2017 Şubat Anneleri

Bahsettiğim kitap beslenme konusunda da baya fikir veriyor.gece sık uyanan bebeklerinde bir hastalık yoksa gündüz yeterli doymadığı için kalktığını söylüyor yanlış anlaşılmasın süt yetmediği için değil yeterli süre ve miktar verilmediği için gece emetek uyuması sıkıntı değil uyku arasında iken ama ilk uykusunu memede yapmayın 6. 7. Aydan sonra oda işe yaramaz oluyor en iyisi bebeğin kendini sakinleştirip uykuya geçmeyi öğrenmesi yotube da bir sürü fikir veren video var bakın derim ama bunun yapabilmenin ilk kuralı SAKİN SABIRBIRLI BİR ANNE OLMAK gerisi çorap söküğü gibi geliyor 1hafta 10güne
O kitap bende de var okuyorum uygulamaya gecirmek sıkıntı. gece emmesi de 5 6 saatlik uykudan sonra oluyor aslında oyle cok sık emmek icin uyanan bi bebek degil. Ama az uyuyor gece 11 de filan anca 7 de de bitiyor en azindan 9 a kadar devam etsin 10 saati bulsun istiyorum uykusu gunduz de az oldugu icin. Sabırla devam etmek istiyorum. Komsulara rahatsizlik vermek sıkıyor insanı biraz da aglayinca.

Önceki gun sormuştum cevao gelmedi tekrar sorayim kehribar kolye kullanan ve memnun olan var mi acaba ?

İlber hocayı sende dinliyon:KK45:evde hep o mod sıkıldım bende kızz :KK14:bu haftasonu bi değişim olmalı :KK43:olmuyo böyle.benim kızım 4 aylık oldu hala dğzenimiz yok:silah:
Kıyamam ya bebisi birakabilcegin biri varsa bırak esinle vakit geçir inan çok iyi gelir tabi bıraktığın insanda aklın kalmadan ben ilk doğum yaptığım hafta depresyona girdim dışarı çıkmak arkadaşlarla bulusmak flan çok iyi geliyo. Benim oturduğum yer aileme cevreme uzak kalıyo ha deyince gelemiyolar sklmanin ne demek olduğunu iyi bilirim :işsiz::KK51:

Kıyamam ya bebisi birakabilcegin biri varsa bırak esinle vakit geçir inan çok iyi gelir tabi bıraktığın insanda aklın kalmadan ben ilk doğum yaptığım hafta depresyona girdim dışarı çıkmak arkadaşlarla bulusmak flan çok iyi geliyo. Benim oturduğum yer aileme cevreme uzak kalıyo ha deyince gelemiyolar sklmanin ne demek olduğunu iyi bilirim :işsiz::KK51:
Benim annemler bana 10 dk yakında allahtan ama yinede yetersiz oluyo. Doyasıya gezmek istiyorum . Tam eşimle gidiyoz. Ya kızım huzursuzlanıyo yada hava kötü oluyo:KK43:

Önceki gun sormuştum cevao gelmedi tekrar sorayim kehribar kolye kullanan ve memnun olan var mi acaba ?

canım yakın akrabam kullanıyor 11 aylık bır kızı var 6. dısını cıkarıyormus kolyeden oturu hıc ateslenmesı olmadıgını soylemıstı ban da bay tavsıye ettı . tabıı duzgun bır yerden almak lazım . kendısınden nereden aldıgını da sormustum fakat su an haırlayamadım maalesef . :110:

Hahaha :KK70:nenenin kafa gidikk:KK70::KK70: benim Kaynanada kollarindan tutup arada kaldiriyom aman kolları acir daha su gibi falan sanki çocuğu kolundan sürüklüyoz :KK67::KK4:

demek ki bu kadınların hepsınde var bu :KK47:
benım bır tek kv degıl annem esım babam dahı AMAN SOYLE YAPMA AMN SOYLE ETME ....:KK11:
sankı benden ıyı bılecekler . kabullenemıyorlar devır degıstı bebeklerde degıstı :KK14:

bu arada canım ben bayadır gırmıyorum senı de ılk kez gordum selam vereyım dedım :KK25:

yaa kızlar benım sıpa ıkı gundur delı danalar gıbı zabdedemıyorum :KK34:
bır aglamaya baslıyor hıc bısey fayda etmıyor ne meme ne dısarı nede nınnıler . Internet bır kac yere baktım oxellıkle meme reddının ve de huzursuzlugun bır arada olmasını dıs cıkarmaya yoruyorlar . aynı problemı yasayan var mı ?:silah:

Hahahaha ben de emziriyorum diyip canım ne isterse yiyorum :KK53:

Zaten kanguruyu kemire kemire eritecek ya :KK70: benim kv de diyor emzik alsa böyle herşeyi emmez diye ne alakası var sanki emzik alan da yalıyormuş bak :KK70:

Dün eski mesajları okurken görmüştüm mesajını hayırlısıyla kucağına alırsın inşallah:)))

Bende bir kv var yetmez gibi bir de kv nin kv si var. Tövbe estağfurullah bir kadın yani. Herşeye bir yorumu var herşeyi kendi bilir :kızgın:

İnşallah :KK43:

Bizimkiler de aynısını yapıyor artık takmıyor görünüyorum. İşe yaradı biraz. Ben YÖK ne alakası var dedikçe kadın inadına benzetiyordu :kızgın:
Anammm double kaynana düşman başına allah kolaylik versin bacim bizimkininde kaynanasi varda allahtan sevmiyo kaynanasini :KK62: bizimkide emzik emiyo bazen emziği atıp elini cokcokluyo :KK48:

Evet canım memnunuz aynı elif de durmak istemiyor ben de önce dolaşıyorum sonra uyuyor hooop markete girip gönlümce geziyorum :halay:

Ben de engellemeyin çocuk elini ağzına götürünce dedim bu sefer de çocuk götürmezse bile kv alıp kendi tıkıştırıyor çocuğun elini ağzına. Hayır yani nedir bu müdahale çocuğun doğal sürecine :işsiz:

Nato kafa nato mermer canım bunlar :KK12:
Ayyy kızımın hiç bir ihtiyacını kimse karsılasın istemiyorum:63:.baslarda korktuğum için banyosunu halama yaptırdım. Şimdilerde kv yapıcam demişti ben izin vermedim.ne bilim sinir oluhorum bazen. :bicak:Çok huzursuz olunca kv ömrümü yedin diyo gülerek ama ben alınıyorum. Sanki kızıma ne yapmış ki:110:. Sadece kucağına alır geldiğinde tvye geçer yaprak dökümünü izlerdi. Şükür bitti o dizi :eek::KK31:

yaa kızlar benım sıpa ıkı gundur delı danalar gıbı zabdedemıyorum :KK34:
bır aglamaya baslıyor hıc bısey fayda etmıyor ne meme ne dısarı nede nınnıler . Internet bır kac yere baktım oxellıkle meme reddının ve de huzursuzlugun bır arada olmasını dıs cıkarmaya yoruyorlar . aynı problemı yasayan var mı ?:silah:
Bizdede oldu iki gün sonra geçti. Salyası çokmu bebişinin.?

demek ki bu kadınların hepsınde var bu :KK47:
benım bır tek kv degıl annem esım babam dahı AMAN SOYLE YAPMA AMN SOYLE ETME ....:KK11:
sankı benden ıyı bılecekler . kabullenemıyorlar devır degıstı bebeklerde degıstı :KK14:

bu arada canım ben bayadır gırmıyorum senı de ılk kez gordum selam vereyım dedım :KK25:
Meraba canım başından beri takip ediyodumda 1 2 aydır flan üye oldum. :KK25:Benim herif benden cesaretli şekilden sekile sokuyo yawrumu :anne:o zaman ben ona kaynanalık yapıyorum :sinirli::KK53:

Bizdede oldu iki gün sonra geçti. Salyası çokmu bebişinin.?

aynen canım resmen elbıselerını kemırıyor :KK12:
artık son care alt yuzeyı musamba bır onlukle ıdare eder olduk . ıslatıyor uonune hep hasta olacak sıpa . bır kac kez dıs etlerıne baktım ustun koru sertlesme veya ne bılım degısıklık yoktu . bılemedım ne oldıugunu .:110:

Meraba canım başından beri takip ediyodumda 1 2 aydır flan üye oldum. :KK25:Benim herif benden cesaretli şekilden sekile sokuyo yawrumu :anne:o zaman ben ona kaynanalık yapıyorum :sinirli::KK53:

ayy degıısk hepsı valla dogru duzgun tutmak ıstemez bır yerıne bır zarar verırım dıye ama bana gelınce maasallah 40 yıllık anne :stop::KK62:

Sac dökülmesi acayip yordu beni kestigime de pisman oldum kesmeseydim baglardim sadece tararken belli bir yere dökülürdü simdi heryerde saclar var.. sampuanin ıçine cam terebenti kattim. Bi yikamadan once badem yagi , baska birinde argan yagi daha sonrakinde maya maskesi yaomaya calisiyorum sanki bi faydasi olacakmis gibi :işsiz: kizimin da dökülüyor küvetin filesinde saclar birikiyor hep.
Benimde çok dökülüyo saçım ya yastığımda orda burda tutam tutam.bende argan yağı şampuanı kullanıyorum. Bitkisel bakım yağlarım var kullanmak için. Gerçi vakitte yok ama hep böyle dökülecekmi acaba

yummyysweets yummyysweets bizimkide çok salya akitiyo ama huzursuzluk yok memede sadece mizlaniyo

canı sızlansa ıyı bır an krıze gırıyor resmen ve de ne yapasam yapayım susmıuyor meme yı hıc almıyor o durumlarda . sakınlesıyor yıne almıyor en son mayısmaya basladıgı zamanlarda ben zorla tıkıyorum agzına . ac bırde uyuyamıyor yavrum . :anne:

X