2017 Şubat Anneleri

:KK48::KK48: iyiymiş kız valla...ben de birkaç gündür ninni açıyorum..atem tutem men seni diye bir ninni youtube'dan bulursun,bir de uyu yavrum yine sabah oluyor diye bir ninni, ikiisnde de benim kız uyuyor en fazla yarımsaate..:super:

Bizde bi ise yaramadi ki :) bi ara ninni de actim dinledi dinledi sikildi sonra bende kapattim :)

ben de pahali olsun iyi olsun diye mustela almistim am yuzundeki sivilceler kizariklar gecmeyince acaba dedim sampuandan mi bilemiyorum sen de oldu mu?

Hayır hiç öyle bi durum yaşamadık. Yün yelek giydirdiğin oldu mu? Bazı bebeklerde yün tenine temas ettiğinde o tarz kızarıklıklar benekler oluyor.

Kızlar bebeklerinize hangi sampuani kullaniyorsunuz?Ben paraben boya ve parfüm olmadığı için uni baby kullaniyordum.Kızım ellerini sürekli gözüne götürdüğü icin gözde capaklanma oldu.Hergun sampuanla yikicam gozlerini ama ben kendi gözümde denedim bildiğin gozlerim yandiii.Göz yakmıyor sozde?Bebegimin banyoda gözlerine cok sampuan getirmedigim için cok anlamamışım.
Canım bende ıslak mendilini kullanıyrm unibaby yenidoğan bugün ilkdefa kullandım gribim burnumu silmek için çok yakdı halbukinüstünde su ve pamuk yazıyor aynı şekilde su ve pamukla sildim hiç yanma hissetmedim
Eki Görüntüle 1980754 Eki Görüntüle 1980756

canım bak o bahsettiğim milk tea, benim için oldukça faydalı oldu, belki seninki de çoğalır..gece 1 de sağ mememi sağmıştım gece içirmek için,sabah aynı mememi tekrar sağdığımda 160 cc süt çıktı,ben bu çayın işe yaradığını düşünüyorum..:KK39:
Eczanelerde mi var bu çay
Kuzum bak ben bu programı indirmistim buradaki fön sesiyle başladık sonra hoparlör aldım hafıza kartında da bu var onunla uyuyo ayagimda sallıyorum bunu da açıyorum ilk açmadan deniyorum ama dalamiyo açınca gidiyo :)
Tamam bide bunu deniyelim

Kucakta hopalamaya alismis canim o zaman. Benimki de emzirir gibi kucavima yatirip hafif sallayinca uyuyo maalesef. Buyudukce bu bizi cok yoracak
Hırpalanmayı seviyo resmen uykusu var ama iyice yorulmadan hırpalanmadan uykuya geçemiyo yoksa ağlıyo sürekli

guzelimm guzelimm komili bebe kullanıyorum canım göz yakıyor mu test etmedim ama
seydask seydask bizim kızda fena valla masaj yap altımı aç boyle birak kucagina al ziplat istiyor aşırı hareketli bide kucağımda uyuyor orda olduğunu biliyor indirince ağlıyor bazen hafif kimildiyorum göz ucuyla kontrol ediyor burda mıyım diye sonra geri kapatıyor :p

Biraz pahalı belki ama Mustela kullanıyorum. Vücut losyonu da mustela.. %92 doğal kökenli içeriğe sahip hipoalerjenik ve paraben vs gibi hiçbir zararlı madde içermiyor. En doğalı en zararsızı anlayacağın..
ben başta friendly kullanmıştım bize iyi gelmedi yavrumun cildi kuru doktor tavsiyesi ile mustela şampuan ve krem kullanıyoruz. gayet memnunum.

Eki Görüntüle 1980754 Eki Görüntüle 1980756

canım bak o bahsettiğim milk tea, benim için oldukça faydalı oldu, belki seninki de çoğalır..gece 1 de sağ mememi sağmıştım gece içirmek için,sabah aynı mememi tekrar sağdığımda 160 cc süt çıktı,ben bu çayın işe yaradığını düşünüyorum..:KK39:
Kesinlikle ise yariyor ben ilk haftalarda sut gelmeyince arayışa girmiştim, burdada paylasmistim hatta etkisini. Aktardan almistim 25 tl.Eczanelerdede var.
ben de unibaby kullanıyorum memnunum, ilk ay dalin kullanmıştım o da güzeldi..dalin göz yakmıyor gözlerini dalinle yıka, saçlarını unibaby şampuanla..:KK54:
Unibayb bende memnunum aslında ama göz enfeksiyonu için gözünü ovalayarak önce sampuanla yıkayıp sonra damlayı damlatmam gerek.Önce kendim denedim. Gözlerim acıdan mahvoldu.Dalinde paraben var mi?
Biraz pahalı belki ama Mustela kullanıyorum. Vücut losyonu da mustela.. %92 doğal kökenli içeriğe sahip hipoalerjenik ve paraben vs gibi hiçbir zararlı madde içermiyor. En doğalı en zararsızı anlayacağın..
Bende paraben,boya,alkol icermesin istiyorum.
Bende uni baby kullaniyirum canim hatta sacini yikarken baden yuzunede surdugum oluyor sampuani. Oglum hemn gozlerini aciyor aglamiyor da yaktigini dusunmedim hic
Ben banyo yaptirirken kafasindan akan köpükle yıkıyorum, o da cok göze getirmemeye çalışıyorum sampuanin ustundede GÖz YAkMAZ yazıyor ama bildigin biber sürmüş gibi yakıyor.
Canım bende ıslak mendilini kullanıyrm unibaby yenidoğan bugün ilkdefa kullandım gribim burnumu silmek için çok yakdı halbukinüstünde su ve pamuk yazıyor aynı şekilde su ve pamukla sildim hiç yanma hissetmedim

Eczanelerde mi var bu çay

Tamam bide bunu deniyelim

Hırpalanmayı seviyo resmen uykusu var ama iyice yorulmadan hırpalanmadan uykuya geçemiyo yoksa ağlıyo sürekli
Unibaby set almistim.Islak mendil sensitive geçtim onu kullaniyorum memnunum.Gercekten ambalaj üstündeki inanıp alıyoruz farklı çıkıyor.
guzelimm guzelimm komili bebe kullanıyorum canım göz yakıyor mu test etmedim ama
seydask seydask bizim kızda fena valla masaj yap altımı aç boyle birak kucagina al ziplat istiyor aşırı hareketli bide kucağımda uyuyor orda olduğunu biliyor indirince ağlıyor bazen hafif kimildiyorum göz ucuyla kontrol ediyor burda mıyım diye sonra geri kapatıyor :p
Teşekkür ederim canim :)

Kizlar yputube da bir sarki var. pedagoglarin onerdigi 5 dakikada butun cocuklari uyutan diye. Ogluma actim 4 dk sakin kaliyor 5. Dk da basiyor cigligi :) uyumak falan hikaye benim oglus icn :emir_bebek::halay:

Boyle seyler deneyen var mi aranizda :dondurma:
ben 1 kere fon sesi actim. 1 kere supurge sesi. 2. seferlerde ise yaramadi zaten.
Kızlar bebeklerinize hangi sampuani kullaniyorsunuz?Ben paraben boya ve parfüm olmadığı için uni baby kullaniyordum.Kızım ellerini sürekli gözüne götürdüğü icin gözde capaklanma oldu.Hergun sampuanla yikicam gozlerini ama ben kendi gözümde denedim bildiğin gozlerim yandiii.Göz yakmıyor sozde?Bebegimin banyoda gözlerine cok sampuan getirmedigim için cok anlamamışım.
dalin kullaniyoruz simdilik.

hahah senin kız epey bilmiş anacım:)

Arkadaşlar merhaba bayadır yazamıyoruz ama takip ediyorum. Herkese Allah kolaylık versin bebiş bakımlarında.Bir sorum var benim bebiş ayağımda sallanarak uyumaya 3 gün içinde alıştı.şimdi kesinlikle böyle sallanmayı istiyor.Odadan çıkartmıyor beni.hep sallamak istiyor.uyanıkken de huzursuz hep ayağında salla beni diyor resmen.bu kadar çabuk alışacağını hiç tahmin etmezdim mahvoldum valla. Ciddi çıkmaza girdim bi önerisi olan var mı nasıl tekrar sallamadan yaptırabilirim.

Kizlar yputube da bir sarki var. pedagoglarin onerdigi 5 dakikada butun cocuklari uyutan diye. Ogluma actim 4 dk sakin kaliyor 5. Dk da basiyor cigligi :) uyumak falan hikaye benim oglus icn :emir_bebek::halay:

Boyle seyler deneyen var mi aranizda :dondurma:
BBen o 5 dk da uyutan müziği açtım hiç bir ise yaramıyor. ninni ler de pek işime yaramadı. 1 saatlik pış pış sesi buldum. Yoruldugumda açıyorum onunla devam ediyorum bi süre sonra uyuyor tabi uykusu varsa. Genelde memede uyuyor onun dışında nadir uyuduğu.

BBen de unibaby kullanıyorum oğlum şimdiye kadar hiç ağlamadi kendime denemedim. Çapak oğlumda ilk 1 ay çok oldu. İçtiğiniz çay soguyunca pamukla çapak oldukça sildim ben. Anne sütü de iyi geliyormuş. Oğlumun gözyaşı kanalları kapaliymis masajla tamamen cozduk sorunu. Gözün başladığı yerden baş ve işaret parmakla dışa doğru gunde bikaç kez masaj yapmayı dene belki ise yarar.

Kızlar benim kolik oğlan a :) oyun halısı almak istiyorum belki biraz bakinir da ben de nefes alirim o ara :) ama ne alcam hiç fikrim yok çok pahalı bisey istemiyorum ama müzikli fln olan uygun fiyatlı bildiğiniz varmı hiç bilmiyorum onlarla ilgili bisey
BBen Tiny love maymun adası aldım biraz pahali. Senin baktığında güzel. zaten en fazla 4 5 ay kullanacak. Belki de sevmeyecek. çok para vermeye gerek yok aslında. Bizimki keyifliyse yarım saat oyalaniyor kendi başına. biraz da ben oyaliyorum halıya oyuncaklariyla. Sürekli kucak istiyor ya da emmek. artık baş edemiyorum.

Arkadaşlar merhaba bayadır yazamıyoruz ama takip ediyorum. Herkese Allah kolaylık versin bebiş bakımlarında.Bir sorum var benim bebiş ayağımda sallanarak uyumaya 3 gün içinde alıştı.şimdi kesinlikle böyle sallanmayı istiyor.Odadan çıkartmıyor beni.hep sallamak istiyor.uyanıkken de huzursuz hep ayağında salla beni diyor resmen.bu kadar çabuk alışacağını hiç tahmin etmezdim mahvoldum valla. Ciddi çıkmaza girdim bi önerisi olan var mı nasıl tekrar sallamadan yaptırabilirim.

Bemde takipteyim konuyu onerleri bekliyorum :)

BBen o 5 dk da uyutan müziği açtım hiç bir ise yaramıyor. ninni ler de pek işime yaramadı. 1 saatlik pış pış sesi buldum. Yoruldugumda açıyorum onunla devam ediyorum bi süre sonra uyuyor tabi uykusu varsa. Genelde memede uyuyor onun dışında nadir uyuduğu.

BBen de unibaby kullanıyorum oğlum şimdiye kadar hiç ağlamadi kendime denemedim. Çapak oğlumda ilk 1 ay çok oldu. İçtiğiniz çay soguyunca pamukla çapak oldukça sildim ben. Anne sütü de iyi geliyormuş. Oğlumun gözyaşı kanalları kapaliymis masajla tamamen cozduk sorunu. Gözün başladığı yerden baş ve işaret parmakla dışa doğru gunde bikaç kez masaj yapmayı dene belki ise yarar.

BBen Tiny love maymun adası aldım biraz pahali. Senin baktığında güzel. zaten en fazla 4 5 ay kullanacak. Belki de sevmeyecek. çok para vermeye gerek yok aslında. Bizimki keyifliyse yarım saat oyalaniyor kendi başına. biraz da ben oyaliyorum halıya oyuncaklariyla. Sürekli kucak istiyor ya da emmek. artık baş edemiyorum.

Ninni bizde de ise yaramiyor canim az once actim cocuk sanki oyun havasi falan acmisim gibi gulucukler sacti agulamaya basladi fakan:)

X