2017 Şubat Anneleri

Ben 16 sında ilk defa oldum. Normalde 6 gün sürerdi, şimdi 8 gün falan sürdü az azdı yoğun değil di hiç ağrı olmadı.
Dün yine olmuşum anlamadım 1 hafta arayla neden böyle oldu acaba, şimdi kasıklarım falan da ağrıyor.
Benim de oyle ara kanamali oluyor. Pko var bende bi de emzirirken normal olabilir demisti bana doktorum.

Teşekkür ederim canım kızımın saçlarda ben babası kelmis dün kvnin yanında söyledim catlasin :KK53: valla evde topuz yada örgülü takılıyorum dışarı ciktigimda duzlestiriyorum ben seviyorum saçlarımı en son 10 sene önce omuzdaydi bidaha kisaltmadim ben cesaret edemem ve ağlarım kisaltamamm :KK23:
İyi yapmışsın ohh hep onlar mı uğraşıcak bizimle. :halay:
Bende ilk defa geçen sene kestirdim hamilelikden önce omuzlarda çok rahat oldu yakıştıda, doğum dan sonra yine kestirdim çok zor oluyor hele bebekle banyodan yarım saatte çıkamıyordum. Zaten kapalıyım.

Sac dökülmesi acayip yordu beni kestigime de pisman oldum kesmeseydim baglardim sadece tararken belli bir yere dökülürdü simdi heryerde saclar var.. sampuanin ıçine cam terebenti kattim. Bi yikamadan once badem yagi , baska birinde argan yagi daha sonrakinde maya maskesi yaomaya calisiyorum sanki bi faydasi olacakmis gibi :işsiz: kizimin da dökülüyor küvetin filesinde saclar birikiyor hep.

Adet olan var mı ya benim kanamam çok yoğun o_O o kadar halsiz bıraktı kı beni iki gündür kanım düşük tü doğum sonrası ilacı mı da kullanmıyorum :olamaz: iyice kötü oldum

canım bu senin ikinci adetin yanlış hatırlamıyorsam demi:)
bir cocuk dogduktan sonra adet agrısı cekmezsın derle bu da palavra cıktı ıyı mı :KK11:
ve ben hala adeet gormedım :kahve:

canım bu senin ikinci adetin yanlış hatırlamıyorsam demi:)
bir cocuk dogduktan sonra adet agrısı cekmezsın derle bu da palavra cıktı ıyı mı :KK11:
ve ben hala adeet gormedım :kahve:
Evet 2. Tam günümde oldum yine aynen yalan hepsi de evlenince diyolardi o yalan çıktı çocuk olunca diyolardi o da bende tutmadı :KK12:

Ben 16 sında ilk defa oldum. Normalde 6 gün sürerdi, şimdi 8 gün falan sürdü az azdı yoğun değil di hiç ağrı olmadı.
Dün yine olmuşum anlamadım 1 hafta arayla neden böyle oldu acaba, şimdi kasıklarım falan da ağrıyor.
Ben geçen 29 unda oldum bu ay yine aynı günümde oldum ama normal de bu kadar yoğun olmazdim bende anlamadım ağrı ise hala full devam :KK43:

Evet şekerim başladım :) oral dönem denilen bir dönem var herşeyi ağızlarıyla keşfediyorlar anlatamıyorum bu büyüklere :KK70:
Memnun musunuz :) Enes Talha çok sevmeye başladı tek sorun hep gezecek ama durunca sıkılıyo :) adaş ta sevdi mı aynen o oral dönem olayını anlamıyo kimse aç mı bu elini emmesi iyi değil emzirme sanki bilerek elini götürüp tikistiriyoz çocuğun ağzına :işsiz:

Evet 2. Tam günümde oldum yine aynen yalan hepsi de evlenince diyolardi o yalan çıktı çocuk olunca diyolardi o da bende tutmadı :KK12:

valla benımde odum kopuyor o donemlerım cok illet gectıgı ıcın :110:
merak etme sımdı yenı bırdsey cıkarmıslar bırıncıde gecmezse ıkıncı de gecer ılla ıkıncıyı de yaptıracaklar yanı :KK48::olamaz:

valla benımde odum kopuyor o donemlerım cok illet gectıgı ıcın :110:
merak etme sımdı yenı bırdsey cıkarmıslar bırıncıde gecmezse ıkıncı de gecer ılla ıkıncıyı de yaptıracaklar yanı :KK48::olamaz:
Valla ben halamlara çekmişim galiba o yüzden daha geçeceğini düşünmüyorum kaç yaşındalar hala agriyomus :işsiz:

Valla ben halamlara çekmişim galiba o yüzden daha geçeceğini düşünmüyorum kaç yaşındalar hala agriyomus :işsiz:

ya bu agrıların mutlaka bır sebebı vardır yanı neden bazıları hıc agrısız sızısız gecırıyor bu zamanlarıda bızler yerlerde surunuyoruz :işsiz:. misal ben bekarken mahhallenın kadınları benı o halde gorduklerınde sen hemen hamıle kalırsın evlendıgınde dıyorlardı basıma jınekolog kesıldıler cınsle:KK11:r .ama tam tersı cok problem yasadım hatta doktor yumurtalıkların cok zayıf calısıyor normal yolla hamıle kalamzsın bıle dedı bana :lülülü:

Su dis cikarma sıkıntısı ni atlatan varmi kizlar.bi ciksa da rahatlasak.huyu degisti kizimin uyumuyo emmek istemiyo.dr normal bu aylarda diyo ama enerjim sifirin altinda. evi temizlemem lazim gun yetmiyo. gormemeye calisiyom tozlari.her gun temizlesen evi her gun istiyo

Memnun musunuz :) Enes Talha çok sevmeye başladı tek sorun hep gezecek ama durunca sıkılıyo :) adaş ta sevdi mı aynen o oral dönem olayını anlamıyo kimse aç mı bu elini emmesi iyi değil emzirme sanki bilerek elini götürüp tikistiriyoz çocuğun ağzına :işsiz:

Evet canım memnunuz aynı elif de durmak istemiyor ben de önce dolaşıyorum sonra uyuyor hooop markete girip gönlümce geziyorum :halay:

Ben de engellemeyin çocuk elini ağzına götürünce dedim bu sefer de çocuk götürmezse bile kv alıp kendi tıkıştırıyor çocuğun elini ağzına. Hayır yani nedir bu müdahale çocuğun doğal sürecine :işsiz:

Boşver anlatma benimki de ağzına alınca kv diyoki ayyy çok açgözlü :sopa:uyuz oluyorum bide anlatıyorum. Videolar izletip bilgilendiriyoeum yokk yine muhalefet:KK62:

Nato kafa nato mermer canım bunlar :KK12:

Bende gunduz kendi kendine uyutabiliyorum ama 45 dk lik uykulari oluyor sadece.. ama gece emmeden uyumuyor sadece memede uyuyakalıyor. Dun gece direttim aglamada yatir kaldır yaptim oyle şş şş diye diye sakinlestirmeye calistim 25 dk da gecti uykuya ama somra gaz yuzunden uyandi yine masaj yapip sakinlestirip yatirdim daldi bu sefer 5 e kadar uyudu. 5 te emzirmeden uyutmaya calistim olmadı maalesef. 7 de tekrar uyandi emmeden uyutamadim. 9 da uyandiginda emzirdim oyaladim bi saat kadar az once baktim esniyor şş derken uyuyakaldi hemen. Bizde de parmak emerek uyuma var maalesef emzik emmedigi icin.. 4 aylik bebekle 4 saatlik rutin var ama benim kizim 2 saatte bir emmek istiyor maksimum o da...
Bahsettiğim kitap beslenme konusunda da baya fikir veriyor.gece sık uyanan bebeklerinde bir hastalık yoksa gündüz yeterli doymadığı için kalktığını söylüyor yanlış anlaşılmasın süt yetmediği için değil yeterli süre ve miktar verilmediği için gece emetek uyuması sıkıntı değil uyku arasında iken ama ilk uykusunu memede yapmayın 6. 7. Aydan sonra oda işe yaramaz oluyor en iyisi bebeğin kendini sakinleştirip uykuya geçmeyi öğrenmesi yotube da bir sürü fikir veren video var bakın derim ama bunun yapabilmenin ilk kuralı SAKİN SABIRBIRLI BİR ANNE OLMAK gerisi çorap söküğü gibi geliyor 1hafta 10güne

bir iki haftadır keyifle tüketiyoruz herhangi bir olumsuz etkisini görmedik şükür. zaten öyle aman aman vermiyorum çorbaya tat verecek kadar bir bulyon buyukluğünde veriyorum
Diğer yorumlardan dolayı da baya açıklama yapmışsınız amacım işinize karışmak ya da can sıkmak değil burada ki yazdığımız yanlış yada eksik bilgiler birileri için zararlı olabilir o açıdan söyledim ilk 1yaş alerjiler ve bağırsak sıkıntıları yönünden çok ciddi sorunlara neden olabilir :) ama siz şanslısınız ki sorun olmamış o halde bebişlere afiyet olsun diyelim

X