2017 Şubat Anneleri

Kızlar kanguruyu burda cok konuştunuz.2 çeşit ergonomik kanguru modelini tercih ettiniz.Kangurulari bebeğin yüzü bize değil dışa dönük takabiliyor musunuz?Emzirme içinde öneriyorlar siz emziriyor musunuz?Ben almak istiyorum ama karar veremedim
Canım dış a dönük tasinmiyo bildiğim kadarıyla zaten ergonomik denmesi de bu yüzden Solomombaby arkaya ve yana takılabiliyor ama bı iki markada sanırım dış a dönük özelliği de var ama ne kadar sağlıklı olur yine de bilmiyorum tabi

Bide bişey sorcam aklıma takıliyo şimdi benim oğlan coookkk uzun süre aman aman uyumuyor ya hani genel olarak yani şimdi gördüm dolu diyelim emziriyorum çok uzun süre emmiyo bazen bende onu bı iki kez daha veriyorum sizce doğru mu yapıyorum son süt e ulaşamadığını düşünüyorum çünkü bazen :KK64:

Benimkide seninki gibi canım,saatsiz veriyorum o yüzden o ne zaman isterse,birde içmek istemediği için farklı emzirme yöntemlerini deniyorum. Mesela gündüz uzanarak daha çok emiyor sanki,ama gece saat başı uyanmaları yeni başladı bir damla bile içecekse uyanıyor yada mızırdanıyor.
Aynen oyle canm. Bizde dolanarak emiyi ziplayarak denemedigim sey kalmadi bu ay kiko alimida yavas bir an once gecse şu ataklar

Cansın:KK200: çay içesim bile gelmiyordu yaparım hemen sağol bitanem:KK15:
En kolayıma gelen tatlı üzerine de fıstık ceviz serpiştir mis :KK66: eşim çok yemiyor musun her gün bişi yapıyon bebeği bana verip dedi istersen yemeyi keseyim mama alalım dedim yok yok devam ye Can'ım diyor mama da da cebini düşünüyor ay ne çakallar ya

Bide bişey sorcam aklıma takıliyo şimdi benim oğlan coookkk uzun süre aman aman uyumuyor ya hani genel olarak yani şimdi gördüm dolu diyelim emziriyorum çok uzun süre emmiyo bazen bende onu bı iki kez daha veriyorum sizce doğru mu yapıyorum son süt e ulaşamadığını düşünüyorum çünkü bazen :KK64:
Cnm saatlerce ara vermiyorsan önsüt son süt oranı da aynı yanı bıçak gibi ön süt son süt ayrılmıyor ama uzun süre bekliyorsa boşalt iki öğünde aynı memeyi veriyorum ben göğsüm çok dolduysa

Cnm saatlerce ara vermiyorsan önsüt son süt oranı da aynı yanı bıçak gibi ön süt son süt ayrılmıyor ama uzun süre bekliyorsa boşalt iki öğünde aynı memeyi veriyorum ben göğsüm çok dolduysa
Öyle uzun saatler olmuyor canım dedim ya çok uzun süre uyumuyor ya zaten mesela ilk verdim diyelim 15 dk fln emiyo sonra uyuyo yarım saat sonra uyanıyor yine aynı göğsü veriyorum biraz daha öyle emiyo tekrar emecegi zaman diğer göğse geçiyorum

mbg24 mbg24 iyiki de kızını almamisim bizim aileye uygun diilmiş yarı çıplak geziyo :bicak::bicak: oğluşum un başını belaya sokardi :KK12:

mbg24 mbg24 iyiki de kızını almamisim bizim aileye uygun diilmiş yarı çıplak geziyo :bicak::bicak: oğluşum un başını belaya sokardi :KK12:

Hadi ordan bayıldın da işte çaktırmamaya çalışıyosun :21: oğluşun bile huysuzlanmış bak kaç gündür anne o kızı nasıl kaçırdın diye.. dünürüm gözü gibi bakıyo , boncuğum damadım da sahip çıkıyo bi kere..istediği gibi de gezer.. kimsenin oğluşuna kalmadık tamam mı.. :ukala::ukala:

Hadi ordan bayıldın da işte çaktırmamaya çalışıyosun :21: oğluşun bile huysuzlanmış bak kaç gündür anne o kızı nasıl kaçırdın diye.. dünürüm gözü gibi bakıyo , boncuğum damadım da sahip çıkıyo bi kere..istediği gibi de gezer.. kimsenin oğluşuna kalmadık tamam mı.. :ukala::ukala:
Aman almadık ya asıl senin içinde kaldı kiiii hep bı oğlumun aklı o yari ciplak kızında kaldı saniyon :KK48::KK48: benim oğlum öyle çıplak kız istemezdi zati nasıl kurtarmisiz kendimizi şükür :KK76::KK76:

Aman almadık ya asıl senin içinde kaldı kiiii hep bı oğlumun aklı o yari ciplak kızında kaldı saniyon :KK48::KK48: benim oğlum öyle çıplak kız istemezdi zati nasıl kurtarmisiz kendimizi şükür :KK76::KK76:

Asıl benim kızım senin balonlarda gezen aklı bi karış havada oğlunu naapsın be :KK11: valla boncuk damadım gelirse şimdi onun saçını başını yolar kızımın adını ağzınıza almayın sizi gidi kıskançlar :KK48:

Biz bugun 100 günlük olduk kizlar..anne sutu ile bebisim 7.400 dr gelisimden gayet memnun. Gece uykusu iyi 1 defa kalkiyor. Gunduzde uyuyor. 1.5 saat ayakta kalip 2 saat uyuyor.ve ben 2. Bebegi dusunuyorum. Sezeryanla dogum yaptim sizce erkenmi. Bebis boyle olunca be hileyim istiyorum

Maşallah canım sana :KK70: ben sezeryan ın s sini bile duyunca içim ürperiyor artık. O yüzden ikinci çocuk çok çok zor benim için :KK43:

Sütüm yetmiyo canim ağlıyo sağıyorum bakıyorum gerçekten de çıkmıyo yarim saatte 10 cc bile çıkmıyo ikisinden. O yuzden mama veriyorum mecbur .uyku da uyumuy O buyuzden kilo bile kaybettik .yoksa bende mama vereyim diye ölmüyorum. Benim kiz 2 aylık ve 5 kilo hemşire az buldu ki diğer kullanıcının ki 3 aylıkmis kilosu az dedim bu kadar .

Canım sütün yetecek sen yeter ki arttırmanın yönlerini bul. Hemşireye bakma anne sütü alan çocuklar öyle topaç gibi olmazlar. Benim kızım 3 aylık 5.750 ve doktor asla mama verme diyor. Bol bol emzir diyor. Emzirdikçe süt artar. Emmeyi reddediyorsa bir sağlık sorunu olabilir idrar tahlili yaptırabilirsiniz. Benim kızım da uzun bir süre memeyi reddetti ayakta gezerek sallanarak emzirdim. Banyoda suyun altında emzirdim asla emmesi için ısrar etmedim ve her fırsatta teklif ettim. Emmek için onun başını çevirmesini bekledim çünkü zorlamak memeden soğutuyor çocuğu. Üzülme ki bol sütün olsun

Pazartesi dr gittik tarttı 4700 geldi .kaç kilo doğdu diye sordu 2740 dedim normal buldu mama destekli tabi .salı günü Sağlık ocağına gittik 800 gram almış 1 ayda az dedi .çocuk ağlıyo memeyi almiyo ama ayağı kalkınca emiyo ayakta emzirmek cok yorucu .oturunca yineagliyo .Bende mama veriyorm ki dr istediğin mamayı ver farketmez dedi . Ne yapsam bilmiyorm siz böyle deyince emmesi için zorlasam mi ki diyorum ağlaya ağlaya emsin

Doktorlar anlaşıyorlar mama şirketleriyle bence. O yüzden her doktora güvenmiyorum. 800 gram gayet iyi bence

Kızlar kanguruyu burda cok konuştunuz.2 çeşit ergonomik kanguru modelini tercih ettiniz.Kangurulari bebeğin yüzü bize değil dışa dönük takabiliyor musunuz?Emzirme içinde öneriyorlar siz emziriyor musunuz?Ben almak istiyorum ama karar veremedim

Ben de momfort aldım canım. Malesef ergonomik kangurularda dışa dönük takılmıyormuş. Omurga sağlığı açısından da takmamak lazımmış diye duydum

Günmü sayıyorsun? Niye canım sürekli değilmi bu diyet yani emzirdiğin sürece

Evet aslında sürekli de :KK70: ben motive olmak için kontrol günü bitecekmiş gibi düşünüyorum :KK43: birkaç ay böyle diyete devam edecekmişim düzelme olduktan bir süre sonra çok az bir miktarla diyeti açacakmışım tepki vermezse yavaş yavaş açmaya devam edip kurtulacakmışım doktorun dediğine göre o günü bekliyorum :KK70:

X