2017 Şubat Anneleri

Ahhaha :KK70: Benim kv her ağladiginda aç mı diyo :ukala: annemde yeni doğduğunda neden ağliyo acaba dediğimizde kulağı ağrıyodur diyodu :KK48: (canım annem :KK68: dedikodusunu yapmış olmim :ıslık:
Evet yha aman hoplatma havaya bakmasın korkar akşM dışarı çıkarma kırklı bebek. :KK3:Ne kırklısı ya 4 ay bitti neneeeee naberr:KK11:sen dah kırktamısın ? :KK55:

Kızlar merhabalar daha once konuşuldu mu bılmıyorum düzenlı okuyamıyorum cunku koşturmaktan 4 ayda bebıslerın uyku düzenı oluşturmak Icın ıdeal Zaman dıyorlar aranızda uyku egıtımı veren var mı acaba
Canım ben hastalık ve gaz olduğu zaman dışında doğduğundan beri kendi kendine uyutuyorum tabi bunun için bebeğini çok iyi dinleyip anlaman lazım tracy hogg bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını oku derim ben şanslı annelerdenim kızım emzik alıyor ilk esnemesini yada gözünü ovduğunu gördüğüm anda yatağına götürüp yatırıp emziğini ve battaniyesini kucağına verip odada çok ses yapmadan onunlada ilgilenmeden duruyorum birkaç dk sonra sakin hali devam ediyorsa çıkıyorum genelde 10dk içinde uykuya dalıyor biz tam bir rutin geliştiremedik (4yaşında bir oğlum daha olduğu için)ama bu bile müthiş rahatlık gecede ışığı açmadan emzirip yatırıyorum ama asla zorla yatağına yatırıp ağlatarak uyutmuyorum verdiğin eğitimi alması için kesinlikle önce sen sonra o sakin olmalı ilk kez başlayacaksan en 1hafta ağlama ve direnme olabilir ruhsal durumun hazırsa yatakta ağladığında kucağında hafif pışpışlayıp rahatladığında geri yatır ama bahsettiğim kitap bende çook işe. Yaramıştı ik bebeğimde sadece uyku değil herşeyle ilgili bilgi var

Canım ben hastalık ve gaz olduğu zaman dışında doğduğundan beri kendi kendine uyutuyorum tabi bunun için bebeğini çok iyi dinleyip anlaman lazım tracy hogg bebek bakım sorunlarına mucize çözümler kitabını oku derim ben şanslı annelerdenim kızım emzik alıyor ilk esnemesini yada gözünü ovduğunu gördüğüm anda yatağına götürüp yatırıp emziğini ve battaniyesini kucağına verip odada çok ses yapmadan onunlada ilgilenmeden duruyorum birkaç dk sonra sakin hali devam ediyorsa çıkıyorum genelde 10dk içinde uykuya dalıyor biz tam bir rutin geliştiremedik (4yaşında bir oğlum daha olduğu için)ama bu bile müthiş rahatlık gecede ışığı açmadan emzirip yatırıyorum ama asla zorla yatağına yatırıp ağlatarak uyutmuyorum verdiğin eğitimi alması için kesinlikle önce sen sonra o sakin olmalı ilk kez başlayacaksan en 1hafta ağlama ve direnme olabilir ruhsal durumun hazırsa yatakta ağladığında kucağında hafif pışpışlayıp rahatladığında geri yatır ama bahsettiğim kitap bende çook işe. Yaramıştı ik bebeğimde sadece uyku değil herşeyle ilgili bilgi var
Bende gunduz kendi kendine uyutabiliyorum ama 45 dk lik uykulari oluyor sadece.. ama gece emmeden uyumuyor sadece memede uyuyakalıyor. Dun gece direttim aglamada yatir kaldır yaptim oyle şş şş diye diye sakinlestirmeye calistim 25 dk da gecti uykuya ama somra gaz yuzunden uyandi yine masaj yapip sakinlestirip yatirdim daldi bu sefer 5 e kadar uyudu. 5 te emzirmeden uyutmaya calistim olmadı maalesef. 7 de tekrar uyandi emmeden uyutamadim. 9 da uyandiginda emzirdim oyaladim bi saat kadar az once baktim esniyor şş derken uyuyakaldi hemen. Bizde de parmak emerek uyuma var maalesef emzik emmedigi icin.. 4 aylik bebekle 4 saatlik rutin var ama benim kizim 2 saatte bir emmek istiyor maksimum o da...

Bu arada maaşallah çok guzelsin saçlarda ayrı yakıyor:21:. :KK8::nazar:
Bebişin de çok tatlı. :nazar:
Aynı saçlardan bende de vardı da dayanamayıp kestirdim çok zor oluyor, sen nasıl başa çıkıyorsun ?
Teşekkür ederim canım kızımın saçlarda ben babası kelmis dün kvnin yanında söyledim catlasin :KK53: valla evde topuz yada örgülü takılıyorum dışarı ciktigimda duzlestiriyorum ben seviyorum saçlarımı en son 10 sene önce omuzdaydi bidaha kisaltmadim ben cesaret edemem ve ağlarım kisaltamamm :KK23:

Hah ne güzel dedin aynı kafadayiz valla tutturuyo tattir tattir diye bizim evde kv zaten tattırmicamda hususî sordum tattirma dedi hemşire geldim söyledim hm öylemi diyo nedir bu yedirme merakı anlamadım dediğin gibi onlar ugrascak sanki konuşup çekiliyolar. hemsirede senin gibi dedi artık aylık 1 kg alimlari azalır buydukce dedi bide artık daha hızla göğsünü boşaltır süt üretimi icin 2 3 kişilik beslen dedi :olamaz:

Hahahaha ben de emziriyorum diyip canım ne isterse yiyorum :KK53:

Aynen canım tat alma duyuları daha şuan yok işte bende buna şaşırıyorum çok severek yedi fln deyince mesela benimki kangurusunu bile yanları cok severek yalıyor napim şimdi bı parça veriyim mı ':))) tat almıyorlar saha herşeye saldırma yalama aranma halindeler hala :)

Zaten kanguruyu kemire kemire eritecek ya :KK70: benim kv de diyor emzik alsa böyle herşeyi emmez diye ne alakası var sanki emzik alan da yalıyormuş bak :KK70:

Aaaaaaaa 2017 Şubat annesi olamadım ama inşallah 2018 Şubat annesi olacağım :)

Dün eski mesajları okurken görmüştüm mesajını hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah:)))

Kızlar sizin büyükler ne yapıyor ? Yani kv büyükanne falan. Yahu bizde bi tane var :KK35:muhalefet gibi kadın. Kızım ne yapsa bi yorumu var. Çişi azıcık kokuyordu geçen kulağı ağrıyo diyo. Salyası dökülüyo kızımın bu bebek aç gözlü emme refleksş yanağına ne dokunsa emmek ister ya. Hemen oooo bu kız obez olacak çok yet sizi batırır diyo. Dedim ki nene git basvur bi poliklimik aç burda harcanıyosun.:sopa:herseye bi yorummm

Bende bir kv var yetmez gibi bir de kv nin kv si var. Tövbe estağfurullah bir kadın yani. Herşeye bir yorumu var herşeyi kendi bilir :kızgın:

İnşallah canı acimiyodur:KK43:

İnşallah :KK43:

Aynı benim kv ve görümce arkadaş bı bebeğin herşeyi mı babasına ve ailesine çeker ya hiç mı anasına ve ailesine çekmez. :işsiz:
Aynen aktarıyorum:
Dilini çıkartır aynı dedesi gibi çıkartıyor.
Burnu aynı kv ve görümce, gamzesi kv ve görümce, pırışıklılığı kv, ayakları kv. :ukala::ukala::mad:
Kafasının yamukluğu, konakları, parmak emmesi, yüzü gözü, uyumaması, huzursuzluğu babası:kızgın: :KK11::sopa::skandal:.
Yani bir gıdımcık annesinden ve ailesinden almamış ne hikmetse herşeyi babasının tarafı.
Tabi o öyle yaptıkça ben sinirden çok fena kuduruyorum. Çok gıcıklar ya.

Bizimkiler de aynısını yapıyor artık takmıyor görünüyorum. İşe yaradı biraz. Ben YÖK ne alakası var dedikçe kadın inadına benzetiyordu :kızgın:

Kaz dana ve kuzu eti ve suyu 8ayda verilmeye başlanır normalde ağır gelmesin bebeklere
bir iki haftadır keyifle tüketiyoruz herhangi bir olumsuz etkisini görmedik şükür. zaten öyle aman aman vermiyorum çorbaya tat verecek kadar bir bulyon buyukluğünde veriyorum

Zaten kanguruyu kemire kemire eritecek ya :KK70: benim kv de diyor emzik alsa böyle herşeyi emmez diye ne alakası var sanki emzik alan da yalıyormuş bak :KK70:

Dün eski mesajları okurken görmüştüm mesajını hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah:)))

Bende bir kv var yetmez gibi bir de kv nin kv si var. Tövbe estağfurullah bir kadın yani. Herşeye bir yorumu var herşeyi kendi bilir :kızgın:

Bizimkiler de aynısını yapıyor artık takmıyor görünüyorum. İşe yaradı biraz. Ben YÖK ne alakası var dedikçe kadın inadına benzetiyordu :kızgın:
Kullanmaya başladın mı kanguru yu :) yok kuzum benimki emiyo biberon da aliuo arada emzik hep Aliyo ama ağzına bişey yaklaşmasın öperken bile kuş dili gibi hemen dışarda o dil yalamaya calisiyo :) çünkü daha o modda lar :)

Adet olan var mı ya benim kanamam çok yoğun o_O o kadar halsiz bıraktı kı beni iki gündür kanım düşük tü doğum sonrası ilacı mı da kullanmıyorum :olamaz: iyice kötü oldum

Adet olan var mı ya benim kanamam çok yoğun o_O o kadar halsiz bıraktı kı beni iki gündür kanım düşük tü doğum sonrası ilacı mı da kullanmıyorum :olamaz: iyice kötü oldum
Benim de 2.adet ama cok kanamali olmuyor oyle bi sokulme yok maalesef hafif bwl ağrısı ve kasık agrisi oluyor ara lekelenmemden o sekilde ayirt ediyorum düşün yani o kadar az geliyor

amin canım inşallah inşallahhhhhhhhhhh :)

Benim de 2.adet ama cok kanamali olmuyor oyle bi sokulme yok maalesef hafif bwl ağrısı ve kasık agrisi oluyor ara lekelenmemden o sekilde ayirt ediyorum düşün yani o kadar az geliyor
Benim geçen ay normal di ama bu ay baya yoğun geliyor dünden beri ped değişmeye yetişemiyorum ağrım da çok halsiz de kaldım o_O

Teşekkür ederim canım kızımın saçlarda ben babası kelmis dün kvnin yanında söyledim catlasin :KK53: valla evde topuz yada örgülü takılıyorum dışarı ciktigimda duzlestiriyorum ben seviyorum saçlarımı en son 10 sene önce omuzdaydi bidaha kisaltmadim ben cesaret edemem ve ağlarım kisaltamamm :KK23:
Evet çok güzel görünüyo cnm. Benim saçlarda belime kadar uzun 7 yıl oldu hep uzun kullandım ceket gibi sırtımda hep bende evde toplu dışarda açıhorum. Ama kızım olduğundan beri at kuyruğu bağladım hep. Bazen emzirince bir tutam tutabiliyo. Peki bu ara dökülme var mı saçında? Benim saçım çok aşırı dökülüyo;(

Kızlar merhabalar daha once konuşuldu mu bılmıyorum düzenlı okuyamıyorum cunku koşturmaktan 4 ayda bebıslerın uyku düzenı oluşturmak Icın ıdeal Zaman dıyorlar aranızda uyku egıtımı veren var mı acaba
ben de uyku eğitimi vermeyi düşünüyorum ama galiba o kadar sabırlı değilim. oğlum sallanmadan uyumayan cinsten. 2.5 aylığa kadar emerek uyuyordu ama sonra sallanarak uyuyor. galiba çabuk uyusun diye ona da ben alıştırdım. uyku eğitimi yerine uyku rutini oluşturmaya çalışıyorum ben de. ortalama her uykudan sonra 1.5 2 saat bekleyip uyutuyorum.

Kullanmaya başladın mı kanguru yu :) yok kuzum benimki emiyo biberon da aliuo arada emzik hep Aliyo ama ağzına bişey yaklaşmasın öperken bile kuş dili gibi hemen dışarda o dil yalamaya calisiyo :) çünkü daha o modda lar :)

Evet şekerim başladım :) oral dönem denilen bir dönem var herşeyi ağızlarıyla keşfediyorlar anlatamıyorum bu büyüklere :KK70:

Bende yiyorum ama 72 yle doğuma girdim, 68 im şuan nasıl vericem bu kiloları bilmiyorum karnım da var. Kendimi çok çirkin hissediyorum. :KK17:
Gıcık edicekler ya. Bende takmıyormuş gibi yapayım en iyisi. :eek:

Ben 16 sında ilk defa oldum. Normalde 6 gün sürerdi, şimdi 8 gün falan sürdü az azdı yoğun değil di hiç ağrı olmadı.
Dün yine olmuşum anlamadım 1 hafta arayla neden böyle oldu acaba, şimdi kasıklarım falan da ağrıyor.

ben de uyku eğitimi vermeyi düşünüyorum ama galiba o kadar sabırlı değilim. oğlum sallanmadan uyumayan cinsten. 2.5 aylığa kadar emerek uyuyordu ama sonra sallanarak uyuyor. galiba çabuk uyusun diye ona da ben alıştırdım. uyku eğitimi yerine uyku rutini oluşturmaya çalışıyorum ben de. ortalama her uykudan sonra 1.5 2 saat bekleyip uyutuyorum.
Peki emzirmeden uyuyor mu ?

X