2017 Şubat Anneleri

Canım Facebook'ta alerji ile yaşam platformu ismi grubun genel alerjenlerin listesi vardı orda tahin de omlardan biri

Demir düzeyi zaten doğum yapmış ve emziren annelerde yetersiz iken bebeğede yetmiyor 4.ayda takviye geçilmesinin nedenlerinden biri bu beslenmede asıl demir açısından destek besinlere 8.ayda geçildiği için kan kontrolununde 9. Yapıldığı için bu süreci şahsen ben kesinlikle ihtimale atmam kullanacağım eksikliği beraberinde çok fazla sıkıntıyı getiriyor

Canım susam genel alerjen ama alerji durumu yoksa etkilemez diye düşünüyorum. Azar azar yiyip bünyeyi alıştırabilirsin ben de çok yerdim tahin pekmez kortum azalttım baya ama değişen YÖK bende şimdilik

Şu erkekler :işsiz: üzülme canım sen kızın da hissetmiştir gerginliği ondan huzursuzdur belki de :KK43:

Canım şuanda hem emzirip hem sağdığın için çok çıkmaz ama zamanla artar sen miktara takılma saatte bir düzenli sağ. Sağdığın sütleri buzdolabında şakla sıcak ve soğuk sütü birleştirme. Her çıkanı ayrı ayrı koy hepsi aynı sıcaklığa gelince birleştir :KK66:

Ben çok kararsızım kullansam mı diye önerilen miktardan daha az kullansam mesela o olmaz mi :KK48:

Bizde vardı şüphe yaklaşık bir ay diyet yaptım düzelmedi aksine arttı şimdi yumurta diyetindeyim diğer belirtiler düzeldiyse sorun etme mukusun geçmesi uzun zaman alıyor

Bana da öyle geliyor yaa ergonomik ama içimden bir ses acaba diyor hala :KK64:

Kızlar bana bir el ativerin kafam allak bullak oldu araştırmaktan.Biliyorsunuz 4 ay kontrolünde demir olarak ferrum vermişti dr....Ferrum içeriğine baktığımda parabenin her türlüsü var içinde.Dr.ben bunu kullanmak istemiyorum dediğimde ferromixin alabileceğimi günde 1 defa 1 şase olarak vermem gerektiğini soyledi.

Soru 1: ferromixin 6 aydan küçük olanlara verilmiyor deniyor her yerde (dr sordum verebilirsin dedi) sizlerin bu konuda bilginiz var mi?Dr soranlar var mi?
Soru 2:1 paket şasede 12.5 mg var.ferrum çocuğun kg göre ayarlancakti 6 damla veriyordum.Bu sizce cok değil mi?

Dr.lar sağlık bakanlığının uygulaması olduğu ve bebeklerin 4 aydan sonra anneden aldığı demir depolarının azaldığını kullanmamam gerektiğinde nelerle karsilacagimi anlattı.Siz ne yapacaksınız ve 2 anne olanlar ne yaptınız? @TuRuNCu mete58 mete58 cevap vermiştiniz yorumları okudum.
Ben oğlumda dr tavsiyesiyle hem vücutta daha fazla emilen hemde daha kolay içilen ferrosanol b şurup kullanmıştım kesinlikle kullanılması gerektiğini düşünüyorum anne kullanmak istemiyorsa da kan düzeyi kontrol edildikten sonra doktorla görüşüp ortak karar sonucu ilacı vermemeli

Kusura bakma canım yeni gördüm mesajini umarım geçmiştir şu dönem mevsim dönümünden dolayı grip salgını var dikkat et yakalanmamaya eğer beslenmene dikkat edemiyorsan kan şekerin düştüyse de benzer belirtikeri yaşarsın
mete58 mete58 bana yardımcı olur musun ?
Çok acil 8 30 dan beri midem bulanıyor başım dönüyor ellerim uyuşuyor gözlerim kararıyor
Hala başım dönüyor ve mide bulantısı var ne yapmam lazım

Kızlar bebeklerinizin göz renkleri nasıl benim ilk 45 gün gri maviydi sonra yeşil oldu sonra koyu yeşil oldu şimdide ela yeşil kahve olacak gibi yoksa elamı kalacak merak içindeyimde :KK53:

Daha yakışıklı olmuş:)) görende koreli ile elayi ne güler yüzlü sanır bilmezler ne mızmız olduklarini:)
Hahahyyy dimi :)) saçları dökülüyor ya üstleri de acayip uzuyodu yukarı doğru hem de :) kestirdim daha bı şekil oldu :)

Yarın sağlık ocağında smear testi yapılıyormuş ebe gel dedi mete58 mete58 var mı canım sizde de bu uygulama

Hahahyyy dimi :)) saçları dökülüyor ya üstleri de acayip uzuyodu yukarı doğru hem de :) kestirdim daha bı şekil oldu :)
İyi yapmişsin,Bizimde dökülüyor ensesinden kestim biraz alttan saçlari baya açık renk çıkıyor. Ben kumral babada kumral olunca onında açık renk olcak herhal:)

Arkadaşlar merhaba nasılsınız bayadır takip edemiyordum.herkes ve bebişler iyidir inşaallah.Dört aya girdik şükür. benim erkek bebekti belki hatırlarsınız.doktor sünneti fazla geciktirmeyin bir kaç aya yapın dedi.sünnet yaptıran var mı.bebekler nasıl hemen toparlanıyor mu.acı çok mu çekiyorlar.tecrübesi olan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi çok tşk.

Kusura bakma canım yeni gördüm mesajini umarım geçmiştir şu dönem mevsim dönümünden dolayı grip salgını var dikkat et yakalanmamaya eğer beslenmene dikkat edemiyorsan kan şekerin düştüyse de benzer belirtikeri yaşarsın
Önemli değil canım.
Midem kötü hala, halsizim, yorgunum, hiç bir şey yapmak istemiyorum, tatlı da yedim hiç böyle şeyler yaşamadığım için tedirgin oldum. :işsiz:

Arkadaşlar merhaba nasılsınız bayadır takip edemiyordum.herkes ve bebişler iyidir inşaallah.Dört aya girdik şükür. benim erkek bebekti belki hatırlarsınız.doktor sünneti fazla geciktirmeyin bir kaç aya yapın dedi.sünnet yaptıran var mı.bebekler nasıl hemen toparlanıyor mu.acı çok mu çekiyorlar.tecrübesi olan arkadaşlar varsa bilgi verebilir mi çok tşk.
Canım benim bebeğim 33 günlükken oldu. Aldığım en doğru karar diyebilirim. Sürec çok rahat geçti.
Lokal anestezi ile oldu. Sünnetten önce ve sonra hemen emzirdim. Uyudu , yaklaşık 3 saat sonra bir yarım saat kadar ağladı. Narkozun etkisi geçtiği için biraz ağrı hissetmişti.
İlki sünnet sonrası ikincisi o ağlama sonrası olmak üzere iki kere ağrı kesici verdim. Daha sonra hiç aglamadi.
Beş saat sonra ilk çişini yaptı altı açıktı tesadüfen ve aglamadi.
O gece biraz daha sık uyanmıştı. Ertesi gün. Bebek için her şey bitmiş oluyor. Ama anne için ilk üç gün biraz zor o da bakimindan kaynaklı. İki kişiydik hep bezini değiştirirken tedbir amaçlı. Bir kişi oyalarken öbürü krem sürdü , bakımını yaptı.
Bir haftada tamamen iyileşiyor.
Çok geç kalmadan yaptırmanızı tavsiye ederim.

Canım benim bebeğim 33 günlükken oldu. Aldığım en doğru karar diyebilirim. Sürec çok rahat geçti.
Lokal anestezi ile oldu. Sünnetten önce ve sonra hemen emzirdim. Uyudu , yaklaşık 3 saat sonra bir yarım saat kadar ağladı. Narkozun etkisi geçtiği için biraz ağrı hissetmişti.
İlki sünnet sonrası ikincisi o ağlama sonrası olmak üzere iki kere ağrı kesici verdim. Daha sonra hiç aglamadi.
Beş saat sonra ilk çişini yaptı altı açıktı tesadüfen ve aglamadi.
O gece biraz daha sık uyanmıştı. Ertesi gün. Bebek için her şey bitmiş oluyor. Ama anne için ilk üç gün biraz zor o da bakimindan kaynaklı. İki kişiydik hep bezini değiştirirken tedbir amaçlı. Bir kişi oyalarken öbürü krem sürdü , bakımını yaptı.
Bir haftada tamamen iyileşiyor.
Çok geç kalmadan yaptırmanızı tavsiye ederim.
Çok çok tşk.çok açıklayıcı yazmışsın.inş.bizim bebeğimizde kolay atlatır.tekrar tşk.

İhihihi:)
Kim inanır bu minnagin kolik olduğuna yahu, kedidir o kedi:)))
Maşallah , pek şeker annesi...
Umarım 4 aydan sonra senin ve @derandiren in miniginde gözle görülür değişim olacak. Allah sağlıkla büyütmenizi nasip etsin...
Çok teşekkür derim canım:KK200:hepimiz sağlıklı şekilde büyütelim inşallah yavrularımızı

X