2017 Şubat Anneleri

Eşine noluyo ya varya keşke evrende böyle tek başına çocuk yapılabilse yeminlen evlenmezdim erkekler okadar bencil ki
aynen öyle arada fircaliyirum birşeyler düzelir gibi olup geri tekrar aynı oluyo

Gunaydin guzel anneler.sac boyatmak istiyorum dipler cikti bu konuda cesitli fikirler var.boyatirsam kendimi iyi hissedicem ama sutden gecis durumu kafami karistiriyor.bakimsiz hissediyorum boyle kendimi.boyatan var mi?
bende boyaticam kapalısın kalsın biraz bekle diyorlarsa dayanamıyorum açık kahve saçım ben sarı yapicam uzun sürer kız durmaz sütten geçer diye beni vazgeçiyorlar

benimde valla denemediğim kalmadı keske çok olsaydı sütüm masallah canım 180 cc hayal gibi benim icin hemde tek göğüsten önceden ne kadar sağıyordun

Ben de çok sinirleniyorum bazen fırlatacak derece oluyorum sebepsiz yere ağladığını düşünüyorum özellikle uykusu olup da yatırınca ağlıyor deli oluyorum

Öyle anlarda kucağımdan indiriyorum kendi midem ağrıdığında nasıl kıvrandığımı hatırlayıp sakinleşiyorum ama her zaman mümkün olmuyor azıcık of kızım yeter ya diye bağırıyorum

Aynen benimkiler de öyle babam kardeşim rahatsız olmayım diye gelmezlerdi ama onlar her akşam tepemdelerdi ne rahat rahat çocuğumu emzirebildim ne uzanıp dinlenebildim tv bile izleyemedim kendi istedikleri şeyleri izliyorlardı sanki kendi evlerindeler

Rahatsuz olursan ya da karsindakiinin yalniz bisi yaptigini dusunupsan soyle cnm onlar bizim bebeklerimiz insanlar cocuklarimi torunlarini bi sekilde buyutmus demek ki ama bebeklerimiz biz nasil istiyorsak oyle buyutebilmeliyiz.

Tabi canım herkesin çocuğu kendine kıymetli kendi çocuklarını istedikleri gibi büyütememişler heralde ki bu kadar fazla karışıyor millet. Malesef benim etrafımda da çok var dırdır eden

Kızlar bizim doktor süt yoğurt peynir yumurta çikolata herşeyi kestirdi. Sizde de varmı öyle olan?

Bana doktor yasaklamadı ama kendim yumurta domates çikolata yemiyorum kızımın yüzünde sivilce gibi şeyler çıkıyor

Aynen kumanda da kayınbabamın elindeydi benimde,bide sezeryan oldum sende öyle. Gerçekten dayanılacak ağrılar değildi. Cahiller zaten nişan düğün hepsini zehir etmişlerdi bana,lohusalığımıda böyle yapacaklarını biliyordum. Eşimde onlardan beter yaptı halada yapıyor anası kılıklı:)))

Benimki de aynı anası kılıklı hep aynı davranışlar aynı düşünce yapıları var ana oğul ama kv itici geliyor laf sokmaları ve herşeyime karışmasıyla

Benimki de aynı anası kılıklı hep aynı davranışlar aynı düşünce yapıları var ana oğul ama kv itici geliyor laf sokmaları ve herşeyime karışmasıyla
Aynen öyle iticiler Ama benim kocam bazen anasından beter,tepemde yok sütünmü yetmiyor yok çocuğa bakmayı bilmiyorsun. Gelmişim 30 yaşına okul okumuşum diyorum benim söylediklerim para etmiyoda o cahal ananinkimi ediyor diyorum çıldırıyor:))) zayıf noktasından vuruyorım onu oh canıma değsin

Hepsi aynı canım malesef

Süt ürünleri ne alerjisi olabilir diye canım yumurta da yüzünde ara ara sivilce çıkıyordu bende her gün yumurta yediğim için yeme bı deneyelim dedi ondan
Bende hergüm yerim ve yüzünde pütür pütür sivilceler var canım ondan sordumm

Benimde dün kaynanayla kocam benek ağlayınca doymadı bu diyip durdular bende bi bağırdım sütün yetmiyo doymadk diyip durmayın insanı sinir etmeyin dedim. Yetmezse neden kussun her altını açtığımda işemiş oluyo dedim bidaha tık yok ikisinde de hahahaha:) bazen atlatmak işe yarıyor

İyi etmişsin :)) vala bende eşimi tehdit ediyodum seni öldürürüm lohusayim cinnet geçirdim derim diye:) eşimin Yanına bırakmam yaptıklarını,hepsini yazdım bir kenara

Benim kızım da da ara ara sivilce oluyor da yumurta ve çikolata yıl kestirdi dana eti abur cubur yeme dedi kuzu eti ye dedi.

Bende hergüm yerim ve yüzünde pütür pütür sivilceler var canım ondan sordumm
Doktorum öyle dedi canım bende bıraktım. Benim kızım babasına çekmiş cildi onun gibi hassas isilik de oldu çok kötü antibiyotik li krem verdi de öyle geçti gerçi biz evi çok yakmışız sıcaktan dedi Dalin kullanmayın çok yan etkisi var dedi kulağında bı koku fark ettim götürdük egzama başlamış cildi çok hassas yani

Arkadaşlar Merhaba öncelikle hepinize kolay gelsin Rabbim evlatlarımıza şifa versin.Biraz vakit ayırabilirseniz oldukça zor durumdayım annem yanımda olduğu halde günde 2 saat uyuyamıyorum 24 saatin 2 3 saati uyuyam gerisinde kucakta battaniye de sallanan ayakta sallanan ve sürekli ağlayan bir bebeğim var 53 günlük ve gerçekten hem yetersizlik hem çaresizlitkten çok kötü durumdayım.gelelim sorularıma

1.Bebeğim aşırı gazlı bir bebek sap simplex biogaia kullanıyorum.hergün zeytinyağı ile karnına masajlar ayak altına mesajlar yapıyorum kimyon veriyorum Günde 3 defa 90 cc mama veriyorum bazen yarısını yemiyorgerisinde sadece tek memeyi 6 dk felan emiyor ve saat başı beslenmek istiyor.En uzun uykusu 1 saat zaten sorum şu ki bebeğim kabız 5.gün hala yapamadı kakasını 2 defadır böylr oluyor fitille yapıyor yaptıgında kakası yumuşak normal görünüyor birde sürekli uykuda iken bile ıkınıyor morarıyor ıkınırken bunu yaşayan var mı ?
2.bebeğim 2 günde bir ara ara katılarak ağlıyor ve naparsak yapalım susmuyor ve mosmor olup nefessiz kalıyor üflüyoruz dışsrı çıkarıyoruz poposuna vuruyor uz ama nefesi gidiyor 30 snye yakın çokkk korkuyoruz bu durumu yaşayıp fikri olan varmı
3.Bebeğim 1 dk a bile yattıgı yerde tek durmuyor hep kucakta sürekli ağlıyor hiçbir şekilde kendi kendine durmuyor tuvalete bile anneme verio gidiyorum napmalıyım bilemedim
4.Bebeğim kusmuyordu 2 gündür hem taze kustu hemde kesik gibi kustu 3 defa normal mi reflü ye mi işaret birde sık sok midesi bulanıyormuş gibi agız hareketi yapıyor. Nedem olabilir
5.Bebeğim hiç gülmüyor hepyüzü asık konusuyorum cabalıyorum arada gülümsüyor ama hemen geri ağlıyor.Birde tavanda sürekli sabit noktaya baktıgı olıyor çok uzun süre neden olabilir?
6.bebeğim çok agladıgı zaman özelikle nefessiz kalır gibi oldugunda ağız çevresi biraz morarıyor bunu yaşayan var mı
7.Son olarak ta uykıdauke birden aglıyor aşırı hızlı nefes alıp veriyor aglayarak uyanıyor
8. Solomobaby aldım ama içine girmiyor çığlık atıyor dışarı hiçbişekilde cıkamıyoruz geri iade etsem mi mi cıglıkcıglıga aglıyot geri dönüyoruz arabasındada durmuyor zaten kucaktada dışa dönük duruyor yüzü bize bakmıyor durmuyor öyle geçince dururmu yoksa iade mi etsem
Sorularım bu kadar hakkınız helal edin çok zordayım sokaga cıkamıyoruz Cok sordum ama belki bi.öneri iyi gelir.

Benimki 55 günlük dün gece bile krizlere girdi saatlerce ağladı,3 kez acile gittik gaz dendi. Fitil verdim gene dün,çarşafta salliyoruz saatlerce.
Bende çıkamıyorum dişari,arabasına koyduğumuz gibi basıyor çığlığı,uykusunda da bazen hızlı hızlı nefes aldiği oluyor.
Kabızlık 5 güne kadar normal demişti doktorumuz,siz yine de bir danışın doktorunuza.
Bebek fazla beslendiğinde de kusar. Kilo aliminda problem yoksa kusması sorun değil,kesik kesik kusması zaten ona yaradiğinin belirtisi,bozup atmış oluyor.
Dediğim gibi doktora bir danişin maalesef ağlamaya ben çözüm bulamadım

Allah yardımcımız olsun ne diyeyim tşk ederim cvp verdiğin için ama benim ağlarken nefesi gidiyot cocouk Allah korusun ölecek gibi yapıyor bitiyorum o an

katılarak ağlama durumu ile ilgili yazıyorum. bebeğiniz aşırı uyarana maruz kalıyor olabilir. bulunduğu oda çok renkli, çok aydınlık, çok gürültülü mü? yanında televizyon, radyo vs. açık mı duruyor, dijital ekrana baktırıyor musunuz? yanında konuşurken veya onu severken çok yüksek sesle konuşan kimse var mı?

Canım Dr unuz bişey diyomu bunlara büyük ihtimal koliksiniz benim oğlum da kolik hem de sonuna kadar yaşıyoruz sizin de öyle anlattığına göre kolik sancıları geldi mi özellikle akşam saatimiz var bizim 7-10 arası genelde dediğin gibi katıla katıla hıçkıra hıçkıra agliyo bi yerine bisey olmuş gibi yada büyük çocuk gibi içli içli agliyo ve sonrasında uyurken daha çok sıçrıyor ikinma olayı bizde de var malesef kiii benim oğlum hergun 4-5 kez kaka yapar ama işte böyle ikinir kucak olayı bizde de var gün boyu 2 saat uykusu olmaz o da toplam yanı 10 ar dk fln işte reflü den kusuyo olabilir ama kilo kaybi yoksa merak etme bişey olmuyor benimki de öyle uykuda ağlama ciglikla uyanma korkma bizde de var ya aslında kısaca kolik bi bebek ve sizde sonuna kadar yasiyosunuz sanırım solomombaby De bence bı aya kadar bu sıkıntıları azalicak o zaman kullanırsın bende aldım şuan evde deneme aşamasında yım:) ama bı ay sonra fln oğlum daha sakin olur inş kullanırım çok sevdim çünkü :)

Son olarak morarma olayı pek normal olmayabilir eğer seni korkutacak şekilde bariz bi morarma varsa bence bı Dr a göster Allah korusun kalple ilgili sıkıntısı olan bebekler de olabiliyo bildiğim ve tanidiklarda gördüğüm kadarıyla inş yoktur tabi ama sen yine de tedbirini al Dr a göster

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…