajda da yazdım canım.
Müsait oldukça cvp yazmaya çalışıyorum ama artık bebekler büyümeye başladı. Bi tane de büyük oğlum olunca eskisi gibi çok sık giremez oldum
Ben burda ayrım yapıldığını nedense hiç hissetmedim..

Evet yaptırdım..
3 farklı dr.a gittim ,hepside tavsiye etti..

Rotanın zamanını kaçırmışsınız.
İlk doz en son 3.5 aylık iken yapılıyor.
Endişelenecek bir durum yok...
Turuncu burdaki kullanicilarin genelinin paylasimlarini takipte oldugu kisilerden biri sensin bir digeri de mete58 mete58 cunku siz cvp aradigmiz problemlere bilgilendirme amacli paylasimlarda bulunuyorsunuz farkindayim

X