2017 Şubat Anneleri

TuRuNCu TuRuNCu umarım biz de birakabiliriz mamayı , günde 3 kere veriyorum bunların biri gece biri akşam 9 da biri de eğer sütüm az olursa 3-5 arası. Sagiyorum günde bir iki kez onunda faydası oldu.
Bir şey soracağım rota virüsü aşısını ne kadara aldınız eczaneden?

TuRuNCu TuRuNCu umarım biz de birakabiliriz mamayı , günde 3 kere veriyorum bunların biri gece biri akşam 9 da biri de eğer sütüm az olursa 3-5 arası. Sagiyorum günde bir iki kez onunda faydası oldu.
Bir şey soracağım rota virüsü aşısını ne kadara aldınız eczaneden?

Canım ben gece hiç mama vermedim. Gündüz her istediğinde bol bol emzirdim ve ara ara sağıyorum. Şuan mamayı versem içeceğinden eminim çünkü oburuz biraz ama kilosu fazla olunca dr mutlaka bırakmamızı istedi.
Sizin de kilonuz fazlaysa ve genel durumu iyiyse mamayı azaltıp bitirebilirsiniz :KK66:
Şunu da ekleyeyim. Ben 3 saatte bir sağdığım da sadece 110 çıkıyor en fazla. Benim oğlan iştahlı olduğu için yetmiyordur diye düşünüyordum ama keyifli olunca doyuyordur herhalde diyorum..

Rota aşısını 175 e almış eşim :KK66:

Kızlar biz mamayı bıraktık artık ama bazen aç mı değil mi diye endişeleniyorum.
Kilo alımı için hem geçen hafta hem bu hafta sağlık ocağına götürdük ama tartı bozukmuş :KK62:
Kendi doktorumuza da 3 hafta sonra gideceğiz. Yer yakın olsa gidip tarttırırım ama merkeze inmek zor oluyor.
Emzirme konusunda tecrübeliler belki yardımcı olur bana.
Şöyle ki benim oğlan 1.5 saatte bi tek meme emiyor ve uyuya kalıyor. Uyumadığı zaman ise diğer memeyi verince diliyle geri itiyor. Sırıtıp oyun oynuyor memeyle :KK48:
Uyuyunca 45 dk - 1 saat uyuyor.
Uyanık olunca keyfi yerinde oluyor. Gülücükler agular...
Buraya kadar her şey yolunda ama bezde ki çiş miktarı çok az geliyor bana .
Yani 3 saatte bi değiştiğimde çok hafif.
Sanki sadece 2-3 kere çiş yapmış gibi.
Kaka sayısı günlük 4 kere filan.
Yani beni düşündüren konu bezin hafifliği.
Genel olarak keyifli bir bebek olduğu için sesi de çıkmıyor..
Aç kalmıyordur umarım :110:
Ben banyo yaptırmadan once ciplakken kucagima alip tartiya cikiyorum sonra onu birakip oyle tartılıyorum aradaki farki takip ediyorum haftalık.

Canım 12.ci haftanın büyüme atağı olabilir
Her zaman yeten sütün ortada çok olumsuz bir moral bozukluğun yoksa yine yeterlidir :KK66:

Kilo alımı iyi olan bebeklerin gece kaldırılmaları önerilmiyor.:KK66:

Bebekler sadece aşı ile veya o hastalığı geçirerek bağışıklık kazanırlar.
O hastalığı geçirmesindense aşı ile bağışıklık kazanılmasını tercih ederim...

Canım artık reçete ile veriliyormuş aşı.
Eşim önce sağlık ocağında dr.a yazdırmış,sonra rotayı sipariş verdiğimiz eczaneden alıp hemşireye yaptırmış.
Damla şeklinde olduğu için yapıyor sağlık ocakları

Saltuk Buğra da sadece avent naturel biberonu alıyor çok aç olduğunda. Onun dışında ne biberon ne emzik almıyor.
İşimiz var bu bıdıklarla..

Ya eşimde eczaneyle konuşmuş da şimdi sipariş versen akşama gelir demiş eczacı ama biz pzt gideceğiz sağlık ocağına , eczane pzt kadar saklayabilir mi acaba uygun koşulları var mıdır sormak lazım kafam karıştı. Belli bi derece soğukta saklanmalı diye biliyorum .

Ben banyo yaptırmadan once ciplakken kucagima alip tartiya cikiyorum sonra onu birakip oyle tartılıyorum aradaki farki takip ediyorum haftalık.

Ben de bu sabah kıyafetleri ile tarttım kucağımda ama eşim çok güvenilir değil bu tartılar diyor.
78 günlük iken doktora 7 kilo idi
Bugün 99 günlük ve tartıda kıyafetlerle 7400 görünüyor.
50 gr filan kıyafetleri için çıkarsam 350 gr almış 3 haftada. Bu şekilde olunca az gibi kilo alımı ..

ebenın konusmasına dayanarak ıstemedım bı verem gıbı otekı vurulan asıları gıbı sart koşmadı o yuzden yaptırmıcam isteyen tabıkı yaptırsın☺️
Biz iki dr takip ediyoruz birisi gıcık bana ilk 6 ay yaptırmıycaz dedim diye bari rota yaptırın yapay virüs dolanıp duruyor dedi yani piyasaysa özellikle sunulan bir mikrop algıladım ortalık domuz gribi diye sözde yıktılar kuş gribi vakası gibi grip aşılarında istenilen verim alınamayınca söndü gitti...
İkinci gittiğim dr ise sadece zorunluları yapalım tek bir rota virüsü yok ki bağışıklık kazansın bir sürü virüs var aşı bir tanesine bağışıklık sağlıyor dedi kendi çocuklarına yaptırmamış ama rota dan da çocuğu iki gün serum yemiş... İnşallah kolaylıkla atlatırlar elimizden geldiğince zor ama doğal beslenirsek ek gıdada doğal sütlerden peribiyotik yoğurtlar vs desteklersek bağışıklıkları güçlü olur

Ben de bu sabah kıyafetleri ile tarttım kucağımda ama eşim çok güvenilir değil bu tartılar diyor.
50 gr filan kıyafetleri için çıkarsam 350 gr almış 3 haftada. Bu şekilde olunca az gibi kilo alımı ..
Tarti farki oluyor tabii ben haftalik yaptigim icin artımı takip etmis oluyorum aslında kilosunu degil. Simdi mesela benim tartıya gore 6 kilo pazartesi gidince bakalım kac cikacak saglik ocagindaki tarti ile. haftada 300 gr oluyor genelde artış.

Ya eşimde eczaneyle konuşmuş da şimdi sipariş versen akşama gelir demiş eczacı ama biz pzt gideceğiz sağlık ocağına , eczane pzt kadar saklayabilir mi acaba uygun koşulları var mıdır sormak lazım kafam karıştı. Belli bi derece soğukta saklanmalı diye biliyorum .

Canım eczanede uygun şekilde saklarlar bence. İçin rahat değilse arayıp sor yine de :KK66:

Tarti farki oluyor tabii ben haftalik yaptigim icin artımı takip etmis oluyorum aslında kilosunu degil. Simdi mesela benim tartıya gore 6 kilo pazartesi gidince bakalım kac cikacak saglik ocagindaki tarti ile. haftada 300 gr oluyor genelde artış.

O zaman ben bugün banyo öncesi çıplak olarak bi tartayım. Bi de haftaya tartıp ona göre değerlendireyim :KK66:

Bana rutin tartildigi yerlerdeki kiloyu baz almak daha mantıklı geliyo sanki

bende kucağımda tartıyorum ve deftere not ediyorum geçen ayın 5inde ben kucağımda tarttığımda 6700 felan çıkmıştı doktora götrdüm bezi felan çıkınca 6500 çıktı .. şimdi sabah kucağımda tarttım 7500 çıktı yani 800 gr almış sanki bu ay..
sende not alarak takip edebilirsin bnc yanı kıyafeti giydir ve tart 1 hafta sonra tart yine..

Bana rutin tartildigi yerlerdeki kiloyu baz almak daha mantıklı geliyo sanki

Evet canım öylesi daha güvenilir ama dr.a gitmeme 3 hafta var daha..
Bu 3 hafta içinde aç mı tok mu anlamam lazım bir şekilde.
Sessiz ve devamlı gülen bi bebek olduğu için aç mı tok mu bilemiyorum.
Tek bildiğim çiş sayısının az olduğu

Kızlar biz mamayı bıraktık artık ama bazen aç mı değil mi diye endişeleniyorum.
Kilo alımı için hem geçen hafta hem bu hafta sağlık ocağına götürdük ama tartı bozukmuş :KK62:
Kendi doktorumuza da 3 hafta sonra gideceğiz. Yer yakın olsa gidip tarttırırım ama merkeze inmek zor oluyor.
Emzirme konusunda tecrübeliler belki yardımcı olur bana.
Şöyle ki benim oğlan 1.5 saatte bi tek meme emiyor ve uyuya kalıyor. Uyumadığı zaman ise diğer memeyi verince diliyle geri itiyor. Sırıtıp oyun oynuyor memeyle :KK48:
Uyuyunca 45 dk - 1 saat uyuyor.
Uyanık olunca keyfi yerinde oluyor. Gülücükler agular...
Buraya kadar her şey yolunda ama bezde ki çiş miktarı çok az geliyor bana .
Yani 3 saatte bi değiştiğimde çok hafif.
Sanki sadece 2-3 kere çiş yapmış gibi.
Kaka sayısı günlük 4 kere filan.
Yani beni düşündüren konu bezin hafifliği.
Genel olarak keyifli bir bebek olduğu için sesi de çıkmıyor..
Aç kalmıyordur umarım :110:
Belki biliyorsundur ama bir margarin büyüklüğü çil yapması yeterli. Her beslenme den sonra 3 yemek kaşığı yada bir yumurta ağırlığınca çişi olması... Verdiğim linkte de var cnm yetip yetmediği ile ilgili alarmlar

Kızlar kesinlikle tavsiye ederim kitabı alamazsanız bile çeviriler bir çok soru işaretine cevap..

http://www.lllturkiye.org/p/emzirme-sanat.html?m=1

3. Kademeye geçmeden emziriyorum ben son aşamaya geçince çok zor sakinleşiyor

Eklentiler

• image.png
    image.png
    276,6 KB · Görüntüleme: 74
Evet canım öylesi daha güvenilir ama dr.a gitmeme 3 hafta var daha..
Bu 3 hafta içinde aç mı tok mu anlamam lazım bir şekilde.
Sessiz ve devamlı gülen bi bebek olduğu için aç mı tok mu bilemiyorum.
Tek bildiğim çiş sayısının az olduğu
Yanı o zaman 3 aşağı 5 yukarı hesabı yapacaksın bı yerde tarttirip

Belki biliyorsundur ama bir margarin büyüklüğü çil yapması yeterli. Her beslenme den sonra 3 yemek kaşığı yada bir yumurta ağırlığınca çişi olması... Verdiğim linkte de var cnm yetip yetmediği ile ilgili alarmlar

Kızlar kesinlikle tavsiye ederim kitabı alamazsanız bile çeviriler bir çok soru işaretine cevap..

http://www.lllturkiye.org/p/emzirme-sanat.html?m=1

Bu yumurta ağırlığını bildiğim için özellikle bi elime yumurta diğer elime bezi alıp ölçmeye çalışıyorum ama bez hafif kalıyor gibi. Kaşık hesabına bakarsak yeterli gelir.
Kaşık hesabı yapayım bari :KK45:
Bu bebeler ne hale sokuyorlar bizi ya :-)

X