2017 Şubat Anneleri

Canim benim bebeğini düşün skma canını belki oda bi dönemden geciyodur sabret umarım düzelir aranız bian önce

Senin oyle olabilir değişik ise. benimki herzamanki kusmuğu zorlamıyor onu çıkıveriyor ekşimik gibi. Hep cok emmesine bagliyorum ben 2 saati geçirirsem daha az oluyor kusmasi.

Kızlar ya sizin bebislerdede birden canı acimis gibi bağırıp ağlıyomu nadir yapıyo ama çok üzülüyorum kucağıma alınca sakinlesiyo (

Kızlar ya sizin bebislerdede birden canı acimis gibi bağırıp ağlıyomu nadir yapıyo ama çok üzülüyorum kucağıma alınca sakinlesiyo (
Bağırıyor mu ağlıyor mu ? Benimki gayet bilerke yapıyor genelde ben odadan cikar cikmaz basliyor bağırmaya yabina gelince başlıyor çırpınmaya alayim diye. Gazi varsa senin desigin gibi yapiyor genelde karin üstü yatirip sirtina masaj yaoiyorum yada ayaklarini karnina dogru itiyorum iyi geliyor

Çığlık atarak ağlıyo kucağıma alıyorum öyle sakinlesiyo gözlerden baya yaşlar akiyo aşı olunca birden aglarlar ya öyle

Gereken süreyi yakalamak imkansız ben o yüzden hastalarıma uyanınca verin yarım saat sonra emzirin diyordum birde kakasının rengi koyulaşabilir dişler çıktıktan sonrada arkasından su içirmek lazım dişte pas gibi leke yapabilir kullanım konusuna gelince kullanmak istemeyen anneler var ben olsam asla böyle bir riske girmezdim sağlık ocağının verdiğini istemiyorsamda başka formda bir ilaç alıp yine demir damlası verirdim zira bebeklerde uzun süreli zeka gelişimini olumsuz etkilediği kanıtlanmıştır.

Merhabalar oğlumun uzun bir süre yeşil mukuslu kakası vardı ara sıra rengi normale dönüyordu. Sonra kakasında kan gördüm 4 aylık kontrolünde doktora söyledim. Gaita da yani kakada gizli kana bakıldı ve pozitif geldi. Ayrıca yüzünde kabuklu kızarıklıklarda vardı. Doktor süt ve süt ürünleri alerjisinden şüphelendi ve kandan alerji panel testi istedi. Negatif geldi.ama negatif gelmesi olmadığını göstermez kan sonucu yanıltabilir dedi. 3 haftalık diyetim var şimdi süt ve süt ürünleri tüketmiyorum. 3 hafta sonunda kontrolümüz var. Kakasının rengi normal ama hala çok fazla mukuslu. Buna benzerbir durum yaşayan var mı bebeğine süt ve süt ürünleri alerjisi şüphesi olan???

Eşimin kuzenin kızı kan ilacindan dolayı dislerde leke yapmis siyah siyah 2 yaşına gircek doktora sorcam çok şart değilse kullanmayi düşünmüyorum
Bende sordum kullanmamak daha zararlı dedi.Sizde sorup beni etiketlerseniz sevinirim.

Sağlık ocağına henüz gitmedik dr kontrolümüzde dr.umuz başladı. Dr da kullanmamanın etkilerinden bahsetti.

Bu ara gözleri kapalı çığlık atarak gözünden yaş gelene kadar ağlayarak uyanıyor. Diş probleminden oluyormuş.Igne vuruldugundaki gibi agliyordu.Eskidende ig mig yapıp sonra gitmezsem yanına ağlıyordu o da gazdan ve onun yanında olma isteginden kaynaklanıyordu.Onu atlattık.Diş sıkıntıları devam ediyor.

tmam haber veririm canım hepimiz disten şüpheleniyo ama sanmıyorum bu konuyuda sorim :)

bizde de bir haftadir kulak cekistirme eller agızda cıglık var ama benim oglum üç ayı biraz gecti diş aklıma geldi ama daha kücük degil mi dis icin? egzama mi kaşındiriyor kulagı bilemedim umarim diştir.

evet bizde de egzama ve mukus var tabi kusma gürültülü kokulu kaka uykuya dalamama kaşıntı gibi seyler de var ben de diyet yapiyorum 6 gün oldum

İki dakika yanlız bırakamıyorum ya off. Oynuyo kızım ama bi mutfağa geçiyoeum bağıırıyo gel diyo resmen. Artık büyüdü çok yoruldum ;(

Evet bence diyetindeki kaçak o odur. Çünkü bende helva yediğim zaman çok kötü oluyordu. Doktorun ilk listeye yazdığı susam ve türevleriydi. karabiberde dokunuyor galiba dün azıcık karabiberli patates yedim yüzünde bişiler çıkmaya başladı=(

Teşekkürler yorumun için.. Hareketli çok oldu olacak gibi geliyor ama yine de daha henüz dönmedi hiç :) ay hadi yaa 9 yaş da çok fenaymış.. bugün odak noktasını başka yerlere çektim engel oldum parmak emmesine.. direkt elini çekerek değil de eline ağız bezi falan tutuşturup kandırdım :) aklım hala dönüp dönmemesinde.. her yerde döner falan yazınca sanki insan eksik hissediyor.. illa her bebek farklıdır ama annelikten heralde böyle kitap gibi her şey zamanında olsun diye bekliyor insan :)

Teşekkürler yorum için.. Evet enzimlerin çalışması ile de ilgili salya biliyorum fakat 4.ay sanırım dişe hazırlanma dönemi diye okudum yanılıyor da olabilirim.
Peki emzik hakkında ne düşünüyorsunuz? Bir süre 10 15 gün kadar emzik emdi ve uyudu.. Sürekli emerek uyuduğu için o dönem alıştırmıştım. Ama salyalar başlayınca öğürdü ve attı bir daha da almadı.. bir dönem alt dudak bir dönem üst dudak derken artık direk elini emiyor.. 1 haftadır falan kendini böyle sakinleştiriyor. Emziğe mi zorlasam? Bugün de odak noktasını başka yere çektim.. Eline ağız bezi falan tutuşturdum ama ne bulsa ağızda :) Bir sıkıntı olmasın da sorun değil :) bakalım doktorumuz ne dicek :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…