2017 Şubat Anneleri

Arayın 90günü geçtiği takdirde verem savaş dispanserinde test yapılması gerekir sağlık ocağının kendi içinde uygulaması ya da belki sizin bölgeye bakan aile sağlığı elemanı izindedir
Çok takip ettiklerinide düşünmüyorum en azından bizim burda olanlar öyle.
Hem süt hem mama veren arkadaşlar su veriyomusunuz
Arada veriyorum.
Aradım ya. Diyor ki biz sizi aricz. Niye öyle diyorlae
Bekliyoruz hala
Bugün aşı olduk sonunda! Şimdilik iyi. Koluna yapmadı aşı gelmemiş dedi.haftaya yapacakmış.bide d3 ü kullanma artık dedi.kafasına baktı erken kapanmış dedi.ne demek. @mete58 nedir bu
hadi gözün aydın canım, umarim sizdede sorun olmaz.Zaten dr bize ilk aşıda ateş olmaz 2.dozlarda çok ateş olurmuş.Bıngıldak erken kapanmış o zaman sizde.D3 kafatasında olusan o açıklığı kapatmak ve kemiklerinin güçlenmesi için veriliyor.Erken kapandığında daha vermeye devam edersen beyin zarar görebiliyor bu yuzden damlayi kesiyorlar canım.

Bende aynı durumdayım gurbetteyim malesef ve kimsem yok kendi tarafimdan bı kaç komşum var bina da arada onlarla takılıyorum bende bı çevre oluşturmak istiyorum ama nasıl olacak bilmiyorum
Bunaldım sürekli aynı insanları görmekten canım. Havalar ısınsın her gün çıkacağım şimdi biraz tedirgin oluyorum üşürse diye.
Önce alttan giymeli kullandım gevşeyince ten den aldım görseldeki gibi. Ben çok memnunum göbek kalmadı gibi bir şey. Düzenli taktım
Buz

Bizimki de tukurup cikariyor agznda iki gündür. .
Aynen sürekli akıyor salyalı. Erken diye düşünmüştüm ben de

Bebekle tatil düşünen var mı kızlar? Ben bugün biraz araştırdım. Bizim durum karışık gerçi ya istanbula gideceğiz ya sa tatile gibi bir şey. Tatile karar verirsek burdan direk uçuş olmadığı için 8 saat araba yolculuğu çekeceğiz. Gözümde büyüdü baya.

Kızlar bende ilk baslarda sallayarak kolumda uyutuyordum yada uyandiginda beşiğinde gittikce agirlasinca annemede zor olcak o bakcak 3 gündür beşiğine oyuncaklarini koyuyorum onlara bakarak uyuyor.Gündüz beşiğinde bırakıyorum ağlamadan kucağıma alıp seviyorum,trkrar yatırıyorum.Carsafta sallayanlarida ayakta alkışlıyorum Bezi sormussunuz bezi 3 numaraya geçtim ama ilk günler kaka beline kadar cikti ,primada sizdede kaka yüzeyde mi kaliyor?2 numarada hemen yapar yapmaz aldığımda bile bez emmiş oluyordu....

Bizim kizinda ağzında salyası coktu 2 gündür elleri sürekli ağzında ve yumruk yapıp ellerini yalıyor. Bu kadar erken diş çıkmaz herhalde.
Uykuları daha düzenli artik gece 12 de uyuyor sabah 06:30 da uyanıyor. Gündüz 1-2 saat dışında uyumuyor.

Korse a101 de var cokta uygun fiyati alcaktim ama bedeninde karar veremedim kimi 1 beden küçük al diyor.

Kızlar biz az önce doktora gittik. Oğluş için ultrason çekildi ve genel muayenesi yapıldı.
Genel muayenede kilosu fazla çıktı.
22 gün önce gittiğimizde 5900 57 cm iken şuan 6900 ve 60cm olmuş. Kilosu 4.5 aylık boyu 3.5 aylık bebeğe göreymiş
Doktorumuz mamayı azaltarak kesmemizi önerdi. Günlük 3 biberon mama veriyordum çok huzursuzlanınca ama 2 biberonu yarım bırakıyordu hep. Demek ki karnı tok olup keyfi içiyormuş yavrucak
Böyle giderse obez olur diye gözümü korkuttu doktor amcamız .
Neyse bakalım umarım mamayı bırakır benim obur cücem
Demek ki gerçekten de az olan süt bol su ve emzirme ile artabiliyormuş.
İşin aslı şaşkınım biraz

Böbrek ultrasonu da güzel çıktı.
2 hafta kadar sonra kateteri çıkarılıp sünneti yapılacak .

Kizlar bebislerle dışarı çıkarken battaniyeye sarılı mi çıkarıyorsunuz yoksa güzelce giydirip ağzı yüzü açık bakına bakina mi dolaşıyorsunuz?

Masallahh canımm.Mamayı unutur bizde ilk haftalarda mama meme devam ediyordum.Dün süt fazla diye sağıp vereyim dedim biberonu unutmus almadı agzina kuzucugum kaşıkla verdim :)
Cok geçmiş olsun.Sağlık sıhhat versin.Sünnet olcak paşa

Kizlar bebislerle dışarı çıkarken battaniyeye sarılı mi çıkarıyorsunuz yoksa güzelce giydirip ağzı yüzü açık bakına bakina mi dolaşıyorsunuz?
Ben iki gündür çıkarıyorum battaniyesine sarıyorum kollar açık arabasında ama araba üzerinde de battaniye örtüyorum hava güneş olsa da esiyor İstanbul'da şehrinize göre değişebilir belki kafamızda da şapka ama şapkayı sevmiyor sadece saçları kapatıyoruz kulaklar açık... Eskiler kulaktan alır der

Aynen bende bunaldım hava soğuk diye bende tereddüt ediyorum hee bu siyah gibimi senin korsede resim atabilirmisin

Güzel dileklerin için çok teşekkür ederiz.
Biz dışarı güzelce giyinip çıkıyoruz. Üzerine polar montu var yumuşacık,onu giydirip çıkarıyorum. Kucağımda görenler ayyyyy daha küçük bebek hasta oluuuur dese de biz mutluyuz :)

Seviyorsa arabada durmayı sorun çıkartmayabilir belki... Biz bayram da eşimin ailesine gideceğiz 6 saat. Oradan da Amasra'ya uğrayalım diyoruz denize ama Bebek artı bir büyük abi ile korkuyorum bende... Tek çocukla daha güzel olabilir size
Maşallah oğluşuna Can'ım Allah nazardan esirgesin sünnetini de bebekken yaptırmak ne güzel ben çok pişmanım kıyamadım bayram öncesi yaptıralım diyoruz bizde

Evet eskileri dinlemek lazım, sapka ve bandana bizimkide hic sevmiyor.Kafasını cok hareket ettirince gözlerine indi mi çığlığı basıyor.Beni görmeyincede durmuyor bebek arabasında üstüne örtü koyamıyorum. Şunu düşündüm ama hazırını bulamadim.Bunuda yapcak kimse yok yakınımda

Bende artik öyle çıkarıyorum eşim yanimda yoksa.Banada kızım sen deli misim ufacık çocukla dışarı cikmissin üşütecek diyenler bile oldu ama arabaya koyup cok ağlamaktansa güzelce giydirip çıkarıyorum markete falan gideceğim zaman.Sevindim ben gibi olanlarin olduğuna tepkilerden acaba ben tek miyim diye düşünmeye başlamıştım

Sizin bebeklerde de ellerini sürekli ovusturma gozlerini kasima var mi?Kızım uyandi benim kk günü bitti.:)

masAllah barekAllah ogluş a :) canım benden daha iyi bilirsin bebekler yürümeye başlayınca atıyorlar kiloyu benim iki yeğenim dogunca da sonrasında tosun gibiydiler hatta nazar olmasın diye 2 ayliksa 4 aylık diyorlardı çünkü öyle duruyodu :) şimdi yürümeye başladı hafta sonu geldiler incecik kalmış :) geçen ayda bana ebe öyle dedi obez olurmus Dr umuzda normal kilosu bişeycik olmaz atar o kiloyu dedi :) ultrason içinde çok sevindim Rabbim tekrarını yasatmasin en kötüsü böyle gelip gitmiş olsun inş sünnet içinde şimdiden geçmiş olsun :) bende dusunuyodum ama kolik bebek şuan bide sünnet olursa nasıl olur bilemiyorum

Herkesin bi akıl vermeye kalkışması yada bişey demesi yokmu bitiriyor beni kolik bi bebeğim var ve başında olmayan anlamıyo normal sıradan gaz sancısı gibi sırtına vurup yada karnını iki ovup sıcak havlu koyup hemen geçeceğini saniyo herkes bunları söylüyor bilmiyorlar ki o an geldiğinde bi amuda kalkmiyoruz mesela aksam bebek görmeye gelecekler ikisininde ikişer bebesi var ve bana yine bunları soylicekler ya kolik ayrı bisey heeee bide niye gelmiyon gelsene ..... Çıkar artık bebeği o kadar sakınma ..... Ben evde tuvalete zor gidiyorum böyle dediğimde heee zor ya deyip hemen arkasından ya bebeğe iyi gelir kalabalik hem sana da değişiklik olur denmesi puuuffff dolmuşum yine

Maşallah tosun paşaya:) sütünün yetmesine çok sevindim.. olumlu düşünmek de çok etkili süt ile ilgili.. yetmiyor yaramıyor derse insan öyle oluyor gözlemlerim bu yönde.. böbreğine de çok sevindim .. Allah yavrularımıza hastalık göstermesin bizi onlarla sınamasın inşallah..

Sen delimisin ne ya.. boş konuşan bi kısım cahil.. takılma boşver.. biz de arabasını almayacaksak kucağımızda çıkıyoruz bazen, ay o daha iki aylık bebek kucakta ezilir pusetine koyun diyolar:) gayet umursamaz bi şekilde bişey olmaz merak etme diyorum , ses tonumdan da aslında "sana ne be sen karışmasana" dediğim anlaşılıyor ama :))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…