2017 Şubat Anneleri

Allah korusun valla anlamıyorlar. İnsanı illa çileden çıkartıcaklar sonra biz kötü oluyoruz.

Gunaydin guzel anneler.sac boyatmak istiyorum dipler cikti bu konuda cesitli fikirler var.boyatirsam kendimi iyi hissedicem ama sutden gecis durumu kafami karistiriyor.bakimsiz hissediyorum boyle kendimi.boyatan var mi?
Evet ben boyattım deriden geçişinden çok solunum geçişi sıkıntı hamilelikte çekinilen de o valla okadar organik anne olamayacağım bebeğimin mutluğu huzuru için önce benim mutlu olmam lazım ben böyle düşünüyorum ve boyattım kaldı ki kanıtlanmış bir zararıda yok

Nesi varsa el kadar bebeklerin sevilecek

Seveceğiz diye alıyorlar akıllı duran çocuğu ağlatıyorlar kızım da kimsenin kucağına gitmeyi sevmiyor bi de ağlayınca vermiyorlar bana geri susturmaya çalışıyorlar sanki kendilerin kucağında susacak

Evet canim doktordayiz. Kan alindi sonucunu bekliyoruz simdi.

Çok geçmiş olsun canım

Aynen kimse anlamıyor ben de kibar kibar söylüyorum yok yok bişey olmaz diyip geçiştiriyorlar

Biz bugün aşı olduk. Şu an uyuyor bebeğim. Ateşini kontrol ediyorum arada.
Kızlar benim bebeğim doğduğundan beri değişik şekillerde uyudu hep. Memede, omuzda, pıspıslayarak, en son pusetinde sallayarak. İki gün sallanarak uyumaya alışınca baktım daha çok kucak istiyor daha çok uzun sürüyor uyuması. Mizmizlanmalari da arttı. Bıraktım saklamayı hemen. Uykusuz kalmasını göze aldım. Meme de ya da mama yerken mayisiyor kaldırıp gazını çıkarıyorum omzunda sonra beşiğine koyuyorum uyku saati ise eger. Oğlum kundanktan nefret ediyor ama büyük rahatlık tek kolunu sariyorum ağlıyor çıkarıyor yine satıyorum birkaç kez uğraşıyorum böyle. Sonra beyaz gürültüyü açıyorum yanında üç beş kez pis pis diyor ve uzaklasiyorum yanından. Emziği atınca tekrar gidip veriyorum. Üç beş kez de bu oluyor. Ama başarılı oldum kendi kendine uyudu maşallah. Her zaman kolay olmuyor. Miziklanmasi ağlamaya dönüşürse kucağıma alıp sakinleştirip yine koyuyorum sonra yine uzaklasiyorum. Karanlıkta uyumayı daha çok seviyor gibi. Dalinca diğer kolunu da hafifçe sarıp beyaz gürültüyü kapatıyorum. Daha uzun uyuyor sanki. Beşikten aldığımda beyaz gürültüyü muhakkak kapatıyorum uykuyu onunla bagdastirsin diye. Öyle işte. Bebeği kolik arkadaşlarım hariç belki diğer arkadaşlara fikir olur diye yazayım dedim.

Bir de gaz problemimiz ara ara devam ediyor. Bunun yanında Birgün canım çok kahve çekmişti içtim. Kahve çikolata ve kola keyfi yaptığım gün bebeğim çok huzursuzdu uyuyamadi miziklandi hep. Bilginiz olsun.

Bebeği kolik arkadaşlara da kolaylıklar diliyorum. İns çok az kaldi. Daha önce de demiştim çok yakınımda yaşayan bir arkadaşım vardi. Üç ayda yavaşlayip dördüncü ayda birden bire ortadan kalktı. Şu an bıcır bıcır. O dönemleri gülerek anlatıyor annesi. Hepinize sevgiler.

Şuan bu anlarinın doğru dürüst tadını bile cikaramiyorum bi yandan geçsin hemen sıkıntısı azalsin daha fazla kivranmasin ağlamasın istiyorum ama bı yandan da bu zamanları o kadar tatlı ki herşeyi yeni yeni öğrenemeye başladığı ve öğrendiği şeylerde o kadar sevimli olduğu dönemler çok ozlicem bu hallerini o yüzden keyifli olduğu hiç bir anı kacirmiyorum hemen oynuyorum konusuyo benimle :) hamileyken doğurunca benim olmicak gibi geliyo diyodum şimdi de büyüdükçe sanki beni diğer insanlarla bir görecek gibi geliyo böyle daha yakınız sanki ne farklı duygular yaşıyoruz :)

Sabah 7 den beri yine 5 dk 5 dk uykumuz ayaktan koyuyorum 5 dk ancak sürüyor bi kahvaltı yapiyim dedim o da yarım saat önce yanımda pusetle biraz oyaladim hazırladım çayı mı koydum başladı emzirdim altını aldım tekrar mutfağa gectim çay buz gibiydi bana çay kahve keyfinden bahseden anneleri gösterin

Bak işte o da biliyo zararlı olduğunu :))

Ben ne zaman sofraya otursam mizildaniyo benimki.ya cok sicak ya cok soguk yiyip iciyorum ortasi yok.gecicek insallah bunlar da canim ek gidaya baslasinlar daha kolay olucak.eline meyve filan verince oyalaniyolar.oglumda meyve filesi almistim cok seviyodu .

Aynen geçecek inş bakalım bende öyle yiyorum bide bütün yutuyorum nerdeyse acele acele yicem diye :) evet o meyve fileleri oyalayıcı oluyor bende alcam nasip olursa inş :)

Oh iyi yapıyorsun canım. Ben de uykusu var diyip götürüp yatırıyorum yoksa milletin elinde oyuncak olacak zavallı çocuk. Sanki biz millet sevsin kv alıp evine götürsün diye doğurduk çocuklarımızı...

Geçen kv kendi itiraf etti kendi çocuklarını sevememiş ama bunu çok seviyormuş. Banane ya herkes kendi çocuğunu sevseydi. Hanımefendi hevesini alacak diye çocuğumun düzeni bozuluyor. Ben de yanlarında emzirmiyorum özellikle kadın yine de gelip tepemde dikiliyor gözünü dikip bakıyor sanki sinema var! Zaten kapı çalmak hak getire... öyle bir nezaket yok canım bizimkilerde

Emmesi bugün daha iyi ama kilo almamaya devam ederse vereceğim mama ne yapayım 15 gün takip edelim dedi dr yine almazsa mecbur mama dedi

Canım yüz bulsa benimkiler de hergün gelir de ben birkaç kere müsait değilim dedim. Özellikle kaynım çok geliyordu annem uyardı kv yi başkasını kastederek söyledi allahtan anladı da fazla gelmiyor. Gün içinde ararlarsa açmıyorum kızım gece uyumadı ikimiz de uyuyoruz diyorum. Kapı zilinin sesini de kapattık gelseler de duymuyoruz

Bu bebek gene utumuyo delşrcem ya offf kızlar ben çok bunaldım ya inanın çocuktan soğudum resmen ya

Eşim dışarıya gitmişti annem 3 gün bizde kaldı diyor ki aman kızım sen bununla nasıl baş ediyorsun ben 8 çocuk yetiştirdim böyle çocuk görmedim diyor hadi ya o kadar mıymış benim kız dedim valla bir daha çocuk yapma yeter diyor inşallah dedim eve yatılı i bir yardımcı almalısın sen sadece çocuğa bak o da yemek temizlik falan yapmalı diyor nerde o günler ahhhh

Tavsiyelerin için teşekkürler ben de her gece bir yöntem denedim hangisinde uyuyacak diye ama şuanda hiçbir şey fayda etmez oldu

Sallayarak uyutmak istemiyorum ama hunharca sallanmadan uyumuyor hatta susmuyor bile... tekerlekli bir ana kucağı var onda sürünce susup uyuyor ama ona da kol dayanmıyor sabredip dediğin yöntemleri deneyim bakalım inşallah işe yarar. Bugün kızım da aşı oldu şimdilik ateş YÖK hatta keyifliydi ama huysuzlaştı bi 10-15 dk dır seninki nasıl?

Ben de... gerçi zaten alışkınım okulda hep buz gibi içerdim kız anason vermiş miydin sen hiç

tereyagli ekmek canım kolay olmuyor hep başarılı da olunmuyor ama istikrar önemli aslında küçükler uyku eğitimi için ama sallamadansa memede uyuması daha masum. Tabi bebekten bebeğe değişir her bebek kendine özgü bir karaktere sahip. Ben yalnızca sallamamaya karar verdim onun haricinde bir şekilde uyuttum.
Canım şimdilik ateşi 36,5 larda saat başı kontrol ediyorum. Henüz bir değişiklik yok normale göre ince giydirdim üzerini de ortmuyorum.

Ahhh canım önceden beni de arıyorlardı uyuyo diyodum uyanınca ararsın diyorlar dı aramıyordum ama anladılar herhalde aramadan zırt pırt geliyorlar bende dedim eşime zili kapat diye valla ayıp ya bazen günaha mı giriyorum acaba diye düşünüyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…