2017 Şubat Anneleri

Yani ben sıcakta bikaç kez bunaldım.. kangurunun terletmeme özelliği olsa daa her ne kadar:) sonuçta iki nefes alan canlı birbirine temas edince insanın vücut sıcaklığı artıyor malum.. istersen milyarlık kanguru al olay kanguru değil yani :KK66: neyse sen anladın beni :)

Heeee evlendi torun bile seviyolar ne oldu kıskançlığından bi biz çıkmamışız aklından :63:

Ay ne can yakan kızım varmııııışşşşşş neyseki başı bağlı cınıııımmmm:KK11:

Hoşgeldin aramıza:) Allah bağışlasın maşallah oğluşuna.. herşey yolunda mı bari..
hoş buldum. amin cümlemizin evlatlarını bağışlasın allah. bir sorun yok şimdilik çok şükür.
Hoşgeldin Allah bağışlasın yavrunu
hoş buldum. amin cümlemizin evlatlarını bağışlasın.

Loveali Loveali gelmiş hoş gelmiş :halay:
Dün akşam cevap için alıntı yaptım ama cevap veremeden uyuya kalmışım :uykucu:
Eloş ile Buğroş henüz evlenemediler. :KK200:
İkiside atak haftasındalar. Annelerinin sabrını ölçüyorlar bence :KK45:
Selamete çıkar çıkmaz başlarız düğün hazırlıklarına :KK73:
Sen de dünürüm mbg24 mbg24 'ün dediği gibi takıları kap gel :KK59:
Hoşbuldum canım netim yenilendi :) takı maki yok size :)

Biz de pimpirikliyiz de canım millet de tuhaf ya yanağını sıkma sigara içerken yaklaşma kirli sigara kokan ellerini çocuğumun ağzına sokma diyorum anlamıyorlar :KK12:

Ben yavaş yavaş sallamaktan vazgeçirmeye çalışıyorum. Geceleri düzene bindi de gündüzleri karman çorman :işsiz:

Kızım huzursuz olduğu zaman önce altına bakıyorum, sonra meme teklif ediyorum, en son uyutmaya çalışıyorum. Bu öncelik sırasına başladım başlayalı rahat ettim. Birşeyi istemiyorsa zorlamıyorum sonraki adıma geçiyorum :KK70: ama bakıyorum ki yatmak istemiyor o zaman anlıyorum ki uykusu var :KK53:

Meme isteme süreleri de çok değişken ama genelde 2 saat

Benim kızım da 5.700 canım persentile göre normal ama bence de zayıf. İlk ay iyi kilo aldı aöa artık yavaşladı. Emmesi düzeldi ama kilo alması yavaş. Gerçi bizde genetik de yiyip yiyip kilo alamamak :confused: sizin de öyledir belki
uykusu geldiğinde yatmak istememe bizimkinde de var. onceleri anlamiyordum kaldiriyordum daha beter agliyordu. simdi uyutup geciyorum.

Hayırlı kandiller anneler bu güzel gece de Beraat e erenlerden olalım inş Mevla'm inş hakkımızda hayırlı yazılar yazar bu akşam yazımıza evlatlarımıza da hayırlı yazılar yazsın Rabbim

HAyırlı kandiller canım.. aminnn inşallah. İnsan artık kendinden önce evladını düşünüyor..

Hoşbuldum canım netim yenilendi :) takı maki yok size :)

Ay bu pintiye zaten kız verilmezmiş ne iyi etmişim :KK48:

kızlar sorduğum soru uyanıkken emme süresi idi.. ortalama 3 saat demişsiniz.. fazla değilmi? Gece Uykusu ortalama 3 saat normalde ama gündüz uyanıkken daha sık istiyor :KK43: neyse bende emme süresini uzatayım 1.5 - 2 saatten önce vermiyim bari . Maşallah diyelim ilk defa en güzel dün gece uyudu .. 9 da emdi yattı ve 2 de kalkıp tekrar emdi yattı sonra 6 da kalkıp emdi ve 1 saat ara verip 7 de uyudu ve 8 de tamamen kalktı . Ben yine 1.5 saat uyanık bırakıl sallıyorum çünkü belli bir saatten sonra kucak olmazsa uyanık kalmak istemiyor . Kucakta beni ve kendini yormaktanda sallanarak uyumak mantıklı gibi ...
tatlim gunduz fazla emmesi. acikiyor. elleri kollari ayaklari hep hareket halinde. biz bile acikiyoruz gunduzleri. ben kilo kaybi olmasin diye gunduz sik sik emziriyorum. gece emmesine gelince. yatmaya yakin saatler daha sik emziriyorum. gece cok uyanmasin diye. ise yariyor. buyuduler artik. buyudukce duzene girecek. dis cikarma faslini saymiyorum. zor bir surec o da.

kızlar sorduğum soru uyanıkken emme süresi idi.. ortalama 3 saat demişsiniz.. fazla değilmi? Gece Uykusu ortalama 3 saat normalde ama gündüz uyanıkken daha sık istiyor :KK43: neyse bende emme süresini uzatayım 1.5 - 2 saatten önce vermiyim bari . Maşallah diyelim ilk defa en güzel dün gece uyudu .. 9 da emdi yattı ve 2 de kalkıp tekrar emdi yattı sonra 6 da kalkıp emdi ve 1 saat ara verip 7 de uyudu ve 8 de tamamen kalktı . Ben yine 1.5 saat uyanık bırakıl sallıyorum çünkü belli bir saatten sonra kucak olmazsa uyanık kalmak istemiyor . Kucakta beni ve kendini yormaktanda sallanarak uyumak mantıklı gibi ...
kucakta uyutmaya alisirsa zorlanirsin. bebek buyuyecek cunku. ben ya besikte ya ayakta ya anakucaginda sallayarak uyutuyorum. sirayla hepsini deniyorum hangisinde uyursa. bazen buyukle araba oynuyorum kucugu besige koyup ayagimla salliyorum. buyuk kucagimdaysa kucugu ana kucaginda salliyorum. musaitsem ayakta salliyorum. coook yoruluyorum.

Bizde oda yok gazı bir pozisyon buldum alt üst çıkartıyor benimkiler ek gıda dönemi sapıtıyorlar kızda eminim abisi gibi kilo aldığı için dr önemsemiyor ama sürekli ben sokarsam 4/5 saatte emecek 3 dk rejim yapıyor kızım galiba

Amin Can'ım daha okullar var valla Allah yardımcımız olsun bir yandan büyüğe okul da bakıyorum en güzel halleri şu dönemler eşimin akrabaları var maddi konu açılınca yazayım dedim kız Almanya da bana şey soruyor ne kadar çocuk parası alıyorsunuz Türkiye ye yerleşmeyi düşünüyoruz ilk bir sene 2400 alıyorlarmış yetmiyor bebeğe Türkiye koşulları daha iyidir diyor şaka mı yapıyorsun gel dedim :):):):)
Loveali Loveali Bi daha face de bitirme internetini özledik :KK66:
Seninkilet şimdiden formunu koruyor canım :)

bir de bu kız bana aşık galiba. resmen aşık aşık bakıyor konuşmasam bile göz göze geldiğimizde hemen edalı edalı gülüyor. babaya gülerdi önceden ama böyle anlamlı değil. kendisi kıskançlıkta:KK45: sizlerin de böyle mi? cuma günü 100 günlük olacağız.

Bazen eşim yakalıyor kızımla bakışımızı ben de aşk yaşıyoruz diyorum :KK36:

Kızlar solomombaby siparişi verdim.
Memnunsunuz değil mi ?
ç

Ben de birkaç hafta sonra sipariş vermeyi düşünüyorum senden de yorum alırız artık :)))

Keşke ya artık şunu alalım demeye de eşime sıkılıyorum emzik koleksiyonu kurdum işe yarasa parasından değil de işe de yaramıyor birde kimseye de veremezsin oğlum da almadı aslında sütten kesince aldıydı biberon ama o emzik emerdi bu çocuğu anlamadım sakız gibi çiğniyor ne versen ağzına

Benim kızım da öyle çiğniyor ya kaşıkla ilaç veriyorum büyük çocuk gibi ağzını açıp içiyor :-)

Ne güzel gene şenlendi burası,sessiz olunca kendimi evde yalnız kalmiş gibi hissediyorum:))

Hislerime tercüman olmuşsun :KK70:

Benim kızım da hiç bir biberonu kabul etmiyor, avent, lansinoh ve medela dahil. Şu an anne sütü verdiğim için sorun değil ama başlangıçta mama vermem gereken dönemde twistshake bineron kuşlanmıştım bir tek onu kabul etmişti, bebekler kendş annesinin meme ucuna en çok benzettiği biberonu kabul ediyormuş. Onu da almadayfı kauçuk emzik deneyecektim, doktor genellikle silikon biberon kabul etmeyen bebekler kauçuk kabul eder demişti
Çok teşekkür ederim Kauçuk emzik herkes dedi ama bıktığım için denemedim biberonda duymamıştım ebebek e gidicem orda vardır sanırım ben alana kadar aciliyeti kalmayacak galiba yaralarım iyileşme yönünde
Bazen eşim yakalıyor kızımla bakışımızı ben de aşk yaşıyoruz diyorum :KK36:

ç

Ben de birkaç hafta sonra sipariş vermeyi düşünüyorum senden de yorum alırız artık :)))

Benim kızım da öyle çiğniyor ya kaşıkla ilaç veriyorum büyük çocuk gibi ağzını açıp içiyor :-)

Hislerime tercüman olmuşsun :KK70:
O minin ağızlarına kaşıkla döve döve sevicen kaşıkla da baş olmuyor ki Can'ım ben süt verince başta güzel alıyor sonra yarısı dışarda ama çok tatlı oluyorlar sonradan sinirim bozulsa da balık gibi ağzını açıp

HAyırlı kandiller canım.. aminnn inşallah. İnsan artık kendinden önce evladını düşünüyor..

Ay bu pintiye zaten kız verilmezmiş ne iyi etmişim :KK48:
Aynen canım anne olunca önce evladım diyomus insan

Bööö yok size hicbisey :))

Kızım sinir etti ya sabahtandır. İçmiyor bir damla içip birakıyor onuda kusuyor ilacı verdim öncesinde onunla birlikte kustu:kızgın: kaşıklada içmiyor napcam ben ya bir bu eksikti ağlamaları yetmiyormuş gibi off

X