2017 Şubat Anneleri

Alip deneyeyim o zman ben de ama aklima su takiliyor yogurt yedigimde kizim mukuslu kaka yapiyor yani sanirsam alerji gibi bisey oluyor laktamil yapar mi acaba

gunaydın ablaları mutlu sabahlar dılıyoruz sızlere☺️

Eklentiler

• IMG_1475.JPG
    IMG_1475.JPG
    56,8 KB · Görüntüleme: 68
Ayyy benim damadım boncuk diye gelinine boncuk demeye başladı kıskançlığındaaaaaaannnnn :KK70:
Oda boncuk gözlü de o yüzden :)) bizim adımızı ağzına almazmisin lütfen :63::63: kızının başı bağlı hala benim oğlumla ilgili konusuyon halaaaaaa :KK47::KK47::KK47: benim oğlum da sözlü artık taaammmiiii :63::63:

TuRuNCu TuRuNCu kiz sana bayılıyorum ben ya..kitap gibi hatunsn benim kiz uyurken emmiyo onu ne yapcaz 3 saat geciyo ama uyuyo ve emmiyo uyansın diye alt açıyorum ama nafile .meme de almiyo .fakat biberon aliyo biberonla süt yada mama veriyorm

Kilosu normalse uyandırmaya gerek yok ama düşük kiloluysa ,varsa öncelik anne sütü verilir biberonla...
Yani gece o kalkmıyorsa sen kalkıp sütünü sağıp biberonla verebilirsin :KK66:

Amaaaaannnnn bizene zaten boncuğun başı belaya girecek ilerde TuRuNCu TuRuNCu çok dizlerini dövecek te isteeeeeeeeeee fayda etmicek :lülülü:

Aaa bak hala güzel gelinime laf atıyor.:sopa:
Bırak hevesini alsın kuzucum. Boncuğum için kalbi önemli :KK200: (çok mu iyiyim ne :confused:)

Laf etsek nolacak boncuğun da mı korkcak benim Kore lim :)) hem cinsini düşündü benim oğlum bı kereeeeee bende selam ederim ama opmem :KK75::KK75:

Oğluşumu öpseydin bari teyzesi :63:

Ayyy benim damadım boncuk diye gelinine boncuk demeye başladı kıskançlığındaaaaaaannnnn :KK70:

:KK70:
Biz orjinal boncuğuz :KK200:

her bebek farklıdır dr umun dedıgıbu her bebege aynı seyı soylemenız uygun degıl.her ay 1.5 kılo aldı benm bebegım suan uc ay bıttı gece uyuyan bebegı emdrmek ıcın uyandırma bır yasına geldgnde de ıyanır gece uykusu onemlı doyup yatmak sartıyla dedı dr m. benuyuyan bebegı yataktan alsam zaten emmezkı benmkı uyanmadan gece uykusu onemlı buyume hormonunsalgılanıyor cnku

1- bebeğinizin aylık 1.5 kilo alıyor olması sadece anne sütüyleyse çok iyi ama siz sütünüz bol iken bide mama takviyesi yapıp ta bebeğe aylık 1.5 kilo aldırıyorsanız ileriki yaşlarda obeziteye davetiye çıkarıyorsunuz demektir..

2- kilosu iyi olan bebeğin gece uyandırılmasına zaten gerek yoktur. Acıkırsa kendi uyanır.
Kimseye uyandırın diye bir şey söylemedim ki kendimde uyandırmıyorum.
Ama düşük kiloluysa kilo alımı açısından uyandırmak tavsiye edilir. Emmiyorsa biberonla sağıp beslemek gerekir.

3- büyüme hormonu salgınacak diye yatmadan önce bebeği mamayla doldurup 7-8 saat uyutmak yerine gece boyu 3-4 saatte bi bebek istedikçe emzirmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Böylece hem sütün azalması engellenir hem de büyürler...

her bebek farklıdır dr umun dedıgıbu her bebege aynı seyı soylemenız uygun degıl.her ay 1.5 kılo aldı benm bebegım suan uc ay bıttı gece uyuyan bebegı emdrmek ıcın uyandırma bır yasına geldgnde de ıyanır gece uykusu onemlı doyup yatmak sartıyla dedı dr m. benuyuyan bebegı yataktan alsam zaten emmezkı benmkı uyanmadan gece uykusu onemlı buyume hormonunsalgılanıyor cnku
Sen mama da veriyodun ama dimi 120 lik fln di hemde 1.5 alması normal değil mı o mamayla :KK64:

Alip deneyeyim o zman ben de ama aklima su takiliyor yogurt yedigimde kizim mukuslu kaka yapiyor yani sanirsam alerji gibi bisey oluyor laktamil yapar mi acaba
İçme o zaman süt alerjisi var demekki lactamil de sırf süt ağırlıklı zaten çünkü aynı sorunu yaşadım indirimde diye bide 4 kutu almıştım 3 unu iade Edip mama aldım yerine

Sen mama da veriyodun ama dimi 120 lik fln di hemde 1.5 alması normal değil mı o mamayla :KK64:
canım bazı gece saat 1 de veya 2 de 100ml mama yer cogu zamanda yemez benı emer uyur bırdaha kalkmaz uyandrsanda emmez bnmkı boyle oglen sureklı ıkı saatte bır benı emer yıne uyur oglende uyuyo bnmkı kılo alımı ıyı dıor dr

Kilosu normalse uyandırmaya gerek yok ama düşük kiloluysa ,varsa öncelik anne sütü verilir biberonla...
Yani gece o kalkmıyorsa sen kalkıp sütünü sağıp biberonla verebilirsin :KK66:

Aaa bak hala güzel gelinime laf atıyor.:sopa:
Bırak hevesini alsın kuzucum. Boncuğum için kalbi önemli :KK200: (çok mu iyiyim ne :confused:)

Oğluşumu öpseydin bari teyzesi :63:

:KK70:
Biz orjinal boncuğuz :KK200:

1- bebeğinizin aylık 1.5 kilo alıyor olması sadece anne sütüyleyse çok iyi ama siz sütünüz bol iken bide mama takviyesi yapıp ta bebeğe aylık 1.5 kilo aldırıyorsanız ileriki yaşlarda obeziteye davetiye çıkarıyorsunuz demektir..

2- kilosu iyi olan bebeğin gece uyandırılmasına zaten gerek yoktur. Acıkırsa kendi uyanır.
Kimseye uyandırın diye bir şey söylemedim ki kendimde uyandırmıyorum.
Ama düşük kiloluysa kilo alımı açısından uyandırmak tavsiye edilir. Emmiyorsa biberonla sağıp beslemek gerekir.

3- büyüme hormonu salgınacak diye yatmadan önce bebeği mamayla doldurup 7-8 saat uyutmak yerine gece boyu 3-4 saatte bi bebek istedikçe emzirmek daha doğru olur diye düşünüyorum. Böylece hem sütün azalması engellenir hem de büyürler...
yahu sırf yazayım dıye sayfa doldurmayınız muhalefete gerek yok bnm ılk bebegımde degıl sız mamayı onermıyosunuz ben gerektıgınde onerırım ama en son kararı dr verır bu boyledr.mamayla kım dolduruo bebegı anlamış degılım canı ısterse mamayı yıyo ıstemeSe yemıo benı emıo ama burda 10 cc sutum cıkıo dıo bayan ona emzır dıosunız tabıkı takvıye yapacak uyumazkı ac bebek

yahu sırf yazayım dıye sayfa doldurmayınız muhalefete gerek yok bnm ılk bebegımde degıl sız mamayı onermıyosunuz ben gerektıgınde onerırım ama en son kararı dr verır bu boyledr.mamayla kım dolduruo bebegı anlamış degılım canı ısterse mamayı yıyo ıstemeSe yemıo benı emıo ama burda 10 cc sutum cıkıo dıo bayan ona emzır dıosunız tabıkı takvıye yapacak uyumazkı ac bebek

Sayfa doldurmak....
O halde burda kimse düşüncesini yazmasın ki sayfalar dolmasın ..

Sağılan süt hiç bir zaman doğru neticeyi vermez ,biliyorsunuzdur umarım !

Bebeğin sağılan süte göre değil alınan kiloya göre sütün yetip yetmediğine karar verilir.

Siz bebeğinizi istediğiniz gibi besleyebilirsiniz ama buraya gelip te yardım isteyen annelere hemen mana ver diye öneride bulunamazsınız.
Eğer bunu yaparsanız belki sütü var olan bi anneyi endişelendirip mamaya sevk eder ve minicik bir bebeğin de hakkına girmiş olursunuz !

Açıkçası ben de öyle düşündüğüm için fitik atmıyorum bi sancısı huzursuzluğu da yok gibi görünüyor. Benim kızım da 2 ayına dek günde 5-6 kez yaparsı şimdi böyle bir döneme girdi ya 1 kez yapıyor ya da 3-4 gün ara veriyor. Sütü iyi kullanıp kilo alma döneminde diyor büyüklerim bakalım :) bu arada bişey daha soracağım çişinde koku oluyor mu bebeğinin? Son günlerde yoğun bir çiş kokusu başladı acaba bundan mı diye düşündüm
agır bı koku yok benımkınde ama çiş gıbı kokuo yanı bılırsın:))

canım bazı gece saat 1 de veya 2 de 100ml mama yer cogu zamanda yemez benı emer uyur bırdaha kalkmaz uyandrsanda emmez bnmkı boyle oglen sureklı ıkı saatte bır benı emer yıne uyur oglende uyuyo bnmkı kılo alımı ıyı dıor dr
Yani ne bilim bı kaç kez denk geldim öyle yazdığına mama veriyorum güzel uyuyo fln diye düzenli veriyosun diye hatırlıyorum mamayı da o yüzden sordum bende

Yani ne bilim bı kaç kez denk geldim öyle yazdığına mama veriyorum güzel uyuyo fln diye düzenli veriyosun diye hatırlıyorum mamayı da o yüzden sordum bende
her gece yapıyorum mamayı ama baEn ıcer bazende ıcmıo ıtıo dılıyle kendı mememı verıyorum zorlamıyorum mama vermesemde kendımıde emzırsem uyuyo gece benmkı her bebek farklı bazı bayanların kalkıormıs saat bası

Valla ben bi kaç kere sütümü sağayım dedim meraktan pompanın dibi bile dolmuyodu nerde kaldı 100 cc leri görmek ama bebeğim 3 aydır sadece anne sütüyle besleniyor ilk ay 1100 gr ikinci ay 1250 gr üçüncü ay da 800 gr aldı. Şimdi ben sağıyorum da sütüm yok diye mama verip kiloyu ikiye katlayıp ayda 3 kilo mu aldırayım eloşuma :)

Sağım yaptığınız süt asla mama takviyesi için ölçüt değildir yani.

Birde lütfen şu güzel ortamda gerginlik yaşatmayalım kimseye, herkes yorum yapmakta tabiki özgür ama kırıcı olmamak önemli..

Valla ben bi kaç kere sütümü sağayım dedim meraktan pompanın dibi bile dolmuyodu nerde kaldı 100 cc leri görmek ama bebeğim 3 aydır sadece anne sütüyle besleniyor ilk ay 1100 gr ikinci ay 1250 gr üçüncü ay da 800 gr aldı. Şimdi ben sağıyorum da sütüm yok diye mama verip kiloyu ikiye katlayıp ayda 3 kilo mu aldırayım eloşuma :)

Sağım yaptığınız süt asla mama takviyesi için ölçüt değildir yani.

Birde lütfen şu güzel ortamda gerginlik yaşatmayalım kimseye, herkes yorum yapmakta tabiki özgür ama kırıcı olmamak önemli..
hanfendı ben bırısıyle yazısıyorum yorum yapıyorum degılmı hemen ordan cebap cekıo yazıo yahu o bayana yaz bana neden yazıosun sureklı aynı seyı yapıyor ben burdakı tecrubelı bayanlardan cok sey ogrendım bırda fıkrımızı soyluyoruz hepımız bu bayanın fıkrıne uymak zorundamıyız anlamadım bırturlu.

hanfendı ben bırısıyle yazısıyorum yorum yapıyorum degılmı hemen ordan cebap cekıo yazıo yahu o bayana yaz bana neden yazıosun sureklı aynı seyı yapıyor ben burdakı tecrubelı bayanlardan cok sey ogrendım bırda fıkrımızı soyluyoruz hepımız bu bayanın fıkrıne uymak zorundamıyız anlamadım bırturlu.

Tabiki kimse kimsenin fikrine uymak zorunda değil böyle düşünmeyin bence.. herkes kendince araştırdığını ve doğru bildiğini yazıyor. Sizin yazdıklarınızı değerlendirip uygulayan da vardır benim yazdıklarımı uygulayan da.. burda siz ve ben dahil hiç kimse benim dediğim kesin doğrudur diyemez çünkü her bebek başkadır.. dediğim gibi sağdığımda pompanın dibi bile sütle kapanmıyor ama bebeğim ayda 1 kilo 250 gr almış .. o yüzden sütün yoksa mama ver dersek yanlış yönlendirmiş oluruz.. arkadaş bunu anlatmak istemiş.. gerilmeyelim lütfen aile gibi olduk hepimiz burda artık..

Süt gelirse emiyo. Bazı günler sesi çıkmıyo emiyo bazı günler cırcır ağlıyo.dereotu ve hurma süt yapar dediler bende yapmadı .lactamil alıyorum meme dolu gibi sert yine a almiyo ağlıyo .ayakta emiyo ama ayakta sesi çıkmıyo etrafa baka bka emiyo.1 aydır böyle. Biberondan mi dedim ama doğar doğmaz biberonla besleniyo. Dr browns biberonları gazi çabuk cikartiyo
3ayda emmede sorunlar oluyor canım emmesi konusunda bebeği çok bağırtmadan ısrarcı olmak lazım benim kızım 2gündür hiçbir şekilde kabul etmiyor memeyi ama ben biliyorum ki bu normal bir durum benim sakinliğim ve devamlılığım sayesinde geçecek (ayakta emzirmek yada renkli ilgi çekici kolyeler işe yarayabilir )

X