2017 Şubat Anneleri

Kızlar kanguruyu burda cok konuştunuz.2 çeşit ergonomik kanguru modelini tercih ettiniz.Kangurulari bebeğin yüzü bize değil dışa dönük takabiliyor musunuz?Emzirme içinde öneriyorlar siz emziriyor musunuz?Ben almak istiyorum ama karar veremedim

Spiral taktırdım kızlar.Ara kanama vardı çok az kanama bile olması yeterleymiş.Takarken hiçbirşey hissetmedim hic ağrımda olmadı.Eve geldim 2 saat sonra kasık ağrısı biraz yaşadım dinlenince o da kalmadı.Kanama miktarı arttı.1 ay sonra kontrol gerekiyormus.Taktiracak olanlara bilgi olur belki.

Senditive in dokusunu pek beğenmedim ben canım ya. Sanki popoyu silerken yapışıyor gibi. Favorim yenidoğan ama o da ocağımıza incir ağacı dikecek gibi :)))
Acil çözüm bulmalıyım

Aman allahımmmm. :KK200:
Yeni gördüm resminiziii. :KK36:
Oğluşum biraz bozuldu , şuan içine kapanıp kendisini uykuya verdi. :KK17:
Tamam erkek tarafı olarak kılık kıyafete pek karışmak istemeyiz ammaaaaaa ....
Sence de çok transparan olmamış mı :110:
(Yerim o memişleri :KK70:)
Unibaby yenidogandan sonra deneyen ve kullanan biri olarak yenidoğana alışınca biraz başlarda garip gelmişti ama hic pişik falan yaşamadık.

Senditive in dokusunu pek beğenmedim ben canım ya. Sanki popoyu silerken yapışıyor gibi. Favorim yenidoğan ama o da ocağımıza incir ağacı dikecek gibi :)))
Acil çözüm bulmalıyım

Aman allahımmmm. :KK200:
Yeni gördüm resminiziii. :KK36:
Oğluşum biraz bozuldu , şuan içine kapanıp kendisini uykuya verdi. :KK17:
Tamam erkek tarafı olarak kılık kıyafete pek karışmak istemeyiz ammaaaaaa ....
Sence de çok transparan olmamış mı :110:
(Yerim o memişleri :KK70:)

Evet orası öyle Petek dokulu ve yumuşacık sürülmüyor öyle biraz yapışır gibi oluyor doğru, bende yenidoğandan başka o kalitede bulabilileceğimizi sanmıyoum:/

Sanırım biraz öyle olmuş evet :olamaz::oops: neyse uyansında konuşur hallederler:KK74:

Özellikle koca tarafını :KK66: :):) sen face var Mısın cnm galiba buldum seni :) bulduğum kişiysen maşallah çok güzelsin

Aynen koca tarafı :KK53: evet canım varım teşekkür ederim senin güzelliğin o :KK68:

Valla napalım canım iş başa düştü bi deniyeyim bakalım. Herşeydede süt var:KK43: çikolataya kadar

Aynen hiçbir şey yiyemiyorum:KK12: resmen gün sayıyorum bitsin diye artık

Kızlar düzene girmeye başladı diye sevindigim oğluşum 3 gündür yine bozuldu :KK43: gece 4 saat kadar kesintisiz uyumaya başlamıştı 2 saatte kalkıyor gündüz 1 saate yakın uyurdu sonra uyanınca oyun halısında biraz da birlikte oynardık 1 saat fln öyle geçerdi yine emer uyurduk ama 3 gündür yine gün içinde toplam 2 saat uykusu yok takiiii 10 buçukta sızdı en sonunda dün akşam :KK43: şimdi de sabah 6:30 dan beri toplam yine 2 saat ancak uyudu ve şuan hala bırakınca uyanıyor uymadığı gibi yine mızmız :KK43: ve yine o çok fena sıçrama lar :KK43:

Günleri birbirini tutmuyor ki :kızgın:

Cok dogru. Benim kizim da 2520 gram dogdu. Hastaneden ciktigimizda 2300 du. 3. Ayda kilosu 5800du. Ilk gunden beri dr dahil cogu kisi mama ver dedi. Ama israrla vermedim. Iyi ki de vermedim. Ne bekleniyor anlamiyorum ayda 2 kilo mu almalilar

Sonra da diyorlar ki obezite arttı neden acaba :işsiz:

Benim de bi kaç gündür kafama takıldı yaa acaba göğsüm dolmuyormu diye sıkınca var tabi ama yumuşak hep bide ilk aylarda sütümün dolduğunu hissediyorum sızı oluyordu göğüs tabanımda ama şimdi yok öyle biley üstelik çiş sayısı da azaldı iki gündür. Islaklık göstergesi yanmıyo resmen çok az. Niye acaba ama kakası yoğun ve yeşil renkli?
Cnm eğer imkanın varsa bir idraryoluna baktır istersen kilo alımı da az ise çocukta huzursuzluk olmasa da kız bebekler fe çok sık oluyorlar ne kadar temizliğe dikkat etsek de bende doktoruma dedim pimpirikli olmayın kontrolde bakarız yazmış evde ki tartım da aynı gözüküyor çocuk

Aynen koca tarafı :KK53: evet canım varım teşekkür ederim senin güzelliğin o :KK68:

Aynen hiçbir şey yiyemiyorum:KK12: resmen gün sayıyorum bitsin diye artık

Günleri birbirini tutmuyor ki :kızgın:
:KK200::KK19:
Yemediğim şeyleri yiyorum ıspanak aldım kansızlık var bende iyice halsiz kaldım çiğ salatasını yapıp tüketicem semiz otu da deneyeyim dut çok severim ama henüz çıkmadı sanırım buralarda kurusunu yesek :) guzelimm guzelimm

:KK200::KK19:
Yemediğim şeyleri yiyorum ıspanak aldım kansızlık var bende iyice halsiz kaldım çiğ salatasını yapıp tüketicem semiz otu da deneyeyim dut çok severim ama henüz çıkmadı sanırım buralarda kurusunu yesek :) guzelimm guzelimm
Bende Ömrümce ağzima ıspanak sürmemiştim canım,annem yemeğini yapınca kavga çıkarıyodum:)) hamile kaldım aşerdim:) çorbasini yapip yiyordum 2günde bir hamilelik sayesinde sevdim şimdide yiyorum

Kızım bas parmağını ammeye oyle alisti ki bi hirsla emip duruyor uykuya dalarken özellikle de. 3 r gundur kv ve esimin babaannesi bizdeydi aman Allah'ım ne hikayeler yok oarmagi incelirmis yara olurmuş on disleri carpik olurmus daha da huylandirdilar hirslandirdilar her seferinde agzindan cekerek parmağıni eldiven tak diyorlar durup durup yok dedim onun simdi herseyi tanima kesfetme dönemi kendisi basladi parmak emmeye kendisi birakir anne karnında bile parmak emen cocuklar var. uykuya iyice daldiktan somra çekiyorum bende parmagini agzindan o zmaan farketmiyor ama uyanikkrn cekimce iyice sinirleniyor...
Ügünüm ama haklılar. Kendini tanımasına fıtsat ver evet ama alışlanlığa dönüşmesini mümkün olduğunca engelle. Benim baş parmağımın tırnağı sert, şekilsiz ve bombeli duruyor. Bende çok emmişim. Bir arkadaşımda çok emmiş onunda baş parmağı diğerinden kısa şiman ve tırnağı yenmiş tırnak gibi batık ve kısa duruyor. Uzamıyor tırnağı. Benimkinim görüntüsünü ekliyorum.

Eklentiler

• IMG_6405.JPG
    IMG_6405.JPG
    45,8 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_6406.JPG
    IMG_6406.JPG
    57,6 KB · Görüntüleme: 66
Evet orası öyle Petek dokulu ve yumuşacık sürülmüyor öyle biraz yapışır gibi oluyor doğru, bende yenidoğandan başka o kalitede bulabilileceğimizi sanmıyoum:/

Sanırım biraz öyle olmuş evet :olamaz::oops: neyse uyansında konuşur hallederler:KK74:
Yaaa bizde merak ediyoruz ama. :110:En Büyük KK

Merhaba kizlar. Bi sorum okucakti bebeklerinizi kac saatte bir emziriyosunuz. Benim kizim gunduzleri emmek istrmiyi anca uyumaya gecince aliyo mememi biberinda tutmuyo fakat gece hersaat basi kalkiyo emmek icin

Spiral taktırdım kızlar.Ara kanama vardı çok az kanama bile olması yeterleymiş.Takarken hiçbirşey hissetmedim hic ağrımda olmadı.Eve geldim 2 saat sonra kasık ağrısı biraz yaşadım dinlenince o da kalmadı.Kanama miktarı arttı.1 ay sonra kontrol gerekiyormus.Taktiracak olanlara bilgi olur belki.

Canim hormonlu olandan mi yomsa bakir olandan mi taktirdin. Bir de nerede taktirdin

Merhaba kizlar. Bi sorum okucakti bebeklerinizi kac saatte bir emziriyosunuz. Benim kizim gunduzleri emmek istrmiyi anca uyumaya gecince aliyo mememi biberinda tutmuyo fakat gece hersaat basi kalkiyo emmek icin
Benimkide seninki gibi canım,saatsiz veriyorum o yüzden o ne zaman isterse,birde içmek istemediği için farklı emzirme yöntemlerini deniyorum. Mesela gündüz uzanarak daha çok emiyor sanki,ama gece saat başı uyanmaları yeni başladı bir damla bile içecekse uyanıyor yada mızırdanıyor.

X