2017 Şubat Anneleri

Kızlar yazdığımız mesajları kendi profilimizde gözüküyor ya nasıl silebilirim? Tüm mesajlarım yazıyor ya oradaki mesajları

Dün akşam amcamlara gittik oturmaya.
Benim oğluş her anlamda huzurlu ve keyifli bir bebek ama uykusu gelince illa memede uyuyacak. Dün akşam da emzirip yerine koyuyorum ,ağlıyor. Tekrar emzir ,yatır ve 5 dk içinde hoop uyanıyor. Odadan dışarı çıkamadım.
Misafirliktende anlamadım valla. Tabi en büyük tavsiye emzik vermem yönünde ama emmiyor emziği bi türlü...
Bu şekilde devam ederse uzun süre çıkamam gibi evden :KK43:

Kizlar doktordan ciktik. Bebegim gayet iyi soguk alginligiymis. Ateste koltuk altindan 38 olmadigi surece yuksek degil dedi. Calpol verdi. Eger atesi yarinda surerse ( yarinla 3 gun olacak) antibiyotik baslayacklarmis.

Geçmiş olsun canım..

Dün akşam amcamlara gittik oturmaya.
Benim oğluş her anlamda huzurlu ve keyifli bir bebek ama uykusu gelince illa memede uyuyacak. Dün akşam da emzirip yerine koyuyorum ,ağlıyor. Tekrar emzir ,yatır ve 5 dk içinde hoop uyanıyor. Odadan dışarı çıkamadım.
Misafirliktende anlamadım valla. Tabi en büyük tavsiye emzik vermem yönünde ama emmiyor emziği bi türlü...
Bu şekilde devam ederse uzun süre çıkamam gibi evden :KK43:

Benim kız da öyle canım.. emzik asla almıyor.. ilk 10 gün almıştı büyük azimle emiyordu bıraktırdım sonra almayınca pişman olmuştum, ama şimdi iyi ki de almamış diyorum ya .. evet zorluğu olabiliyor ama nedense böyle olması daha çok hoşuma gitti.. hatta benimki emziği geçtim biberon bile almıyor.. ağzına değince bi kusma numaraları falan:) yani çocuğu birine bırakayım sütümü sağıp desem o da yok:) ama bizimki Allah tan emme harici çok hafif sallayarak da uyuyabiliyor. Akşamları gece uykusuna yatırırken bazen emip uyuyor bazen de eşim oturur vaziyetteyken dizine yastık koyup kendini yormadan hafif hafif sallıyor hemen mayışıyor bizimki.. ikinci bi yöntem oluşturabilseniz keşke..

Kızlar Migros ta indirim var :))) bugün lactamil sütlü içecek lactamil çay ve hipp natal çay aldım ben. Milupa gece çayında ve rezene çayında da bir alana bir bedava vardı. Özellikle lactamil çay 8 tl di normalde 10 her yerde

Ayrıca prima com tr üyeliğiniz varsa prima bezler de %30 indirimli

Valla resmen esikdeyim. Bende dediğin gibi çok sıkıya gelemem. Uykum tatlıdır . Bir anda bocaladim. Ne oldu ne bitti anlamadim. Bazen kızıyorum kızıma ister istemez. Sonra sabah oluyor. Bana bir gülümsüyor. O zamanda ben ağlamaya başlıyorum kızıma nasıl kızdım ben diye. Bilmiyorum valla. Bir kaç gün şehir degistiricem bakalım eşimden de uzak kalmış olurum. Bu aralar oda cook canımı sıkıyor. Çocuğun k gibi her konu da azarlar oldu beni. Resmen adam yerine koymuyor.
Valla senle aynıyız canım bende hiç sıkıntıya gelemezdim hiçbir yardımcım da yok herşey bana bakıyor o yüzden ister istemez sinirleniyor insan bende gece bağırıyorum sonra üzülüyorum eşler yardımcı olsa inan böyle olmaz. Biraz dolaş gerçi rahat verirse çocuk ben ikinciyi kesinlikle yapmıcam karar verdim sanırım tüm hayatı. Değişiyo. Ve tüm sorumluluk senin üstünde

kızlar aklınızda bulunsun. bebek gece uyusun diye gündüz uyutmamazlık yapmayın sakın. gündüz ne kadar iyi uyurlarsa gece o kadar iyi uyuyorlar. ben de daha önce gündüz uyumasin gece uyur diye düşünüyordum ama tam tersineymiş. gündüz uyumayınca çok huysuz olduklarından gece de uyumakta zorlanıyor bebekler. kendim de bunu gözlemledim...
Haklısın dün gindüx uyuyamadı annemdeydim sürekli küçük seslere uyandı uyuyamadı gece 4.5 a kadar uyumadı resmen gündüz uyuduğu zaman gece de uyuyor

Insanin sabah sagiminda 20cc sut cikar mi yaa..bu milk tea de ise yaramadi bn de içiyorum 3 defa ama nafile...anca ishal yapio @svd1910 bira mayasi bi aktarda bulaabildm ancak o da kavanozda ne oldugu belli degil bu sekilde satiliodu guvenemedim almadm ama etkili diye okudum forumlarda.. en son hi de malt icecek deniycem bakalim..neyse alistim artik buna da şükür..:halay:

Insanin sabah sagiminda 20cc sut cikar mi yaa..bu milk tea de ise yaramadi bn de içiyorum 3 defa ama nafile...anca ishal yapio @svd1910 bira mayasi bi aktarda bulaabildm ancak o da kavanozda ne oldugu belli degil bu sekilde satiliodu guvenemedim almadm ama etkili diye okudum forumlarda.. en son hi de malt icecek deniycem bakalim..neyse alistim artik buna da şükür..:halay:
Pompanın Çek'im gücü Nasıl acaba?

Kızlar özel olucak spiral kullanan varmı ? Brn taktırmayı düşünüyorum fakat ne nasıl olucak bilmiyorum 40 ı geçirdik adetolmadan takmıyorlarmış tekrar hamile kalmak istemiyorum çok korkuyorum doğum kont hapıda içmek istemiyorım

Keşke bende evden uzaklaşabilsem bir süre senin gibi. Kafamı dinlerdim valla

Uzaklaşıyorum ya bakalım nasıl olacak şimdi gideceğim yerde ful akraba çocukla mıc mı olacaklar bu seferde ona stres yapicam. Amann ne bilim canım ya valla İnşallah toparlamış biran önce.

Ben de öyleydim seni çok iyi anlıyorum. Şehir değiştirmek bana çok iyi gelmişti rahatlarsın inşallah. Uykuyla ilgili bir şey paylaşacaktım yapamadım kim west in kitabını aldım dün baya iyi anlatıyor kitap bitince uygulamaya başlayacağım inşsllah sallayarak uyutmak hiç içime sinmiyor çünkü.

Yaa tv konusu bizde de var anlamaz o diyorlar benim kuzenim otizmli ve tv tablet yüzünden oldu gözümüzün önünde. Bu konuda çok hassas olduğumu biliyorlar. Bundan sonra kibar kibar konuşmayacağım anlamıyorlar çünkü

Geçmiş olsun canım

Teşekkür ederim canım. Valla hoşuna gittiyse bende alayım kitabı. Okumayı çok severim ama okuyabileceği mıyız bakalım. Bu arada aynı şehirde yiz seninle :)

Valla senle aynıyız canım bende hiç sıkıntıya gelemezdim hiçbir yardımcım da yok herşey bana bakıyor o yüzden ister istemez sinirleniyor insan bende gece bağırıyorum sonra üzülüyorum eşler yardımcı olsa inan böyle olmaz. Biraz dolaş gerçi rahat verirse çocuk ben ikinciyi kesinlikle yapmıcam karar verdim sanırım tüm hayatı. Değişiyo. Ve tüm sorumluluk senin üstünde

Ne güzel söyledin. Rabbim isteyip de olmayanlara versin. Bir olsun can olsun. Onun için yaparım herşeyi ikinci gözümü korkuttu valla. İnan ki sezeryan ile doğum yaptım ve 2. Günden sonra evimde kimse yoktu . Bebeğime tek baktım . Çok şükür Allah'ım esirgesin şu zamana kadar da bocalamadim. Allah dan da tek bakmisim. KV bir gün kaldı kaldığı gün bebeğimin göbeğine tentürdiyot u bıçakladı onu. Sayesinde kızım 4 gün kuvezde kalmak zorunda kaldı.

Kızlar özel olucak spiral kullanan varmı ? Brn taktırmayı düşünüyorum fakat ne nasıl olucak bilmiyorum 40 ı geçirdik adetolmadan takmıyorlarmış tekrar hamile kalmak istemiyorum çok korkuyorum doğum kont hapıda içmek istemiyorım

Canım hiç bir yöntemin 100 yuzluk garantisi yok aklında bulunsun . Annem ve teyzem dahil çok kisi var spiral ile halime kalan.

Kızlar acılı şeyler süt e yada bebeğe bisey yapar mı sizce :KK64:

Kizlar doktordan ciktik. Bebegim gayet iyi soguk alginligiymis. Ateste koltuk altindan 38 olmadigi surece yuksek degil dedi. Calpol verdi. Eger atesi yarinda surerse ( yarinla 3 gun olacak) antibiyotik baslayacklarmis.

Çok geçmiş olsun..

Geçmiş olsun canım..

Benim kız da öyle canım.. emzik asla almıyor.. ilk 10 gün almıştı büyük azimle emiyordu bıraktırdım sonra almayınca pişman olmuştum, ama şimdi iyi ki de almamış diyorum ya .. evet zorluğu olabiliyor ama nedense böyle olması daha çok hoşuma gitti.. hatta benimki emziği geçtim biberon bile almıyor.. ağzına değince bi kusma numaraları falan:) yani çocuğu birine bırakayım sütümü sağıp desem o da yok:) ama bizimki Allah tan emme harici çok hafif sallayarak da uyuyabiliyor. Akşamları gece uykusuna yatırırken bazen emip uyuyor bazen de eşim oturur vaziyetteyken dizine yastık koyup kendini yormadan hafif hafif sallıyor hemen mayışıyor bizimki.. ikinci bi yöntem oluşturabilseniz keşke..

Canım benim oğlan çok sessiz ve sakin bir bebek olduğu için şimdilik emziğin yokluğunu aramıyorum. Tek sorun meme de uyumak istemesi.
Ayağımda bir kaç kez salladım ,mayışıyor ve uyuyor ama sallama durunca gözler geri açılıyor :))
Geçen annemlere gittim. Annem oturdu sallamaya başladı. Böyle çok yavaş tempoda yarım saat salladı ve uyuyunca "baak uyuttum "diye sevindi. Sonra daldığını düşünerek koltuğa yatırdı vee arkasını dönmeden bizimki uyandı :)))

Canım seni üzmek istemiyorum ama süt sadece düzenli ve iyi bir makina ile sağarsan artar... 1 hafta boyunca 2 saatte yarım saat sağarsan mutlaka artacaktır.
İnanmakta önemli tabi...

Ne güzel söyledin. Rabbim isteyip de olmayanlara versin. Bir olsun can olsun. Onun için yaparım herşeyi ikinci gözümü korkuttu valla. İnan ki sezeryan ile doğum yaptım ve 2. Günden sonra evimde kimse yoktu . Bebeğime tek baktım . Çok şükür Allah'ım esirgesin şu zamana kadar da bocalamadim. Allah dan da tek bakmisim. KV bir gün kaldı kaldığı gün bebeğimin göbeğine tentürdiyot u bıçakladı onu. Sayesinde kızım 4 gün kuvezde kalmak zorunda kaldı.
Aynrn canım bende ikinciyi kesinlikle düşünmüyorum çünkü sinir krizleti geçiriyorum geceleri ağladığı zaman yıpranıyorum . Bende normal yaptım ve ilk günden itibaten tek baktım zorluklarınk ben çektim millet sevmeye geldi. Kimse gelmesin evime çocuğum huzursuzlanıyo dedim kimse gelmiyo artık rahatım :)) valla bencede tek başına olmak zor olsa da kafanda bık bık öten bi kaynna olmasından iyidir dimi:))

X