2017 Şubat Anneleri

@Famm çok geçmiş olsun canım Rabbim yavrularımızı bağişlasın. Bende 2 aylıkken yaşamiştim içerdeki beşiğe
O gündür koymuyorum öyle soğumuşum boğuluyordu kızım ayni senin gibi içime doğup bakmıştım hala bile söyleyince içim aciyor:KK43:
Dün annemlere gittik yine kızım annemle babamı görünce ağlamaya başladi. Kimse yaklaşamiyor sevemiyor sürekli ağlıyor sinirimi bozdu gene:kızgın: Ablamda gelmişti bu böyle kalacak valla kimseye gitmeyecek diyor napabilirim dedim psikologamı götüreyim şimdiden. Böyle konuşmalarada ayrica kıl oluyorum ya

Aynı benim kızzz :KK45:
Boşver canım ben hamileyken dua etmiştim yabani olsun kimseye gitmesin diye. Çok şükür öyle oldu kimseye gülmüyor ama bana da tat vermiyor. Böyle olacağını bilemedim :KK70:

Valla canım ben babaların bilerek susturmadıklarını düşünüyorum işlerine öylr kolay geliyor bu bende susmuyo diyorlar bizimki hemen koltuğa koyuyo onu sonra çocuk durmuyo diyo gezdirsene diyorum hemen sıkılıyo sinir ediyo beni

Aynen canım bilerek yapıyor olabilirler :KK45: benimki de eee bu durmuyor sen al bunu emziiiir diyor ikide bir

Canım ayaklarından çorabı çıkardın dimi ? Üşüttün mü büyük bi ihtimal üşüttün aman dikkat et kuzun

Evet çıkarttım evim çok sıcak benim :KK43:
Hem üşüttüm hem de kanguru takıyorum o ağrıttı heralde ondan ve yaz temizliğinden sonra böyle oldum offf offf pis sezeryan :kızgın:

Zaten zor dönemlerden geçiyoruz uykusuzluk yorgunluk ayni şeyleri yaşamiş insanların birbirine biraz daha dikkatli konuşmasi gerekiyor bence. Bende ayni gün gitmiyordum ablamla dün zorla çağirdilar yine sinirlerim altüst oldu. Ama evime gelmelerini daha çok istiyorum kızımın düzeni bozulmuyor en azından
ben başka bir şehirde evliyim ama orda olsam biliyorum annem bunaltırdı herkste ne görse deneyelim istiyor çok şükür evde rahat rahat bakıyorum akşam dokuz uyku saatimiz :)... Az daha büyüseler rahat edicez ele avuca gelicekler biraz toparlıcaklar ama şimdi çok küçükler yıpranmamaları lazım

Aynı benim kızzz :KK45:
Boşver canım ben hamileyken dua etmiştim yabani olsun kimseye gitmesin diye. Çok şükür öyle oldu kimseye gülmüyor ama bana da tat vermiyor. Böyle olacağını bilemedim :KK70:

Aynen canım bilerek yapıyor olabilirler :KK45: benimki de eee bu durmuyor sen al bunu emziiiir diyor ikide bir

Evet çıkarttım evim çok sıcak benim :KK43:
Hem üşüttüm hem de kanguru takıyorum o ağrıttı heralde ondan ve yaz temizliğinden sonra böyle oldum offf offf pis sezeryan :kızgın:
Benimde çok hoşuma gidiyo gel gel diyorlar bana sariliyor:))) enn sevdiğimm:KK53:ama işte yabani kalacak falan diyorlar delleniyorum

Valla sinirlerimi zıplatıyorlar sanki ben gitme diyorum bebeğe, ablamın kucağına gitmediği için zoruna gitti

canım benimde dikiş yerim ağrıyor bu aralar çok fena hemde :KK43: sezeryan değilde normal yapabilseydim keşke 3,5 aydır karnımdaki hassasiyet gitmedi korkuyorum bende artık

Aynen yaaa ben de sinir oluyorum sezeryana :işsiz: millet 10 günde iyileşti 4 ay oldu biz hala ağrıyla uğraşıyoruz canım. Ne kadar şanssızız :KK43:

Kanguru dan olabilir mı kuzum yazmıştım ya zaten ne yorum yaptılar orda okumadım tam olarak
@Famm çok geçmiş olsun o tedirginlik bitiriyor insanı bı uyusa da uyusak diye bakarken uyuyunca da böyle insan tedirgin olup uyuyamiyo

Evet canım yukarıya bağla dediler ben tam dikiş yerime getiriyordum bel yerini. Birkaç kişide de olmuş ben de bugün fark ettim baya baskı yapıyor dikişlerime :işsiz:

Aynen yaaa ben de sinir oluyorum sezeryana :işsiz: millet 10 günde iyileşti 4 ay oldu biz hala ağrıyla uğraşıyoruz canım. Ne kadar şanssızız :KK43:

Evet canım yukarıya bağla dediler ben tam dikiş yerime getiriyordum bel yerini. Birkaç kişide de olmuş ben de bugün fark ettim baya baskı yapıyor dikişlerime :işsiz:
Maalesef öyle kime sorsam birşeyi yok benim ağrilarim geçmek bilmedi 2 doktora gittim bişey yok dediler ama içim hiç rahat değil,kangurudanda ağrimiş olabilir senin kullanma Yada yukarıya bağla canım

Yani seseryanlilar için evet tam o bölgeye denk geliyor eee nasıl olacak kı

IMG_7346.JPG
IMG_7346.JPG Arkadaşlar A101de 2li zıbınlar var, 7.95 kuruşa. Gerçekten yumuşacık, %100 pamuk olduğuna ben inandım. Ben pijamasını da almıştım doğmadan önce şimdi ferah ferah giyiyoruz, o da aynı yumuşaklıkta ama onu bir daha göremedim. Dizinde bilginiz olsun

Valla canım ben babaların bilerek susturmadıklarını düşünüyorum işlerine öylr kolay geliyor bu bende susmuyo diyorlar bizimki hemen koltuğa koyuyo onu sonra çocuk durmuyo diyo gezdirsene diyorum hemen sıkılıyo sinir ediyo beni
İcimden geceni yazmizsin canim.5 dk tut da yemek yiyeyim diyorum bi bakiyorum getirmis yanima seniistiyo durmuyo diyo tepemde duruyolar lokmalar bogazima diziliyo..

Yazık kıyamam valla vermiyorum ben çocuklarin eline birde kızımın peşindeyim ablam bile kucağina alsa:)) ki zaten gitmiyor artık ağlıyor ben ve babası hariç herkeste. Dün annem su içerken suya saldirmiş ela annem bu sısamış diyor :))) ki kendisi cahil değil okumuş bilgili bir insan ne susaması anne diyorum tartişiyoruz
Annene nazin gecer .kaynanalar yok mu.benim ki 30 sene oncesinin dogru oldugundan o kadar emin ki.bir turlu anlatamiyorum.kafayi yemek uzereyim

Şuan o kadar yorgunum ki...
Ayak tabanlarım sızlıyor koşturmaktan.
İftar'a annemleri ve kardeşlerimi alayım dedim perişan oldum.
Bu senenin ilk ve son iftarı oldu.

Buğra bir kaç gündür çok huzursuz. Canıma okuyor desem abartmamış olurum.
Sürekli kucağımda olmak istiyor. İstediği olmayınca çok fena ağlıyor. Gün içinde ara ara memeyi ret ediyor. Saatli uyurdu normalde,şimdi istemeyince uyutamıyorum. :/
Sürekli mızırdanıyor...

Birde çok aşırı hareketlendi .
Sofra da bazen kucağıma alınca kaşla göz arasında bir şeyleri kapıyor. Geçen bardakla içeceği devirdi..

Bugün de iftar sofrasında kucağımda benim yediğim kaşıklara ağzını açıp saldırıyordu. Sanki kırk yıldır yemek yiyor :))
Annemlerde bu halini görünce acıdılar ,ağzına çorba vermediğim için kötü anne oldum :)).
Yahu 4 aylık bebenin ne canı çekecek. Önüne boya kutusunu koy ona da ağzını açar :))
Neyse ,asıl komik olan annemin gelirken büyük boy nutella kavanozu ile gelmesiydi. Ben eli hiç boş gelmediği için büyük oğlana aldı sandım ama meğerse küçüğü emziğe alıştıracak mış onunla ! :))
Oldu canım hı hı dedim anladı tabi :))

Annene nazin gecer .kaynanalar yok mu.benim ki 30 sene oncesinin dogru oldugundan o kadar emin ki.bir turlu anlatamiyorum.kafayi yemek uzereyim
Kaynanamla aramız bozuk canım hamileyken bir tas çorba yapip çağirmadi gelmedi doğum yapınca geldi saçmaladi birkaç şey dinlemedim dinlememde. Annemin en azından hakkı var üzerimde. Allah seninde yardımcın olsun he he de kendi bildiğini yap napcan yada eşin müsade etmicek karışmasına

Şuan o kadar yorgunum ki...
Ayak tabanlarım sızlıyor koşturmaktan.
İftar'a annemleri ve kardeşlerimi alayım dedim perişan oldum.
Bu senenin ilk ve son iftarı oldu.

Buğra bir kaç gündür çok huzursuz. Canıma okuyor desem abartmamış olurum.
Sürekli kucağımda olmak istiyor. İstediği olmayınca çok fena ağlıyor. Gün içinde ara ara memeyi ret ediyor. Saatli uyurdu normalde,şimdi istemeyince uyutamıyorum. :/
Sürekli mızırdanıyor...

Birde çok aşırı hareketlendi .
Sofra da bazen kucağıma alınca kaşla göz arasında bir şeyleri kapıyor. Geçen bardakla içeceği devirdi..

Bugün de iftar sofrasında kucağımda benim yediğim kaşıklara ağzını açıp saldırıyordu. Sanki kırk yıldır yemek yiyor :))
Annemlerde bu halini görünce acıdılar ,ağzına çorba vermediğim için kötü anne oldum :)).
Yahu 4 aylık bebenin ne canı çekecek. Önüne boya kutusunu koy ona da ağzını açar :))
Neyse ,asıl komik olan annemin gelirken büyük boy nutella kavanozu ile gelmesiydi. Ben eli hiç boş gelmediği için büyük oğlana aldı sandım ama meğerse küçüğü emziğe alıştıracak mış onunla ! :))
Oldu canım hı hı dedim anladı tabi :))
Aynı benim yaşadiğimi yaşamişsin:)) herşeye saldiriyor annemde ay susamış aç diyor:) doktor verme dedi diyorım ne doktoru diyor

Aynı benim yaşadiğimi yaşamişsin:)) herşeye saldiriyor annemde ay susamış aç diyor:) doktor verme dedi diyorım ne doktoru diyor

Bizim böbrek rahatsızlığımız olduğu için ben onunla korkutuyorum "ver" diyenleri :))
Halbuki dr.normal bebekler gibi ek gıdasını alabilir dedi ama ben "dr.böbrekleri için erken ek gıdaya başlamayın dedi" diyorum :)
Başka türlü başa çıkılmıyor çok bilmişlerle :)

Saat 01:00 ı gösteriyordu kızım birden ağladı. Herzaman olduğu gibi bende çok kötü bir rüya ile irkildim. Kızımı emzirip yatağına bıraktım. Loş ışıkta kızım rahat emip uyuyo. Neyse tam battaniyeyi örttüm gözüm uykulu. Sanki bir ses bana kaldır yavrunu dedi. Battaniyeyi bi kaldırdım boğuluyo allahım çok korktumm. Çok içtiğinden mi artk öksürüp tükürüğünü yuttuğundan mı nefessiz gözleri kayıyordu bana resmen kurtar diyordu kızlar. Şuan da bile hatırladıkça korkuyyorm. Kaldırıp sırtına vyrdum bir kaç saniye sonra ağız dolusu kustu ve rahatladı. Allah gerçekten kimseyi evladı ile sınamasın.bir kaç gündür elimi tıtup uyuyordu. Ben yatağı ayıramam ki. Ya yanında olmasaydım;( :KK61::KK61:
Ya bnm de icim ciz etti allah korumuş canım..cok masum ve savunmasizlar rabbim hepimizin yavrularını korusun..

mete58 mete58 bana yardımcı olur musun ?
Çok acil 8 30 dan beri midem bulanıyor başım dönüyor ellerim uyuşuyor gözlerim kararıyor
Hala başım dönüyor ve mide bulantısı var ne yapmam lazım

Son 4 5 gündür emme aralığını artirmaya emmeden sallamadan uyutmaya çalışıyorum cook zor oluyor agliyor yuzzume yaoisiyir emmeye çalışıyor surekli. yatir kaldir yapıyorum biraz sakinleşiyor sonra yine derken derken en sonunda kendi parmagina yapışıp uyuyakalıyor. gündüz uykulari uzadı 1 saati buluyor bazen 1.5 2 ye ulaşıyor. Gece uykusuna da 11 de oluyor genelde ve sabah 7 ye kadar uyuyor ben saskinim acayip bir sekilde 4 yada 5 te bi emmeye uyanir ve 6.5 ta uykusu biterdi tekrar uyutabilmem 8 i 9 u buulurdu ve hep 45 dk dan fazla uyumazdi. Umarim devam eder artik alışır biraz daha kolay gecer uykuya da..

kızlar benımbı sıkıntımvar ıkı gundur kendı mememı tutmuyordılıyle ıtıor sagıpverdm ıcıor ama memeye yaklasmıor ne yapıcam yasayan varmı boyle kucagmda zıplatıorum sallayark verıorum yan yatıp verıorm yok almıo

X