2017 Şubat Anneleri

Hediye geldi canım instagramdan almış kuzen ama hangi sayfa bilmiyorum beğenmistim süpriz yapmış almış sağolsun zevkimiz aynı demek :):KK50:
Güle güle kullan cnm bizim kızın sitesinden almıştır belki beniö çok işime yaradı minderi çıkarıp içinde ki arabaya pusette de kullanıyorum ben

Yok Can'ım emzik biberon almıyor hiç onlardan olabiliyormuş galiba kontrol ediyorum ama sivilce olmaz herhalde

Dimi ya en çok da hiç dert tasa yok :):)
Sütü şekerli olan ve nemli kalan meme başlarında yaygın olarak görülür mantar enfeksiyon falan kapmasın sıktığınız yer dr görünün kremle çok rahat geçer

Kızlar benim gibi olanınız var mı bilmiyorum.
Doğumdan 1 ay sonra başladı şikayetlerim. Bedenimde ki tüm kemiklerim sızlıyor ve ağrıyor.
Vucuduma dokundukça etlerim ağrıyor. Oturduğum yerden ayağa kalktığımda diz eklemlerim ağrıyor. Kendimi her geçen gün daha da yorgun ve bitkin hissediyorum. Bu yorgunluk beni aynı zamanda çok asabi yapıyor.
İlk zamanlar 2 çocuklu hayatın zorluklarındandır veya emzirmeden dolayı ağrıyordur diye düşündüm ama gittikçe ağrılarım artmaya başladı.
İnternette özellikle doğum sonrası d vitamini eksikliğinden böyle sıkıntılar olabileceği yazıyor.
Yarın sırf bu ağrılarım için kan sayımı yaptıracağım..
Cumartesi de diyetisyene başlayacağım.
Belki fazla kiloları verince de rahatlarım.
Doğumdan 1 ay sonra başladı şikayetlerim. Bedenimde ki tüm kemiklerim sızlıyor ve ağrıyor.
Vucuduma dokundukça etlerim ağrıyor. Oturduğum yerden ayağa kalktığımda diz eklemlerim ağrıyor. Kendimi her geçen gün daha da yorgun ve bitkin hissediyorum. Bu yorgunluk beni aynı zamanda çok asabi yapıyor.
İlk zamanlar 2 çocuklu hayatın zorluklarındandır veya emzirmeden dolayı ağrıyordur diye düşündüm ama gittikçe ağrılarım artmaya başladı.
İnternette özellikle doğum sonrası d vitamini eksikliğinden böyle sıkıntılar olabileceği yazıyor.
Benimde oluyor altıbı değiştirirken bilw hafif eğildiğimde bel ağrısından duramıyorum bacaklarıma vuruyot

kolik senin kizda bizdede durum aynen boyle isiklarda durdukca aglama yonunden ama memeci degil emzik aliyor asiri istahsiz kuzum anne baba zayif olunca bize cekti demekki

kiz nerelerdeydin sen

ooo grubumuzun ikizlerinin annesi hosgeldin

elif yok diycektim yazmissin bile grubun çılgın annesi

Ama canım emzik de iştahsızlık yapar. Hatta bir süre sonra meme reddi bile yapabilir. Bence bi vermemeyi dene belki o zaman daha iyi emer. O plastiğe alışıyorlar memeden süt gelmesi işlerine gelmiyor. Ben alıştıramadım emziğe artık da vazgeçtim. Çünkü emzik biberon olmadığı halde meme reddi yaşadık çok kötü bir durum yani

Gunaydin kizlar. Dun verem asisi vardi. Hemsire de rota asisi yaptiracak miydin dedi. Bende bugun muydu dedim gecen ay soylemesi gerekiyormustu soylememis :KK11: dun de esim yoktu bende kararsiz kaldigim icin almadim acikcasi asiyi. Esimde dun aksam almis gelmis asiyi. Az once aile hekimligine gittim yapmadi hemsire. Ya dun yapilacakti ya da 1 ay sonra dedi. Sizinde oyle oldu mu ya :işsiz:
mete58 mete58 kesin cevabi verir sanirimHoppa

Ben aşıya gittiğimde ebe hemen al gel yapalım dedi cesaret edemedim 4 aşıya birden.

Çok şükür 2.gün geçti ama hala ara ara sıcrıyor ve huysuz inş düzelir

Düzelir canım inşallah :)

Arkadaşlar bebeğim 66 günlük ama 2 ayda 1300 gr almış kilo az alıypr gibi emziriyor um günde 2 3 defa da 90 cc mama veriyorum kv yumurta sarısına başlamış aranızda başlayan varmı böyle seylere

Bence mamayı bırakmayı bile deneyebilirsin. Turuncu nun dediği gibi emzirdikten sonra ver mamayı bakalım bitirebilecek mi. Bitiremiyorsa zamanla azalt verdiğin mama miktarını. Çocuk dr ne diyor kilo alımı için? Çişli bezleri nasıl? Onlar normal ama yine de kilo almıyorsa başka bir dr götür bence. Ayrıca senin kv bi alemmiş valla bunlara güvenip de çocuk verilmez. :işsiz:

Erkek 3600 dogum kilosu şimdi anne sütü günde 2 3 defa 90 cc mama 70 cc sini içiyor genelde ama memeyi de 6 7 dk emiyor saat başı

Bebeğin kaç günlük canım aşının öyle kesin bir günü yok eğer aşı rotarix ise 3.ayda yapılır ama rotateq ise verem aşısımdan 15gün sonra uygulanır

Tatlım biz de rotateq düşünüyorduk ebe bir ay sonra dedi ama bir sıkıntı olur mu ki :KK43:

Canım ben kan hapı kullanmaya başlayınca rahatladım. Artı devit 3 de içiyorum. Ebe decavit de kullan demişti ama onu ihmal ettim. Emzirdiğimiz için vücutlar vitaminsiz kalmış olabilir :KK43:

Ayy hıc sorma canım valla fun gırdım bıraz dolanım dedim burada durmafı ıkı gundur krızdeyız :kızgın:

Bu kızlar cok cadıııı:110:

Ev berbat halde :bicak:
Eşime veriyorum 10 dk sonra çağırıyor bu kız durmuyor diye. Düşün dedim akşama kadar biz ne yapıyoruz :KK12:

TuRuNCu TuRuNCu senle benzer sorunları ben de yaşıyorum. Azıcık eğilsem belim kopuyor eskiden yüzüstü yatardim şimdi 10 dk yatsam legen kemigimin acisindan duramiyorum. Kanla ve B12 vitaminiyle ilgili oldugunu sanmıyorum tahlillerde normal çıktı. belki d vitamini olabilir diye düşünüyorum.
Loveali Loveali MaHlass MaHlass M muhendiseylul valla supersiniz ne güzel yapmissiniz. ben ordudayim ve hiç ordudan birine denk gelmedim maalesef sağlık olsun. yummyysweets yummyysweets maşallah çok şeker allah bahtini güzel eylesin senin ve bütün bebeklerimizin.

Kızlar demir damlasina baslayan var mı? mete58 mete58 bunu illa kullanmamiz mi lazım? Kullanmazsak ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz?

TuRuNCu TuRuNCu senle benzer sorunları ben de yaşıyorum. Azıcık eğilsem belim kopuyor eskiden yüzüstü yatardim şimdi 10 dk yatsam legen kemigimin acisindan duramiyorum. Kanla ve B12 vitaminiyle ilgili oldugunu sanmıyorum tahlillerde normal çıktı. belki d vitamini olabilir diye düşünüyorum.
Loveali Loveali MaHlass MaHlass M muhendiseylul valla supersiniz ne güzel yapmissiniz. ben ordudayim ve hiç ordudan birine denk gelmedim maalesef sağlık olsun. yummyysweets yummyysweets maşallah çok şeker allah bahtini güzel eylesin senin ve bütün bebeklerimizin.

Kızlar demir damlasina baslayan var mı? mete58 mete58 bunu illa kullanmamiz mi lazım? Kullanmazsak ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz?
Teşekkürler canım evet epeydir konusuyoduk buluşalım dedik :) bı dahakine de bende olcaz inş :)

Bal Prensim Bal Prensim emzik veriyor musun tokluk hissi veriyor olabilir bebeğine benim oğlumda yaşamıştık birde son sütü alabiliyor mu
Senle konuşmuyorum ama :KK12::KK12:benim ogluş ilk sütü alıyo son süte bazen uyuyo yada ağzını acmiyo bende ikinci kez emmeye yine onu veriyorum aliyodur heralde dimi son süt gerçi benimkinin kilosu iyi demekki ilk süt son süt sorun değil benim tosuna :) bu gülücük te sana diil kendi kendime güldüm haberin olsun :63::63:

X