2017 Şubat Anneleri

Kızım sinir etti ya sabahtandır. İçmiyor bir damla içip birakıyor onuda kusuyor ilacı verdim öncesinde onunla birlikte kustu kaşıklada içmiyor napcam ben ya bir bu eksikti ağlamaları yetmiyormuş gibi off

Enjektorle vermeyi denesen canim. Ben dogum yaptiktan sonraki ilk 3 gun mamayi oyle vermistim

profil resmindeki hatun gibi sessiz sakin bir ortamda dinlenesim var. kahve esliginde. ne guzel olurdu..

arada boyle yapacak tabi annesi. ataktir gecer 1 2 gune.
evet ya. bende gulunce bizimkide bana bakip gulumsuyo. sonra devam :)
bizde 14. haftadayiz. insallah kolay gecer.
alisana kadar olur oyle.
sacma geldi bana. ilk oglumda hep aptamil kullandik. yaramazlik yapacaginda bizi odadan cikarip kapiyi kapatip oyle yapiyor. yakalamaca oynarken kacmak icin bize baska yonu gosteriyor. biz oraya bakinca kacip gidiyor. bu

Kizlar oyun halisi kullanan var mi ? Piyanolu mu alsam yoksa normal mi onu dusunuyorum bu ucu arasinds kaldim fikir verebilirseniz sevinirim

Eklentiler

• Screenshot_20170510-145329.png
    141,2 KB · Görüntüleme: 41
Eşim işe gitti ama oda çok üzüldü okadar ağladı ki ela. Zaten kolik canım sürekli ağlıyor kucakta birde böyle canı acisin istemiyor insan
uyurken kesince daha kolay oluyor.
korse tak. kimseyi takma!
Merhabalar, ben aranıza yeni katıldım. Birkaç gündür okuyordum, ben de üye olayım dedim. 27 şubatta doğmuş bir oğlum var.
hosgeldin. bebegini saglikla gule gule buyut.
Buna sevindim işte tavsiyeni okumuştum sipariş verdim gelecek,konak dolu kızımın kafasi tarakta istedim belki hafifler
ben bebek yagi ile masaj yaptim kafasina. sonrada taradim. cikti bir suru. 1 gun sonrada yikadim.vkonak
Yok canim dinlemiyor. Esimde yapma etme diyor ama fayfa etmiyit
insallah evi ayirirsiniz guzellikle tabi.
karnindan ses gelince genelde gazi oluyor.
Arkadaşlar bebeklerinize kitap okumaya başladınız mı? Başladıysanız hangi kitabı okuyorsunuz?
baslamadim.

inşallah gerek kalmaz diyelim o zaman:) e-bebek'te satılmıyor, kendi sitesinden almıştım ben, joker'lerde de satılıyor mağazada bi emzik kısmına bakıp öyle karar verirsiniz lazım olursa.

kızlar amma da yazışmışsınız ya valla saatlerdir bişey kaçırmayayım diye tüm sayfaları okudum. 4-5 gündür yoktum. Allah'tan internetim sınırsız yoksa kaçırdığım bişey var mı diye üzülecektim.

2 gecedir yeni bişey çıkardı 3 buçuk gibi kalkiyo alt değişimi ve emme sonrasi uyumuyor oynuyo
çiş yapsa da değiştiriyor musun canım altını? ben yaklaşık 1.5 aydır geceleri kaka yoksa değiştirmiyorum ki çok nadir gece kaka yaotığı. az bi mızırdanmaya hemen alıp emziriyorum tekrar uyuyor.

Ya benim bebeğin uykusu çok hafif sizinkilerde öylemi çıt sesine gözleirni açıyor zaten zor uyuyor
benimki de öyle ama uykusunun hafif olduğunu hiç düşünmedim. böyle ani çat çut tak tuk tarzı seslerde uyanıyor. bizim parkeler ses çıkarıyor ona uyanıyor bi de benim kemiklerden ses geliyor çıt diye onlara uyanıyor. yalnız ortam seslerinde pek uyanmıyor. bazen arkadaşlarla sohbet ediyoruz bazen odada televizyon açık oluyor hiç uyanmıyor. bana da çok ilginç geliyor bu durum.

canım gündüz ne kadar iyi uyursa gece o kadar iyi uyuyor bebekler daha önce de söylemiştim. bi de ağlar ağlamaz hemen almıyorum ben biraz daha sallıyorum pış pışlıyorum beşikte devam ediyor uykuya. biz genelde 9 civarı uyanıyoruz bazen 11i bile bulduğu oluyor ama saat 7den sonra saat başı mızmızlanıyor. salladığım halde bir süre uyumuyorsa alıyorum artık kucağıma. önceden hemen gider kucağıma alırdım ya da konuşurdum artık o hatayı yapmıyorum. hem büyüdükçe de düzenleri oluşuyor. çok şükür senin haline de baya kolayladın.

ben de düşünüyordum ama nedense hiç özel çekim yapmadım. oğlum büyüyünce arkadaşlarında gördüğünde kızacak bana belki bi dahaki ay başlarım.

Eşim ela'nın tırnaklarını kesiyor hep,bugün keserken etine geldi kanadı öyle ağladı ki kuzum aşı olduğu zamanki gibi. İnşallah iyileşir hemen içimiz acidi
ben de 2 kez yaptım içim gitti. uzun bir süre kendim kesemedim arkadaşlarımdan rica ettim ama nereye kadar dedim sonra her zaman arkadaşlar olmuyor tırnak uzayınca kendini çiziyor. sonra nerde hata yaptığımın farkına vardım. bebeğin arkasına geçip tırnağı makasa alıp alamadığımı kontrol ede ede zarar vermeden kesebiliyorum. önceden ön taraftan yapmaya çalışıyordum hata yapıyormuşum. hep uyurken daha rahat kesildiğini söylerler ama benim oğlum uyurken de ellerini çekiyor sürekli. ben sohbet ederek kesiyorum.

benim oğlum aventinkini çok fazla sevmedi. çok açken alıyor sadece galiba az geliyor süt. bende pompanın(lansinoh) biberonunu veriyorum onu daha çok seviyor.

Buna sevindim işte tavsiyeni okumuştum sipariş verdim gelecek,konak dolu kızımın kafasi tarakta istedim belki hafifler
benim oğlumda da sanki konak var gibi. saç dipleri açık sarı renkte kabuk bağlamış gibi ama çok belli olmuyor. unibaby kullanıyorum doğduğundan beri. ben musluk suyuna geçtiğim için olduğunu düşünüyorum. 2 ay boyunca arıtıcıdan kullanıyordum banyo suyunu ama artık alışsın musluk suyuna diye musluktan alıp kullanıyorum. 2-3 haftadır kafasındaki sarılık var ama bi ilerleme de olmadı. mustelanın hangi şampuanını sipariş verdin ben de bi bakayım belki şampuan değişimi iyi gelir.

Arkadaşlar bebeklerinize kitap okumaya başladınız mı? Başladıysanız hangi kitabı okuyorsunuz?
ben de bunu düşünüyorum bi kaç haftadır. oğlumla sürekli konuşuyoruz ama hep aynı şeyler farklı şeyler de duysun istiyorum. beni de etiketle hangi kitabı alırsan.

Canım aslında gece 2 saatte bir emse bile süt olur mutlaka..
Ben gece hiç mama vermedim,yetiyordu rahatlıkla...
Geceleri bol bol emzir ki daha çok artsın sütün
Mama konusu ise 2 saatte bi 90 ml çok olmuş evet. Eğer yatmadan önce devamlı mama veriyorsan 130-140 ml kadar hazırla. Belki 90 ile doymuyordur ama muhtemelen kalkmalar "anneyi hissetmek"içindir ya da atak haftasındasınız. Bence böyle durumlarda koynuna al ve istediği kadar emzir

Insallah canim. Guzellikle olsa keske

kizlar malum dogum izinleri bitio bn memurum ama ucretsiz izne ayrilamicam rapor alip biraz uzatmak istiorum cok degil temmz sonu agustos basina kadar zatn bir ay da izinlerim var onlari kullanicam..heyet raporu nasil alabilirim bilgisi olan var mi??

Canım çok teşekkür ederim. Ama İnanki sütüm olmuyor. Akşam 9da 120 CC mama yiyor. 12 den sonra uyanmalar başlıyor. Silikon uçla emziriyorum bir de ben. Göğsümde süt az olunca emmiyor tam bosaltamiyor. Yani emdikce cogalir bunu biliyorum ama azken az emiyor doymuyor saginca en azından bir ogunluk süt oluyor.
Çok karmaşık.
Bu gece sagmayip deneyeyim bı.
Olmadı mamayi az vereyim.
Tekrar teşekkür ederim.

erkekler hayatina normal devam ederken her türlü fededakrligi biz kadinlarin yapior olmasi sinirlerimi bozuo

Eveettttt
Ben iki çocukla akşama kadar yoruluyorum ama beyimiz halı saha maçına katılmak zorundaymış akşam
Ben çok değil ay da 1 gece çıkmak istesem "çabuk gel"diye talimat verir eminim

kizlar malum dogum izinleri bitio bn memurum ama ucretsiz izne ayrilamicam rapor alip biraz uzatmak istiorum cok degil temmz sonu agustos basina kadar zatn bir ay da izinlerim var onlari kullanicam..heyet raporu nasil alabilirim bilgisi olan var mi??

Heyet raporu almak zor olabilir bu dönemde. Süt iznini toplu kullanmak için dilekçe verebilirsin, benimkini hesapladılar yaklaşık 100 gün gibi oldu, o süre bitince de 40 gün yıllık iznim var onu kullanıcam

Sen kap kocadan interneti canım ne yapacakmış o interneti

Merhabalar, ben aranıza yeni katıldım. Birkaç gündür okuyordum, ben de üye olayım dedim. 27 şubatta doğmuş bir oğlum var.

Hoşgeldinnn :)

@mbg24 canım sen mustela şampuan önermiştin sanki kokusu varmı? Kokusuz olmasi daha sağlıklı olsada hoşuma gitmiyor ya:)

Hafif güzel bir kokusu var. Bebek gibi kokuyor :))

Var var çok tatlı bi kokusu var hemde. Ama kimyasal koku değil kullanılan içeriğin kokusu .. avakado, ay çiçeği, aloe Vera falan var ya içeriğinde.. çok güzel kokuyor.

Ben de beğendim, eczaneden numune vermişlerdi. Eşim Nivea yı beğenmiyor bazen kızımın vücudu kızarıyor ona bağladık. Mustela alayım dedim ama almadı Hatay dan sabun getirtecek çocuğa

Aynen daha beter çocuğu huzursuz ediyor gürültü. Ben de alıştım sessizliğe ben de rahatsız oluyorum kafa dinlemek istiyorum

Biberon benim kızım da almıyor. Avent almıştım saçma sapan çiğneyerek emiyor. İnternette gördüm mimijumi diye bir marka var bildiğin meme gibi ama çok pahalı

Canım biz sürekli hastane bilmem ne uğraşıyoruz ve ne zaman kan alınsa kızım o gece uyumuyor sıçrıyor hep. İğne korkutuyor diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…