2017 Şubat Anneleri

Tahin yemiyorum. Kusma oluyor bizde bide ara ara gidip gelen kırmızılık.mskatts

Tahin yemiyorum. İnşallah geçici birşeydir bi an once hepimiz kurtuluruz=( alerji grubunu ben bulamadım burda var mı ki

Canım Facebook'ta alerji ile yaşam platformu ismi grubun genel alerjenlerin listesi vardı orda tahin de omlardan biri

Canım susam genel alerjen ama alerji durumu yoksa etkilemez diye düşünüyorum. Azar azar yiyip bünyeyi alıştırabilirsin ben de çok yerdim tahin pekmez kortum azalttım baya ama değişen YÖK bende şimdilik

Şu erkekler üzülme canım sen kızın da hissetmiştir gerginliği ondan huzursuzdur belki de

kizlar yardim lutfen. ise baslayacagim. saginca sut az. sutum var biliyorum ama saginca cikaramiyorum. ben mi sagmayi beceremiyorum bilmiyorum. bebegin kilo alimi gayet iyi. sut nasil sagilir ve saklanir? yardim lutfen..

Canım şuanda hem emzirip hem sağdığın için çok çıkmaz ama zamanla artar sen miktara takılma saatte bir düzenli sağ. Sağdığın sütleri buzdolabında şakla sıcak ve soğuk sütü birleştirme. Her çıkanı ayrı ayrı koy hepsi aynı sıcaklığa gelince birleştir

Ben çok kararsızım kullansam mı diye önerilen miktardan daha az kullansam mesela o olmaz mi

Bizde vardı şüphe yaklaşık bir ay diyet yaptım düzelmedi aksine arttı şimdi yumurta diyetindeyim diğer belirtiler düzeldiyse sorun etme mukusun geçmesi uzun zaman alıyor

Bana da öyle geliyor yaa ergonomik ama içimden bir ses acaba diyor hala

Günaydın kızlar. Bugün 4. Ay aşımızı olduk. Kızım 1 buçuk ay içinde sadece 500gr kilo almış. 6 kilo şuanda. Geçen tartı bozuktu 7 kilo görünmüştü. Ama sağlıklı olsunda. 65cm boyu.bide demir eksikliği damlası verdiler acaba versemmi ? bu konuda hiç fikrim

Günaydın kızlar; bizim oğlanın ara sıra dengesi şaşıyor bu sabah 6'da uyandı 1 saat sonra zar zor uyuttum ama ara ara uykusunda ağladı anlamadım herhade gaz ağrısıdır diye düşündüm ya da dünkü aşının etkisi.
Biz dün 4.ay aşımızı olduk çok şükür hiç bir olumsuzluk yaşamadık ne ateş ne de huzursuzluk. oğlum 7 kilo 68 cm çıktı bu ay kilo alımı az 400 gr. ebe yavaş yavaş yoğurt meyve sularıyla başla dedi ama benim pek niyetim yok. bu ay da bakayım kilo alımı yine az olursa ki az emmeye devam ederse muhtemelen yine az alacak o zaman yoğurtla başlarım. meyve suları yerine de sebzeyle başlamak daha doğru diye okumuştum. bebek tatlıya alışırsa sebzeyi reddedermiş. çarşamba da doktora kontrole götürdüm doktor 6700 gr 65 cm ölçtü. doktor da kilo alımı yavaş dedi. bir ay daha bakalım sonra ek gıdaya tadımlık geçeriz dedi. Nerdeyse 2 aydır oğlum az emiyor etrafına bakarken emmeye odaklanamıyor. çok açsa bir hışımla alıyor 5 dk sonra etrafı seyretmeye başlıyor. ayakta veriyorum ben de biraz daha fazla emiyor böyle. benim anlamadığım ölçümlerde bu kadar farkın olması.

yummyysweets canım çok üzüldüm sana. ne derdi varmış ki eşinin sana bu kadar kötü davranmasına sebep olabilecek. bi ara maddi problemleriniz vardı ondan mı acaba? alıp karşına konuşsan daha iyi olmaz mı? malum erkekler bazen afedersin öküzlüğünün farkında değildir. böyle susarak bi çözüm bulamazsın. eşinle aranızda yaş farkı çok mu?

A Alyasena bebeğine bişey olmadığına sevindim. Bu aylarda çok dikkat etmek lazım.
mbg24 @ivo Fullialein LazKiziEsma @1melekvardi hu hu nerelerdesiniz?

demir damlasını bana 3.ayda verdiler ama ben başlamadım. doktorum bu ay başla dedi. benim de kafam karışık bu konuda.

Benim kızında ayağı terliyo bi bakıyorum su gibi olmuş.vücudu norma ısıdayken ayağı buz gibi oluyo.başıdaçok terliyo acaba bizde demir eksikliği olabilir mi

Ben bir gün tutuyorum bir gün tutmuyorumbu şekilde sütümde bi azalma olmuyor.

Benim kızında ayağı terliyo bi bakıyorum su gibi olmuş.vücudu norma ısıdayken ayağı buz gibi oluyo.başıdaçok terliyo acaba bizde demir eksikliği olabilir mi
Bazen soğuk aldığında teri soğuk oluyor. Ama bilmiyorum demir eksikliği konusunda.

burdayım selam annişler nasılsınız:)

kızlar biz 5 aylık olacaz ben hala demir damlası vermiyorum 6 ayda başlamayı düşünüyorum daha bağırsak düzeni bile oturmadı yoramam bünyesini.illaki kabızlık oluyor
bide ben ferromixin almayı düşünüyorum oda ek gıdaya karıştırılıp veriliyor ben o derece ek gıda henüz vermeyi düşünmüyorum nolcak bilmiyorum

kızlar sünnet yaptıran yada yaptırmayı yakın zamanda düşünen var mı? ben 6 ay olmadan yaptırayım diyorum
biz 46 günlükken yaptırdık. iyi ki de yaptırmışız bi kaç gün sonra hiç bişeyi kalmadı. tabi yara o kadar çabuk iyileşmedi 1 haftayı buldu ama huzursuzluk ağrı çok yaşamadık. bir an önce yaptır derim. sonra narkoz vermek zorunda kalırlar.
demir'e ben de başlamadım. düzgün bişey bulursam 5.ayda belki başlarım.

ilkgün zor diyorlar çişini felan yapınca acıyormuş

bizde de bir haftadir kulak cekistirme eller agızda cıglık var ama benim oglum üç ayı biraz gecti diş aklıma geldi ama daha kücük degil mi dis icin? egzama mi kaşındiriyor kulagı bilemedim umarim diştir.
Bizimde diş aklımıza gelmişti ama bu kadar erken olabilecegi aklımıza gelmemişti.Dr kontrolünde dr dişler geliyor tüm sıkıntılar bu yuzden dedi.

Kızlar bana bir el ativerin kafam allak bullak oldu araştırmaktan.Biliyorsunuz 4 ay kontrolünde demir olarak ferrum vermişti dr....Ferrum içeriğine baktığımda parabenin her türlüsü var içinde.Dr.ben bunu kullanmak istemiyorum dediğimde ferromixin alabileceğimi günde 1 defa 1 şase olarak vermem gerektiğini soyledi.

Soru 1: ferromixin 6 aydan küçük olanlara verilmiyor deniyor her yerde (dr sordum verebilirsin dedi) sizlerin bu konuda bilginiz var mi?Dr soranlar var mi?
Soru 2:1 paket şasede 12.5 mg var.ferrum çocuğun kg göre ayarlancakti 6 damla veriyordum.Bu sizce cok değil mi?

Dr.lar sağlık bakanlığının uygulaması olduğu ve bebeklerin 4 aydan sonra anneden aldığı demir depolarının azaldığını kullanmamam gerektiğinde nelerle karsilacagimi anlattı.Siz ne yapacaksınız ve 2 anne olanlar ne yaptınız? TuRuNCu mete58 cevap vermiştiniz yorumları okudum.

1 yaşına kadar kesinlikle kullanmayacağım.

Takip ettiğim doktor kan damlası için şöyle söylüyor :
- Demir, mikroplar icin de cok elzem bir maddedir. Demir elementi olmayinca, mikroplar ureyemezler. Bu sebeple, Mikrobiyoloji Laboratuvarlarinda; "Kanli plak" veya, "Cukulata Agari" denilen, kan ihtiva eden besi yerleri kullanilir.
Atesli hastaliklar, Demir ilaci kullananlarda bu sebeple daha agir ve uzun sureli hastalik yaparlar.. Evde gecebilecek her hastalik; Hastanelik olmaniza sebep olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…