2017 Şubat Anneleri

Aylar oldu hiç girmedim buralara??? Kızlar bizim kakamız sümüksü 2 aydır bir doktor süt alerjisi olabilir dedi bir doktor sadece kaka öyle diye alerji olmaz daha farklı şey olması gerekir dedi ben diyet de yaptım süt ürünleri ile ilgili bariz değişim de olmadı.
Var mı kakası öyle olan??????
bizde de oluyor öyle zaman zaman gaita örneği alındı idrar tahliline bakıldı sonuçlar temiz çıktı çok şükür bizim dr da süt alerjisi olabilir demişti ama sanmam pek süt ürünü kullandığım söylenemez,doktorumun son yorumu kan yoksa endişelenme oldu.

Benim kizim da ucuncu aya kadar iki saatte bir emerdi gece de 4 saatte bir ve sekiz gibi gece uykusuna gecer alti da uyanirdi .simdi 4 saa bile gecse emmek istemiyor geceleri de aynen o sekilde ama geceleri uyudugu icin 3 saatte bir emzirmeye calisiyorum gunduzleri asla almiyor ama sizin bir bucuk ay olmus yani ne kadar surer bilmiyirum ama bi bucuk da cok uzun insallah kisa zamanda normale donerler
Amin insallah cok yorucu

Canım öyle kolay yapışmaz diye biliyorum.
Yapışıklık olsa çiş yaparken huxursuz olur.
Bu konuda çok tecrübemde yok aslında.
İlk oğlum 7 günlükken ,ikincisi 3 aylıkken sünnet oldu..

Canım sizinki ataktan ziyade meme reddine benziyor :/
Çıplak ten teması ve göz teması çok işe yarıyormuş meme reddinde. Bir dene istersen :KK66:
Yapmadigim sey kalmadi. Bu gecede bi saatte bir uyandi cok yoruldum ya direndikce direniyorum bari duzgun uykusu olsa bende daha iyi olurum. Yada bi gidisle mememi birakicak bukadar uzun bi atak dusunemiyorum

Kizlar merhaba. Hamileligim boyunca mart annelerini takip edip 38+3 de 27 şubatta normal doguruveren bir anneyim. Simdi burayi takibe basladim. Ilk aylarin yorgunluguyla pek girememistim. Lohusaligim cok zor gecti. Sarilihimiz uzadi fototerapi gorduk. Ustune ailecek hasta olduk. Oglumada bulasti. Kön kön öksurdu. Buhar tedsvisi oldu. Sonra ben mastit oldum. Falan filan. Cok yorucuydu. Resmen lohusalik depresyonuna girdim yeni yeni kendime geliyorum. Hatta hala esime ve bazen hic sucu olmasada ogluma agresif olabiliyorum. Sonra vicdan yapiyorum. Iyi bir snne degilmiyim diye. Uyumadikca sinirlerim bozuluyor. Evde bunaliyorum. Bazen eski ozgurlugumu ozluyorum. Acaba oglumu benimseyemedimmi yeteri kafar sevmiyor muyum. Ona bakmsk neden külfet geliyor diye kendimi sorguluyorum. Esimi dtres topu olarak kullaniyorum resmen. Duygularim gel gitlerde. Bunlari yassyan bir ben miyim

Bu ara cok doluyum canim sikintilar tavan firsatim olmuyor

valla bende izin veriyorum cunku cok zorluyor ciglik atiyor yapmak istiyo arkasi egilimli ise kendi cabaliyor elimi veriyorum kalkiyor susuyor hemen ayaga bastirmayi 2 ayliktan beri yapiyorum doktor olan kaynım kendi yaptirdi ilk hosuna gitti basmak kucagimda otururken dik tutarsam basip ziplamaya calisiyor

donme meraki bizdede var bezi acinca zaten kasan birsey kalmiyot surekli yaoiyor brn bezsiz alt acmayi serip camasir ve
pijama giydiriyorum oyle oynuyor yorulana kadar benim yataga alip yaririyorum uyanikken kafasini koydugum yonde ayaklari buluyorum alt degisme iyice zor bide birseyleri tutup cekmeye baslamis neyi tutarsa cekistiriyo gecen temiz bezi koydum yanina altini acayim diye baktim bezi almis atak haftasinin birikintileri sanirim bu beceriler

atak dönemi olmasin benim kiz 12-5 uyurdu gece bitti o uykular 2 saatte bir artik
Atak donemleri nezaman oluyor. Oglum dun 3aylik oldu. Bu aralar gece sık uyaniyor. Gunduz hep emmek istiyor. Biraz huysuz. Wcaba atakta mi

Kizlar merhaba. Hamileligim boyunca mart annelerini takip edip 38+3 de 27 şubatta normal doguruveren bir anneyim. Simdi burayi takibe basladim. Ilk aylarin yorgunluguyla pek girememistim. Lohusaligim cok zor gecti. Sarilihimiz uzadi fototerapi gorduk. Ustune ailecek hasta olduk. Oglumada bulasti. Kön kön öksurdu. Buhar tedsvisi oldu. Sonra ben mastit oldum. Falan filan. Cok yorucuydu. Resmen lohusalik depresyonuna girdim yeni yeni kendime geliyorum. Hatta hala esime ve bazen hic sucu olmasada ogluma agresif olabiliyorum. Sonra vicdan yapiyorum. Iyi bir snne degilmiyim diye. Uyumadikca sinirlerim bozuluyor. Evde bunaliyorum. Bazen eski ozgurlugumu ozluyorum. Acaba oglumu benimseyemedimmi yeteri kafar sevmiyor muyum. Ona bakmsk neden külfet geliyor diye kendimi sorguluyorum. Esimi dtres topu olarak kullaniyorum resmen. Duygularim gel gitlerde. Bunlari yassyan bir ben miyim
Bende 28 şubatta oğlumu doğurdum bence tamamen bi anda sorumluluk isteyen bir hayata daldığımız için kaldıramadık bende aynıyım uykusuzluk yorgunluk beni mahfetti uyumadığı zaman oğluma bağırıyorum daha çok ağlıyo normalde de sinirli bir yapım vardı kaynana anlayışsız koca derken iyice sinir hastası oldum yani anlayacağın sanırım çoğumuz aynı durumdayız

Bende 28 şubatta oğlumu doğurdum bence tamamen bi anda sorumluluk isteyen bir hayata daldığımız için kaldıramadık bende aynıyım uykusuzluk yorgunluk beni mahfetti uyumadığı zaman oğluma bağırıyorum daha çok ağlıyo normalde de sinirli bir yapım vardı kaynana anlayışsız koca derken iyice sinir hastası oldum yani anlayacağın sanırım çoğumuz aynı durumdayız
Sizin nasil bebeginiz uyku duzeni emmesi? Bu ara cok huysuz gece daha sik uysniyor. Atakta mi? 40 olsun gececek 2 ay olsun gececek derken koca 3 ay oldu hala alisamadik bu tempoya. Hep boyle gececek gunlerim diye endiseleniyorum. Biz stresli oldukca bariz bi sekilde cocuklarimiza geciyor. Daha aksi oluyorkar. Onlar aksi oldukca da biz daha cok sinirli oluyoruz. Bir kısır döngüdür gidiyor esim hep söylenip duruyosun sen nasil annesin diyor. Ozaman kendimi cok suclu hissediyorum. Nasil düzelecek bu duygularimiz. Boyle hissetmeyenler nasil basardilar bunu? Bir akil verin

mete58 mete58 size bir sorum olacak bebegimin popo cizgisi kuyruk sokumuna dogru sola dogru egik bitiyor.uc ayri yerde kalca usg bakildi alfa degerleri tip 1 kalcaya uyumlu yani kalca cikigi yok deniyor.egrilik icinse dpktor birsey demedi boyle birsey hic gordunuz veya duydunuz mu ne yapmaliyim bilemiyorum.acaba baska bir rahatsizligin belirtisi olabilr mi
Benim büyük oğlumda var. Dr birşey olmaz demişti. İçim rahat etmeyip beyin cerrahına götürmüştüm. Problem değil. Eğrilik kemikte değil sadece o kısmın eti kaynamamış birşeyi yok demişti.

Sizin nasil bebeginiz uyku duzeni emmesi? Bu ara cok huysuz gece daha sik uysniyor. Atakta mi? 40 olsun gececek 2 ay olsun gececek derken koca 3 ay oldu hala alisamadik bu tempoya. Hep boyle gececek gunlerim diye endiseleniyorum. Biz stresli oldukca bariz bi sekilde cocuklarimiza geciyor. Daha aksi oluyorkar. Onlar aksi oldukca da biz daha cok sinirli oluyoruz. Bir kısır döngüdür gidiyor esim hep söylenip duruyosun sen nasil annesin diyor. Ozaman kendimi cok suclu hissediyorum. Nasil düzelecek bu duygularimiz. Boyle hissetmeyenler nasil basardilar bunu? Bir akil verin
Aynen canım kimininki gece bir uyuyor bidaha sabah uyanıyor bizdemi sorun var anlamıyorum :KK43: bende aynıyım sanırım huysuz çocuk bianda böylr bir hayata girmek sarstı bizi düzelmiyo benimkide 4 aya girdi dün ama hala aynı mızmız huysuz uyku düzeni yok emzik emmiyo napcam bilmem

Bir tanesimi 200 cc alıyor. Bizde hala 90 cc yiyoruz. Onuda kusuyor.
anne sütü yok bizde sadece mamayla besleniyoruz ki normalde 4 ve 5. ayda 180 cc almaları gerekiyor bizim erken doğum olduğumuz için normalden fazla beslenmeleri lazım 4 aylıklar ama 3 aylık çocuk kilosundalar mamalar anca bu kadar besliyor.neyse ki çorbalara başladık

Screenshot_2017-05-28-23-21-24.jpg

Stres gerçektende olumsuz etkiliyor çocuk bakmak çook zor ama bu zamanları hatırlayınca istemeden yapılan şeyler için çok üzüleceksiniz (ben oğlumun ona kızdığım zamnki korku dolu bakışını unutamıyorum ki uykusu emmesi herşeyi sorun olmuştu ilk aylarda ) kızımda çok daha sakinim 2çocuğa tek bakmama rağmen uyumuyorsa sakin ses tonuyla konusup güldürüp rahatlatıyorum esnediğini gördüğüm anda sesimi alçaltıp sakince pişleyeerek tıpışlayarak uyutuyorum öyle alıştı ki akşam üzeri uykusu dışında kendi kendine odada ben bile olmadan uykuya dalıyor haa bu demek değil ki hep böyle saat 5de uyanıp tekrar dalamadığımız için oynadığımız zamnlarda oluyor bazen tüm yolları denememe rağmen uyumazsa çok hafif tempoda sallıyorumda ama tek rahatlatan şey annenin sakin ses tonu (daha önce hiç bu şekilde uyutmadıysanız ilk hafta zorlanabilirsiniz sabırlı oşup vazgeçmeyin) emmeye gelince 3aydan sonra görüş ve duyuları arttığı için emmeye dikkat azalıyor onun nasıl emmeyi sevdiğini bulmanız lazım ısrarcı olup çok öfkelendirmeden (emmiyorsa sağarak) beslenmenin devamını sağlayın çünkü meme reddi en fazla 1hafta 10gün sürüyor

Joie bebek arabasi kullanan arkadaslar arabanin alt sepet kismini nasil acip kullaniyosunuz. Ben bi turlu beceremedim.ne yaparsam yapayim acamadim o sepet kismi. Kitapcikta da yazmiyor bisey.

Stres gerçektende olumsuz etkiliyor çocuk bakmak çook zor ama bu zamanları hatırlayınca istemeden yapılan şeyler için çok üzüleceksiniz (ben oğlumun ona kızdığım zamnki korku dolu bakışını unutamıyorum ki uykusu emmesi herşeyi sorun olmuştu ilk aylarda ) kızımda çok daha sakinim 2çocuğa tek bakmama rağmen uyumuyorsa sakin ses tonuyla konusup güldürüp rahatlatıyorum esnediğini gördüğüm anda sesimi alçaltıp sakince pişleyeerek tıpışlayarak uyutuyorum öyle alıştı ki akşam üzeri uykusu dışında kendi kendine odada ben bile olmadan uykuya dalıyor haa bu demek değil ki hep böyle saat 5de uyanıp tekrar dalamadığımız için oynadığımız zamnlarda oluyor bazen tüm yolları denememe rağmen uyumazsa çok hafif tempoda sallıyorumda ama tek rahatlatan şey annenin sakin ses tonu (daha önce hiç bu şekilde uyutmadıysanız ilk hafta zorlanabilirsiniz sabırlı oşup vazgeçmeyin) emmeye gelince 3aydan sonra görüş ve duyuları arttığı için emmeye dikkat azalıyor onun nasıl emmeyi sevdiğini bulmanız lazım ısrarcı olup çok öfkelendirmeden (emmiyorsa sağarak) beslenmenin devamını sağlayın çünkü meme reddi en fazla 1hafta 10gün sürüyor
Cok tesekurler bilgilendirmeniz icin. Ben odalari gezerek ayakra hoplata hoplata emziriyorum. Ritmik yuruslede sskinleyip uyuyor. Tabi herzaman degil

Aynen canım kimininki gece bir uyuyor bidaha sabah uyanıyor bizdemi sorun var anlamıyorum :KK43: bende aynıyım sanırım huysuz çocuk bianda böylr bir hayata girmek sarstı bizi düzelmiyo benimkide 4 aya girdi dün ama hala aynı mızmız huysuz uyku düzeni yok emzik emmiyo napcam bilmem
Ah ah benimki de emzik almadi. 5 farkli emzm denedik yok anam. Emzik almaysnlar nasil geciyor gunleriniz? Sakinlestirmek emmeden uyutmak cok zor degil mi?

Ah ah benimki de emzik almadi. 5 farkli emzm denedik yok anam. Emzik almaysnlar nasil geciyor gunleriniz? Sakinlestirmek emmeden uyutmak cok zor degil mi?
kıraz emzık damaklı damaksız bende sen gıbı cesıt cesıt aldım atıo bı bes dk nuk damaklıyı emıo onuda atıo ısrar etmıorum bnde mememde uyuyo

X