2017 Şubat Anneleri

Benimde kaç gündür için kurudu resmen dün söylemesi ayıp zor bela musakka yaptım pilav çorba da yapiyim dedim nerdeeeee kiiii yemek yapmaktan çok zevk alan biriydim

Yok canım biliyorum kimin ne niyetle yazdığını burda o kadar alıştık ve tanıdık ki birbirimizi anlayabiliyorum kim nasıl yaziyo :)

Benimde kaç gündür için kurudu resmen dün söylemesi ayıp zor bela musakka yaptım pilav çorba da yapiyim dedim nerdeeeee kiiii yemek yapmaktan çok zevk alan biriydim
Ankara da olsam yollardım sana da kavanoz çorbalardan Rabbim inş yardımcın olsun 3/4 . Ayda gazı bitince inş düzelir sizinde zevkle yine yemekler yaparsın

”Bebeğin iki aya kadar ağlaması Allah’tan başka ilah olmadığına (ve Muhammed (sav)’in onun kulu ve Rasulu olduğuna) şehadettir.
Dört aya kadar ağlaması Allah-u Taala’ya itimattır.
Sekiz aya kadar ağlaması Peygamber (sav)’e salavattır.
İki seneye kadar ağlaması da anne-babasına istiğfardır.
Susadığı zaman annesinin göğsünde ona cennetten bir pınar ihsan eder de onu içer. Böylece yeme içme ihtiyacı karşılanmış olur.”

Buldum

Ankara da olsam yollardım sana da kavanoz çorbalardan Rabbim inş yardımcın olsun 3/4 . Ayda gazı bitince inş düzelir sizinde zevkle yine yemekler yaparsın
Allah razı olsun sağol canım :) bence sadece gaz kolik değil sanırım huysuz bir bebek te inş kolik olayı bitince bu devam etmez

”Bir seneye kadar, ağladıkları için çocuklarınızı asla dövmeyin. Zira onlar dört ay şehadette bulunurlar. Dört ay bana salavat okurlar. Dört ay da anne babasına dua okurlar.”’ Efendimiz söylemiş bunları okuyunca da napiyosun diyorum kendime

Canım yok ben kötü niyetli dedin demedim espiriydi benimki de :))

İnsan kıyamaz ki dövmeye. Yengem 40 çıkmadan çıldırıp fırlatmıştı yatağa aklıma geldi şimdi bende okumuştum bu hadisleri../

Canım yok ben kötü niyetli dedin demedim espiriydi benimki de :))
Ay tek sosyal hayatımız bez emzir gaz çıkar olunca algılamada da sorun oluyor :) siz Ela kuşla çıkmışsınız maşallah iyi gelmiştir...

Geldi valla.. eşimle çıkarken kafam çok rahat da böyle tek olunca zorlanıyorum bazen, ama kendi kendime de diyorum daha sık yapıp alışmalısın rahat olmaya .. başarırız inşallah:)) günü gününü tutmuyor işte

Canım hani yoğun ya sıvı değil çay kaşiğinda biraz kalıyor,o yüzden sütümü sıkıyorum biraz üstüne,inşallah bir sakınca yoktur öyle vermekte
olucağını sanmam bende verir vermez emziririm ama bana çok yoğun gelmedi markası ne sizinkinin
Loveali canım sana bişey öneriyim bi kaçgündür rahatım böyle çok ağlamalı olduğunda açıyrm altını alt açma pedinide seriyorum altına oyalanıyo öyle kendi halinde bide dene istersen
bende yapıyorum bunu ama bazen ise yariyor

Dut kurusu da iyi bir süt arttirici (;
onuda aldiriym canim ne kullancam şaştım
volkicansu bol fıstıklı irmik helvası az şekerli şimdi yine yaptım bende o işe yarıyor birde humana çayları en az 4 bardak içiyorum benim kız lıkır lıkır olmayınca emmiyor
severim de hamileyken sık sık yapardım şimdi kız fırsat vermiyo
Bende deniyim bakalım
her yolu deniycez canım annem rezene anason ve incir haşlayıp suyunu içermiş onu da basliym diyorum

İncirim yok bak aklıma geldi incir uyutma yap şeker atmaya da gerek yok tatlısa incir tadı nefis oda farkettiriyor ocak annelerinde okuyup uyguladım

Ayyy yok artık gerçi o kadın da nasıl bi psikoloji deydi acaba huysuz bir bebek mıydı dicem ama ne olursa olsun bunu yapmaya sebep değildir günahsız o ister mı öyle olsun kendileri bizden daha çok yorgun dusuyolar

Ayyy yok artık gerçi o kadın da nasıl bi psikoloji deydi acaba huysuz bir bebek mıydı dicem ama ne olursa olsun bunu yapmaya sebep değildir günahsız o ister mı öyle olsun kendileri bizden daha çok yorgun dusuyolar
Kolikti Can'ım ilk bebeği birde 2 aylıkken emzirmedi acıyor diye cici bebe inek sütü hepsini verdi diğer çocuklarında daha mutluydu ama şimdi düşününce lohusa sendromu cahillik biz daha bilinçliyiz sosyal medya vs birbirimize yardımcı oluyoruz olmadı araştırıyoruz Allah yardımcımız olsun hepimizin

Monovit markası

Lohusalık çok iğrenç birşey. İnsan büyük konuşmasın gerçekten ben o ameliyatlı halimle yeğenimi dövdüm ilk kez:)) şimdi yazınca gülüyorum ama kaç gün üzüntüden kendi kendimi yemiştim. 8 yaşında ve çok yaramaz hirpalamiştim biraz o ilk günler

Sinirlerim bozuluyodu,ağrım var kayınbabam gelip içerde yaylanıyordu o halimle diğer odaya gidip süt veriyordum. Her akşam onlara sofra kuruluyordu eşimde bir haftaya yakın hiç konuşmadi benle. Şimdi düşünüyorumda ne kadar anlayışsız insanlar diyorum ya

Kesinlikle cnm asla kınamaya gelmez bende evdekileri kırıp geçirdim geldi geçti zor çünkü

Kesinlikle ilk Zaman'lar bir kişi olacak oda sevdiğin ve seni taşıyabilen birisi ilkinde kv ve annem yedi bitirdi beni ki kp hiç uğramadı lohusa kadının evinde ne işi varsa seninkinin...
Bunda ilk 20 gün kızkardeşim vardı Allah ondan razı olsun gerçekten Mutlu geçirdim sadece yatak odamda bebekleydim ama 40 çıkmadan annem yetişti sağolsın sinir krizlerine soktı

Kizlar oyun halisini bnm bebis de cok sevdi Tiny love gunesli gun halisi var memnunuz ortalama yarim saat oyalaniyor onda biraktigimda. Oyuncaklar i falan yumusak hem.

Rahatsuz olursan ya da karsindakiinin yalniz bisi yaptigini dusunupsan soyle cnm onlar bizim bebeklerimiz insanlar cocuklarimi torunlarini bi sekilde buyutmus demek ki ama bebeklerimiz biz nasil istiyorsak oyle buyutebilmeliyiz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…