2017 Şubat Anneleri

Bu arada ben de 52 ile hamile kaldim 70 le doguma gittim 57 ye kadar dustum ama suan 62 kilo oldum:işsiz: bir kac gun dikkat ettim sanki sutume yansidi etmeyince de kiloma yansidi:KK53: boyum da kisa 157 cm im adile nasit gibi oldum sanki hic biseyim olmuyor esim yenisini alalim diyor onu da gurur yapiyorum yok ben vericem bosuna almis oluruz diyorum:olamaz: gidisat hic iyi gorunmuyor bi caresine bakmam gerek artik farkindayim ama yemeden de duramaz oldum hep bi aclik hissi midemde bi bosluk nasil olcak bilmiyorum:işsiz:
duymuştum bazı bayanlar emzırırken kılo alıyormuş verırsın bence dert etme ben 54 le hamıle kaldm suan 55 kıloyum 165 boyum var zayıflıgı sevmıorum keşke gıtmeseydı

duymuştum bazı bayanlar emzırırken kılo alıyormuş verırsın bence dert etme ben 54 le hamıle kaldm suan 55 kıloyum 165 boyum var zayıflıgı sevmıorum keşke gıtmeseydı
Insallah gider canim 55 olsam yeterli benim icin bir de kilodan ziyade problemim gobegimle sezeryandan mi bilemedim baya baya 4 aylik hamileymisim gibi oglumu normal dogum yapmistim ve yine 70 le doguma gitmistim kirki uctugunda 53 e dusmustum kendimi sisko yasli ve cirkin hissediyorum :KK42:

Teşekkürler bilginiz için. Bizim de bir türlü geçmiyor mukuslu kaka. Bizde şu an kilo takibi yapıyoruz ona göre şekillenecek. Geçen aya kadar çok güzeldi bebeğimin kilo alımı bu ay 500 gr almış. Son 14 günde de 200 gr almış. Bir haftada en az 150 gr fln olmaliymis. İnş kilo alımları iyi olur bebislerin ve normale dönerler kısa zmn da @tereyagli ekmek

Diyetler cevap vermiyor offf offf :KK43: bizim de öyleydi 50 günde 300 gram aldı. Çok az. Doktor normal dedi ama bilmiyorum:KK43: inşallah geçer yaaa

masallah canim bizde balik etli istiyoz ama olmuyo :)

ha ha icimden geceni yazmissin bizimde cubuk kraker 64 cm boy 5600 geldi kilo almamaya basladi bu ay uc kez ankara yolculuk yapti dis kopru kuruyor alerji derken boyle kalmis resmen bakamiyorum sanirim istahi hic yok :KK43:

gecmis olsun canim bizde kan akittik nisan ayinda en azindan mevlit okut yada birsey dagit ihtiyac sahibini sevindir

Eliffff:KK48:

Of of sürekli emziriyorum şu alerji kilo aldırmıyor heralde 50 günde 300 gram. Son 10 günde de hiç almadı :işsiz:

Ay evet resmen 3 haftadır hiç bakamadım :)

Sohbetleri kaçırma şekerim :halay:

tereyagli ekmek tereyagli ekmek okadar verildigini bilmiyodum bi dun verdim ateslendi biraz gece verdim bide simdi cay lasiginin yarisi kadar huzursuzlandigi icin verdim

Ebe söyledi bana da kızım çok ağlıyordu susmadı hiç. 2. Ay aşısında :KK43: artık ağlamaktan morarmıştı aşıdan 3 saat sonra verdim sonra da 5 saat sonra verdim ben. 3 saate indirmeye korktum. İnşallah bir daha gerek kalmaz size de

İşte ver o zaman aşı illa ateş yapmıyor bazen ağrısı da olabilir zaten verdikten sonra rahatlarsa ondandır bizimde haftaya inş kolay atlatiriz

Şimdiden korkusu sardı. 2. Ay çok zor geçti allahım nolur bu öyle olmasın :KK43: hiç yaptırmak istemiyorum :KK43:

tereyagli ekmek tereyagli ekmek bizim @Loveali ile ogullarimizz tipik turk erkegi :halay: balik etli bi kere Enes le Efe :63::KK48:

Maşallah onlara bizim baba da çubuk kızım onun gibi aynı :KK70: adam yatmadan önce cips ve gazoz tüketiyor hala gram yağ yok :KK70:

Biz dün olduk, hem huzursuz oldu baya, hem de ateş 38 lerde gezindi.. gece uykuya çok geç dalabildi, saat 2 ydi en son baktığımda.. ama her bebek farklı tabi..

Canım 2. Ay aşısı nasıl geçmişti? Bizim zor geçti o bu da mı zor geçecek acaba merak ediyorum. Çok korkuyorum :KK43:

c
Merhaba anneler ben de şubat amnesiydim dogumum cok kolay olmustu.. uzun zamandir buraya giremedim bebegim dogumsal kalp hastalikli olarak dogdu.. dogumdan ikinci günde morarmasi ile farkettik.. kalbinde delik var buna bagli olarak bir kac sikinti daha.. evlat bambaskaymis.. hele de hizli hizli nefes almasinin onu ne kadar yordugu düsüncesiyle her baktiginizda icinizin gittigi bir evladiniz varsa.. ona degil de bana gelseydi diyerek her baktiginizda ic gecirdiginiz.. nefes alabiliyor mu diye geceleri gözume uykunun girmedigi zamanlar icin bile onun vqrligiyla mutlu oldugunuz bir evladiniz varsa.. anneligi cok iyi anladim.. 3.5 ayda cok sey yasadik, ilac almasin diye agri kesiciyi bile korkarak verdigim yavrum simdi en agir ilaclari kullaniyor.. neyseki bugunumuze de sukur.. kilo almaz diye her hafta korktugum oglum simdi cok sukur ki 3.5 aylik 6300 kilo.. Allahim herkesin evladina saglik versin gerisi hic önemli degilmis onu anladim.. oglumun adi serdar eymen dua ederseniz cok mutlu olurum..
cnm cok cok gecmis olsun rabbim sifa versin insallah serdar eymene

kizlar cok yazisma oluo masallah hepsini okumak icin geriden geliyorum o yuzden mesaj da yazamiyorum simdi sifirladim neyse ki..son konusmalarda mama- süt vermeyle ilgili biraz cekisme olmus buna bn de bi yorum yapmak istiyorum merve3337 merve3337 arkadasimiz anne sütünun bir insanin fiziksel zihinsel gelisimi icin tek kriter olmadigini anne sutu almasina ragmen cesitli hastaliklara yakalanan insanlar oldugunu mamayla beslenen bebeklerin de gayet saglikli olabileceğini soylemek istemiş. eger anne sutunu asagi cekmek icin boyle bir yorum yazsa idi msjinda ".Tabi ki bebek için en güzeli anne sütü.."seklinde bir ifade kullanmazdi..maalesef bazen empati kurmakta zorlanıyoruz arkadasin yorumunu çocuğunu bir kere bile dogru duzgun emziremeyen biri olarak gayet iyi anliyorum..herkes bebeginin en temel ihitiyaci olan beslenme ihtiyacını karsilamak icin dogal yontem olan emzirmeyi -hatta sadece emzirmeyi- ister. ama bezen olmayinca olmaz bn aglaya aglaya süt sagdim da verdim ogluma bir damlasini bile alsin sifa olsun diye.. silikon uclar emzirme destekli sistem saglik personelinden yardm cesitli pozisyonlar..bir cok seyi denedim 3 aya kadar mama ve sut birlikte gitti ve su an 1 damla bile süt kalmadi tamamen mama ile besliyorm masallah cok saglikli cok keyifli bir bebegim var.emziren anneler- sadece anne sütü veren anneler- bunun hakli grurunu elbette ki yasayin ama lutfen bebegm su kadar kilo hem de sadece anne sütüyle besliyorum. . ya da maalesef mama veriyorum seklinde ifade kullanan arkadaslar burda bebegini mama ile besleyen biz arkadaşları dusunerek ifadelerinize dikkat ederseniz kimseyi incitmemis kirmamis olursunuz..unutmayin hayat her zaman planladigimiz ve istedigimiz gibi gitmiyor. .

Diyetler cevap vermiyor offf offf :KK43: bizim de öyleydi 50 günde 300 gram aldı. Çok az. Doktor normal dedi ama bilmiyorum:KK43: inşallah geçer yaaa

Of of sürekli emziriyorum şu alerji kilo aldırmıyor heralde 50 günde 300 gram. Son 10 günde de hiç almadı :işsiz:

Sohbetleri kaçırma şekerim :halay:

Ebe söyledi bana da kızım çok ağlıyordu susmadı hiç. 2. Ay aşısında :KK43: artık ağlamaktan morarmıştı aşıdan 3 saat sonra verdim sonra da 5 saat sonra verdim ben. 3 saate indirmeye korktum. İnşallah bir daha gerek kalmaz size de

Şimdiden korkusu sardı. 2. Ay çok zor geçti allahım nolur bu öyle olmasın :KK43: hiç yaptırmak istemiyorum :KK43:

Maşallah onlara bizim baba da çubuk kızım onun gibi aynı :KK70: adam yatmadan önce cips ve gazoz tüketiyor hala gram yağ yok :KK70:

Canım 2. Ay aşısı nasıl geçmişti? Bizim zor geçti o bu da mı zor geçecek acaba merak ediyorum. Çok korkuyorum :KK43:

2.ay aşısında da ateş 38 lerdeydi ama bu seferki kadar huzursuzluğu yoktu. Bu sanki bi tık daha zor geçti bizim için.. sen şartlama ama kendini iyi geçecek diye düşün.

Efe de babasinin kucuk versiyonu :emir_bebek::KK48::KK70:

Eklentiler

• Screenshot_2017-06-08-22-50-33.png
    Screenshot_2017-06-08-22-50-33.png
    198,3 KB · Görüntüleme: 42
Günaydın kızlar. Bugün 4. Ay aşımızı olduk. Kızım 1 buçuk ay içinde sadece 500gr kilo almış. 6 kilo şuanda. Geçen tartı bozuktu 7 kilo görünmüştü. Ama sağlıklı olsunda. 65cm boyu.bide demir eksikliği damlası verdiler acaba versemmi ? bu konuda hiç fikrim
Merhaba 4. Ayda aşı yok.diye biliyorum ne aşısı var? Alerjisi mi var kızınızn? Benim.kızım alerjik kilo.alımı yavaş o yüzden

sagolasin kuzum bende bir aydir iyice catliycam malesef elimde olmadan gitti kilolar

asidan galiba benim kiz 8 gibi sessiz ortam ister uyurdu şu saat oldu yok gun boyu agladi gunduzde uyumadi dun gecede daha sabahin 5inden beri hep ayagimda sallamaktan bacaklar ninni soylemekten bogaz elini tutmak icin egilmekten bel gitti
Ilk asisi boyle degildi ya bundan nolduysa cocugun evri dondu. Agliyo cani cok yaniyo belli susturamiyorumda napicagimi sasirdim dedim eski hallerimize geri donduk. Saat 1de uyudu simdi yine ayaktayiz.

Günaydın güzel anneler. Hayırlı cumalar... Rabbim bugünün yüzü suyu hürmetine gönlümuzden geçen tüm dualarimizi kabul eylesin. Bizlerden dua isteyen annelerin bebeklerine sağlık sıhhat afiyet versin.AMİN. Kızlar benim saçlarım acayip dökülüyor varmı aranızda bu durumu yoğun yaşayan. Ne zmn sona erer ki. Artık kel kalacağım diye korkuyorum. Ne yaparsam dokulmede azalma olur acaba..

Merhaba 4. Ayda aşı yok.diye biliyorum ne aşısı var? Alerjisi mi var kızınızn? Benim.kızım alerjik kilo.alımı yavaş o yüzden
4. Ayda bacağına iki tane aşı vuruldu. Yani alerji ile alakası yok. Kilo alımı da iyiymiş.

Günaydın kızlar..
Oğluşun saçları 1 haftadır fena dökülüyor.
Başını okşayınca bile elime geliyor..
Var mı bizim gibi olan ?

Günaydın güzel anneler. Hayırlı cumalar... Rabbim bugünün yüzü suyu hürmetine gönlümuzden geçen tüm dualarimizi kabul eylesin. Bizlerden dua isteyen annelerin bebeklerine sağlık sıhhat afiyet versin.AMİN. Kızlar benim saçlarım acayip dökülüyor varmı aranızda bu durumu yoğun yaşayan. Ne zmn sona erer ki. Artık kel kalacağım diye korkuyorum. Ne yaparsam dokulmede azalma olur acaba..

Hem benim hem oğluşun saçları fena dökülüyor.
Her yerde saç görmekten tiksinmeye başladım. Oğluşun ki hadi neyse de benim ki beyaz fayans üzerinde fena görünüyor.. :/

Hem benim hem oğluşun saçları fena dökülüyor.
Her yerde saç görmekten tiksinmeye başladım. Oğluşun ki hadi neyse de benim ki beyaz fayans üzerinde fena görünüyor.. :/
Bende her yerde kıl görmekten bıktım. Vitaminsizlikten fln oluyormus ekstra vitamin takviyesi alıyorum ama hiç bir faydasını göremedim. İnş tez zmnda geçer bu süreç. Benim oğlusun saçlar çok az birde sarı olunca dokulsede hiç belli olmuyor

hayirli cumalar cnm bnm de acayip dokuluyor ya hormonal sanırım bi kac kisiden daha duydum burda mevsim geçicinin de etkisi olabilir bi de bnm b12 genelde düşük oluyor ona baktrmam lazm aslinda..hamileyken doktorun verdiği hap vardi bitirmemistm b12 ve biotin icerikli onu kullanmaya başladm

Kuzum yanlış anlama ama bu saatli emzirmeyi de bi anlamadım gitti ben.. ayrıca 5 saat nedir ya.. ben saat tutmuyorum ama bazen yarım saat bazen 1 saat bazen 1,5 saat oluyordur.. sürekli memede yani.. aç olduğundan mı hayır.. ama anne bebek arası bağ için sık emzirmek çok önemli.. ben sadece anne sütü veriyorum belki bunun da etkisi var ama karnı tok olduğunda bile memede oyalanmasına izin veriyorum.. 5 saat nedir gerçekten bunu diyen doktora çok şaşkınım.. mama veriyormusun bilmiyorum ama sık emzirmek sütü artırır bi süre sonra mamaya bile ihtiyaç duymaz olunur.. daha 4 aylık bebek için kimse kusura bakmasın 5 saat bekleyip meme veremem.. o doktora da doktor demem..

Ben anlatamadım sanırım canım.
Bebeğime sadece anne sütü veriyorum. Çok şükür. :anne:
Tabiki emzirmenin sütü arttırdığını ve anne ile bağını kuvvetlendirdiğini biliyorum.
Ne zaman isterse memeyi veriyorum asla da saatli emziriyorum.
Aç olan bı bebeğide saatin gelmedi seni emziremem diyemem.

Ama son bir haftadır emmek istemiyor.
Sürekli eller, baş parmak ağzında hiç çıkarmıyor. Zorla çıkartınca ağlıyor. Ancak uykuluyken yada isterse uyur uyanık emiyor.
Bende Mira ağzına her elini soktuğunda emzirmeye çalıştım.
Onun aç olduğunu bildiğim için zorla emzirmeye çalıştım hep ittirdi ve kızdı.

Doktora 4. Ay kontrolüne gittiğimizde, şikayetlerinizi sordu bende durumu anlattım.
Bebekler en çok 4. Ve 5. Ayda memeyi bırakırlar dedi.
4 aylık bebekle inatlaşırsan, zorlarsan senden ve memeden tiksinir memeyi bırakır dedi. Zorla emzirme o ne zaman isterse o zaman emzir bırak bazen 3 saat, bazen 4 saat , bazen 5 saat geçsin dedi. Acıksın diye.

Kilo alımına baktık gayet iyi kilosu, daha nasıl emsin, eskisi gibi zaten emmez dedi.

Biberoni ve emziği bırak o zaman daha iyi emer dedi. Emzik ve biberon kullanmıyorum.

Ve doktorumuzu araştırıp da gittik.
Güvenmediğim doktora kızımı emanet etmem.
Çokda memnunum mamaya, anne sütü oldukça, bebek kilo alımı çok düşük değilse karşı.
Yorumun için de teşekkür ederim beni düşünerek yazdığını biliyorum. :KK15:

Bazı annelerde benim durumum dan şikayetçi oldukları için belki fikir olur diye yazdım.
:KK39:

kizlar cok yazisma oluo masallah hepsini okumak icin geriden geliyorum o yuzden mesaj da yazamiyorum simdi sifirladim neyse ki..son konusmalarda mama- süt vermeyle ilgili biraz cekisme olmus buna bn de bi yorum yapmak istiyorum merve3337 merve3337 arkadasimiz anne sütünun bir insanin fiziksel zihinsel gelisimi icin tek kriter olmadigini anne sutu almasina ragmen cesitli hastaliklara yakalanan insanlar oldugunu mamayla beslenen bebeklerin de gayet saglikli olabileceğini soylemek istemiş. eger anne sutunu asagi cekmek icin boyle bir yorum yazsa idi msjinda ".Tabi ki bebek için en güzeli anne sütü.."seklinde bir ifade kullanmazdi..maalesef bazen empati kurmakta zorlanıyoruz arkadasin yorumunu çocuğunu bir kere bile dogru duzgun emziremeyen biri olarak gayet iyi anliyorum..herkes bebeginin en temel ihitiyaci olan beslenme ihtiyacını karsilamak icin dogal yontem olan emzirmeyi -hatta sadece emzirmeyi- ister. ama bezen olmayinca olmaz bn aglaya aglaya süt sagdim da verdim ogluma bir damlasini bile alsin sifa olsun diye.. silikon uclar emzirme destekli sistem saglik personelinden yardm cesitli pozisyonlar..bir cok seyi denedim 3 aya kadar mama ve sut birlikte gitti ve su an 1 damla bile süt kalmadi tamamen mama ile besliyorm masallah cok saglikli cok keyifli bir bebegim var.emziren anneler- sadece anne sütü veren anneler- bunun hakli grurunu elbette ki yasayin ama lutfen bebegm su kadar kilo hem de sadece anne sütüyle besliyorum. . ya da maalesef mama veriyorum seklinde ifade kullanan arkadaslar burda bebegini mama ile besleyen biz arkadaşları dusunerek ifadelerinize dikkat ederseniz kimseyi incitmemis kirmamis olursunuz..unutmayin hayat her zaman planladigimiz ve istedigimiz gibi gitmiyor. .
Tşk ederim desteğin için.Yorum yaptıktan sonra gelen tepkilere çok şaşırdım cevap yazmak istemedim. Allah herkesin çocuğuna sağlık sıhhat versin çünkü çok zor yetişiyor her bebek çok büyük emek var.

mukemmel bı yazı tebrık ederım

X