2017 Şubat Anneleri

kızlar benımbı sıkıntımvar ıkı gundur kendı mememı tutmuyordılıyle ıtıor sagıpverdm ıcıor ama memeye yaklasmıor ne yapıcam yasayan varmı boyle kucagmda zıplatıorum sallayark verıorum yan yatıp verıorm yok almıo
Aynilarini yasiyorum canim 10 gun kadar oldu hala ayniyiz uyurken emziriyorum uyanikken zorla ayakta sallanarak israrci olmak ve asla vaz gecmemek gerekiyormus

kızlar benımbı sıkıntımvar ıkı gundur kendı mememı tutmuyordılıyle ıtıor sagıpverdm ıcıor ama memeye yaklasmıor ne yapıcam yasayan varmı boyle kucagmda zıplatıorum sallayark verıorum yan yatıp verıorm yok almıo
14-19 haftada atak döneminde yazıyor doyduğu zaman memeyi diliyle iter diye öyle bişey olabilir mı

Gecmis olsun canim ya tansiyonun dusmus olabilir mi baktiniz mi
Sağol canım bilmiyorum ya ne olduğunu gece sadece baş dönmesi kaldı öbürleri geçti şuan da çok halsizim uykusuzum. :KK42:
Zehirlenmeden şüphelenmiştim. Emzirdiğini için de korktum ama öyle birşey değilmiş daha öncede olduğum için biliyorum.
Tansiyon la alakalı hiçbir şey yaşamadım bu zamana kadar ama bilemiyorum.

TuRuNCu TuRuNCu bebeğin kaç günlük oldu. Bizimki 119 günlük dediğin gibi huyu suyu değişti. Mamasını içmiyor, saatli uyurdu sallanarak uyumuyor çok ağlıyor, sürekli kucakta gezmek istiyor, mız mız oldu. Demek ki bi dönem geçiriyorlar. Dönem bittiğinde düzelecektir değil mi?

A Avatarabdhk çok tatlısınnnn :KK8:

Yani dediğin gibi napalım hergün dişarimi çıkaralım çocuklarin ellerine verelimde perişan etsinler bebeklerimizi. Hani söyleyen başkası olsa tepkim çok daha büyük olurdu ablam her seferinde yok yok bir yeri ağrıyor yok bu böyle yabani kalacak falan diyip kucağindanda indirmiyor gerçekten ela bir yana çevremdekiler de çok yoruyor beni.

Bende öyle söylüyorum ki zaten uslu bir bebek değil,2 saatlik uykuyla duruyorum şu andada ayağimda. Yorum yapılmasından nefret ediyorum yok sese alıştır yok buna alıştır

Heee gelin ben sizi hergün döveyim bakalım alışacak mısınız diyesim var :işsiz:

İcimden geceni yazmizsin canim.5 dk tut da yemek yiyeyim diyorum bi bakiyorum getirmis yanima seniistiyo durmuyo diyo tepemde duruyolar lokmalar bogazima diziliyo..
Aynen ya aynı bunların hepsi bebek ağlayınca ne yediğimden anlıyorum ne doyduğumdan

Aynı benim kızzz :KK45:
Boşver canım ben hamileyken dua etmiştim yabani olsun kimseye gitmesin diye. Çok şükür öyle oldu kimseye gülmüyor ama bana da tat vermiyor. Böyle olacağını bilemedim :KK70:

Aynen canım bilerek yapıyor olabilirler :KK45: benimki de eee bu durmuyor sen al bunu emziiiir diyor ikide bir

Evet çıkarttım evim çok sıcak benim :KK43:
Hem üşüttüm hem de kanguru takıyorum o ağrıttı heralde ondan ve yaz temizliğinden sonra böyle oldum offf offf pis sezeryan :kızgın:
Neyine aenin temizlik çocuklu kadınsın okadar dip köle yapamıyorum valla ben

Valla sinirlerimi zıplatıyorlar sanki ben gitme diyorum bebeğe, ablamın kucağına gitmediği için zoruna gitti

canım benimde dikiş yerim ağrıyor bu aralar çok fena hemde :KK43: sezeryan değilde normal yapabilseydim keşke 3,5 aydır karnımdaki hassasiyet gitmedi korkuyorum bende artık
Takma canım bence daha iyi boşver bebekler dönem dönem anneden başkayd yabancılık yapar zaten

Yazık kıyamam valla vermiyorum ben çocuklarin eline birde kızımın peşindeyim ablam bile kucağina alsa:)) ki zaten gitmiyor artık ağlıyor ben ve babası hariç herkeste. Dün annem su içerken suya saldirmiş ela annem bu sısamış diyor :))) ki kendisi cahil değil okumuş bilgili bir insan ne susaması anne diyorum tartişiyoruz

Benim kv de dün diyor ki öbür ay çorbalara başlarsın anne ek gıdaya çorbayla mı başlanır dedim delireceğim allahım :bicak:

Maalesef öyle kime sorsam birşeyi yok benim ağrilarim geçmek bilmedi 2 doktora gittim bişey yok dediler ama içim hiç rahat değil,kangurudanda ağrimiş olabilir senin kullanma Yada yukarıya bağla canım

Aynen yukarı bağladım dün rahat ettim biraz hadi kendi Doktorum bilemedi başka doktor da gayet iyisin diyor. Hayır ikincide normal doğurmak istiyorum dikişler sağlam ve düzgün olsun istiyorum ama zor canım çok sıkılıyor :KK43:

Yani seseryanlilar için evet tam o bölgeye denk geliyor eee nasıl olacak kı

Hiç deme yukarıya taktım ve mecbur kalmadıkça kullanmicam bir süre. Kocaya tak dedim de takmadı pislik :KK70:

Şuan o kadar yorgunum ki...
Ayak tabanlarım sızlıyor koşturmaktan.
İftar'a annemleri ve kardeşlerimi alayım dedim perişan oldum.
Bu senenin ilk ve son iftarı oldu.

Buğra bir kaç gündür çok huzursuz. Canıma okuyor desem abartmamış olurum.
Sürekli kucağımda olmak istiyor. İstediği olmayınca çok fena ağlıyor. Gün içinde ara ara memeyi ret ediyor. Saatli uyurdu normalde,şimdi istemeyince uyutamıyorum. :/
Sürekli mızırdanıyor...

Birde çok aşırı hareketlendi .
Sofra da bazen kucağıma alınca kaşla göz arasında bir şeyleri kapıyor. Geçen bardakla içeceği devirdi..

Bugün de iftar sofrasında kucağımda benim yediğim kaşıklara ağzını açıp saldırıyordu. Sanki kırk yıldır yemek yiyor :))
Annemlerde bu halini görünce acıdılar ,ağzına çorba vermediğim için kötü anne oldum :)).
Yahu 4 aylık bebenin ne canı çekecek. Önüne boya kutusunu koy ona da ağzını açar :))
Neyse ,asıl komik olan annemin gelirken büyük boy nutella kavanozu ile gelmesiydi. Ben eli hiç boş gelmediği için büyük oğlana aldı sandım ama meğerse küçüğü emziğe alıştıracak mış onunla ! :))
Oldu canım hı hı dedim anladı tabi :))

Misafir bizim neyimize canım :işsiz:

Canım emzik biberon verme. Hep teklif et ama zorlama. Uyutup emzir, karanlıkta beyaz gürültü eşliğinde emzir. Sallanarak gezerek ver. Pes etme geçer inşallah

Neyine aenin temizlik çocuklu kadınsın okadar dip köle yapamıyorum valla ben

Canım kadın vardı annem geldi ben de öyle ortalıkta dolaştım ama ona rağmen mahvoldum :KK43: o kadar temizlik yaptım evimiz satılmış alan adam gereksizin biri hiç rahat değiliz huzurum kalmadı diken üstündeyim. Bir de ev taşıma derdi çıktı başıma :işsiz::kızgın:

Benimkide bir süre öyle yaptı istemedi kaşıkla verdim ağzinda pamukçuk falan varmı bir kontrol et oda ağrı yapıyor emmiyorlar bizde vardi kendi mememide karbonatlı su ile siliyordum doktor söylemişti

Benim kv de dün diyor ki öbür ay çorbalara başlarsın anne ek gıdaya çorbayla mı başlanır dedim delireceğim allahım :bicak:

Aynen yukarı bağladım dün rahat ettim biraz hadi kendi Doktorum bilemedi başka doktor da gayet iyisin diyor. Hayır ikincide normal doğurmak istiyorum dikişler sağlam ve düzgün olsun istiyorum ama zor canım çok sıkılıyor :KK43:

Hiç deme yukarıya taktım ve mecbur kalmadıkça kullanmicam bir süre. Kocaya tak dedim de takmadı pislik :KK70:

Canım emzik biberon verme. Hep teklif et ama zorlama. Uyutup emzir, karanlıkta beyaz gürültü eşliğinde emzir. Sallanarak gezerek ver. Pes etme geçer inşallah

Canım kadın vardı annem geldi ben de öyle ortalıkta dolaştım ama ona rağmen mahvoldum :KK43: o kadar temizlik yaptım evimiz satılmış alan adam gereksizin biri hiç rahat değiliz huzurum kalmadı diken üstündeyim. Bir de ev taşıma derdi çıktı başıma :işsiz::kızgın:
Ben Allahtan kaynanamı görmüyorum he ilk günler geldi yok kız çocuklarina yazma bağlanir falan dedi ben bağlamam dedim sustu. Biz normal doğuramayiz artik maalesef:KK43: ki o kadar bekledik normal doğumu olmadı hala ağrilarimla uğraşiyorum

Milletin kocalar boy boy resim atıyor :))

IMG_20170605_124523.JPG

Kolik gamzeli Koreli :)

TuRuNCu TuRuNCu bebeğin kaç günlük oldu. Bizimki 119 günlük dediğin gibi huyu suyu değişti. Mamasını içmiyor, saatli uyurdu sallanarak uyumuyor çok ağlıyor, sürekli kucakta gezmek istiyor, mız mız oldu. Demek ki bi dönem geçiriyorlar. Dönem bittiğinde düzelecektir değil mi?
112 günlük benimki de 3-4 gün bizde yaşadık 2 gündür yine biraz iyi neşeli olmaya başladı arada geliyor bunlara hepsi terelelli bunların :KK3::KK3::confused:

X