2017 Şubat Anneleri

Kizim geceleri sadece bir kere emmeye kalkardi son iki gecedir 2 saatte bir uyaniyor emmek icin. Elini hic ağzından çıkarmıyor hep emmek istiyor. Aç mi diyecegim ama kilo alimi hep iyi gidiyor. Her bezinde çiş oluyir gunde 2 3 kez kaka yapıyor kusuyor. Hic mama kullanmiyoruz geceleri versem mi diye dusunuyorum sonra vazgeçiyorum. Emme istegi artan var mi bizimki gibi ? Uyku sorunu da var maalesef bir saati bulmuyor uykulari genelde.

Canım aynısını sabah ben yazacaktım yazmadım.. bizde sadece anne sütü içiyoruz.. dediğin gibi gece 1 yada 2 kez emerdi ama 2 gecedir tam 2 saatte bir meme arayıp emmek istiyor. Eli ağzında özellikle baş parmağını yakalayıp cokcokcok ses çıkararak kuvvetlice emiyor. Bende bezine dikkat ettim ama her gece olduğu gibi kocaman şişiyor bezi. Aç olmadığına eminim. Sanırım dönemsel bişey sende böyle anlattığına göre. Büyüme atağı dönemleri olduğunu düşünüyorum.. bir kaç gün sonra düzene girecektir tekrar.. gözlemleyelim bakalım

Kızlar rota aşısı yaptırıp yan etki yaşayan var mı ? Biz 2 gün sonra 3 aylık oluyoruz da:KK49: pzt sağlık ocağı kontrolü var gidince yaptırmayı düşünüyorum..
rotayı yaptırmıcam ben kendın bılırsın dedı ebe dsnmuorum ya kıyamıorum vcuduna mıkropları verıolar

Ben kaldirmadim hic kendim ilk 20 gunden sonra. O uyaninca emzirdim. Cok iyiydik aslinda bir kere kalkiyor 4 5 saat kesintisiz uyudugum zamanlar oluyordu ne guzel. Iki gundur cok kotu oldu ya uyanip durmasi o yuzden ac mi diye suphelenmeye basladim. Göğüs pedlerim de dolmuyor bu ara onlari da her sabah degistirmek zorunda kalirdim ne guzel..

belki başka huzursuzlğu vardır su tüketimini arttır akşamları bakalım

rotayı yaptırmıcam ben kendın bılırsın dedı ebe dsnmuorum ya kıyamıorum vcuduna mıkropları verıolar

Böyle bakarsak hiçbir aşıyı yaptırmamalıyız.. şimdi o mikropları almazlarsa malesef dünyamız bu mikroplarla dolu ve bi gün onları bulma ihtimali yüksek.. o zaman savaşamayacak kadar güçsüz kalacaklar.. buna kıyabiliyormusunuz..

İşin özünde hiçbir aşının içinde aslında ne olduğunu tam olarak da bilmiyoruz ve bu gerçekten can sıkıcı.. ama yaptırmadığımda başına gelebilecekleri de düşününce bu risk alınabilir mi diye düşünüyor insan..

Rota virüsü her yıl 500 binden fazla ölümle ve 2 milyondan fazla hastane yatışı ile sonuçlanan bir virüs .. tabiki karar sizin ancak iyi düşünmek lazım..

Bende %100 yaptırılmalı diye net olamasam da yaptırmaya daha yakınım..

:):):) zaten sıktığında kıvamından anlarsın önsüt çok sulu sulu bazen açık maviye kaçar gibi rengi son sütte kıvamlı bembeyaz yada sarımtırak oluyor bir öğünde iki defa aynı memeyi veriyorum uykudan uyanınca sonra uyanıkken bir dah sonra diğerine geçiyorum benimkinin kilosunu şuan bilmiyorum ama son sütü alınca tokluğu uzun sürüyor ayrıca önsüt fazla emince kakası köpüklü oluyor yumuşak göğüste son süte ulaşım daha kolay oluyor bende kendime göz kırpayım dün sana kızımı yolladım geri sildim ;:KK66:):KK66::KK66:
Öncelikle :63::63::63:evet ön süt su gibi ilk ama kıvamlı hale gelmesi uzun sürmüyor bende doğru uygulama yapıyorum demekki iki kez vermekle ayrıca evet silmissin çok lazım diil ama yine gönderebilirsin :KK8:

Böyle bakarsak hiçbir aşıyı yaptırmamalıyız.. şimdi o mikropları almazlarsa malesef dünyamız bu mikroplarla dolu ve bi gün onları bulma ihtimali yüksek.. o zaman savaşamayacak kadar güçsüz kalacaklar.. buna kıyabiliyormusunuz..

İşin özünde hiçbir aşının içinde aslında ne olduğunu tam olarak da bilmiyoruz ve bu gerçekten can sıkıcı.. ama yaptırmadığımda başına gelebilecekleri de düşününce bu risk alınabilir mi diye düşünüyor insan..

Rota virüsü her yıl 500 binden fazla ölümle ve 2 milyondan fazla hastane yatışı ile sonuçlanan bir virüs .. tabiki karar sizin ancak iyi düşünmek lazım..

Bende %100 yaptırılmalı diye net olamasam da yaptırmaya daha yakınım..
ebenın konusmasına dayanarak ıstemedım bı verem gıbı otekı vurulan asıları gıbı sart koşmadı o yuzden yaptırmıcam isteyen tabıkı yaptırsın☺️

ebenın konusmasına dayanarak ıstemedım bı verem gıbı otekı vurulan asıları gıbı sart koşmadı o yuzden yaptırmıcam isteyen tabıkı yaptırsın☺️

Sağlık bakanlığının aşı takviminde henüz yer almadığı için tabi ki şart koşamaz zaten.. ben doktorumuza sordum ben kendi çocuklarıma yaptırdım yaptırmanızı tavsiye ederim çok ağır geçiyor çünkü dedi, bunun üzerine araştırdığımda yaptırmak istedim.. tabi ki şart değil:)

ayseulas ayseulas oy fıntık maşallahhhhh :)
Bende gece kaldirmiyorum 12 1 arası uyuyo 5 gibi kalkıyo ama aglamiyo tis tis ötüyo ona uyaniyorum emip uyuyo sonra 7 veya 8 de uyaniyo emip tekrar 9 veya 10 gibi uyaniyoruz ilk zamanlar kaldırıyodum uyandiramiyodum bıraktım sonra acikinca uyaniyo zaten

Sağlık bakanlığının aşı takviminde henüz yer almadığı için tabi ki şart koşamaz zaten.. ben doktorumuza sordum ben kendi çocuklarıma yaptırdım yaptırmanızı tavsiye ederim çok ağır geçiyor çünkü dedi, bunun üzerine araştırdığımda yaptırmak istedim.. tabi ki şart değil:)
Bende yan etkilerini yasarsak diye korkuyorum çok kararsızım hala :işsiz:

20170503_141230.jpg Loveali Loveali kızım büyüdü güzelleşti artk senin oğlun çok naz yaptı bize. Küçüktük biraz beğenmemişti bizi. Benim Jindam Çok Tatlı hıhhh:63:

Çevremde yaptıran en az 6-7 kişi ile görüştüm hiç kimsede yan etki yapmamış.
Eczaneden alıp sağlık ocağında mı yaptıracaksınız? Yoksa doktorunuza mı?
Bizimki de haftaya olacak.

Çevremde yaptıran en az 6-7 kişi ile görüştüm hiç kimsede yan etki yapmamış.
Eczaneden alıp sağlık ocağında mı yaptıracaksınız? Yoksa doktorunuza mı?
Bizimki de haftaya olacak.

İnşallah bizde de yapmaz. Aslında doktorumuza yaptırmayı düşündüm önce ama nasılsa sağlık ocakları da yapıyor sanırım öyle yaptıracağım. Nasılsa damla şeklinde..

Canım aynısını sabah ben yazacaktım yazmadım.. bizde sadece anne sütü içiyoruz.. dediğin gibi gece 1 yada 2 kez emerdi ama 2 gecedir tam 2 saatte bir meme arayıp emmek istiyor. Eli ağzında özellikle baş parmağını yakalayıp cokcokcok ses çıkararak kuvvetlice emiyor. Bende bezine dikkat ettim ama her gece olduğu gibi kocaman şişiyor bezi. Aç olmadığına eminim. Sanırım dönemsel bişey sende böyle anlattığına göre. Büyüme atağı dönemleri olduğunu düşünüyorum.. bir kaç gün sonra düzene girecektir tekrar.. gözlemleyelim bakalım
Umarim öyledir cok zorluyir bu hali çünkü surekli mız mız oluyor o da tam uykusunu alamadığı icin.

belki başka huzursuzlğu vardır su tüketimini arttır akşamları bakalım
Oyle deniyorum hatta sagdigim sütten vermeyi denedim yok cigniyor biberonu emmiyor

Umarim öyledir cok zorluyir bu hali çünkü surekli mız mız oluyor o da tam uykusunu alamadığı icin.

Oyle deniyorum hatta sagdigim sütten vermeyi denedim yok cigniyor biberonu emmiyor

Ay Ela da emziği biberonu emmeyi bilmiyor sakız gibi çiğniyor yaa.. emzikten vazgeçtim bari ihtiyaç halinde biberon alsa.. belli mi olur emzirmeyip sağmak zorunda kalabiliriz çok zor olur o durumda..

Kizim geceleri sadece bir kere emmeye kalkardi son iki gecedir 2 saatte bir uyaniyor emmek icin. Elini hic ağzından çıkarmıyor hep emmek istiyor. Aç mi diyecegim ama kilo alimi hep iyi gidiyor. Her bezinde çiş oluyir gunde 2 3 kez kaka yapıyor kusuyor. Hic mama kullanmiyoruz geceleri versem mi diye dusunuyorum sonra vazgeçiyorum. Emme istegi artan var mi bizimki gibi ? Uyku sorunu da var maalesef bir saati bulmuyor uykulari genelde.

Canım 12.ci haftanın büyüme atağı olabilir
Her zaman yeten sütün ortada çok olumsuz bir moral bozukluğun yoksa yine yeterlidir :KK66:

bnm bebek genelde iyi uyurdu ben uyandırdım hep beslenmesi için şimdi büyüdü diye kaldırmıyayım diyorum ama 3 saati geçirmeden kalkıyor artık sanırım bnm suçum 6 aya kadar gece beslenmesi için kaldırmayı düşünüyordum ama hatamı yapıyorum bilemedim

Kilo alımı iyi olan bebeklerin gece kaldırılmaları önerilmiyor.:KK66:

Bebekler sadece aşı ile veya o hastalığı geçirerek bağışıklık kazanırlar.
O hastalığı geçirmesindense aşı ile bağışıklık kazanılmasını tercih ederim...

İnşallah bizde de yapmaz. Aslında doktorumuza yaptırmayı düşündüm önce ama nasılsa sağlık ocakları da yapıyor sanırım öyle yaptıracağım. Nasılsa damla şeklinde..

Canım artık reçete ile veriliyormuş aşı.
Eşim önce sağlık ocağında dr.a yazdırmış,sonra rotayı sipariş verdiğimiz eczaneden alıp hemşireye yaptırmış.
Damla şeklinde olduğu için yapıyor sağlık ocakları

Ay Ela da emziği biberonu emmeyi bilmiyor sakız gibi çiğniyor yaa.. emzikten vazgeçtim bari ihtiyaç halinde biberon alsa.. belli mi olur emzirmeyip sağmak zorunda kalabiliriz çok zor olur o durumda..

Saltuk Buğra da sadece avent naturel biberonu alıyor çok aç olduğunda. Onun dışında ne biberon ne emzik almıyor.
İşimiz var bu bıdıklarla..

Eki Görüntüle 1991274 Loveali Loveali kızım büyüdü güzelleşti artk senin oğlun çok naz yaptı bize. Küçüktük biraz beğenmemişti bizi. Benim Jindam Çok Tatlı hıhhh:63:
masallah canim saclari kessen de kizimiz tatli hala bende dusunuyprum bizim sac asiri uzun ve dolasiyor arka kismi goren 1.5 yasinda cocukta boyle sac yok diyor

Kızlar biz mamayı bıraktık artık ama bazen aç mı değil mi diye endişeleniyorum.
Kilo alımı için hem geçen hafta hem bu hafta sağlık ocağına götürdük ama tartı bozukmuş :KK62:
Kendi doktorumuza da 3 hafta sonra gideceğiz. Yer yakın olsa gidip tarttırırım ama merkeze inmek zor oluyor.
Emzirme konusunda tecrübeliler belki yardımcı olur bana.
Şöyle ki benim oğlan 1.5 saatte bi tek meme emiyor ve uyuya kalıyor. Uyumadığı zaman ise diğer memeyi verince diliyle geri itiyor. Sırıtıp oyun oynuyor memeyle :KK48:
Uyuyunca 45 dk - 1 saat uyuyor.
Uyanık olunca keyfi yerinde oluyor. Gülücükler agular...
Buraya kadar her şey yolunda ama bezde ki çiş miktarı çok az geliyor bana .
Yani 3 saatte bi değiştiğimde çok hafif.
Sanki sadece 2-3 kere çiş yapmış gibi.
Kaka sayısı günlük 4 kere filan.
Yani beni düşündüren konu bezin hafifliği.
Genel olarak keyifli bir bebek olduğu için sesi de çıkmıyor..
Aç kalmıyordur umarım :110:

X