2017 Şubat Anneleri

Arkadaşlar merhaba bayadır yazamıyoruz ama takip ediyorum. Herkese Allah kolaylık versin bebiş bakımlarında.Bir sorum var benim bebiş ayağımda sallanarak uyumaya 3 gün içinde alıştı.şimdi kesinlikle böyle sallanmayı istiyor.Odadan çıkartmıyor beni.hep sallamak istiyor.uyanıkken de huzursuz hep ayağında salla beni diyor resmen.bu kadar çabuk alışacağını hiç tahmin etmezdim mahvoldum valla. Ciddi çıkmaza girdim bi önerisi olan var mı nasıl tekrar sallamadan yaptırabilirim.

Daha çok küçükler.
Bir kaç gün huzursuzluğuna dayanıp unutturabilirsin belki.
Bol bol ten teması ve emzirmek faydalı olabilir...

BBen o 5 dk da uyutan müziği açtım hiç bir ise yaramıyor. ninni ler de pek işime yaramadı. 1 saatlik pış pış sesi buldum. Yoruldugumda açıyorum onunla devam ediyorum bi süre sonra uyuyor tabi uykusu varsa. Genelde memede uyuyor onun dışında nadir uyuduğu.

BBen de unibaby kullanıyorum oğlum şimdiye kadar hiç ağlamadi kendime denemedim. Çapak oğlumda ilk 1 ay çok oldu. İçtiğiniz çay soguyunca pamukla çapak oldukça sildim ben. Anne sütü de iyi geliyormuş. Oğlumun gözyaşı kanalları kapaliymis masajla tamamen cozduk sorunu. Gözün başladığı yerden baş ve işaret parmakla dışa doğru gunde bikaç kez masaj yapmayı dene belki ise yarar.

BBen Tiny love maymun adası aldım biraz pahali. Senin baktığında güzel. zaten en fazla 4 5 ay kullanacak. Belki de sevmeyecek. çok para vermeye gerek yok aslında. Bizimki keyifliyse yarım saat oyalaniyor kendi başına. biraz da ben oyaliyorum halıya oyuncaklariyla. Sürekli kucak istiyor ya da emmek. artık baş edemiyorum.
Aynen canım sevmezler diye düşünüyorum bana da bi yarım saat fln oyalansa yeter çünkü emmek istiyo hep iki gündür kusmasi çok fena arttı gece bile onu izliyorum boğazına gidecek diye :KK43: senin dediğin biraz pahalı evet uygun bisey istiyorum bı çoğu aynı görevi görüyor sanırım :)

Arkadaşlar merhaba bayadır yazamıyoruz ama takip ediyorum. Herkese Allah kolaylık versin bebiş bakımlarında.Bir sorum var benim bebiş ayağımda sallanarak uyumaya 3 gün içinde alıştı.şimdi kesinlikle böyle sallanmayı istiyor.Odadan çıkartmıyor beni.hep sallamak istiyor.uyanıkken de huzursuz hep ayağında salla beni diyor resmen.bu kadar çabuk alışacağını hiç tahmin etmezdim mahvoldum valla. Ciddi çıkmaza girdim bi önerisi olan var mı nasıl tekrar sallamadan yaptırabilirim.
Canım bende ayağımda sallıyorum ama benimki tam bi kolik olduğu için başında fön makinesi sesiyle uyuyor dalınca ayağımdan bırakıyorum onunla bi 15-20 dk uyuyo çok sıkıntılı olmadığı günlerde gün içinde böyle böyle idare ediyorum ama puset e koyunca da uyuyo daaaa benimki işte fön makinesi sesiyle uyuduğu için onu açtığım anda gidiyo çoğu zaman

Daha çok küçükler.
Bir kaç gün huzursuzluğuna dayanıp unutturabilirsin belki.
Bol bol ten teması ve emzirmek faydalı olabilir...
Bu fön sesini bende unutturabilirmiyim acaba :) yoksa askere giderken flnda götürür diye hoparlör u sakliyim mı bi kenarda :KK70:

kızlar sağ göğsümde dün akşam küçük bir sertlik hissettim. mastit olabilir m? bi üstüne grip oldum:110:
Mastit basit olmuyor bayağı sertlik ağrı ve kızarıklık oluyor canım seninki bir iki kısım düğümlenmiş olabilir bebek çeksin yada makine sertlik kalmasın

Canım bende ayağımda sallıyorum ama benimki tam bi kolik olduğu için başında fön makinesi sesiyle uyuyor dalınca ayağımdan bırakıyorum onunla bi 15-20 dk uyuyo çok sıkıntılı olmadığı günlerde gün içinde böyle böyle idare ediyorum ama puset e koyunca da uyuyo daaaa benimki işte fön makinesi sesiyle uyuduğu için onu açtığım anda gidiyo çoğu zaman
Allah kolaylık versin hepimize

Kızlar bebeklerinize hangi sampuani kullaniyorsunuz?Ben paraben boya ve parfüm olmadığı için uni baby kullaniyordum.Kızım ellerini sürekli gözüne götürdüğü icin gözde capaklanma oldu.Hergun sampuanla yikicam gozlerini ama ben kendi gözümde denedim bildiğin gozlerim yandiii.Göz yakmıyor sozde?Bebegimin banyoda gözlerine cok sampuan getirmedigim için cok anlamamışım.
Chicco kullanıyorum kendimde denemedim ama yakmaması lazım

Allah yardımcımız olsun sağol

kukkana kismini anlamadim. hapin adi cerazette.

evet corp corp emiyor. genelde alttan gaz cikarmak istediginde ellerini emerek guc aliyor.

seninki cok fenaymis gercekten. insan bebege kiyip oyle almamali. az dusunceli olmali. ben bazen vicdana gelip sadece sevmesi icin veriyorum. bakimima karismasin. abuk sabuk seyler yapmasinda. allahtan esimde benim gibi dusunuyor. anneme ver deyip durmuyor. ona verince o da kisa sure sonra geri aliyor. kvalide gecen gun gozunuzden sakiniyorsunuz dedi.

evet. 3 lt yi gecirmeye dikkat ediyorum.
Yanlis yazmisim. Emziren kullana biliyo dimi bi zarari yok

Ben zaten ilk ve son diyorum bakalım belki şu anki ruh halimle diyorum ama gerçekten çok zor millet nasıl 3-4-5 doğurmuş
Aynen çok zor bi akşam da gelmesin ya yine bi saattir bağırıyor :KK43: emiyor emdiği gibi kusuyo 2-3 gündür iyice fenalaştı gün geçtikçe düzelir diye beklerken sanki iyice fena oluyo :KK43:

Aynen çok zor bi akşam da gelmesin ya yine bi saattir bağırıyor :KK43: emiyor emdiği gibi kusuyo 2-3 gündür iyice fenalaştı gün geçtikçe düzelir diye beklerken sanki iyice fena oluyo :KK43:
Oyy Kıyamam canım çok zor zaten ama seninki kat kat zor. ..Benimde enerjim tükendi emzirirken belim hep açıkta kalıyor ve midemi üşüttüm sanırım canım bir şey yemek istemiyor bakalım inşallah sütüm kesilmez olan da zaten az ve sızıyor ne kadarını kurtardımsa

X