2017 Şubat Anneleri

kıraz emzık damaklı damaksız bende sen gıbı cesıt cesıt aldım atıo bı bes dk nuk damaklıyı emıo onuda atıo ısrar etmıorum bnde mememde uyuyo

Canım inan kı bende her emziği denedim hatta kotu emzik al bebeler onu daha ıyı kavrar dediler gonlım el vermeye vermeye onu da aldım en son avent de care buldum bunu baya baya tutuyor

Ben süt ürünlerini, yumurta, dana eti, tavuk eti, kabuklu yemişler,çilek, patlıcan kestim ama hala kaka mukuslu 3 hafta oldu hala geçmedi yüzündekiler yavaş yavaş geçiyor sonra tekrar çıkıyor. Kesin teşhis konamıyor deneme yanılmayla bulmak gerekiyor bizde bi Düzelsek mukuslu kaka bitmiyor =(

Kızlar aranızda ek gıdaya başlayan var mı ?4 ayını geçenler özellikle
4 ay 4 günlüğüz. Henüz ek gıdaya başlamadık ve 6.cı ay'a kadar düşünmüyorum. Anne sütünü bol bol alsın ,tekrarı yok bu günlerin diye düşünüyorum. Anne sütü veya mama bebeğin ihtiyacı olan bütün vitaminleri karşılıyor.
Zaten ek gıdayı ilerde bol bol alacak.
Ayrıca ek gıda çok stresli bir dönem bana göre. Ne kadar geç o kadar iyi diye düşünüyorum..

Ah ah benimki de emzik almadi. 5 farkli emzm denedik yok anam. Emzik almaysnlar nasil geciyor gunleriniz? Sakinlestirmek emmeden uyutmak cok zor degil mi?

Uykusu geldiğinde veya sakinleşmek için meme emiyor.
Karnı tok olup uyumak istiyorsa ana kucağında sallanarak uyuyor...

Mukuslu yeşilimsi kaka fazla beslenmeyle alakalı..
Benim oğlumda da oldu bir dönem.
Dr. Kadir Tuğcu böyle diyetlerin gereksiz olduğunu söylüyor..

Kizlar o kadar bitkinim ki sanki kilometrelerce yol yurumuscesine bacaklarim agriyor gibi dermansizim hep bi uyku hali icinden hic bisey yapmak gelmiyor omuzlarim kalkmiyor sanki niye boyleyim 12 den once uyuyamiyorjm en gec 7 de ayaktayim ama yine de hic is yapamiyorum bitmiyor isler esim surekli laf soyler oldu siz nasilsiniz acaba vitamin gibi biseyler mi kullanmaliyim

Canım ben de öyleydim. 1 haftadır b12 ve d vitamini alıyorum. Daha iyim diyebilirim ama şimdi omuzlarım ,ayaklarım ,kemiklerim hala ağrıyor :/

Bende hiç birşey yapmak istemiyorum. İşler dediğin gibi hiç bitmiyor. Kollarım kalkmıyor resmen. Bedenen, ruhen çok bitkinin, resmen kendimi psikolojik bunalımda hissediyorum. sıkıldım, bunaldım, eşimde çok üzerime geliyor. Ne yapıcam ben ?

Kizlar oglum 3 aylik olunca gece uykulari bozuldu iki gundur. Gece kesintisiz 3 4 sast uyuyan oglum artik geceleri saat basi uyaniyor. Neden olabilir? Cok yoruluyorum uykusuz kaliyorum. Benzer seyler yassyan var mi?

Ne vrrdin mesela benim 4 ay olacak çatşamba günü bende elma suyu yoğurt falan düşünüyorum. Doktorada danışıcam
Valla geçen ben kahvaltı yapıyodum peynire sürdüm ağzına öylr bi sürdüm parmağımla tamamen tattırma öylr oturtup yedirmiyorum

Ah ah benimki de emzik almadi. 5 farkli emzm denedik yok anam. Emzik almaysnlar nasil geciyor gunleriniz? Sakinlestirmek emmeden uyutmak cok zor degil mi?
ikizimin biri emzik almıyor zamanla elini emmeye başladı ve battaniye kemirmeye başladı idare ediyoruz bu şekilde

inancın varsa hacamat yaptırmanı tavsiye ederim cidden çok faydası oluyor

Canım alerji sayfasında da konuşmuştuk senşnle değil mi? Ben sıkı diyet yaptım ama kaka düzelmedi Doktorum süt ürünleri diyetini bıraktırdı yumurta diyetine başladım eğer öyle de düzelmezse alerji YÖK demektir fazla zora sokmayın kendinizi zaten aşırı bir tepkisi YÖK dedi

Teşekkür ederim canımmm çıktı alıp hemen kullanacağım kendim bulmaya bir türlü fırsat bulamamıştım

Hahaha bayıldım

Emzik kullanmıyor ama öyle aman aman bir zorluk yaşamıyorum her fırsatta emziriyorum o daha öncelikli çünkü sadece memede sakinleşiyor orda uyuyor orda oynuyor çok keyifli bir çocuk oldu. Sadece tam dalmadan memeyi ağzından çekersem kızıyor

Tahin yiyor musun? Bir de tek tek deneyince daha temiz sonuç alınırmış. Ama bu kadar diyete rağmen az bir düzelme bile olmuyorsa ve şikayetler çok belirgin değilse kakada mukus çok önemli değil dedi doktorumuz

Kvrckbdk emme reddi kilo alımının yavaş olması huzursuzluk falan da vardı da şuanda yok. 20 gün diyet yaptım en ufak bir değişim olmadı aksine arttı mukus. 20 gün de yumurta diyeti yapacağım işe yaramazsa bırakacağım. Biyotinidaz eksikliği için ilaç kullanıyor o da mukuslu kaka yapabilirmiş.

kızlar ek gıdaya 5 buçuk 6. ayda başlamayı düşünüyorum. başladığımızda yaz mevsimi olduğu için havuç bulmakta zorlanabilirim diye düşünüyorum. havucu buzlukta saklayıp püre için koysak olur mu sizce? tabi yaz sebzelerini de kış için dondurucuda saklayabiliriz değil mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…