2017 Şubat Anneleri

Senle konuşmuyorum ama :KK12::KK12:benim ogluş ilk sütü alıyo son süte bazen uyuyo yada ağzını acmiyo bende ikinci kez emmeye yine onu veriyorum aliyodur heralde dimi son süt gerçi benimkinin kilosu iyi demekki ilk süt son süt sorun değil benim tosuna :) bu gülücük te sana diil kendi kendime güldüm haberin olsun :63::63:
:):):) zaten sıktığında kıvamından anlarsın önsüt çok sulu sulu bazen açık maviye kaçar gibi rengi son sütte kıvamlı bembeyaz yada sarımtırak oluyor bir öğünde iki defa aynı memeyi veriyorum uykudan uyanınca sonra uyanıkken bir dah sonra diğerine geçiyorum benimkinin kilosunu şuan bilmiyorum ama son sütü alınca tokluğu uzun sürüyor ayrıca önsüt fazla emince kakası köpüklü oluyor yumuşak göğüste son süte ulaşım daha kolay oluyor bende kendime göz kırpayım dün sana kızımı yolladım geri sildim ;:KK66:):KK66::KK66:

TuRuNCu TuRuNCu senle benzer sorunları ben de yaşıyorum. Azıcık eğilsem belim kopuyor eskiden yüzüstü yatardim şimdi 10 dk yatsam legen kemigimin acisindan duramiyorum. Kanla ve B12 vitaminiyle ilgili oldugunu sanmıyorum tahlillerde normal çıktı. belki d vitamini olabilir diye düşünüyorum.
Loveali Loveali MaHlass MaHlass @muhendiseylul valla supersiniz ne güzel yapmissiniz. ben ordudayim ve hiç ordudan birine denk gelmedim maalesef sağlık olsun. @yummyysweets maşallah çok şeker allah bahtini güzel eylesin senin ve bütün bebeklerimizin.

Kızlar demir damlasina baslayan var mı? @mete58 bunu illa kullanmamiz mi lazım? Kullanmazsak ne gibi sorunlarla karşılaşabiliriz?
Bebeğin kan değerini bilmeden eksiklik yoksa daha fazla Demir yüklemek vücuduna zararlı ek gıda ya geçince tahlil yaptırıcam ben oğlumda kustu karın Ağrı'sı kaldıramadı damla geçende paylaşmıştım damla hormonal bozukluğa tüylenme yapmış fazla Demir yüklemedennek gıda da doğal yolla aldırmaya çalışmak ve nutrigenin demir tozlarından vericem oğluma onu veriyorum .

Biz dün 2 aylık rutin kontrole gittik vucudunda kızarıklıklar vardı isilikmiş korktum bende alerji diye. Rota aşısı çok önemli değil ama menenjit aşısını mutlaka yaptır dedi

Kızlar rota aşısı yaptırıp yan etki yaşayan var mı ? Biz 2 gün sonra 3 aylık oluyoruz da:KK49: pzt sağlık ocağı kontrolü var gidince yaptırmayı düşünüyorum..

Önemli olan yeşil ve mukuslu olması bazen sadece yeşil kaka fazla süt emen çocukta da görülür takip edin herzaman sizden 1kat fazla giydirin ne eksik ne fazla çünkü asıl tehlikeli olan üşümekten çok terle soğu yapmasıdır :)
Dikkat etmeye çalışıyorum. Bugün daha iyi kızım. Tşk ederim cvpların için:KK66:

Öyle şans olsa kızdan ziyade 6 yaşında ki oğlanı sokarımkuzum ya oda ayrı hevesli ben karnındayken ne yapıyordum çok merak ediyorum diyip duruyor :):)

Benim oğlan da son günlerde "ben de bebek olmak istiyorum ,geri karnına girmek istiyorum,o eski bebeklik günlerimi çok özlüyorum " diye ağlayıp duruyor
Kardeşini çok seviyor ama yine de kıskanıyor işte..

Kızlar rota aşısı yaptırıp yan etki yaşayan var mı ? Biz 2 gün sonra 3 aylık oluyoruz da:KK49: pzt sağlık ocağı kontrolü var gidince yaptırmayı düşünüyorum..

Biz dün yaptırdık canım. Normal bir günden farkı yoktu bizim için.
Çok rahat geçirdik..

Ahhh TuRuNCu TuRuNCu bizim koca bebekler içten içe çok kıskanıyorlar galiba bu sözleri bastırılmışın yansıması zaten kıskanmadıysa sorun var diyor uzmanlar en tatlı kıskançlıkları bu olsun biz uzun uzun onun bebekliğini konusuyoruz resim açıyorum bebekliğinden neler yaptığı hatta kıyafetlerinden gösteriyorum çok Mutlu oluyor bazen ben hatırladım diyor 2 aylık halini :KK66::KK66: yine şükür halimize

Kizlar bebegim 87 günlük. sirt üstü yatırdığımda donmeye çalışıyor iki tarafina da oyuncak koyuyorum bi sağa bir sola yonelmeye çalışıyor oyuncaklara ulasmak icin. yuz üstü yatirdigimda da ayaklarini sırayla ceke ceke emekleme hareketleri yapıyor kızım :skandal: sizde hareketlenme durumlari nasıl

Kizlar bebegim 87 günlük. sirt üstü yatırdığımda donmeye çalışıyor iki tarafina da oyuncak koyuyorum bi sağa bir sola yonelmeye çalışıyor oyuncaklara ulasmak icin. yuz üstü yatirdigimda da ayaklarini sırayla ceke ceke emekleme hareketleri yapıyor kızım :skandal: sizde hareketlenme durumlari nasıl
benımkınde donme yok ama asagı dogru gıdıyo kafasıyla atıorumbesgn basına dogru koyuyorum en asagı ınıo ayakları popsuna kadar sıkışmış oluo zıllının

Kizim geceleri sadece bir kere emmeye kalkardi son iki gecedir 2 saatte bir uyaniyor emmek icin. Elini hic ağzından çıkarmıyor hep emmek istiyor. Aç mi diyecegim ama kilo alimi hep iyi gidiyor. Her bezinde çiş oluyir gunde 2 3 kez kaka yapıyor kusuyor. Hic mama kullanmiyoruz geceleri versem mi diye dusunuyorum sonra vazgeçiyorum. Emme istegi artan var mi bizimki gibi ? Uyku sorunu da var maalesef bir saati bulmuyor uykulari genelde.

tospiğim sızlere gunaydın dıo kızlar uyuyomu bebeklerınız bnmkı hala kalkmadı daha dokuzda emdı hala uyanacak

Eklentiler

• IMG_1433.JPG
    IMG_1433.JPG
    37,4 KB · Görüntüleme: 84
  • IMG_1437.JPG
    IMG_1437.JPG
    41,5 KB · Görüntüleme: 84
Valla mama maddi yönden bizi çok yorardi anne sütü en rahatı ya ilk hafta mama verdim isit soguyana kadar açlıktan ağlayan bebek biberon yıka kaynat falan zahmetli valla şükür emziriyorum :dua:
Nefes alan her annenin mutlaka sütü vardır yeterki pozitif düşünelim.benim baslarda sütüm akıyordu resmen sonra sütüm yetmez psikolojisine girdim.bide baktım cidden azalıyo eskiden şişen göğsüm birden puffff inmişlerdi.özellikle sağ göğsüm parçalanmıştı acıdan fazla emziremiyordum küçülmüştü hep kanıyordu.:cry: Sonra sürekli masaj ve sıcak su uyguladım. Birde istemsizcede olsa sabah aç karnına 1 ltre su içip gece dahil günde 3 litreye kadar su içiyorum ve şu an 91 günlük olduk çok şükür :dua:sütüm tekrar oldu.stres ve üzüntü sütü etkiliyo

Kizim geceleri sadece bir kere emmeye kalkardi son iki gecedir 2 saatte bir uyaniyor emmek icin. Elini hic ağzından çıkarmıyor hep emmek istiyor. Aç mi diyecegim ama kilo alimi hep iyi gidiyor. Her bezinde çiş oluyir gunde 2 3 kez kaka yapıyor kusuyor. Hic mama kullanmiyoruz geceleri versem mi diye dusunuyorum sonra vazgeçiyorum. Emme istegi artan var mi bizimki gibi ? Uyku sorunu da var maalesef bir saati bulmuyor uykulari genelde.

bnm bebek genelde iyi uyurdu ben uyandırdım hep beslenmesi için şimdi büyüdü diye kaldırmıyayım diyorum ama 3 saati geçirmeden kalkıyor artık sanırım bnm suçum 6 aya kadar gece beslenmesi için kaldırmayı düşünüyordum ama hatamı yapıyorum bilemedim

bnm bebek genelde iyi uyurdu ben uyandırdım hep beslenmesi için şimdi büyüdü diye kaldırmıyayım diyorum ama 3 saati geçirmeden kalkıyor artık sanırım bnm suçum 6 aya kadar gece beslenmesi için kaldırmayı düşünüyordum ama hatamı yapıyorum bilemedim
Ben kaldirmadim hic kendim ilk 20 gunden sonra. O uyaninca emzirdim. Cok iyiydik aslinda bir kere kalkiyor 4 5 saat kesintisiz uyudugum zamanlar oluyordu ne guzel. Iki gundur cok kotu oldu ya uyanip durmasi o yuzden ac mi diye suphelenmeye basladim. Göğüs pedlerim de dolmuyor bu ara onlari da her sabah degistirmek zorunda kalirdim ne guzel..

X