2017 Şubat Anneleri

Ya eşimin ailesi hergün çat kapı geliyor ne aramak ne sormak hergün gelinir mı ben mı yanlış düşünüyorum? Dün geldiler tam uyuttum yemeğe oturduk zır zır kapı çalıyor zaten bebeğim uyumuyor dedesi bağırıyor ben geldim torunum uyansın diye halası gidiyor beşiğinde alıyor bide diyorlar uyandı uyumuyor işte diye vallahi kafayı yicem.

Son düzenleme:
Bende yanlardan battaniyeyi sarıyorum ayakları serbest ama sıkılınca acaba Rahatmı değil diye düşünmeden edemiyorum
bende öyle düşünerek uzun süre sarmadım ama hata etmişim böyle uykuları daha huzurlu canım

Sabahtandır çok yoğun korktum valla ilk kez böyle oluyor
doktorum öyle demişti başka arkadaşlar da açıklarlar detaylı canım ben hala olmadım

Aynen bizde öyle :) durunca agliyo :) hatta bebek arabasıyla düz zeminde uyumuyo ama kaldırım da öyle güzel uyuyo ki :)
ahhh ah gürültülü rahatsız edici şeyler rahatlatıyor kolikleri normalde bebek rahatsiz olmasın diye olan şeyleri şimdi yapıyoruz mecburen
benimkiler aynen boyle malesef ben güler yüz dahi göstermiyorum ki gelmesinler diye yüzsüzler geliyorlar hala bi kovmadığım kaldı gerçi benimkiler hak eden tipler de neyse kendi annem babam haftada bir yada iki kez gelir oda ya ben çağırıyorum yada arayıp kendileri diyor sevmeye gelelim kizim musaitseniz diye

Sabahtandır çok yoğun korktum valla ilk kez böyle oluyor

Korkutmak gibi olmasın Can'ım da benim doğum yaptığım gece hastaneye acil bir hasta gelmişti o hastanede iki ay önce doğum yapmış pıhtı şeklinde anormal kanamalı. Eğer olağan üstü koku pıhtı vs hissedersen ara dr istersen Bilgin olsun diye yazmak istedim o hasta için ben hızlı doğum yaptırıldım hatta

Ben birgün arayla yaptırıyorum canım banyo hiç konak olmadı bizim. Duphalac bende aldım da hiç fayda etmedi

Canım 3. Günüm bugün 2 gün normaldi bugün arttı bilmiyorumki napacağımı korktum açıkçası

derandiren yoğun derken koyu değilde miktarı çok demek istemiş gibi anladım ben canım

Benim ailem köyde oturuyorlar
Benim ailem köyde oturuyorlar Burda ablam ve abim var ailem ayda 1 kez ya gelebilirler ya gelemezler işlerin den dolayı ablamlar da bazen iki hafta da bir bazen de hafta da bir geliyorlar tabi arayıp kaynanamlar da ablamlar da iki sokak ötede oturuyorlar ama insan hiç mı düşünmez ya hergün gidip rahatsız etmeyelim diye hemde çat kapı bide bebeğim le ilgili yapma dediğim şeylere cevap verip tekrar yapıyorlar resmen benden kıskanıyorlar sanki kendileri doğurdu ağlıcam valla sinirden.

Canım 3. Günüm bugün 2 gün normaldi bugün arttı bilmiyorumki napacağımı korktum açıkçası
derandiren yoğun derken koyu değilde miktarı çok demek istemiş gibi anladım ben canım
Miktar olarak çoksa sorun yoktur inş.. Hemde 3. Günmüş Bilgi için yazdım doğum sonrası regl düzensizliği oluyor azalma artma..okuduğumu anlamamaya başladım bu saatlerde. Ben kıvam algıladı. Aklında bulunsun olağan üstü ise diye yazdım (benim doğum yaptığım hastane de vakası çok Erdem İstanbul da isen duymuşssundur )

malesef anlamayan anlamıyor benim annemler yürüyerek 10 dakika kv yürüyerek 25 dakika mesafede yani cok uzak değiller anneme yapma dedigimi yapmaz sorar böyle olsa nasil olur gibi bide çocuğu ben vermezsem uyandırıp yada odaya girip almazlar ama kp girer girmez yatak odamda dalar torunum nerde kızım benim diye elleri sigara kokusu montu bile çıkarmadan kaç kez belki utanır diye laf bile vurdum yok giriyorlar kapı dahi çalmadan sinirim tepeme çıkıyor kv yanlış uygulama çok uyarıyorum ben biliyorum havasında konuşuyor senin uzun zaman olmuş unutmuşsun belli kız kardeşlerinin çocuğuna bile gidip yardımcı olmadigin icin diyorum birkaç kez kaynım doktor ona sordum yada hastanede onun ve eşimin yanında doktora dedim yanlış o yapılamaz dediler bozuldu yine ısrar ediyor hatta kızım kolik su yada fon makinasi sesi rahatlatiyor geldi kapatti bu gurultu ne diye cocuk ciglik atti eltisi ile yatak odama daldilar salliycaz diye carsafla ben alistirmadim kiz bagirmaya basladi kucağımdaki bebeğimi sakinlestirelim dedi aldilar yine olmadi verin dedim kucsgimda su sesi actim sesi durdu sonra gulumsedi bana uyuyakaldi internetle cocuk mu büyütülür orda bakıp burda uyguluyorsun diye basladi en son kaynım yengem haklı kolik bebek ilaçtan etkili masaj o sesler huzurlu bi anne kucağı yeterli diye

Psikolojim tamamen bozuk gerçekten bugün 2 kezdir ağlama krizine giriyorum bide bu kanama beni korkuttu miktar olarak çok arada küçük pıhtılarda geliyor. Doktorumu aradım telefondan bişey diyemem dedi sabah gel dedi.
Eşim doğum yaptiğim günden beri bıçak gibi sırtımda acı veriyor hep yalnızım oyüzden herşey beni korkutuyor((

Can'ım benim ya ne olur takma aile ilişkine birşey diyemem senden önemli değil ağlama bebeğe de yansır şuan zaten Bebek bakımı zor süreç. Kimi erkek güzellikle kimi de kavga ile anlıyor eşin üzerine gelmesin hangi dilden anlıyorsa yada sen duymazdan görmezden gelmeyi denesen belki dank eder Ada'ma...yazık depresyona girersin Allah korusun

Belki de atak haftasıdır Can'ım beklenen doğum haftasından hesaplasana 8/9 haftalarda yanlış hatırlamıyorsam atak haftalarından

Evet canım tabloya baktım 8 buçuk 9 buçuk haftalar fırtınalı gözüküyor Yen'i Yen'i huylar çıkıyor bu atak haftalarında

Bu zamana kadar kavradı hep canım hiç sorun yaşamadık ama meme ağzına değdiği anda çığlık çığlığa ağlıyor. Bilemedim valla

Bu bebek gene utumuyo delşrcem ya offf kızlar ben çok bunaldım ya inanın çocuktan soğudum resmen ya

İnan ki ilk zamanlar böyle değildim bu aralar çok ama çok bunaldım. Eşim de pek anlayışsız bu aralar. Hatta baya bir patavatsızlasti. Her dediği zoruma gidiyor. Aman kavga çıkmasın diye de pek irdelemiyorum. Bir animizla bir abimiz birbirini tutmuyor. Bebeğime sanki annelik yapamiyormusum gibi geliyor. Her zaman daha iyisini hak ediyor daha minnacık ve ben yetersiz geliyorum öyle hissediyorum. Perişan oldum resmen. Bak sabahtan beri Allah seni inandirsin hiç unutmadım arada 10 dk lik şekerlemesi oldu oda kendi kendine. Hiç uyutmak için bir girişimde bulunmadım belki gece uyur diye a yok şu an hala ayakta. Migren hastasıyım migrenim tuttu bir gözüm görmüyor resmen. Üstüne adet oldum ve de kıvranıyorum. Rabbim yardımcımız olsun.

Ay canım benim ya aynı dertten muzdaribiz pskolojim çökmüş durumda çol zor zamanlar geçiriyoruz bn zaten sinirli bir yapıya sahibim bu tempo uykusuzluk iyice beni çıldırttı insanlar akıl vermeye gelince sıraya diziliyor sıra çocuğa bakmaya gelince ortada kimse yok. Benimkide öyle 2 saat sallıyorum 10 dakka uyuyo uyumuyo bi bakmışım gözler açıldı deliriyorum ya kendimi camdan atasım geliyo belkide herşeyi tek başımıza yaptığımız için böylr bunalıma girdik

Valla resmen esikdeyim. Bende dediğin gibi çok sıkıya gelemem. Uykum tatlıdır . Bir anda bocaladim. Ne oldu ne bitti anlamadim. Bazen kızıyorum kızıma ister istemez. Sonra sabah oluyor. Bana bir gülümsüyor. O zamanda ben ağlamaya başlıyorum kızıma nasıl kızdım ben diye. Bilmiyorum valla. Bir kaç gün şehir degistiricem bakalım eşimden de uzak kalmış olurum. Bu aralar oda cook canımı sıkıyor. Çocuğun k gibi her konu da azarlar oldu beni. Resmen adam yerine koymuyor.

Artık konuşmuyorum görmemezlikten geliyorum. Yoruldum canım gerçekten. Bana ne biçim annesin bi senmi doğurdun yok kendi çocuğuna bakıp minnet ediyorsun vs. Demesinden bıktım.
Rabbim sorsun hesabını inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…