2017 Şubat Anneleri

:KK48:
Senin kızçe ne yapıyor uyudu mu? Benim kız asabi ya :KK51::KK51: damadı alana kadar ağır satmayalım sonra kıza güveniyoruz iç güvesinden hallice

Çook sukur teyzesi ay cok ballaindı tatlandı banyo yaptık 8 de o zamandan bu yana uyuyor Maşalliah :nazar::dua:

Birde hepinize sacma gelecek ama benım kız anne dıyor herkes sahır oldu acaba ben mı oyle algılıyorum dedım bır kac kere ama resmen anne dıyor sıpa herkesin içinde:21:

Valla sen boyle gidersen senın kızı alıp kaybolacaklar haaaaaaaaa:p

Ben bayadir girmemistim canim senin rahatsizliklarin vardi nasil oldun kizin nasil bin sayfa felan ilerlemis okuyamadim

Allah razı olsun canım unutmamıssın Hoppa

Cok sukur dogdu benim kızçe 20 günlükken kuvezde yattı KV sağolsun gobegı enfekte oldu. 4gun prada yattık:anne:

Su an çok ıyıyoz bin kere sukur :dua:

Bana gelince valla sımdı gitsem yuz de yuz yatıracak benım enfeksiyon yıne hat safhada. En son 38 haftalıkken yatmıştım kendı ımzamla cıltım. Yoksa 6 hafta birada yatacaksın yoksa tedavi ıse yaramaz dediler ama gozum yemedi. Oyle ıste. Sen ne yapyorsun bebeıs nasıl sende bayadır yoksun. Ben defazla gıremıyorum artık malesef buraya :110:

Allah razı olsun canım unutmamıssın Hoppa

Cok sukur dogdu benim kızçe 20 günlükken kuvezde yattı KV sağolsun gobegı enfekte oldu. 4gun prada yattık:anne:

Su an çok ıyıyoz bin kere sukur :dua:

Bana gelince valla sımdı gitsem yuz de yuz yatıracak benım enfeksiyon yıne hat safhada. En son 38 haftalıkken yatmıştım kendı ımzamla cıltım. Yoksa 6 hafta birada yatacaksın yoksa tedavi ıse yaramaz dediler ama gozum yemedi. Oyle ıste. Sen ne yapyorsun bebeıs nasıl sende bayadır yoksun. Ben defazla gıremıyorum artık malesef buraya :110:
Canim benim 4 yasinda oglum var kardes kiskancligi sebebiyle gunlerimiz hep olayli zarar vermeye calisiyor kardesine her an yanimda tasiyorum odadan odaya ...hem oglumu ihmal etmemeye calisiyorum hem de poncigimi arada firsat bulursam da yemek temizlik utu vs ...ama cookk sukur bugunlere geldik seneye abi okula gider biz de emekleriz yururuz felan derken zaman gecer hersey rayina oturur insallahh

Canim benim 4 yasinda oglum var kardes kiskancligi sebebiyle gunlerimiz hep olayli zarar vermeye calisiyor kardesine her an yanimda tasiyorum odadan odaya ...hem oglumu ihmal etmemeye calisiyorum hem de poncigimi arada firsat bulursam da yemek temizlik utu vs ...ama cookk sukur bugunlere geldik seneye abi okula gider biz de emekleriz yururuz felan derken zaman gecer hersey rayina oturur insallahh

Allah yardımcın olsun canım valla cok zor durumdasın. Kardes koskançlıgo günümüzün sorunu bır kac kısi daha var burada ikinci bebişleri olan hepiniz bu dertten muzdarıpsınız anladıgm kadarı ıle. Dedogın gıbı gelecek seneye hepsi düzelir inşallah :super:

Face de okudum birinin bebeği düşmüş Bebek arabasından Allah korumuş çok üzüldüm şimdi okuyunca kırığı varmış ben hiç emniyet Kemer'ini takmıyorum pusette de araba da da artık takmak gerekiyor galiba takınca durmayacak gibi geliyor takıyor musunuz siz?
emnıyet kemerı takmadan surmuorum ben sureklıde cıkıorum dısaroya hep takarım taktgım halde ıkı dk bır ust pencerısınden bakarım

Kızlar merhaba, 16 şubat doğumlu bir kızım var 3 aylık oldu. Bebişim 3 gündür kakasını yapmıyor yalnızca anne sütü alıyor. Geçen ay da 4 gün yapmadığıdna doktor kabız etmişsin cocuğu deyip fitil vermişti öyle yaptırmıştım. Ancak bazı doktorlar da yalnızca anne sütü alam bebeğin 3-4 gün yapmamasında sakınca yok diyor. Sizde durumlar nedir? Acaba fitil kullansam mı yine?

Merhaba kizlar. Bi sorum okucakti bebeklerinizi kac saatte bir emziriyosunuz. Benim kizim gunduzleri emmek istrmiyi anca uyumaya gecince aliyo mememi biberinda tutmuyo fakat gece hersaat basi kalkiyo emmek icin
gunduz ıyı besle ayrıca gece yatarken ya emsın yada mama ver bırdaha gece uyanmaz senınkının suan tersı olmuş oyuzden yavas yavas duzene gırer benımkı gece bırde ya emer yada mama yer bıdaha yedı gıbı kalkar emer yıne uyur oglene kadar emıp uyur hep kalkmaz

Cnm eğer imkanın varsa bir idraryoluna baktır istersen kilo alımı da az ise çocukta huzursuzluk olmasa da kız bebekler fe çok sık oluyorlar ne kadar temizliğe dikkat etsek de bende doktoruma dedim pimpirikli olmayın kontrolde bakarız yazmış evde ki tartım da aynı gözüküyor çocuk
Ya enfeksiyon olabilir diyolar düşünsene doğduğundan beri sıcak suyla yıkıyorum. Islak mendil bile kullanmadım hiç. Şuanda doktor gidemiyorum. Off napcam

Kızlar merhaba, 16 şubat doğumlu bir kızım var 3 aylık oldu. Bebişim 3 gündür kakasını yapmıyor yalnızca anne sütü alıyor. Geçen ay da 4 gün yapmadığıdna doktor kabız etmişsin cocuğu deyip fitil vermişti öyle yaptırmıştım. Ancak bazı doktorlar da yalnızca anne sütü alam bebeğin 3-4 gün yapmamasında sakınca yok diyor. Sizde durumlar nedir? Acaba fitil kullansam mı yine?
canım ben hep yazıorum belkı okumusumdur ben sasırıyorum hergun altıyedı kez kaka yapıor dıye yazdı bı bayan sasırıyorum.benım kızım dort bes gunde bır kaka yapıyor kendısıde rahatsızdegıl dun akşam yaptı doldu bez smdı bırdaha yapmaz dort bes gun bılırım anne sutu ıcenlerde oluyor boyle on gune kadar normal ama zorlanıosa glıserın fıtılı dorde bol koy yarım saate yapar ama cok ıyı degıl onada cok alısmaması lazım sadece sıkısık ve ıkınıp yapamadgı zamanlarda vermelısın

canım ben hep yazıorum belkı okumusumdur ben sasırıyorum hergun altıyedı kez kaka yapıor dıye yazdı bı bayan sasırıyorum.benım kızım dort bes gunde bır kaka yapıyor kendısıde rahatsızdegıl dun akşam yaptı doldu bez smdı bırdaha yapmaz dort bes gun bılırım anne sutu ıcenlerde oluyor boyle on gune kadar normal ama zorlanıosa glıserın fıtılı dorde bol koy yarım saate yapar ama cok ıyı degıl onada cok alısmaması lazım sadece sıkısık ve ıkınıp yapamadgı zamanlarda vermelısın

Açıkçası ben de öyle düşündüğüm için fitik atmıyorum bi sancısı huzursuzluğu da yok gibi görünüyor. Benim kızım da 2 ayına dek günde 5-6 kez yaparsı şimdi böyle bir döneme girdi ya 1 kez yapıyor ya da 3-4 gün ara veriyor. Sütü iyi kullanıp kilo alma döneminde diyor büyüklerim bakalım :) bu arada bişey daha soracağım çişinde koku oluyor mu bebeğinin? Son günlerde yoğun bir çiş kokusu başladı acaba bundan mı diye düşündüm

Günaydın kızlar :KK52:
Dün akşam ortalıık fena karışmış :confused:
Loveali Loveali ,gelinime çok laf söylemişsin. Boncuğum bir daha duymayayım diyor :KK20:
Herkes kendi geliniyle ilgilensin :p
Benim gelinim istediğini giyer , boncuğum dışında kimse karışamaz :KK59:
Daha genç cahil onlar,zamanla bu hevesleri geçer :KK54:
Selam eder öperim :ıslık:

İşteeeeee kayınvalidelerin hası karşınızdaaaaa:KK52:

Ben boncuğum duyarsa kötü olur demiştim:süslü:

Hahaaayyyyy:KK48:

Loveali Loveali :KK54:

gunduz ıyı besle ayrıca gece yatarken ya emsın yada mama ver bırdaha gece uyanmaz senınkının suan tersı olmuş oyuzden yavas yavas duzene gırer benımkı gece bırde ya emer yada mama yer bıdaha yedı gıbı kalkar emer yıne uyur oglene kadar emıp uyur hep kalkmaz

Bebeğin gece annesini bol bol emmesi anne için bol bol süt demek.
Geceleri salgılanan hormonlardan dolayı emen bebek hem iyi kilo alır hem de anneye süt olur.
Eğer anne gece kalkmak istemiyorsa o zaman sağılmış anne sütü tercih edilebilir.
Gece mama alan çocuklar emmek için kalkmazlar ve bu da zamanla sütün azalmasına sebebiyet verebilir...
Süt ise bebeğin hakkıdır...

Açıkçası ben de öyle düşündüğüm için fitik atmıyorum bi sancısı huzursuzluğu da yok gibi görünüyor. Benim kızım da 2 ayına dek günde 5-6 kez yaparsı şimdi böyle bir döneme girdi ya 1 kez yapıyor ya da 3-4 gün ara veriyor. Sütü iyi kullanıp kilo alma döneminde diyor büyüklerim bakalım :) bu arada bişey daha soracağım çişinde koku oluyor mu bebeğinin? Son günlerde yoğun bir çiş kokusu başladı acaba bundan mı diye düşündüm

Sade anne sütü alan bebeklerin keyfi yerindeyse 7-8 güne kadar kaka yapmamaları normaldir..
Kabız olmuş diyen doktorunuzu değiştirin bence..
Bebeğe kabız diyebilmek için kakasının top top sert bi şekilde olması gerekir. Bu kaka da bebeğin aç kaldığının bir göstergesidir...

Sade anne sütü alan bebeklerin keyfi yerindeyse 7-8 güne kadar kaka yapmamaları normaldir..
Kabız olmuş diyen doktorunuzu değiştirin bence..
Bebeğe kabız diyebilmek için kakasının top top sert bi şekilde olması gerekir. Bu kaka da bebeğin aç kaldığının bir göstergesidir...
Sağlık ocağının doktoru bu aşıya gittiğimde söylemişti. Zaten pratisyen hekim olduğundan çocuk uzmanlığı yok. Ama yine de insan şüphede kalıyor işte üstelik kolik bir bebek olunca her ayrıntıya takılıyorsun

X