2017 Şubat Anneleri

kızlar aklınızda bulunsun. bebek gece uyusun diye gündüz uyutmamazlık yapmayın sakın. gündüz ne kadar iyi uyurlarsa gece o kadar iyi uyuyorlar. ben de daha önce gündüz uyumasin gece uyur diye düşünüyordum ama tam tersineymiş. gündüz uyumayınca çok huysuz olduklarından gece de uyumakta zorlanıyor bebekler. kendim de bunu gözlemledim...

Kizlar oglum 2 gundur kafasi vucudu falan cok sicak. Olcuyorum 38.1 bile oldigu oldu. Oda serin hatta uzerinede penye battaniye ortuyorum tek kat. Atesi normalde kac civarinda olmazi lazim? Bi de neden oluyor acaba ya o_O

Miktar olarak çoksa sorun yoktur inş.. Hemde 3. Günmüş Bilgi için yazdım doğum sonrası regl düzensizliği oluyor azalma artma..okuduğumu anlamamaya başladım bu saatlerde. Ben kıvam algıladı. Aklında bulunsun olağan üstü ise diye yazdım (benim doğum yaptığım hastane de vakası çok :KK66: Erdem İstanbul da isen duymuşssundur )

HaNgi Erdem'de Doğum yaptın, ben Çamlıca Erdem'de yaptım memnun kalmadım:emir_bebek:

malesef anlamayan anlamıyor benim annemler yürüyerek 10 dakika kv yürüyerek 25 dakika mesafede yani cok uzak değiller anneme yapma dedigimi yapmaz sorar böyle olsa nasil olur gibi bide çocuğu ben vermezsem uyandırıp yada odaya girip almazlar ama kp girer girmez yatak odamda dalar torunum nerde kızım benim diye elleri sigara kokusu montu bile çıkarmadan kaç kez belki utanır diye laf bile vurdum yok giriyorlar kapı dahi çalmadan sinirim tepeme çıkıyor kv yanlış uygulama çok uyarıyorum ben biliyorum havasında konuşuyor senin uzun zaman olmuş unutmuşsun belli kız kardeşlerinin çocuğuna bile gidip yardımcı olmadigin icin diyorum birkaç kez kaynım doktor ona sordum yada hastanede onun ve eşimin yanında doktora dedim yanlış o yapılamaz dediler bozuldu yine ısrar ediyor hatta kızım kolik su yada fon makinasi sesi rahatlatiyor geldi kapatti bu gurultu ne diye cocuk ciglik atti eltisi ile yatak odama daldilar salliycaz diye carsafla ben alistirmadim kiz bagirmaya basladi kucağımdaki bebeğimi sakinlestirelim dedi aldilar yine olmadi verin dedim kucsgimda su sesi actim sesi durdu sonra gulumsedi bana uyuyakaldi internetle cocuk mu büyütülür orda bakıp burda uyguluyorsun diye basladi en son kaynım yengem haklı kolik bebek ilaçtan etkili masaj o sesler huzurlu bi anne kucağı yeterli diye
El kadar bebeği nasıl uyandırsın normal olan annenin yaptığı anormallik bunlarda bizimki de sigara içiyor ve o elleriyle yüzüne elleyip öpüyorlar ellerini öpüyolar elini ağzına sokuyor öpmeyin diyorum yok TV ye bakıyo geçerken falan TV izlettiriyolar susuyor diye izletmeyin zararlı diyorum neyi zararlı olacak diyorlar aynı bizde de öyle montunu bile çıkarmıyorlar çocuğu sıkıştırıyorlar bunaltıyorlar sinir oluyorum valla şeytan diyor gelince açma kapıyı görsünler. Aaa canım sen bilmezsin onlar internet ten daha iyi bilirler. Allah hepimize sabır versin destek olacaklarına daha çok bizi üzüp moralimizi bozuyorlar tamam torunları sevecekler ama bizim istemediğimiz uygun görmediğimiz şeyleri yapmamaları gerekiyor. Bı bebeklerin anneleri biziz sanki kendileri hiç bu dönemlerden geçmemişler anlayışsız insanlar.

Son düzenleme:
El kadar bebeği nasıl uyandırsın normal olan annenin yaptığı anormallik bunlarda bizimki de sigara içiyor ve o elleriyle yüzüne elleyip öpüyorlar ellerini öpüyolar elini ağzına sokuyor öpmeyin diyorum yok TV ye bakıyo geçerken falan TV izlettiriyolar susuyor diye izletmeyin zararlı diyorum neyi zararlı olacak diyorlar aynı bizde de öyle montunu bile çıkarmıyorlar çocuğu sıkıştırıyorlar bunaltıyorlar sinir oluyorum valla şeytan diyor gelince açma kapıyı görsünler. Aaa canım sen bilmezsin onlar internet ten daha iyi bilirler. Allah hepimize sabır versin destek olacaklarına daha çok bizi üzüp moralimizi bozuyorlar tamam torunları sevecekler ama bizim istemediğimiz uygun görmediğimiz şeyleri yapmamaları gerekiyor. Bı bebeklerin anneleri biziz sanki kendileri hiç bu dönemlerden geçmemişler anlayışsız insanlar.
ben kocam olacağa da diyorum bazen tartışmaya kadar gidiyor ama düşüncesizler işte ağzına meyve çeşitleri ve domates salatalik degdirdiklerini bile gordum dedim birdaha böyle şeyler görürsem kızımı alır çeker giderim sana bile göstermem diye net konuştum boşanmayı bile düşünüyorum

Kizlar oglum 2 gundur kafasi vucudu falan cok sicak. Olcuyorum 38.1 bile oldigu oldu. Oda serin hatta uzerinede penye battaniye ortuyorum tek kat. Atesi normalde kac civarinda olmazi lazim? Bi de neden oluyor acaba ya o_O
Canım 37-37.5 tan sonra tehlikeli oluyo çok dikkat et ve bebeklerin ne olduğu anlaşılmıyor bı anda yukselebiliyo aşı olduğumuz gün 15 dk içinde 36 dan 37.2 ye çıktı bizimki dikkat et

kızlar aklınızda bulunsun. bebek gece uyusun diye gündüz uyutmamazlık yapmayın sakın. gündüz ne kadar iyi uyurlarsa gece o kadar iyi uyuyorlar. ben de daha önce gündüz uyumasin gece uyur diye düşünüyordum ama tam tersineymiş. gündüz uyumayınca çok huysuz olduklarından gece de uyumakta zorlanıyor bebekler. kendim de bunu gözlemledim...

Kesinlikle öyle. Gündüz ne kadar çok uyursa gece de o kadar rahat ve uzun uyur.. gündüzleri misafir gelmişse sevmek için uyumasın gece rahat uyur diyorlar ama yapıştırıyorum cevabı alıyorum uyutuyorum valla . Millet bebek sevecek diye ben gece uykumdan olamam.

Annelik_heyecani Annelik_heyecani Canım 36-36,5 olur genelde ateş bebeklerde. 38 üstü baya yüksek ateş , o durumda penye battaniye örtmeyi bırak üzerini soymalısın tam tersine. Aman dikkat et. Aşı harici olan bi ateşse bi dr a görünün hatta.

Aynen oyle cnm.. mesela biz de cok yorgun olduğumuzda ne kadar uyumak istesek de uykuya dalmakta zorluk cekeriz ya bunu da ona benzetiorum

ben kocam olacağa da diyorum bazen tartışmaya kadar gidiyor ama düşüncesizler işte ağzına meyve çeşitleri ve domates salatalik degdirdiklerini bile gordum dedim birdaha böyle şeyler görürsem kızımı alır çeker giderim sana bile göstermem diye net konuştum boşanmayı bile düşünüyorum
Eşimin o konuda hakkını yiyemem benden daha çok söylüyor ellerinizi yıkayın öpmeyin falan diye hatta hergün gelmelerinden oda rahatsız ama bişey diyemiyoruz senin işinde zor okuduğum kadarıyla ayy şu aileler olmasa ne kadar güzel olacak herşey bizim eşimle doğru düzgün tartışmamız bile yok kendi aramızda hep aileler yüzünden kavga çıkıyor. Bende uzakta ev tutmak istiyorum ama buraya da yeni taşındık senin işin olursa gidiceksin en azından.inşallah

Kesinlikle öyle. Gündüz ne kadar çok uyursa gece de o kadar rahat ve uzun uyur.. gündüzleri misafir gelmişse sevmek için uyumasın gece rahat uyur diyorlar ama yapıştırıyorum cevabı alıyorum uyutuyorum valla . Millet bebek sevecek diye ben gece uykumdan olamam.
Ben kimseye bişey diyemiyorum ya nolcak benim bu halim uyuyan çocuğu uyandırıyorlar kimse kırılmasın diye hep ben üzülüyorum.

Canım 37-37.5 tan sonra tehlikeli oluyo çok dikkat et ve bebeklerin ne olduğu anlaşılmıyor bı anda yukselebiliyo aşı olduğumuz gün 15 dk içinde 36 dan 37.2 ye çıktı bizimki dikkat et
Canim simdi doktordauiz. Enfeksiyon varmis sanirim kan alindi sinucunu bekliyoruz

Valla resmen esikdeyim. Bende dediğin gibi çok sıkıya gelemem. Uykum tatlıdır . Bir anda bocaladim. Ne oldu ne bitti anlamadim. Bazen kızıyorum kızıma ister istemez. Sonra sabah oluyor. Bana bir gülümsüyor. O zamanda ben ağlamaya başlıyorum kızıma nasıl kızdım ben diye. Bilmiyorum valla. Bir kaç gün şehir degistiricem bakalım eşimden de uzak kalmış olurum. Bu aralar oda cook canımı sıkıyor. Çocuğun k gibi her konu da azarlar oldu beni. Resmen adam yerine koymuyor.
Ben de öyleydim seni çok iyi anlıyorum. Şehir değiştirmek bana çok iyi gelmişti rahatlarsın inşallah. Uykuyla ilgili bir şey paylaşacaktım yapamadım kim west in kitabını aldım dün baya iyi anlatıyor kitap bitince uygulamaya başlayacağım inşsllah sallayarak uyutmak hiç içime sinmiyor çünkü.
Yaa tv konusu bizde de var anlamaz o diyorlar benim kuzenim otizmli ve tv tablet yüzünden oldu gözümüzün önünde. Bu konuda çok hassas olduğumu biliyorlar. Bundan sonra kibar kibar konuşmayacağım anlamıyorlar çünkü
Evet canim doktordayiz. Kan alindi sonucunu bekliyoruz simdi.
Geçmiş olsun canım

X